Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu

Çocuklarınıza Ayrıcalıklı Bir Hobi Kazandırın!

Pelerinlerimizi Giyiyor, Makyajımızı Yapıyor ve Sahnenin Büyüsüyle Tanışıyoruz! Sanat Akademi 7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu

Çocuklarınızın enerjilerini atabileceği, sosyalleşeceği ve iletişim becerilerini geliştireceği, kendini özgürce ifade edebileceği bir yer mi arıyorsunuz? Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu ile tanışın!

Benlik ve beden farkındalıklarının oluşacağı, yaşıtlarıyla ortak paylaşımlarda bulunacakları, topluluk bilinci ve sorumluluk alma becerisi kazanacakları, özgüven kazanarak duygu ve düşüncelerini daha iyi anlatabilecekleri, anlama ve dinleme becerilerini geliştirecek, 7 – 9 yaş arası çocuklarımıza özel hazırladığımız oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama eğitimlerini çok sevecekler!

Temel oyunculuk tekniklerini öğrenecek yeteneklerini yönlendirebilecekleri bir programla, samimi ve eğlenceli bir ortamda, öğrenme hızlarına ve ihtiyaçlarına özel bir oyunculuk eğitimi almanın tadını çıkarmaları için çocuklarınıza yol gösterin! Sanat Akademi ailesine katılın…

Oyunculuk disiplini ile erken yaşta tanışan çocuklar, hem yeteneklerini keşfederek kariyer planlarını şekillendirebiliyor hem de sosyal ve psikolojik gelişimlerinde daha az sorunla karşılaşarak hayata pozitif bakıyorlar.

7 – 9 yaş oyunculuk kursu

Tüm 7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 32 Saat
Kontenjan
12 Kişi

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, yaratıcı drama ve doğaçlama, tiyatro ve kamera önü oyunculuk teknikleri, beden dili ve diksiyon kullanımı, rol yapma becerileri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Sanat Akademi

Yüksek özgüvenli ve iletişim becerileri güçlü çocuklar yetiştirmek, sağlıklı sosyal ilişkiler kuran bireyler olmalarını sağlamak istiyorsanız 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel 7 – 9 yaş oyunculuk kursu programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre yaratıcı drama eğitimleri alsın!

7 – 9 yaş oyunculuk kursu eğitmenleri

Ünlü Oyunculuk Eğitmenleri

Her biri alanında ünlü, drama ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden çocuklar için oyunculuk ve drama eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
7 yaş oyunculuk kursu

%100 Öğrenme Garantisi

7 - 9 yaş oyunculuk kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı 7 – 9 yaş oyunculuk kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın eğitim aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı 7 - 9 yaş oyunculuk kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında 7 - 9 yaş oyunculuk kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden 7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimi alarak suça ortak olmayın!

8 yaş oyunculuk kursu

Kendilerini Drama ve Oyunculukla İfade Edecekler!

Çocuklarınız duygularını hırçın davranışlarla ya da sessizlikle anlatmaya mı çalışıyor? 7 – 9 yaş çocuk oyunculuk kursları, çocukların ifade becerilerini geliştiriyor!

Dramanın özgür ruhu ve oyunculuğun disiplini ile tanışan çocuklarımız, beden ve benlik farkındalığı kazanarak kendilerine olan bakışlarını değiştiriyor, hislerini ve düşüncelerini sanatın çerçevesinde anlatmayı öğreniyor. Yadırganmadıkları ve yargılanmadıkları bir ortamda olmanın tadını çıkarıyorlar…

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimleri sayesinde çocuklarınız anlama ve anlatma becerilerini geliştirerek hem sizinle hem de arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kuracak. Onlara bir şans verin!

Ekip Çalışmasının Gücünü Öğrenecekler!

Çocuklarınızın toplum kurallarına saygılı, sorumluluklarının farkında ve duyarlı bir birey olması için drama ve oyunculukla hayatı öğrenmesini sağlayın!

7 – 9 yaş oyunculuk kursları ile gençlerimize sosyal hayatta nasıl taktir edilen bir çocuk olacaklarını, takım çalışmasının gücünü, sorumluluk almanın önemini, doğaya ve insanlara değer vermeyi öğretiyoruz. Evde, okulda ve topluluk içinde davranışları ile beğeni toplayan çocuklar olarak sanatın pozitif etkilerini yaşamalarını sağlıyoruz…

7 – 9 yaş oyunculuk kursu hem yeteneklerini sergileyecekleri hem de topluluk olma bilinci kazanacakları sosyal bir ortama çocuklarınızı davet ediyor!

9 yaş oyunculuk kursu
7 – 9 yaş yaratıcı drama kursu

Hayata Pozitif Bakacaklar!

Estetik bakış açısı kazanan çocuklar, hayal güçlerini geliştirerek sıradan ve sıkıcı hayatın döngüsünden sanatın büyüsüyle sıyrılacaklar…

Tiyatro oyunculuğu ile kamera önü oyunculuk tekniklerini öğrenen çocuklar, rol yaparak kendilerini bambaşka dünyalarda bulacak, bazen bir kahraman bazen bir canavar olacaklar… Sahnede dilediklerini yaparak okul ve sınav streslerinden kurtulacak, daha pozitif ve yaratıcı bireyler haline gelecekler!

Siz de çocuklarınızın ifade becerilerinden özgüvenlerine, sağduyularından fiziksel gelişimlerine kadar tüm ihtiyaçlarına çözüm sunmak için 7 – 9 yaş oyunculuk kursu programlarından yararlanın.

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Çocuklarınızın hobi kazanmasını, sosyalleşmesini ve okul stresinden uzaklaşmasını istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun oyunculuk ve yaratıcı drama kursu programını belirleyelim. 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama eğitimi içeriğimizin detaylarını anlatalım, çocuklarınız ilgi alanlarına ve meraklarına göre oyunculuk eğitimi alsınlar!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun 7 – 9 yaş oyunculuk kursu programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarına göre 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen çocuklarınıza odaklanan 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi veriyoruz.

7 – 9 yaş yaratıcı drama kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi çocuk oyunculuk dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

7 – 9 yaş oyunculuk kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerini gidermesine destek veriyoruz.

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Eğitimi Çocuklarınıza Sanatsal Bakış Açısı, Pozitif Bir Zihin ve Özgür Bir Ruh Kazandıracak!

Türkiye’nin en çok tercih edilen 7 – 9 yaş oyunculuk kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, oyunculuk ve yaratıcı drama atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel oyunculuk eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi 7 – 9 yaş oyunculuk kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk oyunculuk eğitimleri belirleyelim, yol haritalarını çizelim, hedeflerine ulaşmalarını sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
7 yaş oyunculuk kursu

Eğlenerek Öğrensinler!

Çocuklar için özel hazırlanan oyunculuk ve drama eğitimleri ile özgün ruhlarını açığa çıkarsınlar, eğlenerek yeni beceriler kazansınlar!

Kayıt Ol »

Özgüvenli ve Mutlu Çocuklar Yetiştirin!

Sanat Akademi 7 – 9 yaş oyunculuk kursları ile temel oyunculuk tekniklerine hakim, özgüven sahibi ve duygularını dilediği gibi ifade eden çocuklarımız hem okul hayatlarında hem de sosyal ilişkilerinde başarılı oluyorlar!

meb ruhsatlı 7 – 9 yaş oyunculuk kursu

MEB Ruhsatlı 7 – 9 Yaş Oyunculuk Kursu

Sanat Akademi 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir yaratıcı drama ve oyunculuk kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir oyunculuk kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan 7 - 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yılsonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

7 - 9 yaş oyunculuk kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı 7 - 9 Yaş Oyunculuk Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız 7 - 9 yaş oyunculuk kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı 7 - 9 yaş oyunculuk dersi anlatımları, çocuklarımızın derslerde öğrendiklerini pekiştirecek ödevler, eğitmenlerinden performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Oyunculuk yeteneklerini sergileyecekleri sahne uygulamaları, 7 – 9 yaş oyunculuk kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve kariyer fırsatlarıyla oyunculuk alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin yanındayız!

Genç yeteneklerimizin oyunculuk eğitimi ile duygularını ifade edebilen, uyumlu ve sosyal bireyler olarak hayata karışmalarını sağlıyoruz…

7 – 9 yaş yaratıcı drama eğitimi
7 – 9 yaş yaratıcı drama eğitimleri

Uluslararası 7 - 9 Yaş Oyunculuk Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi metodumuzda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, 7 - 9 yaş oyunculuk eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, oyunculuk eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarınızın keyifli bir ortamda, yaşıtları ile ortak paylaşımda bulunması, temel oyunculuk becerileri kazanması için Türkiye’nin en iyi 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi programlarını değerlendirin…

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, oyunculuğu mesleki anlamda öğrenmek isteyenlere eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Reklam ve dizi projeleri, cast ajansı işbirlikleri, dizi ve sinema oyuncu seçmeleri gibi projeler hakkında bilgi vererek minik yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlıyoruz.

7 – 9 yaş yaratıcı drama dersi
7 – 9 yaş yaratıcı drama dersleri

Eğitim Sonrası Destek

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece 7 - 9 yaş oyunculuk kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere çocuklara özel dans, müzik, resim, fotoğraf ve zarafet eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Drama Kursu Yorumları

Sosyalleşecekleri Bir Hobi mi Arıyorsunuz?

Çocuklarınız yalnız, özgüvensiz ve asosyal mi olmaya başladılar?

Onları Oyunculukla Tanıştırın!

Sahnenin masalsı atmosferinde duygularını özgürce ifade etmelerine olanak tanıyın…

Pozitif, Dinamik ve Yaratıcı Olsunlar!

Yaratıcı drama ve oyunculuk teknikleriyle hem fiziksel hem ruhsal gelişimlerine destek olun, güçlerinin farkına varsınlar!

7 – 9 yaş oyunculuk kursu mezunları

400 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimleri verdik.

7 - 9 yaş oyunculuk dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah 7 - 9 yaş oyunculuk kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Oyunculukla birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için çocuklara özel bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. Çocuklarınız ister grup eğitimlerine katılsın, ister özel ders alsın, Sanat Akademi eğitimleri ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaklar.

7 - 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuklar için oyunculuk kursları
sosyal etkinlikler 7 – 9 yaş oyunculuk kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi 7 - 9 yaş oyunculuk kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

7 - 9 yaş oyunculuk kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile sergi gezileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi 7 - 9 yaş oyunculuk kursu olarak öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Çocuklarınızın kendine vakit ayıracağı, huzurlu ve eğlenceli bir 7 – 9 yaş oyunculuk kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oyunculuk dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! 7 - 9 yaş oyunculuk kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
7 yaş yaratıcı drama dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

7 - 9 yaş oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimimize şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik 7 – 9 yaş oyunculuk kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan oyunculuk tekniklerini ve püf noktalarını öğrenecekleri oyunculuk eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimleri ile hayatlarının her alanında kullanacakları bilgiler edinmelerine destek oluyoruz!

7 – 9 yaş oyunculuk workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

7 - 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Detaylı Eğitim Programı

Eğlenceli ve hareketli bir ortamda çocuklarınıza oyunculuk becerileri kazandıran, kendilerine olan güvenlerini artıran, hislerini drama sanatıyla anlatmalarına destek olan 7 - 9 yaş oyunculuk kursu ile tanışın! 7 - 9 yaş oyunculuk kurs programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almasını sağlayın!

7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursunun çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Benlik farkındalığı kazandırır,
 • Bedensel farkındalık kazandırır,
 • Kendini tanımasını sağlar,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Duygularını özgürce ifade etmesini sağlar,
 • Duygu ve düşüncelerini doğru ve anlaşılır ifade etmesini sağlar,
 • Sözel ve sözel olmayan iletişim becerilerini artırır,
 • Konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirir,
 • Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Etik değerlerin benimsenmesini sağlar,
 • Kendi başına düşünmesini; olaylara ve olgulara eleştirel bakmasını sağlar,
 • Yeni davranışlar geliştirmeyi sağlar,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Bilgiye ulaşmaya ve onu kullanmaya istekli duruma getirir,
 • Kendi öğrenme ritmini bulmasını sağlar,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Grup içinde işbirliği yapabilme özelliğini geliştirir,
 • Grupla yaratma keyfini yaşatır ve eğlenmesini sağlar,
 • Oyunculuk ve rol yapma becerilerini geliştirir,
 • Sahne sanatlarını öğrenmesine ve gelecek hedeflerini şekillendirmesine yardımcı olur.

Önce yaratıcı drama ile tanışıyoruz! Dramanın ruhuyla özgürleşen çocuklar için eğlenceli ve keyifli bir eğitim ortamı hazırladık… 1. – 2. hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı;
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Başkalarını Tanıma
 • Sınıf Arkadaşlarını Tanıma
 • Öğrencilerin Her Birinin 5’er Dakika Kendini Anlatması
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Beden Kavramı ve Fizyoloji
 • Duruş – Postür
 • Uzuvlar ve Hareket Kabiliyetleri
 • Kaba ve İnce Motor Beceriler
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Hareket Çalışmaları
Oyunculuk ağırlıklı drama eğitimi ilk haftasında öğrencilerimizi yakından tanımaya, iletişim ve sosyal becerilerindeki eksikleri görmeye ve her birine özel eğitim yaklaşımı ile hareket etmeye özen gösteriyoruz!

Yaratıcı dramanın en büyük avantajı çocukların sağlıklı iletişim kurmasını sağmaktır. Bu haftamızda sınıf arkadaşlarımızı doğru anlamayı öğreniyoruz. 3. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Bireyler Arası İletişim ve Etkileşim Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisi İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Yeni Girilen Ortam ve Durumlara Uyum Sağlama
 • Grup Çalışmalarında Temel Davranış Kuralları
 • Grup Çalışmalarında Bütünün Parçası Olarak Sorumluluk Bilinci
 • Grup Çalışmalarında Uyum Becerileri
 • Sınıf Arkadaşları İle Uyumlu Hareket Etme Uygulamaları
 • Yaratıcı Drama Çalışmalarıyla İletişim Becerilerini Geliştirme
 • Oyun ve Dans İle İletişim Becerilerini Geliştirme
7 – 9 yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu sayesinde oyun ve dans ile iletişim becerileri gelişen çocuklar hem aileleri hem de arkadaşları ile daha iyi anlaşacaklar.

Birbirimize güven duymayı öğreneceğimiz bir eğitim hazırladık! Empati ve güven duyguları gelişen çocuklar kendilerini başka insanların yerine koyabilecekler. 4. – 6.Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Uyum ve Güven Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisine Güvenini Sağlama
 • Başkalarına Karşı Güven Duygusunu Geliştirme
 • Bireysel ve Grup Etkinliklerinde Sevgi, Saygı, Hoşgörü İle Hareket Etme
 • Empati Kurma
 • Özgüven Geliştirici Yaratıcı Drama Etkinlikleri
 • Oyunlar ve Performans
 • Duygularının Farkına Varma
 • Duygularını İfade Etme
 • Oyun ve Dansla Duygu İfade Etme
 • Sözlü-Sözsüz İfade Becerileri
 • Duyu Çalışmalarına Yönelik Etkinlikler
 • Bireysel Özellikler İle Duyu Çalışmaları Arasındaki İlişkiler
 • Duyu Organlarını Verimli Kullanma
 • Günlük Yaşamda Duyularını Etkin Kullanma
 • Yaratıcı Drama ve Oyun İlişkisine Yönelik Çalışmalar
 • Yaratıcı Drama İle İlgili Kavramlar
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Oyunun Özellikleri
 • Oyun Yolu İle Öğrenme
 • İşitme Duyusuna Yönelik Çalışmalar – Aktif Dinleme ve Kavrama
 • Görme Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Tatma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Dokunma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Oyun ve Yaratıcı Drama İle Uygulamalar
7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine bakışlarını değiştirecek, duyu organlarını daha iyi kullanmalarını sağlayacak.

Ses ve nefes çalışmaları ile sahnede hareket ederken soluğumuzu doğru kullanıyor, müzikle doğaçlama oyun çalışmaları yapıyoruz. 7. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • İletişim Becerilerine Yönelik Çalışmalar
 • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Sözlü ve Sözsüz Yapılan İletişim
 • Motivasyon Sağlama ve Harekete Geçme
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Olay, Olgu ve Sorunlarda Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Hareket- Ses- Nefes Çalışmaları
 • Ses ve Nefes Çalışmaları
 • Hareket Çalışmaları
 • Kendini İfade Etme Uygulamaları
 • Topluluk Önünde Dans, Hareket ve Konuşma Uygulamaları
 • Oyun ve Müzikle Hareket Becerileri
7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı drama eğitimi çocuklarınızı sahneye hazırlayarak oyunculuğa karşı sempati oluşturacak…

Drama çalışmalarımızda empati duygusuna yoğunlaşarak yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına destek oluyoruz! 8.Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Algı Eğitimi ve Empatik Gelişim Çalışmaları
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Sorunların Çözümünde Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Duyu ve Algı Eğitimi Konusundaki Kavramlar
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Yaratıcılığını Ortaya Koyma ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Çalışmaları
 • Doğaçlamalarda Grup Etkinlikleri Arasındaki İlişkiler
 • Drama Çalışmalarıyla Empati Uygulamaları
 • Drama Çalışmalarıyla Konuşma ve İfade Uygulamaları
7 – 9 yaş yaratıcı drama kursları sayesinde çocuklarımız günlük hayatta yaşadıkları olaylara farklı açılardan bakarak hislerini doğru şekilde ifade edebilecekler.

Maskeler, kuklalar ve sahne bizi bekliyor! Farklı sanat dalları ile yaratıcı dramayı bütünleştirerek öğrendiklerimizi uygulama fırsatı buluyoruz. 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutuna İlişkin Çalışmalar
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutunu Kavrama
 • Toplumsal Yaşamda Gözlem Gücünü Geliştirme
 • Resim Sanatını Yaratıcı Drama İle İlişkilendirme
 • Resim Sanatının Yaratıcı Dramada Kullanımı
 • Müziğin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Ritmin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Yazınsal Türlerin (Öykü) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Öykü Arasındaki İlişkiler
 • Öyküden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Drama İle Şiir Arasındaki İlişkiler
 • Şiirden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Yazınsal Türlerin (Masal) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Masal Arasındaki İlişkiler
 • Masaldan Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Çalışmaları
 • Oyundan Yola Çıkarak Maske ve Kuklaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Yapımı
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları
7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursları ile öykü, kukla ve şiirlerden yararlanarak yaratıcı dramanın ne kadar zengin bir dünya olduğunu keşfediyoruz! Çocuklarımız sahnede olmaya bayılacaklar…

12 haftanın sonunda doğaçlama sahne performansı sergileyecek, tiyatronun temel kavramlarını öğrenmeye başlayacağız. 10. – 12. Hafta 7 - 9 Yaş Yaratıcı Drama Programı:
 • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimlerini Kullanma
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları – Doğaçlama Drama Çalışmaları
 • Yaratıcı ve Eğitici Drama Çalışmaları
 • Yapılandırılmış Doğaçlama Çalışmaları
 • Kısa Bir Oyun Sergileme
 • Drama ve Tiyatro İlişkisi
 • Tiyatronun Tarihi
 • Çocuklar İçin Tiyatronun Önemi
 • Tiyatro Kavramları Hakkında Bilgilendirme
Yaratıcı drama kursu çocuklarımıza çocuklarınızın yaratıcılıklarını ve rol yapma becerilerini geliştirerek tiyatro ve kamera önü oyunculuk tekniklerini daha iyi öğrenmelerini sağlayacak.

Tiyatro eğitimimiz başlıyor! Öncelikle diksiyonumuzu geliştirecek alıştırmalar yapıyoruz! 13. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Tiyatro İçin Diksiyon ve Ses Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınıları Çıkarma
7 – 9 yaş için tiyatro eğitiminde öncelikle öğrencilerimizin doğru telaffuz ve tonlama becerisi kazanarak sahnede akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşmalarını sağlıyoruz.

Ünlü ve ünsüzlerin doğru sesletimini öğreneceğimiz, dilimize esneklik kazandıracağımız bir haftaya hazırız! 14. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Doğal Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
Çocuklarımızın iyi bir oyun performansı sergilemeleri için ihtiyaçları olacak tüm diksiyon uygulamalarını uzman eğitmenlerimizle birlikte keyifli bir ortamda gerçekleştiriyoruz.

Olay ve duyguları dile dökerek canlandıracak, diksiyon uygulamaları ile sergileyeceğimiz role daha çok alışacağız. 15. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların Kelimelerle İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
15.haftanın sonunda çocuklarımızın hem okul hem de sosyal hayatlarında kullanacakları mükemmel bir diksiyona kavuşmalarını sağlıyoruz.

Beden dili eğitimimize başlıyoruz! Sahnede doğru bir duruş ve etkin beden dili kullanımı için eğitim şart! 16. – 17. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar (Uzuvlar üzerine tek tek çalışmalar, Uzuvlar üzerine bütünsel çalışmalar)
 • Duruş ve Postür
 • Duruşu Düzeltme Çalışmaları
 • Beden Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Adım Çalışmaları
 • Beden Dili Kullanımı
 • Topluluk Önünde Beden Dili Kontrolü
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Tepki Vermenin Çeşitleri
 • Farklı Olay ve Durumlara Tepki Çalışmaları
 • Mimik Çalışmaları
 • Duyguların İfadesine Yönelik Yaratıcı Çalışmalar
 • Beden Yoluyla Farklı İfadeleri Canlandırma Çalışmaları
 • Çeşitli Rahatlama Hareketlerinin Uygulanması
 • Kısa Öykü Canlandırma Çalışmaları
 • Farklı Doğaçlama Oyunlarının Uygulanması
7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi sayesinde çocuklarımız hem sahnede hem hayatlarında güçlü bir beden dilinin etkilerini görmüş olacaklar. Topluluk önünde performans sergilemeye alışacaklar.

Rolümüzü doğru anlamazsak iyi bir oyun sergileyemeyiz. Yetenekli gençlerimize oyunculuğun sadece eğlence olmadığını, sahne disiplini kazandırarak öğretiyoruz. 18. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Karakter Yaratma
 • Kendi Karakterini Bulma
 • Çeşitli Oyun Sahnelerinden Çalışmalar
 • Diyalog Çalışmaları
 • Kısa Oyun Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
7 yaş oyunculuk kursları hayata sahneden bakan gençlerimizin yaşamdan karakterleri oynamayı, empati yeteneklerini kullanmayı öğrendikleri keyifli bir eğitim olacak…

Tiyatro oyunculuğunun detaylarına inerek sahnede karakter canlandırmanın detaylarına giriyor, konsantrasyon çalışmaları yapıyoruz. 19. – 20. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Oyunculuk Yeteneğini Canlandırma
 • Gözlem Alıştırmaları, Dikkati Toplama Alıştırmaları, Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma ve Rolü Devam Ettirme Teknikleri
 • Diyalog Kurma ve Çeşitli Oyun Sahnelerini Canlandırma
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
20.hafta 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi sonunda çocuklarımız topluluk karşısında rol yapma ve beden kontrolünü öğrenerek sahnede olmanın ne kadar keyif verici olduğunu görecekler…

Tiyatro sahnesinin en önemli ögeleri olan dekor ve reji unsurlarına değiniyoruz. Çocuklarımız oyunculuğun tüm detaylarını öğrenecekler. 21 – 22. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor Hazırlıkları
 • Kostüm Seçimi
 • Makyaj Hazırlıkları
 • Işık Hazırlıkları
 • Reji Ekibinin Hazırlıkları
 • Sahne İçin Son Kontroller
 • İlk Oyuncunun Hareketi
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Pandomim
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Değerlendirme
22.hafta 7 – 9 yaş çocuklar için oyunculuk kursları ile makyajdan kostüme, dekordan ışığa kadar tiyatronun tüm bileşenlerine vakıf olan öğrencilerimiz sahnede harikalar yaratacaklar….

Sırada kamera önü oyunculuk teknikleri var! Tiyatro ve kamera önü oyunculuğun farkını birlikte öğreneceğiz… 23. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Kamera Önü Oyunculuk Nedir?
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • Film ve Dizi Yapım Süreçleri
 • Senaryo Nasıl Yazılır?
 • Karakterler Nasıl Oluşturulur?
 • Rejide Kimler Var?
 • Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Görüntü Yönetmeni Ne İş Yapar?
 • Oyuncu Nasıl Seçilir?
 • Dizi ve Filmlerde Hangi Ekipmanlar Kullanılır?
 • Kamera Türleri
 • Kaç Kamera İle Çekim Yapılır?
 • Kamera Çekim Ölçekleri
 • Yakın Plan, Aşırı Yakın Planlar
 • Oyuncu Nerede Durmalıdır?
 • Kamera Oyuncuyu Hangi Açılardan, Nasıl Çeker?
 • Tek Kameraya Karşı Oynama Tekniği
 • İki ve Üç Kameralı Çekimlerde Oynama Tekniği
 • Sabit ve Hareketli Kameralara Göre Oynama Tekniği
 • Çeşitli Film ve Dizi Sahnelerinin İzlenmesi
 • Kamera Karşısında Durma ve Oynama Alıştırmaları
7 – 9 yaş kamera önü oyunculuk eğitimi ilk haftamızda kameralar, çekim açıları, dizi ve film çekimlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olacağız.

Kamera karşısı oyunculuk becerilerimizi geliştirmeye başlayalım… Beden kontrolü, ses kullanımı ve nefes egzersizleri ile heyecanımızı yeniyoruz! 24. – 25. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
 • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet, Davranış
 • Mimik ve Jestler
 • Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
 • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Kamera Karşısında Heyecanı Yenmenin Yolları
 • Seyredilme Bilinciyle Baş Etme
 • Mekân Algısı
 • Farklı Mekânlarda Mekân Algısı Doğaçlamaları
 • Durma ve Hareket Etme
 • Nefesi Kontrol Etme Teknikleri
 • Gündelik Bir Eylemi Oynama Çalışması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Doğal Konuşma
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Kamera Önü Alıştırmaları
7 – 9 yaş çocuklar için oyunculuk kursu kamera önünde rol yapma deneyimi ve becerisi kazandıracağımız, keyifli bir eğitim olacak. Kim bilir, geleceğin başarılı oyuncuları bu atölyeden çıkacak.

Kamera önü oyunculuğu için iyi bir okuyucu olmalıyız. Senaryomuzda yer alan karakterleri deşifre ederek kendimizi role adapte etmeye çalışıyoruz. 26. – 27. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Senaryoyu Deşifre Etme
 • Önceden Belirlenmiş Bir Senaryo Üzerinde Okuma Çalışması
 • Bir Rolü Analiz Etme Yöntemleri
 • Rolün Sosyal ve Psikolojik Boyutları
 • Role Giriş Alıştırmaları
 • Rolü Benimseme ve Anlama
 • Rolün Duygu Dünyasına Giriş
 • Etki ve Tepki Egzersizleri
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Beş Duyu ve Duyu Hafızasının Anlamı
 • Koklama ve Tat Alma Duyuları
 • Koklama ve Tat Alma Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Duyma ve Denge Duyuları
 • Duyma ve Denge Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Ağrı Alıştırmaları
 • Kızgınlık Alıştırmaları
 • Sevinç Alıştırmaları
 • Heyecan Alıştırmaları
 • Ritim ve Beden Koordinasyonu Egzersizleri
 • Kamera Önünde Rol Çalışmaları
7 – 9 yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu ile çocuklarımız duygularını kamera karşısında yansıtmayı öğrenerek adeta küçük bir oyuncu gibi rol yapacaklar.

Karşılıklı diyaloglarla bir rolü sürdürmeyi öğreneceğimiz kameranın çekim açılarına göre beden dilimizi kullanacağımız bir eğitime hazırlanıyoruz! 28. – 29. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Dinlemenin Önemi
 • Etkili Dinleme/Aktif Dinleme/Pasif Dinleme
 • Rol Arkadaşını Dinleme
 • Dinleme Alıştırmaları
 • İç Konuşma ve Egzersiz: Bekleme
 • İç Konuşma ve Tepki İlişkisi
 • Karakterin İç Konuşmasının Jest ve Mimiklere Yansıtılması
 • Monolog/Uzun Soluklu Konuşma
 • Uzun Soluklu Konuşmada Ses ve Nefes Denetimi
 • Uzun Soluklu Konuşmada Duygu Akışı
 • Dramatik Konuşma Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşı İle Karşılıklı Konuşma
 • Karaktere Uygun Konuşma
 • Diyalogları Ezberleme Alıştırmaları
 • Unutmaya Karşı Alınacak Önlemler
 • Sufle Alarak Oynama
 • Yakın Plan Oynama
 • Gerilim Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Heyecan Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Üzüntüyü ve Sevinci Sesle Yansıtma
 • Kamera Önü Oyunculuk Çalışmaları
7 – 9 yaş oyunculuk eğitimleri uygulama dersleriyle çocuklarınızın rol yapma becerilerini geliştirirken iletişim ve konuşma güçlüklerini de aşmalarına destek oluyoruz.

Çocuklarımızla adeta bir film çeker gibi kamera önü becerilerimizi sergiliyoruz. Son haftalarımız hep uygulama ile geçiyor… 30. – 32. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Kamera Karşısında Uzun Soluklu Konuşma
 • Aksanlı Konuşma ve Şive/Ağız Alıştırmaları
 • Telefonla Konuşma
 • Kamera Karşısında Telefonla Konuşma Alıştırmaları
 • Önceden Belirlenen Bir Telefon Sahnesi Üzerinde Toplu Çalışma
 • İkili Sahnelerde Ritim ve Aksiyon
 • İkili Sahneler Üzerine Örnekleme Çalışmaları
 • Oyuncu‐Rol Seçmelerine Hazırlanma Yöntemleri
 • Kast Direktörü ile Yüz Yüze Görüşme Kuralları
 • Rol Seçimi ve Kasting Görüşmesi Provası
 • Metin/Senaryo Değerlendirme Alıştırmaları
 • Serbest Sahne Çekimi
 • Set Hazırlıkları
 • Işık ve Temel Set Bilgisi
 • Makyaj ve Kostüm Hazırlıkları
 • Kamera Açıları ve Kadraj Kararı
 • Role Girme ve Rolü Sürdürme Alıştırmaları
 • Serbest Sahne Çekimlerinin Eleştirilmesi
 • Kamera Önü Çekim Uygulamaları
 • Değerlendirme
 • Soru – Cevap
8 aylık 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı drama eğitimi ile oyunculuğun temel bilgi ve becerilerini edinen çocuklarımız, özgüvenlerini kazanmış, iletişim becerilerini geliştirmiş, kendilerini özgürce ifade edebilen bireyler olarak mezun olacaklar.

7 - 9 Yaş Yaratıcı Drama Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 7 - 9 yaş oyunculuk kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı

Yaratıcı drama, tiyatro ve kamera önü oyunculuk hakkında bilgi ve beceri kazanmalarına destek olun! İlk adımı Türkiye’nin en iyi çocuk oyunculuk kursu Sanat Akademi ile atın…

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, yaratıcı drama ve doğaçlama, tiyatro ve kamera önü oyunculuk teknikleri, beden dili ve diksiyon kullanımı, rol yapma becerileri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; oyunculuğu merak eden ve temel oyunculuk becerisi kazanmak isteyen 7 – 9 yaş çocuklar için hazırlanmış olup çocukların özgüven kazanmasını, ifade becerilerini geliştirmesini, topluluk bilinci kazanmasını, sorumluluk almasını olumlu yönde desteklemektedir.

Yaratıcı drama ile harmanlanan oyunculuk eğitimleri, çocukların fiziksel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini destekleyerek hislerini ve düşüncelerini daha rahat ifade etmelerine olanak tanımaktadır.

7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimi

7 - 9 Yaş Oyunculuk Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak 7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. 7 – 9 Yaş Oyunculuk Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

7 – 9 Yaş Oyunculuk Kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

7 – 9 yaş oyunculuk kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. 7 – 9 yaş oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. 7 – 9 yaş oyunculuk kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun oyunculuk kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. 7 – 9 yaş oyunculuk kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi oyunculuk eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Florya, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Bahçelievler, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Ataköy, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Yeşilköy, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Zeytinburnu, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Avcılar olarak hizmet veren 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuklar için oyunculuk kursu, bütünsel bir gelişim desteği sağlamakla birlikte çocukların özellikle ruhsal ve duygusal gelişimlerine katkı sunmaktadır. 7 – 9 yaş oyunculuk kursları ile çocuklar beden dili ve diksiyon eğitimleri alarak yaratıcı drama metotları ile hislerini ve düşüncelerini oyun yoluyla paylaşabilirler. Böylece sorunları, kendilerine ve hayata bakışları, aile ile olan ilişkileri açığa çıkabilir. Bu durum da çocuğun doğru şekilde eğitsel ve sosyal yönlendirmesinin yapılmasını sağlar. Çocuklar için oyunculuk eğitimleri aynı zamanda yeteneklerin keşfedilmesi ve doğru kariyer hedeflerinin koyulması açısından da faydalıdır. Oyunculuk mesleğini yapmak isteyen öğrenciler bu eğitimlerle konservatuvara yönlendirilebilirler. Son olarak çocuk oyunculuk dersleri; sosyalleşme, özgüven kazanma, sağlıklı iletişim kurma, yaratıcılık kazanma açısından önemlidir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
7 – 9 yaş oyunculuk kursu fiyatları

7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

7 - 9 Yaş Oyunculuk Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

7 - 9 yaş oyunculuk kursu sonrası aileler, çocuklarının hem sosyalleşmesini hem de sanatın farklı alanlarında kendini geliştirmesini sağlamak için bu eğitimleri de alıyorlar. Çocuğunuz için en uygun eğitimleri öğrenmek istiyorsanız ailelerin ve öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın!

7 - 9 Yaş Oyunculuk Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

7 – 9 yaş oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Çocuk oyunculuk kursu merkezimizi, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi 7 - 9 yaş oyunculuk kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

7 - 9 yaş oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

7 - 9 yaş oyunculuk kursu ile hayatına eğlence ve sanat katmış yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

203

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.015 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44