Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

2022 Güzel Sanatlar Yetenek Sınavı Ne Zaman?

Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınav Tarihi - Sonuçlar ve Kesin Kayıt 

Her yıl binlerce öğrenci güzel sanatlar lisesine girebilmek için yetenek sınavlarına hazırlanıyor. Sanatla ilgilenen bu öğrencilerin tek arzusu lise yıllarını sanatla beslenen bir okulda, sanata dair bir bölümde tamamlamak… İşte bu yüzden “2022 güzel sanatlar yetenek sınavı ne zaman?” sorusunu sormaya daha yılın başında başlıyorlar. Çünkü güzel sanatlar lisesi yetenek sınavı için hazırlanmaya aylar öncesinden başlamak gerekiyor.

Güzel sanatlar yetenek sınavı, öğrencilerin bilgi ve beceri yönünden kendilerini ne kadar geliştirebildiklerini izleyen bir sınavdır ve her yıl güzel sanatlar lisesi okumak isteyen öğrenciler için zorunludur. 2022 güzel sanatlar yetenek sınavı ne zaman diye soranların da bu liseler için başvuru yapmış olmaları gerekiyor. Aday öğrenciler sınav tarihinden bir hafta öncesi olarak belirlenen başvuru tarihlerinde e-okul sistemi üzerinden başvurularını yaparlar. Öyleyse gelin, önce başvuru tarihleri, sonra da güzel sanatlar lisesi sınav tarihleri neler bir bakalım…

Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı Ne Zaman? Güzel Sanatlar Yetenek Sınavı 2022 Başvuru Tarihleri

Bir güzel sanatlar lisesine yerleşip sanat dolu derslere ve prensipli çalışmalara başlamak isteyen öğrencilerin güzel sanatlar yetenek sınavı 2022 başvuru tarihlerini zaten uzun bir zamandır beklediklerini ve muhtemelen takip ettiklerini biliyoruz. Fakat hala bilmeyenler ve hatta kaçırmış olanlar bile olabilir. Çünkü öğrenciler sınav başvurularını 20-26 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdiler.

Güzel sanatlar lisesi yetenek sınavı başvuruları genellikle her yıl Haziran ayında gerçekleştiriliyor. Bu yüzden okulların internet sitelerinin ya da güncel bilgilerin sık sık kontrol edilmesi gerekiyor. 

Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı Tarihleri

İyi ve kaliteli bir okulda eğitim almak isteyen ve eğitimini sanatla tamamlamanın hayalini kuran öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği güzel sanatlar lisesi yetenek sınavı tarihleri 30 Haziran – 7 Temmuz olarak belirlenmiştir. Sınava girebilmek için aday öğrenciler e-okul üzerinden başvurularını tamamladı ve sınav sürecine girdi. Güzel sanatlar yetenek sınavı tarihleri beklenirken bile öğrencilerin ne kadar heyecanlı olabileceklerini tahmin edebilirsiniz. İşte aynı heyecan sınav salonlarında da sürdürülüyor. Ancak öğrencilerin rahat olması kesinlikle sınavlarının daha iyi geçmesini sağlıyor.

Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı Sonuçları

Lise yetenek sınavı ne zaman diye soran, güzel sanatlar lisesi sınav tarihleri konusunu merak edenler sonuçların açıklanacağı tarihi de aynı heyecanla sorguluyorlar. 8 Temmuz 2022 tarihinde sonuçlar e-okul üzerinden duyurulacağı tarihtir. Kazanan öğrencileri bu defa da kayıt heyecanı saracak, emeklerinin karşılığını alan öğrencilerin mutluluklarını gözlerinden okumak mümkün olacak diyebiliriz. 

Asil listede adı geçen öğrencilerin güzel sanatlar liselerine kayıtları da 18-20 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Boş kontenjan oluşması durumunda, yedek listede bulunan öğrenciler için 20 Temmuz 2022 tarihinde yerleştirme yapılacak, sonuçların açıklanmasının ardından kesin kayıt 21 Temmuz tarihinde gerçekleşecektir. 

Güzel Sanatlar Lisesi Kontenjanları Nasıl?

Güzel sanatlar liselerinin  kontenjanları yıllara göre değişebilir ancak genel olarak son yıllarda güzel sanatlar liselerinin öğrenci kontenjanı her bölüm için 30 kişidir. Bu yüzden öğrenciler güzel sanatlar lisesi yetenek sınavı için terler döküyor ve aldıkları puanların yüksek olmasını umut ediyorlar. 

Sınav Sonuçları Ne Olursa Olsun Sanat Akademi’nin Kapıları Her Zaman Açık!

Sanatı seven çocuklar için en güzel eğitim programlarını düzenliyor, sanatla dolu bir kurumda eğitim veriyoruz. Küçük sanatçılar yetiştirmek için gösterdiğimiz çabaya 15 yıllık deneyimimizi de ekliyoruz. Böylece çocukların ve hatta yetişkinlerin severek alabilecekleri eğitimler düzenliyoruz. 

Müzikten baleye, modern danstan fotoğrafçılığa, tiyatrodan diksiyona, resimden oyunculuğa kadar sanatın her dalında eğitim programı bulmanız mümkün.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44