Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Zumba Nedir? – Çocukların Renkli Ruhunu Yansıtan Bir Dans!

Çocuklarınız Dans ve Spor İle En Eğlenceli Şekilde Tanışacak!

Dünyayı kasıp kavuran Zumba özellikle kadınlar tarafından sevilerek uygulanıyor. Ancak son yıllarda çocuklarını dans ve spor ile tanıştırmak isteyen aileler de çocukları için oldukça eğlenceli bir yöntemi tercih eder oldu. Zumba hem bir dans hem de bir spor olmasıyla birlikte çocuklara sporu dans ile sevdiren bir aktivite. Bu nedenle dans kursları da zumba kids dersleri ile çocuklara yönelik çocuk zumba dersleri vermektedir.

Çocuklarının spor yapmasını isteyen aileler çocuklar için zumbanın faydaları hakkında bilgi sahibi olmak isterken aynı zamanda çocuk zumba eğitimi hangi konuları kapsıyor merak etmektedir. Doalyısıyla bu yazımızda sizler için zumba kids dersleri çocuklara hangi konuları sunuyor ve çocuklar için zumba kursu ne gibi faydaları içerisinde barındırıyor inceledik…

Zumba Kids Dersleri Nedir?

Zumba kids, çocukların vücutlarını belirli fitness hareketleri yaparak hareket ettirdiği, aynı zamanda dans müzikleri ve figürleri ile koreografiler oluşturarak dans ettikleri aktivite çeşididir. Yetişkinlerin yağ yakmak için uyguladıkları zumba programları, çocuklar için hem bir egzersiz iken hem de eğlenceli bir dans aktivitesidir.

Çocuklar için zumba kursu onların enerjilerini atmalarını sağlarken aynı zamanda gelişmelerini ve daha mutlu olmalarını da sağlar. Çocuklarınız beden farkındalığı kazanır ve koordinasyon becerileri gelişir. Dolayısıyla çocuklar için zumba kursları, sağlıkları ve spor ile tanışmaları açısından oldukça önemlidir.

Zumba İle Kendilerini Dans Ederek İfade Eden Çocuklar!

Zumba kids programları özellikle çocuklarını sporun eğlenceli yönü ile çocuklarını erken yaşta tanıştırmak isteyen aileler tarafından tercih edilir. Çocuklar için zumba dersleri hangi konuları kapsar merak eden aileler için bir göz atalım, çocuk zumba dersleri onlara ne öğretecek?

Zumba Kids Dersleri – Çocuk Zumba Eğitimi Nasıl Olur? 

Okul ve sınav stresi bir yana sakin geçen ev yaşamı diğer yana… Çocuklarının içlerinde biriken enerjiyi onlara fayda sağlayacak bir aktivite ile yönlendirmeye ne dersiniz? Çocuklarınızın, çocuk zumba kursları ile sosyalleşmesi, sosyal becerilerinin yükselmesi ve onları eğlendirecek programlar zumba kids eğitimleri ile birlikte geliyor!

Peki… Çocuklarınızın çok eğleneceği çocuk zumba dersleri eğitim içeriği nasıl bir bakalım…

 • Doğru Duruş Bilgisi
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Bedeni Esnetme Hareketleri 
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Zumba Müzikleri
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık 
 • Soğuma Hareketleri
 • Nefesi Dengeleme Hareketleri
 • Jest ve Mimik Çalışmaları
 • Fitness Hareketleri İle Zumba 
 • Alan ve Beden Farkındalığı
 • Zumba Koreografi 
 • Sahnede Beden Dili
 • Senkronizasyon
 • Eğitmeni Takip Etme

Yukarıda bahsettiğimiz konular zumba kids dersleri içinde çocuklarınızın hem spor yaparak daha sağlıklı bir bedene ulaşacakları hem de dans ederek eğlenecekleri programı kapsamaktadır. Fitness, salsa ve merengue hareketlerinin harmanlandığı ve en keyifli egzersizlerden biri olan zumba kids ile çocuklarınız işbirliği yapmayı öğrenecek, koreografi içinde sorumluluk duygusu gelişecek, iletişim becerileri kuvvetlenecek! Böylece hem fiziksel yönden hem de zihinsel yönden gelişen çocuklar yetişecek!

Çocuklarınız Zumba Kids Dersleri İle Spor ve Dans Sevgisi Kazanacaklar!

Çocuklarınız zumba kids dersleri ile enerjilerini atacakları bir alan bulacaklar ve her biri spor yapmanın keyfi ile erkenden tanışacak! Hem dans hem de spor olarak bilinen Zumba, çocukların sağlıklı gelişmelerini destekleyecek ve fiziksel özelliklerinin de gelişmesini sağlarken onlara bambaşka bir dünya sunacak!

Sanat Akademi olarak çocuklarımızın geleceklerini dans ve spor ile aydınlatmayı amaçlıyor ve onlara en kapsamlı zumba dersler ile destek oluyoruz! Her bir çocuğun spor ve dans sevgisi kazanması için çalışıyor ve beden farkındalığı kazanacakları, kaslarını esnetecekleri bir program ile onlara en eğlenceli vakitleri sunuyoruz.

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44