Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Okul Öncesi Kursları – Neler Var, Hangisini Seçmelisiniz?

Çocuklarınızı Bu Kurslarla Okula ve Geleceğe Hazırlayın! – Okul Öncesi Çocuk Kursu Önerileri

Okul yaşamına alışmak çocuklar için çoğu zaman zordur. Anne babadan uzak kalmak, yaşıtlarıyla sosyalleşmek, ebeveynler dışında büyüklerle iletişim kurmak, derslere odaklanmak gibi konuların her biri çocuklar için yeni bir deneyimdir ve kimi durumlarda bu yeni deneyimlere alışma süreci uzayabilir. Bu noktada okul öncesi kursları; çocukların keyif alabilecekleri bir aktivite yoluyla tüm bu yeniliklere okula başlamadan alışmalarını sağlayabilmektedir.

Peki çocukların gelişimine destek olacak, yeteneklerini ve potansiyellerini açığa çıkarmalarını sağlayacak ve elbette okula alışma süreçlerini kısaltacak en faydalı okul öncesi çocuk kursları nelerdir? Hangi okul öncesi kurslar gerçekten çocuğunuz için verimli olur? Gelin, bu soruya birlikte yanıt vermeye çalışalım…

Çocuklarınız İçin En Faydalı Okul Öncesi Kurslar – Hem Eğlenecek Hem Gelişecekler!

Okul öncesi eğitim kursları arasında tercih yapmaya çalışırken kesinlikle ilk önerimiz çocuklarınızın yetenekleri ve ilgi alanları üzerinde durmanız olacak! Hiç ilgi duymadığı bir alana çocuğunuzu yönlendirmeniz geçirdiği vakitten keyif alamamasına neden olacağı gibi gelişimini sekteye de uğratmak olabilir. Bu nedenle aşağıda saydığımız okul öncesi kurslar arasında tercih yaparken önce çocuklarınızın ilgi alanlarını keşfetmeyi ihmal etmeyin! İşte en faydalı okul öncesi çocuk kursları:

 • Orff kursu,
 • Ritim perküsyon, çocuk piyano kursu, gitar kursu, keman kursu gibi müzik kursları,
 • Yaratıcı drama kursu ve çocuk oyunculuk kursu gibi tiyatro kursları,
 • Resim kursu,
 • Çocuk graffiti kursu,
 • Çocuk karikatür kursu,
 • Hip hop kursu, latin dans kursu, modern dans kursu gibi çocuk dans kursları.

Sanatla İç İçe Büyüsünler! – Okul Öncesi Kursları Neden Önemli?

Yazımızın başında vurguladığımız okula alışma sürecini kolaylaştırması ve hızlandırmasının yanı sıra okul öncesi kurslar; çocuk gelişiminde gerek fiziksel gerek sosyal ve duygusal gerekse zihin ve dil gelişimleri açısından son derece önemlidir. Çocukların öğrenmeye en açık oldukları böylesine kritik bir dönemde sanatla iç içe oldukları sağlıklı bir ortamda büyümeleri hiç kuşkusuz önemlidir. Bu açıdan okul öncesi kursları neden önemli sorusuna şu yanıtları verebiliriz:

 • Çocuklarda zeka gelişiminin 3/4’ü okul öncesi dönemde tamamlanır.
 • Sosyal becerilerin önemli bir bölümü bu yaşlarda edinilir.
 • Okul öncesi kursları; çocukların tüm hayatlarını etkileyecek olumsuzlukların önüne geçer.
 • Okul öncesi eğitim kursu almak gerek okul gerekse gelecek yaşamında çocuğun özgüvenini arttırır.
 • Çocuğun kendi yaşıtlarıyla vakit geçirmesi en az ailesiyle vakit geçirmesi kadar önemlidir.
 • Dış dünyayı tanıma, nesne ve olguları öğrenmeye başlama yaşı 4 ile 6 yaşlar arasıdır. Okul öncesi kurslar bu dönemin daha verimli geçmesini sağlar.

Erken Yaşta Sanat Sevgisi Kazanacak, Daha Yaratıcı Bireyler Olacaklar!

Siz de çocuklarınızın yaşamında anlamlı bir fark yaratmak, yapmaktan keyif alacakları bir aktivite ile onları geleceğe hazırlamak ve erkenden sanat sevgisi kazanmalarını sağlamak istiyorsanız okul öncesi kursları için Sanat Akademi ile tanışmaya ne dersiniz?

Sanat Akademi okul öncesi çocuk kursları ile miniklere dans, bale, müzik, oyunculuk, drama, resim, fotoğrafçılık gibi farklı alanlarda eğitimler veriyor, geleceğin sanatsal perspektife sahip, yaratıcı ve özgüvenli bireylerini yetiştiriyoruz!

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44