Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Piyano Kursu MEB Onaylı

Erken Yaşta Müzik Sevgisi Aşılıyoruz!

Müzikle Büyüyecek, Mutlu Olacaklar! Sanat Akademi Çocuk Piyano Kursu

Çocuklarınızın farklı ilgi alanlarını keşfetmesini, sanatla iç içe büyümesini mi istiyorsunuz? MEB onaylı Çocuk piyano kursu ile Sanat Akademi’de, sanatsever nesiller yetiştiriyor, müziği duymayı değil, hissetmeyi öğretiyoruz!

Zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyecek, müzik kulaklarını ve ritim algılarını geliştirecek, pedagojik kazanımlarla zenginleştirilmiş bir çocuk piyano kursu sizi bekliyor! Çocuklarınızın sağlıklı gelişimi için bu fırsatı kaçırmayın...

İster özel derslerle, isterseniz de grup çocuk piyano kursları ile müziğin büyülü dünyasına adım atmalarını sağlayın!

Küçük yaşlardan itibaren piyano benim en sevdiğim oyuncak oldu. -Fazıl Say

çocuk piyano kursu meb onaylı

Tüm Çocuk Piyano Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Piyano Kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru piyano oturuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Piyano Kursu Sanat Akademi’de

Müzikle iç içe büyüyen çocuklar sosyal yaşamlarında da daha mutlu oluyor! Siz de çocuğunuzun gelişimini müzikle desteklemek istiyorsanız Sanat Akademi ile tanışın, çocuklarınız uzman piyano eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış bir çocuk piyano kursu ile çocuklarınız öğrenme hızlarına, ilgi düzeylerine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk piyano kursu eğitmenleri

Ünlü Piyano Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü piyanistlerden çocuk piyano eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk piyano kursları

%100 Öğrenme Garantisi

MEB onaylı çocuk piyano kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk piyano kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk piyano kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk piyano kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk piyano eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk piyano eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk piyano kursu

Oyun ve Müziği Bir Araya Getiriyoruz!

Sağlıklı bir gelişim için çocuklarınıza yeni hobiler kazandırmalı, eğlenirken öğrenebilecekleri aktiviteler keşfetmelerini sağlamalısınız!

Biz de oyun ve müziği bir araya getiren çocuk piyano dersleri ile çocuklarınıza hem yeteneklerini keşfetme hem de keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyoruz. Yeni arkadaşlar edinecek, müzikle sosyalleşecek, potansiyellerini açığa çıkaracak, kendilerine daha fazla güvenmeye başlayacak, tanıştıkları bu dünyayı çok sevecekler!

Sanat Akademi çocuk piyano kursu ile çocuklarınıza müzik ve sanat sevgisi aşılayın, yaşamaktan keyif alan bireyler olsunlar...

Müzik; Yaratıcılık ve Hayal Gücünü Destekler!

Araştırmalar gösteriyor ki çocuk piyano kursları gibi müzikal aktivitelere zaman ayıran çocukların zihinsel gelişimleri diğerlerine oranla çok daha hızlı!

Sanat Akademi’de çocuk piyano kursu programlarımızı çocukların okul yaşamına destek olacak şekilde düzenliyor, ders içeriklerimizi belirlerken çocuk gelişimi açısından önemli tüm kazanımları göz önüne alıyor, pedagojik deneyime sahip ve çocukların dilinden konuşmayı bilen eğitmenlerimizle erken yaşta sanatla tanışmalarını sağlıyoruz…

Çevresiyle uyumlu, okul yaşamında başarılı, yaşıtları ve büyükleriyle sağlıklı iletişim kurabilen çocuklar Sanat Akademi’den yetişiyor.

çocuk piyano kursları
çocuk piyano eğitimi

Boş Zamanlarına Değer Katıyoruz!

Müziğin harekete geçiren renkli dünyasını çocuklarımızla birlikte keşfedeceğimiz, eğlenceli bir çocuk piyano kursu için hazır olun!

Geleceğin yetişkinlerini monoton bir yaşam döngüsüne hapsolmaktan kurtarıyoruz! Çocuk piyano kursları ile miniklerin yaşamına hareket katıyor, boş zamanlarını değer katmayı öğrenmelerine destek oluyor, kendilerine yeni oyunlar yaratmayı bilen yaratıcı ve hayal gücü gelişmiş çocuklar yetiştiriyor, gerçek potansiyellerini açığa çıkarıyoruz.

Çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi’de eğlenceli ve sanatla dolu yeni bir dünya sizleri bekliyor…

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Okul dışı aktivitelerle çocuklarınızın yaşamına renk katmak, ilgi alanlarını genişletmek, müziğin ve sanatın pedagojik etkisinden faydalanarak gelişimlerini desteklemek istiyorsanız, gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk piyano kursu programını belirleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk piyano eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk piyano kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk piyano dersleri veriyoruz.

çocuk piyano kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk piyano kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk piyano kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu ile Yaşamlarında Fark Yaratın, Ayrıcalıklı Bir Hobi Edinsinler!

Sanat Akademi’nin keyifli ortamında müzikle ve sanatla tanışmalarını sağlamak, geleceğin sanatsever bireylerini yetiştirmek istiyorsanız, gelin, bir kahvemizi için, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk piyano kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel piyano eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle çocuk piyano kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk piyano kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk piyano eğitimi programını belirleyelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk piyano kursları

Gelişimlerini Müzikle Destekleyin!

Erken yaşta müziğin büyüleyici dünyasına adım atmalarını sağlayın, yaşa göre planlanan çocuk piyano kursları ile gelişimlerini destekleyin!

Kayıt Ol »

Okul Başarılarını Arttırın!

Çocuklar için piyano eğitimi ile zihinsel becerilerini, odaklanma sürelerini ve dikkatlerini geliştirsinler, okul yaşamlarında başarılarıyla öne çıksınlar, yetenekleriyle dikkat çeksinler!

meb ruhsatlı çocuk piyano kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Piyano Kursu

Sanat Akademi çocuk piyano eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk piyano kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik teknolojileri ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk piyano dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk piyano eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk piyano dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk piyano kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Piyano Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk piyano kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk piyano dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan sahne gösterileri, çocuk piyano kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Piyano çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Uygulamalı çocuk piyano kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk piyano eğitimi
çocuk piyano eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Piyano Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk piyano eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 900’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk piyano kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk piyano eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk piyano eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çok yönlü gelişimlerini desteklemek adına çocuk piyano kursu programlarımızı bütüncül olarak ele alıyor, müzikal becerilerini geliştirmenin yanı sıra zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerini de destekleyecek çocuk piyano dersi içerikleri hazırlıyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk piyano kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk piyano eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik müzisyenlerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk piyano dersleri
çocuk piyano dersi

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk piyano eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk piyano kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta müzik olmak üzere dans, bale, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk piyano eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Piyano Kursu Yorumları

Sanat Sevgisi Aşılayın!

Çocuk piyano dersleri ile çocuklarınıza müzik sevgisi aşılamak istemez misiniz?

Dikkat Sürelerini Arttırın!

Okul başarılarını desteklemek için çocuk piyano kursu alın, derslerine daha kolay odaklansınlar!

Çalışma Disiplini Kazandırın!

Çocuk piyano kursları ile egzersizler yaparak düzenli çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlayın!

çocuk piyano kursu mezunları

900+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk piyano eğitimleri verdik.

Çocuk piyano dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk piyano kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye piyano dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk piyano eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk piyano kursu dışında ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için piyano eğitimi olmak üzere müzikten dansa, oyunculuktan baleye resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk piyano kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk piyano eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk piyano kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk piyano kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk piyano dersi sunuyoruz!

Çocuk piyano kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; konser etkinlikleri, müzik dinletileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk piyano kursu olarak öğrencilerimizin piyano başta olmak müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında isimlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve sahne şovları ile amatör müzik tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuklarımızın merak ve keşif duygularını tetikleyeceğinden emin olmak adına çocuk piyano kursu içeriklerimizi kültürel ve sosyal aktivitelerle zenginleştiriyor, yalnızca müziği değil, hayatı tanımalarını sağlıyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk piyano eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk piyano kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
meb onaylı çocuk piyano kursu

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk piyano kursu öğrencilerimizin performanslarını ünlü müzisyenler, piyanistler ve çocuk piyano kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk piyano eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Çocuk piyano kursu sırasında Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, piyanistleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta müzisyenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk piyano eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden piyano püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk piyano eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Piyano çalmayı ustasından öğreniyoruz!

çocuk piyano workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için piyano eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Detaylı Eğitim Programı

Müzikle erken yaşta tanışmalarını sağlamak, piyano çalmayı öğrenirken aynı zamanda eşsiz bir sanat atmosferi içerisinde müziği ve sanatı hissetmelerini teşvik etmek istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Detaylı çocuk piyano kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden MEB onaylı çocuk piyano eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk piyano kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları;
 • Sanat sevgisi aşılar,
 • Müzik kulaklarını geliştirir,
 • Ritim algısı kazanmalarını sağlar,
 • Nota okuma becerisi kazandırır,
 • Zihinsel becerilerini geliştirir,
 • Çalışma disiplini kazandırır,
 • İç disiplinlerini arttırır,
 • Üretmenin tadını hissetmelerini sağlar,
 • Odaklanma ve dikkat sürelerini arttırır,
 • Vücut koordinasyonunu geliştirir,
 • İşitsel becerilerini arttırır,
 • Duyusal farkındalık kazandırır,
 • Yaratıcılıklarını geliştirir,
 • Okul başarılarını destekler,
 • Sayısal zekayı geliştirir,
 • Hafızanın gelişimine katkı verir,
 • Dilsel kazanımlar edinmelerini sağlar,
 • Hızlı okuma yeteneği kazandırır,
 • Sözel ve sözsüz iletişimsel becerilerini geliştirir.

Çocuk piyano eğitimi programımızın ilk bölümünde müziğin büyülü dünyasına ilk adımı atıyor, müzik kulağımızı geliştirecek egzersizler yapıyoruz. 1. Seviye Çocuk Piyano Kursu Programı:
 • Piyanoda Beyaz Tuşlar ve Ses Karşılıkları
 • Sağ El Parmak Numaraları
 • Sol El Parmak Numaraları
 • Kulak Çalışmaları
 • Doğru Oturuş Pozisyonu
 • Kolların Doğru Pozisyonu
 • Ellerin Doğru Pozisyonları
 • Müzikte Ölçüler
  • 2/4 Ölçüler
  • 3/4 Ölçüler
  • 4/4 Ölçüler
 • Farklı Değerlerde Notalar
 • İki El Paralel Çalma Egzersizleri
 • Farklı Vuruşlarda Sus İşaretleri
 • Melodik Egzersizler
 • Temel Müzik Terimleri
 • Temel Müzik İşaretleri
 • Legato Çalışmaları
 • Sağ El Ağırlıklı Melodik Egzersizler
 • Sol El Ağırlıklı Melodik Egzersizler
Oyunla müziği bir araya getiren çocuk piyano dersleri ile eğlenerek öğrenme şansı bulan minikler, müziği her geçen gün daha çok sevecekler…

Gam ve arpejlere giriş yapacak, çocuk piyano dersleri ile bu bölümümüzde temellerimizi inşa edeceğiz! 1. Seviye Çocuk Piyano Kursu Programı 2. Bölüm:
 • Majör Gamlara Giriş
 • Farklı Nota Değerleri
 • Noktalı Değerlerde Suslar
 • Müzikte Anahtarlar
 • Oktav Aralıkları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Temel Müzik Terimleri
  • Tenuto
  • Staccato
 • Gam Egzersizleri
 • Arpej Egzersizleri
 • Temel Nüans İşaretleri
 • Majör Gamlar
 • Majör Arpejler
 • Sekizlik Notalar
 • Onaltılık Notalar
 • Pekiştirici Egzersizler
 • Deşifre Çalışmaları
Çocuk piyano dersleri ile çocuklarımıza yalnızca piyano çalmayı öğretmiyor, müziği hisseden ve yaşama sanatla bakan bireyler yetiştiriyoruz.

Çocuk piyano eğitimi derslerimizin 2. seviyesinde yeni egzersizler ve uygulamalara geçiyor, eğlenceli bir programla müziğin büyülü dünyasını keşfetmeye devam ediyoruz. 2. Seviye MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Programı:
 • Segmentel Çalışma Teknikleri
 • Majör Gamlarda Pekiştirme Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikalite Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Arpej Egzersizleri
 • Ritim Uygulamaları
 • Türk Müziğinden Basit Parçaların İcrası
 • Batı Müziğinden Basit Parçaların İcrası
 • Melodi Egzersizleri
Artık basit eserleri çalabiliyoruz! 2. seviye çocuk piyano kursları ile minikler, enstrümanlarını temel düzeyde kullanmayı öğreniyor…

Piyano tekniğine giriş yapacak, teknik çalışmaları çocuklarımızın sıkılmayacağı keyifli egzersizlerle birleştireceğiz! 3. Seviye MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Programı:
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Müzikal ve Stil Çalışmaları
 • İki Oktavlı Ritim Çalışmaları
 • Majör Gamlar
 • Majör Arpejler
 • Sağ El Ağırlıklı Melodi Egzersizleri
 • Sol El Ağırlıklı Melodi Egzersizleri
 • Majör Tonlarda Pekiştirici Alıştırmalar
 • Standart Orkestra Soloları
 • Klasik Dönem Orkestra Soloları
 • Romantik Dönem Orkestra Soloları
 • Çağdaş Dönem Orkestra Soloları
Çocuk piyano dersleri ile farklı dönemlerden örnek eserleri analiz edecek, müzikal perspektiflerini genişletmelerini sağlayacağız!

En sevdiğimiz şarkılara birlikte eşlik ediyor, gün geçtikçe özgüven kazanıyoruz! 4. Seviye MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Programı:
 • Majör Gam Çalışmaları
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Piyano Edebiyatı İncelemeleri
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Majör Arpej Egzersizleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Form Bilgisi
 • İkili Form
 • Üçlü Form
 • Sonat Formu
 • Teknik Etüt Çalışmaları
 • Rondo Formu
 • Tema, Varyasyonlar ve Füg
Çocuk piyano kursları ile çocuklar bir yandan müziğin büyülü dünyasını yakından tanırken bir yandan da yaşıtlarıyla iletişim kurmayı ve birlikte çalışmayı öğrenecek.

Orkestra çalışmalarına merhaba diyoruz! Çocuk piyano kursu 5. seviye dersleri ile mini orkestramızı kurmaya başlayacağız. 5. Seviye MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Majör Arpej Egzersizleri
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Czerny Opus 299 Piyano Metodu
 • Hız Çalışmaları
 • Standart Orkestra Soloları
 • Opera Orkestrası Soloları
 • Kromatik Gam Uygulamaları
Piyano eğitiminde yüksek başarı sağlayan piyano eğitim metotları ile çocuk piyano kursu programımızı destekliyor, çocuklarımızın nitelikli bir eğitimle gelişmelerini sağlıyoruz!

Geçmiş bilgilerimizi kalıcı hale getirmek için pratikler yapıyor, bir yandan kazanımlarımız arasına yenilerini ekliyoruz! 6. Seviye MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Arpej Egzersizleri
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Czerny Opus 849 Piyano Metodu
 • Hız Çalışmaları
 • Minör Gam Egzersizleri
 • Minör Arpej Egzersizleri
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Korrepetisyon Çalışmaları
Özgüvenleri her gün gelişen miniklerimiz çocuk piyano dersi ile kendilerini müzik aracılığıyla ifade etmeyi öğrenecek!

Çocuklarınızı sahnede izlemeye hazır mısınız? Çocuk piyano dersleri ile son iki seviye derslerimizde yıl sonu gösterisi için repertuvarımızı oluşturmaya başlıyoruz. 7. – 8. Seviye MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Programı:
 • Minör Gam Egzersizleri
 • Minör Arpej Egzersizleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Melodik Minör Gamlar
 • Ezber Çalışmaları
 • Korrepetisyon Çalışmaları
 • Majör Gamların Dominant Arpejleri
 • Minör Gamların Dominant Arpejleri
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Sınav Repertuvar Hazırlıkları
MEB onaylı piyano kursu sonunda MEB sertifikası için sınav repertuvarına hazırlık yapıyor, ayrıca muhteşem bir kurs sonu gösterisiyle ailelerimizi hayran bırakıyoruz!

Çocuk Piyano Kursu Programı – 900’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 900’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Piyano Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk piyano kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Piyano Kursu Programı

Hayata müzikle hazırlanan çocuklar gelecekte çok daha mutlu ve özgüvenli bireyler haline geliyor! Çocuk gelişiminin her noktasını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk piyano kursları ile çocukların hem fiziksel hem zihinsel gelişimine destek oluyor, sahne çalışmaları ve etkinliklerle eğlenirken öğrenmelerini sağlıyoruz.

Çocuk piyano kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru piyano oturuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

MEB onaylı çocuk piyano kursu programı; çocukların gelişimini müzikle desteklemek, zihinsel, fiziksel, ruhsal ve sosyal kazanımlar edinmelerini sağlamak ve çocuklarımıza erken yaşta sanat sevgisi aşılamak üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Piyano çalmak; sol ve sağ beyin arasındaki bağlantıları güçlendirmeye katkı sağlayarak çocukların IQ gelişimlerini %70’e varan oranlarda etkilemektedir.

çocuk piyano dersi

Çocuk Piyano Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi çocuk piyano kursu merkezi Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk piyano kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı çocuk piyano kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı çocuk piyano kursu sertifikası; eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Piyano Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk piyano kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk piyano kursu eğitmen kadromuz; alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı orkestra çalışmalarında yer almış, sahne deneyimine ve akademik birikime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden ve piyanistlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, piyanistler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk piyano eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde piyano çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için piyano kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için piyano kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk piyano kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk piyano kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için piyano kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk piyano kursu Florya, 10 - çocuk piyano kursu Bahçelievler, çocuk piyano kursu Ataköy, çocuk piyano kursu Yeşilköy, çocuk piyano kursu Zeytinburnu, çocuk piyano kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk piyano kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk piyano kursu ve diğer çocuk müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk piyano kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk piyano kursu çocukların müzikal okur yazarlıklarını, müzik kulaklarını ve ritim algılarını geliştirir. Bunun yanı sıra çocuklarımızın gelişimine bütüncül olarak desteklemek üzere hazırladığımız çocuk piyano eğitimleri; sosyal becerilerini arttırır, zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlar. Odaklanma ve dikkat sürelerini geliştirerek okul başarılarına destek olur. Ayrıca çocuk piyano kursu erken yaşta sanatla tanışmalarına olanak tanıyarak gelecekte sanatı ve müziği seven bireyler yetiştirir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk piyano kursu fiyatları

Çocuk Piyano Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Piyano Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Çocuk piyano kursu ile çocuklarının müziğin ve sanatın tadını hissetmesini sağlayan aileler, farklı sanat kursları ile çocuklarının ilgi alanlarını genişletmeye devam ediyor! Siz de çocuklarınızın gelişimlerini sanatla desteklemek istiyorsanız ailelerin çocukları için en çok tercih ettiği diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Piyano Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk piyano kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk piyano kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk piyano eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk piyano kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk piyano kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

900+

Mezun Öğrenci

Çocuk piyano kursu ile hayatında müziğe yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

295

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.475 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44