Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Resim Kursu

Yaratıcılıklarını Açığa Çıkarıyoruz!

Sanatla Oyun Bir Araya Geliyor... Sanat Akademi Çocuk Resim Kursu

Her çocuk resim yapmayı sever! Siz de çocuğunuzun hayal gücünü açığa çıkarmak, yaratıcılığını sergilemesini sağlamak, okul dışı keyifli bir aktiviteyle güzel vakit geçirmesine imkan vermek istemez misiniz?

Daha fazla beklemeyin! Çocuk resim kursu ile çocuklarınızın gelişimlerini destekleyin, uzman pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımız tarafından hazırlanan bir program ve alanında deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde sanatla büyümelerini sağlayın!

Erken yaşta sanatla tanışan çocuklar daha mutlu! Sanat Akademi’nin eğlenceli atmosferinde çocuklarınızı sanatla tanıştırın, eleştirel düşünme becerisine sahip, sanatsever çocuklar yetiştirin!

Araştırmalara göre çocuk resim kursu gibi yaratıcılığa yönelik aktiviteler çocukların gelişimini çok yönlü desteklerken aynı zamanda özgüven kazanarak kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlıyor!

çocuk resim kursu

Tüm Çocuk Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Resim Kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı resim, karakalem çalışmaları, renk oluşum egzersizleri, sulu boya ve yağlı boya teknikleri, pastel boya kullanımı, resimde perspektif, resimde kompozisyon, renklerin kompozisyona etkisi, renk kullanımı, ışık ve gölgelendirme konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Resim Kursu Sanat Akademi

Çocuklarınızın zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimlerini pedagojik bir yaklaşımla destekleyen, eğlenirken öğrenmelerini, sosyalleşmelerini ve özgüven kazanmalarını sağlayan ayrıcalıklı bir aktivite arıyorsanız uzman çocuk resim kursu eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış çocuk resim eğitimi programımızla tanışın! Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu Sanat Akademi’de çocuklarınızın öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere idol olan eğitmenlerden çocuk resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk resim kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz çocuk resim eğitimi tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çpcuk resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk resim kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk resim eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk resim eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk resim kursları

Sanatla Büyüsünler!

Geleceğin özgüvenli, özgür düşünen, resim yapmayı ve sanatı seven bireylerin elinde şekillenmesini istemez misiniz? Cevabınız evet ise çocuk resim kursu ile tanışın...

Yetişkinler olarak geleceği sanatsever nesillere emanet etmek istiyorsak çocuklarımızın erken yaşlarda sanatla tanışmalarını sağlamalı; gelecekte iş, okul ve evden ibaret monoton bir yaşam döngüsüne hapsolmalarına şimdiden mani olmalı, yaratıcılıklarını açığa çıkarabilecekleri aktivitelere katılmalarını teşvik etmeliyiz.

Sanat Akademi’de çocuk resim kursları ile oyun ve sanatı bir araya getirerek çocuklarımıza erken yaşta sanat sevgisi aşılıyoruz…

Yaratıcılıklarını Keşfedecekler!

Çocuk resim dersleri ile miniklere hem güzel vakit geçirecekleri hem de kendilerine değer katacakları ayrıcalıklı bir hobi edindiriyoruz.

Hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını tuvale aktararak çocuklar yeteneklerini fark edecek, gerçek bir sanat merkezinin eğlenceli ve büyülü atmosferinde sosyalleşecek, yeni arkadaşlar edinecek, kendisini sanatla ifade etmeyi öğrenerek özgüven kazanacak, çocuklar için resim kursu ile bu büyülü dünyada ilk adımlarını atacaklar!

Çocukların en sevdiği sanat merkezi ve Türkiye'nin en iyi çocuk resim kursu Sanat Akademi’de her yaştan bireye sanat dolu bir atmosferi soluma fırsatı veriyoruz...

çocuk resim eğitimi
çocuk resim eğitimleri

Kendilerine Daha Çok Güvenecekler!

Resim yapmak ve sanatla vakit geçirmek yetişkinler kadar çocukların da ruh halini olumlu yönde etkiliyor!..

Siz de çocuklarınızın biraz içine kapanık olduğunu düşünüyor, sosyalleşmekten çekindiklerini fark ediyorsanız çocuk resim eğitimi ile kendilerine daha çok güvenmelerini sağlayın, sosyal yaşamlarında fark yarattıklarına hemen tanıklık edin! Sanatın büyülü dünyasına adım atan çocuklar, artık gündelik yaşamlarında da farklı olduklarını belli edecekler...

Sanat Akademi çocuk resim kursu ve diğer aktivitelerimizle çocuklarımıza kendilerini ifade edebilecekleri sağlıklı bir ortam sunuyoruz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Hayatlarında fark yaratmak için onlara ayrıcalıklı bir hobi kursu armağan etmeye ne dersiniz? Siz de çocuklarınızın sanatla iç içe büyümesini istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk resim kursu programını belirleyelim, gelişimlerini birlikte destekleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk resim kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk resim dersleri veriyoruz.

çocuk resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk resim kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Çocuk Resim Kursları ile Hayal Güçlerini Kağıda Aktarmayı Öğrenecekler!

Çocuklarınızın geniş hayal dünyalarını daha yakından tanımak, renkler ve çizgilerle harikalar yarattıklarına tanıklık etmek istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, çocuklarınıza en uygun çocuk resim kursu programını belirleyelim!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle çocuk resim kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk resim kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun, merak ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk resim eğitimi programını belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir resim eğitimi alsınlar!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk resim kursları

Yaratıcılıklarını Sergilesinler!

Uygulamalı çocuk resim kursları ile çocuklarınıza yaratıcılıklarını sergilemeye teşvik eden bir ortamda keyifli bir eğitim almalarını sağlayın!

Kayıt Ol »

Gelişimlerine Destek Olun!

Çocuklarınızın gelişimsel ihtiyaçlarını görmezden gelmeyin, çocuk resim kursu ile fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini destekleyecek çok yönlü bir hobi edinmelerine fırsat verin!

meb ruhsatlı çocuk resim kursu

MEB Onaylı Çocuk Resim Kursu

Sanat Akademi çocuk resim eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir sanat ve resim kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk resim kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk resim dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk resim eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu resim sergileri, müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları ve uygulamalı çocuk resim dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk resim kursu kapsamında uzman eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, en doğru eğitim metodu için öğrenme hızlarını ve ilgi alanlarını analiz etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Resim Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk resim kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk resim dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin, misafir ressam ve sanatçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunarak gelişimlerine destek oluyoruz!

Görsel algılarını ve çizim yeteneklerini geliştirecek çizim egzersizleri, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan yıl sonu sergileri ve çocuk resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz!

Teoriği değil pratiği öğretiyor, uygulamalı çocuk resim kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk resim eğitimi
çocuk resim eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 700’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk resim kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk resim eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarımızın hayatına anlamlı bir dokunuşta bulunmak üzere uzman eğitmenlerimiz ve eğitmen danışmanlarımızla dünyanın en iyi sanat ve resim okullarının müfredatlarını yakından takip ediyor, ders içeriklerimizi çocuklarımız için en iyisini sunacak şekilde sürekli güncelliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk resim kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk resim eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini analiz ediyor, gelişimlerini yakından takip ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen sanat atölyeleri, ajansları, tasarım stüdyoları ve markalarıyla çalışmasını istiyorsanız, gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve sanat dünyasına kazandırılmalarını sağlayalım…

çocuk resim dersleri
çocuk resim dersi

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk resim eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk resim kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta resim olmak üzere dans, bale, müzik, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk resim eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Resim Kursu Yorumları

Sanatla Büyümelerini Sağlayın!

Geleceğin sanatsever nesillerini inşa etmek için çocuklarınızın yaratıcılıklarını destekleyin!

Görsel Algılarını Geliştirin!

Çocuk resim kursları ile detayları fark edebilen, dikkat ve odaklanmaları güçlü çocuklar yetiştirin!

Farkındalık Kazansınlar!

Kendi yaratıcılıklarının ve dünyanın farkına varmalarını çocuk resim eğitimi ile sağlayın!

çocuk resim kursu mezunları

700+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk resim eğitimleri verdik.

Çocuk resim dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye çocuk resim dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk resim eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk resim eğitimi dışında yeni aktivitelerle tanışacakları ve sanatın büyüsünü keşfedecekleri onlarca keyifli kurs çocuklarımızı bekliyor!

Başta çocuklar için resim kursu olmak üzere görsel sanatlar ve sahne sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için çocuklara özel dans ve bale kursları, resim ve fotoğraf eğitimi, tiyatro ve oyunculuk dersleri, müzik kursu ve güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyor, Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmalarını sağlıyoruz!

Çocuk resim kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk resim eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk resim dersi sunuyoruz!

Çocuk resim kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk resim kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere farklı görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle resim tutkunu çocuklarımızı profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuk resim kursları ile minikler yalnızca keyifli bir sanatın inceliklerini yakından tanıma fırsatı yakalamakla kalmıyor, Sanat Akademi’nin oyunla sanatı bir araya getiren ayrıcalıklı ortamında yeni deneyimlere yelken açıyor!

Sanat Cafe

Çocuk resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk resim kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk resim dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi ressamlarından ve görsel sanatların diğer alanlarında öne çıkan isimlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk resim kursu öğrencilerimizin çizimlerini ünlü ressamlar, tasarımcılar ve çocuk resim kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, atölye çalışmalarını, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk resim eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Çocuk resim kursu ile usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk resim eğitimleri düzenliyoruz. Resim sergileri ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden resim sanatının püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından çocuk resim kursları almalarını sağlayarak yaşamları boyunca yararlanacakları bilgiler edinmelerine imkan veriyoruz!

çocuk resim workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için resim eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocukların içlerindeki resim sevgisini açığa çıkaracak, geniş hayal güçlerinin sınırlarını keşfetmelerini sağlayacak, sosyalleşmelerine ve yeni arkadaşlarıyla güzel vakit geçirmelerine olanak tanıyacak bir çocuk resim kursu için detaylı programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden çocuk resim eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk resim kursu programının çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Yaratıcılıklarını açığa çıkarır,
 • Resim sevgilerini gerçek bir hobiye dönüştürür,
 • Boş zamanlarına değer katar,
 • Okul dışı aktivitelerle tanışmalarını sağlar,
 • Yaşıtlarıyla sosyalleşmelerine imkan verir,
 • Detayları fark etmelerini sağlar,
 • Görsel algılarını geliştirir,
 • Sosyal becerilerini geliştirir,
 • Psikolojik duyarlılık kazanmalarını destekler,
 • Zihinsel gelişimlerine katkı verir,
 • Kendilerine güvenlerini arttırır,
 • Eleştirel düşünmeyi öğretir,
 • Sanatsal bir bakış açısı kazanmalarını sağlar,
 • Araştırmayı ve bilgiye ulaşmayı öğretir,
 • Merak duygusunu güçlendirir,
 • Birlikte çalışma becerisini arttırır,
 • Resim yapma ve tasarım becerilerini geliştirir,
 • Görsel sanatlarda yeteneklerini keşfetmelerini sağlar.

Her çocuk biraz ressamdır! Biz de resim sanatının temellerine eğilerek çocuk resim kursu programımızın ilk ayında bu potansiyeli açığa çıkarıyoruz. 1. Ay Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay çocuk resim dersleri ile resim sanatına eğlenceli bir giriş yapacak, malzemelerimizi tanıyarak kompozisyon oluşturmayı öğreneceğiz.

Sırada karakalem çalışmaları var! Çocuk resim eğitimi ile ikinci bölümümüzde kalemlerimizi elimize alacak, temel karakalem tekniklerini öğreneceğiz. 2. – 3. Ay Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
3. ay çocuk resim eğitimi sonunda artık resimde temel kompozisyon kurallarını biliyor hale gelecekler!

Çocuklar için resim eğitimi programımızın 4. ayında da karakalem çalışmalarını sürdürecek, yeteneklerimizi yaratıcılıkla şekillendireceğiz. 4. Ay Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Her geçen gün çizim tekniğimizi geliştirirken çocuk resim eğitimleri eğlenmeyi de ihmal etmiyor, birlikte üretmenin tadını çıkarıyoruz!

Bu sefer sırada sulu boya var! Çocuklar için resim kursu programımızın bu bölümünde sevdiğimiz renkleri oluşturmaya devam ediyoruz. 5. – 6. Ay Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
Renkleri tanımadan resim yapılmaz! Çocuk resim kursları ile iki aylık bu bölümümüzde sulu boya takımlarımızı çıkarıyor, kendi renklerimizi yaratıyoruz!

Sulu boya egzersizlerinden sonra biraz da yağlı boya çalışabiliriz! Renklerle çalışmaya bu defa yağlı boya ile devam edeceğiz. 7. – 8. Ay Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Yağlı boya ile renk desenleri oluşturuyor, çocuk resim kursları ile kendi kompozisyonlarımızı yaratmaya başlıyoruz!

Çocuk resim eğitimi programımızın son iki ayında yeni bir boya türüne geçiyor, pastel boyalarımızı elimize alıyoruz. 9. – 10. Ay Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Pastel Boya Malzemeleri
 • Kauçuk Fırça Kullanımı
 • Pastel Boya Kağıtları
 • Uygulama Alanının Saptanması
 • Renk Oluşturma
 • Derinliğe Göre Ton Kullanımı
 • Pastel ve Yağlı Boyanın Birlikte Kullanımı
 • Pastel Boya Tekniğinde Detay Çizimleri
 • Serbest Konulu Çalışmalar
Çocuk resim dersleri ile miniklere sanatsal bir bakış açısı kazandırıyor, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini tuvale aktarmayı öğretiyoruz!

Çocuk Resim Kursu Programı – 700’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 700’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Resim Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk resim kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Resim Kursu Programı

Çocuklarınızın sanatın büyülü dünyasına merhaba demesini, resim tutkusunu gerçek bir aktiviteye dönüştürmesini, sosyalleşmesini, hayata karıştırmasını çizim yeteneklerini uzman eğitmenlerin desteğiyle geliştirmesini istiyorsanız çocuk resim kursu tam size göre!

Çocuk resim kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı resim, karakalem çalışmaları, renk oluşum egzersizleri, sulu boya ve yağlı boya teknikleri, pastel boya kullanımı, resimde perspektif, resimde kompozisyon, renklerin kompozisyona etkisi, renk kullanımı, ışık ve gölgelendirme konularını içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk resim kursu programımızı çocuklarımızın sosyalleşmelerine ve keyifli vakit geçirmelerine imkan veren bir ortamda yaratıcılıklarını açığa çıkarmak, gelişimlerini sanatla desteklemek üzere özel olarak hazırladık!

Ressamın ellerinde ve aklında kainat vardır! Leonardo Da Vinci

çocuk resim eğitimi

Çocuk Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi çocuk resim kursu merkezi Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk resim kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Resim Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk resim kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk resim kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk resim kursu Florya, çocuk resim kursu Bahçelievler, çocuk resim kursu Ataköy, çocuk resim kursu Yeşilköy, çocuk resim kursu Zeytinburnu, çocuk resim kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk resim kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk resim kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk resim kursu çocuklara yeni ilgi alanları kazandırmak ve kişilik gelişimlerini desteklemek için düzenlenen bir programdır. Çocuk resim kursları ile gelişim dönemlerinde yaratıcılığı teşvik eden bir sanatla tanışan çocuklar, gelecekte daha bilinçli ve daha başarılı olacak, hayal güçleri gelişecek, kendilerini daha rahat ifade edecekler. Hobi olarak yaptıkları aktiviteleri eğitim ile daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirecekler. Özgüven sahibi olacak, yeni arkadaşlar edinecek, sosyalleşecekler.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk resim kursu fiyatları

Çocuk Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çocuk resim kursu ile çocuklarının gelişimlerini destekleyen, yeni ilgi alanları keşfetmelerini sağlayan aileler çocuklarını farklı kurslara yönlendirerek Sanat Akademi eğitimlerinden yararlanmaya devam ediyor! Siz de çocuğunuzun gelişimi için farklı kurslar arıyorsanız ailelerin çocukları için seçtikleri diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Resim Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk resim kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sergilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk resim kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

700+

Mezun Öğrenci

Çocuk resim kursu ile yeni ilgi alanları keşfetmiş yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

2.017

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 10 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44