Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Gitar Kursu MEB Onaylı

En Sevdiğimiz Şarkıları Gitarımızla Çalıyor, Hayata Müzikle Hazırlanıyoruz!

Sanatla Büyüyecek, Duygularını İfade Etmekten Çekinmeyecekler! Sanat Akademi Çocuk Gitar Kursu

Çocuğunuz kendisini ifade ederken çekingenlik mi gösteriyor? Arkadaşlarının yanında biraz sessiz kaldığını mı hissediyorsunuz? Çocuk gitar kursu ile duygularını ifade etmeyi öğrensinler, müzikle özgüven kazansınlar!

Çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi’de ilgi alanlarına göre düzenlenen çocuk gitar kursları ile kendi müziklerini yapsınlar, yeteneklerine ve yaratıcılıklarına daha fazla güvenmeye başlasınlar.

Türkiye’nin en iyi çocuk gitar kursu ile çocuklarınızın hayatında anlamlı bir farklılık yaratmaya ne dersiniz?

Çocuk gitar kursu ile enstrümanlarına hakim olmak üzere sık sık egzersiz yapan çocuklar; eğlenceli bir şekilde çalışma disiplini kazanır ve iç disiplinlerini geliştirir.

çocuk gitar kursu meb onaylı

Tüm Çocuk Gitar Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Gitar Kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru gitar tutuş, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, teknik ve stil çalışmaları, gitar müziği formları, caz müzikte gitar, Türk ve Batı müziğinden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Gitar Kursu Sanat Akademi’de

Çocuklarınızın yeni aktiviteler keşfetmesini, müziğin büyülü dünyasına adım atmasını ve hem sanatı hem de kendilerini farklı bir açıdan tanımalarına istiyorsanız, uzman gitar eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış bir çocuk gitar kursu tanışın, çocuklarınız öğrenme hızlarına, ilgi düzeylerine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk gitar kursu eğitmenleri

Ünlü Gitar Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü gitaristlerden çocuk gitar eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk gitar kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk gitar kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz çocuk gitar kursu tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk gitar kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk gitar kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk gitar kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk gitar eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk gitar eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk gitar kursu

Kendilerini Tanıyacaklar!

Kendisini iyi tanıyan, okul yaşamında ve sosyal hayatta başarılı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek yetişkinlerin elinde!

Çocuk gitar kursları ve diğer tüm kurslarımızda çocuklarımıza müzik sevgisi aşılıyor, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini açığa çıkarıyor, hayata sanatın penceresinden bakmayı öğretiyor, kendilerini müzikle ifade eden bireyler yetiştiriyoruz. Sanat Akademi’nin büyülü atmosferinde çocuklar kendilerini yeni baştan keşfediyor…

Çocuk gitar kursları ile çocuklarınızın yeteneklerini keşfedin, gerçek potansiyellerine ulaşmalarını sağlayın!

Okul Başarılarını Arttırın!

Çocuk gitar eğitimleri yalnızca müzik kulaklarını geliştirmekle kalmıyor, hayatın her alanında daha başarılı olmalarını sağlıyor!

Sanat Akademi’de çocuğunuzun gelişimini farklı yönlerden desteklemek için müzikten yararlanıyor, okul yaşamında başarısını arttırıyor, zihinsel gelişimine destek oluyoruz. Müziğin büyülü dokunuşundan yararlanın, odaklanma süresini arttıran çocukların öğrenme hızlarına ve gelişimlerine siz de hayran kalın!

Çocuklarınızın gelişimine destek olmak için en doğru adrestesiniz! Sanat Akademi’de dünyanın en iyi sanat okullarının programlarından ilhamla hazırladığımız çocuk gitar kursları sizleri bekliyor…

çocuk gitar kursları
çocuk gitar eğitimi

Yaratıcılıklarını Göstermekten Çekinmesinler!

Çocuklarınızı kendi fikirlerini söylemeye, problemlere karşı özgün çözümler üretmeye teşvik etmeniz çocuk gitar kursları ile mümkün!

Müzikal kazanımların yanı sıra Sanat Akademi’nin eğlenceli ve katılıma teşvik eden atmosferinde çocuklarımızın yeteneklerini sergilemelerine olanak tanıyor, çocuk gitar dersleri ile sevdikleri şarkıları icra ederken özgüven kazanmalarını sağlıyor, yaratıcılıklarını ve özgünlüklerini açığa çıkararak potansiyellerini keşfediyoruz.

Aile sıcaklığını aratmayan bir ortamda çocuk gitar kursu alarak hayata daha özgüvenli başlamalarını sağlayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Renkli bir çocukluk, mutlu bir birey demek! Siz de çocuk gitar kursları ile çocuklarınıza mutlu bir yaşam armağan etmek istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentileriniz için en uygun çocuk gitar kursu programını belirleyelim, müzikle ve sanatla iç içe büyüsünler!..

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk gitar eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk gitar kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk gitar dersleri veriyoruz.

çocuk gitar kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk gitar kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk gitar kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu ile Hayatın Ritmini Belirleyen Çocuklar Yetiştiriyoruz!

Türkiye’nin en çok tercih edilen çocuk gitar kursu ile müziği hisseden ve hayatında sanata yer açan çocuklar yetiştirmek istiyorsanız Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk gitar kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel gitar eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle çocuk gitar kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk gitar kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk gitar eğitimi programını belirleyelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk gitar kursları

Müziği Hissetsinler!

İlgi alanlarına göre düzenlenen uygulamalı çocuk gitar kursu ile yaratıcılıklarını açığa çıkarsınlar, doyasıya eğlenirken kendilerini geliştirsinler!

Kayıt Ol »

Mutlu Çocuklar Yetiştirin!

Çocuk gitar kursları ile müziğin büyülü dünyasına adım atmış, duygularını ve kendilerini müzikle ifade edebilen, mutlu ve özgüvenli çocuklar yetiştirin, gelecek yaşamlarında başarılı olsunlar!

meb ruhsatlı çocuk gitar kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Gitar Kursu

Sanat Akademi çocuk gitar eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk gitar kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik teknolojileri ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk gitar dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk gitar eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk gitar dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk gitar kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Gitar Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk gitar kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk gitar dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan sahne gösterileri, çocuk gitar kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Çocuk gitar kursu ile çocuklarımızın sahnede olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamasını sağlıyor, müziği hisseden, kendilerini sanatla ifade eden çocuklar yetiştiriyoruz!

uygulamalı çocuk gitar eğitimi
çocuk gitar eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Gitar Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk gitar eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 900’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk gitar kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk gitar eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk gitar eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuk gitar dersi içeriklerimizi öğrencilerimizin gelişimini çok yönlü destekleyecek bir şekilde düzenliyor; zihinsel, fiziksel ve sosyal kazanımlar edinmelerini sağlıyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk gitar kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk gitar eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik müzisyenlerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk gitar dersleri
çocuk gitar dersi

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk gitar eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk gitar kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta müzik olmak üzere dans, bale, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk gitar eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Gitar Kursu Yorumları

Sanatla Gelişsinler!

Çocuklarınızın müzikle iç içe büyümesini, erken yaşta sanata sevgi duymasını istemez misiniz?

Yaşamlarını Müzikle Renklendirin!

Çocuk gitar kursları ile yaşamlarının ritmini belirlemelerini sağlayın, müzikle mutlu olsunlar!

Özgüven Kazansınlar!

Sahneye çıkmanın heyecanını deneyimleyerek heyecanlarını kontrol etmeyi öğrensinler!

çocuk gitar kursu mezunları

900+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk gitar eğitimleri verdik.

Çocuk gitar dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk gitar kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye gitar dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk gitar eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk gitar kursu dışında ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için gitar eğitimi olmak üzere müzikten dansa, oyunculuktan baleye resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk gitar kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk gitar eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk gitar kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk gitar kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk gitar dersi sunuyoruz!

Çocuk gitar kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; konser etkinlikleri, müzik dinletileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk gitar kursu olarak öğrencilerimizin gitar başta olmak müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında isimlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve sahne şovları ile amatör müzik tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuk gitar dersi içeriklerimizi yalnızca müzikal kazanımlarla sınırlı tutmuyor, sanatın ve hayatın farklı alanlarında sosyal ve kültürel aktivitelerle çocuklarımızın renkli bir dünyayı deneyimlemelerine olanak tanıyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk gitar eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk gitar kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
meb onaylı çocuk gitar kursu

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk gitar kursu öğrencilerimizin performanslarını ünlü müzisyenler, gitaristler ve çocuk gitar kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk gitar eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, gitaristleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta müzisyenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk gitar eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden gitar püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk gitar eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Çocuk gitar kursu ile gitar çalmayı ustasından öğreniyoruz!

çocuk gitar workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için gitar eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınızın müzikal becerilerini keşfetmenin yanı sıra sosyalleşebilecekleri, eğlenecekleri ve sahnede olmanın heyecanını yaşayacakları bir çocuk gitar kursu ile tanışmaya hazır mısınız? Detaylı çocuk gitar kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden MEB onaylı çocuk gitar eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk gitar kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları;
 • Kendilerini tanımalarını sağlar,
 • Yeteneklerine ve potansiyellerine olan güvenlerini arttırır,
 • Özgüven kazanmalarına yardımcı olur,
 • Müzik kulaklarını geliştirir,
 • Ritim algısı kazandırır,
 • Nota okumalarını geliştirir,
 • Müzikal beceriler edinmelerini sağlar,
 • Kendilerini müzikle ifade etmeyi öğretir,
 • Çalışma disiplini kazanmalarını sağlar,
 • Öğrenme hızlarını keşfederler,
 • Yaratıcılıklarını destekler,
 • Estetik algılarını geliştirir,
 • Sanata karşı duyarlılıklarını arttırır,
 • Zihinsel gelişimlerini destekler,
 • Ruh hallerini olumlu yönde etkiler,
 • Yeni arkadaşlar edinebileceği sağlıklı bir ortam yaratır,
 • Okul ve gelecek yaşamlarındaki başarılarını destekler.

Çocuk gitar kursu ile müziğin eğlenceli ve renkli dünyasına çocuklarımızla daha da renk katıyor, bu sırada müzik kulağımızı da geliştiriyoruz! 1. Seviye MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Programı:
 • Gitarda Doğru Parmak Pozisyonları
 • Oturuş Pozisyonu
 • Duruş Pozisyonu
 • El Pozisyonları
 • Bilek Pozisyonları
 • Kol Pozisyonları
 • Gitarda Notalar
 • Sağ El Doğru Pozisyon Çalışmaları
 • Sol El Doğru Pozisyon Çalışmaları
 • 4/4'lük Vuruşlar
 • 3/4'lük Vuruşlar
 • 2/4'lük Vuruşlar
 • Vuruş Egzersizleri
 • Farklı Değerlerde Notalar
 • Sağ El Çalışmaları
 • Sol El Çalışmaları
 • İki El Paralel Notalarla Çalma Alıştırmaları
 • Pozisyon Düzeltmeleri
 • Sus İşaretleri
 • Melodik Çalışmalar
 • Temel Müzik Terimleri ve Semboller
 • Tempolar
 • Farklı Ritimlerde Parmak Alıştırmaları
 • Bağlı ve Bağsız Çalma
 • Ritmik Çalışmalar
 • Majör Gamlar ve Arpejler
 • Arenas Metodu
 • LCM Metodu
 • Minör Gamlar ve Arpejler
Çocuk gitar dersleri ile birlikte aile sıcaklığını aratmayan bir ortamda sınıf arkadaşları ve enstrümanları ile kaynaşacaklar…

2. seviye çocuk gitar eğitimi derslerimizde yeni uygulamalar bizi bekliyor. Enstrümanımızın inceliklerini öğrenmeye tüm hızımızla devam ediyoruz. 2. Seviye MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Programı:
 • Arenas Metot Uygulamaları
 • Carulli Metot Uygulamaları
 • Teknik Çalışmalar
 • Müzikal Çalışmalar
 • Deşifre Çalışmaları
 • Gamların Pekiştirilmesi
 • Arpejlerin Pekiştirilmesi
 • LCM metodu
 • Gamların Nota – Ritim – Akort ve Artikülasyon Açısından Doğru Sesletimi
 • Arpejlerin Nota - Ritim - Akort ve Artikülasyon Açısından Doğru Sesletimi
 • Nota Egzersizleri
 • Ritim Egzersizleri
 • Akort Egzersizleri
2. seviye çocuk gitar eğitimi ile çocuklarımız temiz bir sesletimle enstrümanlarını kullanmayı öğrenecekler!

Müzik yolculuğumuz stil egzersizleri dile devam ediyor! 3. seviye çocuk gitar dersleri ile öğrendiklerimizi pratiğe dökeceğiz. 3. Seviye MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Programı:
 • Gitar Teknikleri
 • Hareketler
 • Nüanslar
 • Gitar Repertuvarında Sıkça Kullanılan Evrensel Terimler
 • LCM Metodu
 • Gitar Müziği Formları
 • Teknik Parçalar ve Etütler
 • Deşifre Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Klasik Eserlerin Analizi
 • Klasik Eserlerin Deşifresi
 • Sarabande Formu
 • Gavotte Formu
 • Prelude Formu
 • Fuge Formu
Gitar müziğinin farklı formlarını tanıyan çocuklarımız, 3. seviye çocuk gitar dersleri ile müzikal perspektif kazanacaklar.

Çocuk gitar kursları ile programımızın 4. seviyesinde ölümsüz eserleri repertuvarımıza ekleyecek, erken yaşta batı ve Türk müziğinin klasikleriyle tanışacağız. 4. Seviye MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Programı:
 • Gitar Repertuvarında Türk Bestecileri
 • LCM Metodu
 • Sonata Formu
 • Kadans Bilgileri
 • Plagal Kadans
 • Otantik Kadans
 • Tam Kadans
 • Derecenin Kadansa Etkisi
 • Kadans İnceleme Çalışmaları
 • Batı Müziğinden Eser Analizleri
 • Türk Müziğinden Eser Analizleri
 • Güney Amerika Müzik Formları
 • Usta Latin Gitaristlerin Gitar Teknikleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • İspanyol Müzik Formları
  • Torraba
  • Turina
  • Rodrigo
 • Flamenko Müzik Formları
  • Soleares
  • Malagueno
 • Flamenko Çalma Teknikleri
 • Alzapua Tekniği
 • LCM Metodu
Dünyanın farklı müzik kültürlerine yolculuk ediyor, çocuk gitar eğitimi ile repertuvarımıza çok sayıda şarkı ekliyoruz.

Geleceğin özgür ruhlu bireylerini yetiştirmek üzere çocuk gitar kursları ile bu defa caz ezgilerine yönelecek, modern gitar tekniklerini kazanımlarımız arasına ekleyeceğiz. 5. Seviye MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Programı:
 • Caz Müziği
 • Caz Gitaristlerine Bakış
 • Caz Standartlarının Gitar Repertuvarındaki Aranjeleri
 • Caz Bestecileri
 • Caz Emprovizasyon Anlayış ve Duygusu
 • Caz Örnekleri Üzerinden Deşifre Çalışmaları
 • Caz Örnekleri Üzerinden Teknik Çalışmaları
 • Caz Örnekleri Üzerinden Stil Çalışmaları
Caz müziğin yaratıcı doğasını keşfeden çocuklar, çocuk gitar dersleri ile müziğin sınırlarını keşfedecekler!

Öğrendiklerimizi kalıcı hale getirmek için geçmiş bilgilerimizin üzerinden geçiyor, eğlenceli egzersizlerle hızımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. 6. Seviye MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Carulli Teknik Etütler
 • Tarrega Teknik Etütler
 • Yüksek Seviye Nüans Çalışmaları
 • Repertuvar Çalışmaları
Her geçen gün kendilerine daha çok güvenen çocuklarımız; çocuk gitar eğitimi ile hem enstrümanlarında hem de hayatlarında daha başarılı hale gelecek!

Anne babalar! Yılsonu gösterisinde çocuklarınızın performansını dinlemeye hazırlanın… Son seviye çocuk gitar kursu dersleri ile sahne performansımız ve kurs sonu sınavımız için repertuvarımızı hazırlıyoruz. 7. – 8. Seviye MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Alexander Teknik Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Geçmiş Haftaların Tekrarı
 • Yüksek Seviye Nüans Çalışmaları
 • Batı ve Türk Müziğinden Eser Analizleri
 • Sınav Repertuvarı Pekiştirme Dersleri
Çocuk gitar kursu programımızın sonuna geldik! Artık müzikle kendilerini ifade edebilen çocuklarımız, unutulmaz anılar biriktirdikleri kurs programımızın sonunda sahne performansları ile bizleri büyüleyecekler!

Çocuk Gitar Kursu Programı – 900’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 900’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Gitar Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk gitar kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Gitar Kursu Programı

Sevdiğiniz şarkıları bir de çocuğunuzdan dinleyin! Çocuk gitar kursu programımızda yalnızca müzikal bilgilerle yetinmiyor; çok yönlü gelişimi desteklemek üzere işitsel ve görsel materyallerden yararlanarak hazırladığımız ders içerikleri ile hayata sanatla bakmayı öğrenmelerine destek oluyoruz…

Çocuk gitar kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru gitar tutuş, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, teknik ve stil çalışmaları, gitar müziği formları, caz müzikte gitar, Türk ve Batı müziğinden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

MEB onaylı çocuk gitar kursu programı; çocuklarımızın müzikal becerilerini geliştirmek, yaşamlarında müziğe ve sanata yer ayırmalarını desteklemek, zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine müzikle katkı sağlamak üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Gitar çalmak; çocukların analiz etme ve problem çözme yeteneklerini güçlendirerek okul başarılarını arttırır ve gelecek yaşamlarında da başarılı bireyler haline gelmelerine destek olur!

çocuk gitar dersi

Çocuk Gitar Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi çocuk gitar kursu merkezi Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk gitar kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk gitar kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Gitar Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk gitar kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk gitar kursu eğitmen kadromuz; alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı orkestra çalışmalarında yer almış, sahne deneyimine ve akademik birikime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden ve gitaristlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, gitaristler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk gitar eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde gitar çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için gitar kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için gitar kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk gitar kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk gitar kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için gitar kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk gitar kursu Florya, 10 - çocuk gitar kursu Bahçelievler, çocuk gitar kursu Ataköy, çocuk gitar kursu Yeşilköy, çocuk gitar kursu Zeytinburnu, çocuk gitar kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk gitar kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk gitar kursu ve diğer çocuk müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk gitar kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk gitar kursu ile çocuklarınız müzikal beceriler edinmenin yanı sıra yaşamlarına renk katacak okul dışı bir aktivite kazanmış olacaklar. Ayrıca çocuk gitar eğitimi ile öğrenme hızlarını ve potansiyellerini keşfedecek, iç disiplinlerini geliştirecek, yeni bilgiler edinmeye daha açık hale gelecekler. Fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyen çocuk gitar dersleri ile vücut koordinasyonlarını arttıracak, eleştirel düşünme becerisi kazanacak, analitik zekalarını geliştirecekler. Çocuk gitar kursları ile sanatın eğlenceli ve büyülü dünyasını keşfederek erken yaşta sanat sevgisi kazanacak, gelecekte de sanatla iç içe bir yaşam sürecek, yaşamlarında renkli hobilere yer ayırarak mutlu olmanın özgün yollarını keşfedecekler.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk gitar kursu fiyatları

Çocuk Gitar Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Gitar Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çocuk gitar kursu ile çocuklarının müziğin büyülü dünyasına adım atmasını sağlayan aileler yeni aktiviteler keşfetmeleri için onları yönlendirmeye devam ediyor! Siz de çocuklarınızın gelişimlerini sanatla desteklemek istiyorsanız ailelerin çocukları için en çok tercih ettiği diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Gitar Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk gitar kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk gitar kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk gitar eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk gitar kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk gitar kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

900+

Mezun Öğrenci

Çocuk gitar kursu ile hayatında müziğe yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

209

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.045 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44