Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Güzel Sanatlar Lisesi Kaç Puan 2023 – Güzel Sanatlar Lisesi Puanları

Sanata Olan Yatkınlığınızı Ortaya Çıkaran Güzel Sanatlar Liseleri ve Puanları

Küçük yaşlardan beri bir sanatçı olmayı aklına koyan öğrencilerin güzel sanatlar lisesi kaç puan diye sormaları çok normal. Sanatın o eşsiz ritmini lise eğitimleri boyunca almak istemeleri gerçekten çok iyi bir his. Bu yüzden güzel sanatlar lisesi kaç puan 2023 yılında bu puanlar ne oldu diye merak eden öğrenciler için bilgilendirici bir yazı hazırlamaya karar verdik. 

Lise eğitimi öncesi tercih dönemi yaklaştıkça merakları artan öğrenciler için güzel sanatlar lisesi puanları hakkında merak ettikleri bilgileri bu yazıda verdik, güzel sanatlar lisesi yetenek sınavları hakkında tüm detayları paylaştık. Öyleyse konuya yakından bakmak için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. 

 

Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı Puanları - Güzel Sanatlar Lisesi Taban Puanları

Öğrenciler gergin bir sınav dönemine yaklaşırken “güzel sanatlar lisesi kaç puan?” diye sormaktan kendilerini alamıyorlar. Birçok öğrencinin hayallerini süsleyen güzel sanatlar liseleri bünyesinde eğitim görecek öğrencilerden kaç puan istiyor merak konusu. Öyleyse güzel sanatlar lisesi puanları ile ilgili olarak öncelikle şu bilgiyi verelim:

Güzel sanatlar liseleri için LGS puanı şartı yok. Öğrencilerin LGS’ye girmeleri, güzel sanatlar liseleri için beklenmiyor. Güzel sanatlar lisesi taban puanları 2023 listesi arayan öğrencilerin böyle bir liste olmadığını bilmelerini isteriz. Bunun yerine güzel sanatlar lisesi yetenek sınavları yapılıyor ve 50 puanı geçen öğrenciler güzel sanatlar liseleri için tercih yapabiliyorlar. 

Yani güzel sanatlar lisesine girmek istiyorsanız ve güzel sanatlar lisesi kaç puan diye merak ediyorsanız, yetenek sınavından 50 üzeri bir puan almanız gerektiğini bilmelisiniz. Güzel sanatlar liseleri ve puanları, yetenek sınavından alınacak 50 ve üzeri puana ortaokul başarı puanının eklenmesiyle belirleniyor. 

Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı Zorunlu Mu?

Güzel sanatlar lisesi kaç puan diye soran öğrenciler genellikle sonrasında yetenek sınavının zorunluluğunu da sorguluyorlar. Bir güzel sanatlar lisesi bölümüne yerleşmek istiyorsanız evet, yetenek sınavı zorunlu bir sınavdır. Çünkü her bölümün 30 kişilik kontenjanı bulunur ve bu kontenjanlara girebilmeniz için sınavdan alacağınız puan gereklidir. 

Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavları İçin İyi Hazırlanmalısınız!

Sanata ilgisi olan çocuklardansanız, güzel sanatlar lisesi puanları hakkında detayları öğrendikten sonra kendinizi bu alana daha çok verebilirsiniz. Çünkü muhtemelen yeteneğiniz akranlarınıza oranla ya daha yüksek ya da potansiyeliniz daha yüksek. O halde gideceğiniz güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu ile destek bulabilirsiniz ve hedeflerinizi gerçekleştirmeyi kolaylaştırabilirsiniz. 

Teorik derslerin sık sık işlendiği, masa başından kalkılmayan lise dersleriyle koca bir lise hayatınızı geçirmek istemiyorsanız, sevdiğiniz alanda pratik yapabilme imkanı yakalayacağınız güzel sanatlar liseleri için emek sarf etmeli, kendinizi geliştirmeli ve pratiklerinizi artırmalısınız.

[widget-178]

Yapılmış Yorumlar (1)

Emre Subay
31 Ocak 2023, 11:45

Çok güzel vranşlar var

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44