Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuğunuza Paylaşma Duygusu Kazandıracak Kurslar

Yaşıtlarıyla Sağlıklı İletişimi Öğrenecekler! – Paylaşım Duygusunu Geliştiren Çocuk Kursları

Kimi zaman anne babalar; çocuklarının yaşıtlarıyla oyun oynarken veya birlikte bir aktivite yaparken bencilce davrandığını, sadece kendisinin istediğinin olması halinde devam etmeyi kabullendiğini gözlemler. Bu durum en başta çocuğun işbirliği ve iletişim becerilerinin fazla gelişmiş olmadığını gösterir, ancak tüm bu özellikleri geliştirmek için çeşitli yöntemler izlenebilir.

Bunların en başında da paylaşım duygusunu geliştiren çocuk kursları gelir. Çocuk kursları ile çocuklarınızın yaşıtlarıyla çok daha sağlıklı bir iletişim kurmasını sağlayabilir, iletişim, işbirliği ve yardımlaşma gibi alanlarda beceriler edinmesini sağlayabilirsiniz. Peki çocuğunuza paylaşma duygusu kazandıracak kurslar nelerdir? Gelin, bu soruya birlikte yanıt bulmaya çalışalım...

Bu Kurslar Çocuğunuzun Sosyal Becerilerini Geliştirecek! – Paylaşmayı Öğreten Çocuk Kursları

Eğer siz de çocuklarınızın yaşıtlarıyla etkileşimlerinde biraz bencilce hareket ettiğini görüyor ve bu durumdan endişelenmeye başlıyorsunuz paylaşımı ve işbirliğini öğreten çocuk kursları ile bu davranışlarının geleceğe taşınmasına engel olabilirsiniz. Aşağıda anne babalara paylaşım duygusunu geliştiren çocuk kursları önerdik. Siz de bu kurslardan birine çocuğunuzu yönlendirerek sosyal etkileşimini geliştirebilirsiniz. İşte çocuğunuza paylaşma duygusu kazandıracak kursları:

  • Orff Kursu – Çocuklara Paylaşma Duygusu Kazandıracak Kurslar

Özellikle okul öncesi dönemde; müzik, drama ve dansı bir araya getiren, aktif katılıma dayanan ve grupla birlikte hareket etmeyi hedefleyen orff kursları paylaşım duygusunu geliştiren çocuk kursları arasında son derece önemlidir. Yenilikçi bir metot olan Orff Schulwerk eğitimi; çocuklarınıza grup içinde nasıl hareket etmesi gerektiğini, pek çok diğer kazanımla birlikte öğretir.

  • Yaratıcı Drama Kursu – Paylaşmayı Öğreten Çocuk Kursları

Söz konusu çocuklara paylaşım duygusu kazandıracak kurslar olduğunda unutulmaması gereken bir diğer seçenek de yaratıcı dramadır. Yaratıcı drama; çocukların birlikte hareket ederek ortaya bir şeyler çıkardıkları, bunun için rol ve görev dağılımı yaptıkları bir işleyişe sahiptir. Bu da çocukların işbirliği ve paylaşım becerilerini ciddi ölçüde geliştirir.

  • Müzik Kursları - Çocuklara Paylaşma Duygusu Kazandıracak Kurslar

Bilhassa koro ve orkestra çalışmaları ile zenginleştirildiğinde müzik ve enstrüman kursları; çocuklara paylaşma duygusu kazandıracak kurslar arasında en önemlilerden biridir. Müzikte ahengi yakalayabilmek ve istenilen performansı ortaya çıkarabilmek için birlikte hareket etmek son derece önemlidir. Bu da çocukların işbirliğine yaklaşımlarını değiştirir.

  • Tiyatro Kursu - Paylaşım Duygusunu Geliştiren Çocuk Kursları

Tıpkı yaratıcı drama gibi oyunculuk ve tiyatro kursları da çocukların birlikte bir şeyler üretebilmek için rol ve görev dağılımını iyi yapması gereken bir aktivitedir. Ayrıca birinin başarısı diğerinin de performansını yükselteceği için tiyatro kursu almak; çocuklara yardımlaşmayı ve paylaşmayı öğretebilecek etkinliklerin başında gelir.

Gelişimlerini Sanatla Destekleyin!

Yukarıda çocuklara paylaşma duygusu kazandıracak kurslar hakkında okuyucularımıza bilgi vermeye çalıştık. Bu noktada özellikle çocuk sanat kurslarının yalnızca paylaşma duygusu değil, çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak birçok farklı kazanımla öne çıktığını tüm anne babalara hatırlatmak isteriz.

Çocuğunuzun gelişiminde sanatın destekleyici özelliklerinden yararlanmanız gelecekte hem daha oturmuş bir karaktere ve yaratıcı bir bakış açısına sahip olmalarını sağlar hem de fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini hızlandırarak kendilerini gerçekleştirmelerine, mutlu ve başarılı bireyler haline gelmelerine yardımcı olur...

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44