Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İlkokul Fotoğraf Gezileri – Fotoğraf Tutkularını Sokağa Taşıyın!

Fotoğrafçılığı Yaşayarak Öğrenmelerine Fırsat Verin! – İlkokul Fotoğraf Gezileri

Fotoğrafçılığın hiç kuşkusuz en sevilen yanlarından biri dilediğiniz zaman fotoğraf makinenizi kapıp kendinizi sokaklara atmanıza izin vermesidir. Yetişkinler için çok rahatlatıcı bir aktiviteye imkan sunan bu artı, çocukların fotoğrafçılığı daha çok sevmesi ve enerjilerini doğru yönlendirebilmeleri açısından son derece yararlıdır.

Nitekim her geçen gün farklı kurumların bu türden fotoğraf gezileri düzenlemeye daha yatkın olduğunu görüyoruz. Öyle ki ilkokul fotoğraf gezileri ile eğitim kurumları bile çocukların hem bulundukları kentin güzelliklerini keşfetmesini sağlamakta hem de çocuklara keyifli bir aktivite yapmalarına fırsat vermektedir.

Peki ilkokul fotoğraf gezileri İstanbul’un hangi bölgelerinde daha keyifli olur? Fotoğraf gezileri ilkokul çocuklarının hangi kazanımları edinmesini sağlıyor? Bu soruların yanıtını merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

Çevresel Farkındalıkları Artacak! – İlkokul Fotoğraf Gezileri ve Faydaları

Söz konusu çocuklar ve gençler olduğunda, özellikle yeni nesil için yetişkinlerin tekrarladığı en büyük eleştirilerden biri detayları fark etmekte başarısız olduklarıdır. Ancak bu genellemenin ilkokul fotoğraf gezileri sayesinde daha erkenden fotoğrafçılık tutkusuna kapılmış çocuklar için geçerli olmayacağını sanırız kabul edebiliriz. İlkokul fotoğraf gezileri ile erken yaşta fotoğrafçılığa merak salan çocuklar, çevrelerine dair çok daha yüksek bir farkındalığa kavuşmakta, adeta görmeyi yeni baştan öğrenmektedirler. İşte ilkokul fotoğraf gezileri ile çocuklarınızın edinebileceği kazanımlardan bazıları:

 • İlkokul fotoğraf gezisi gibi etkinlikler çocukların yaşadıkları kenti daha iyi tanımalarını sağlar.

 • Yakınlarında bulunan doğal ve tarihi güzellikler hakkında bilgi edinirler.

 • Fotoğraf gezileri ilkokul düzeyindeki çocukların sanatla tanışmasını sağlamak için en iyi yollardan biridir.

 • İlkokul fotoğraf gezileri ile yaşıtlarıyla keyifli bir sosyalleşme ortamı yakalarlar.

 • İlkokul fotoğraf gezisi gibi etkinlikler; çocukların sabretmeyi ve iyi sonuçlar elde etmek için bazen beklemek gerektiğini öğrenmesini sağlar.

 • Okul dışı öğrenme için iyi bir fırsattır ve yeteneklerini keşfetmelerine imkan verir.

 • Yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirir.

 • Kendilerine daha çok inanmaya başlayarak özgüven kazanırlar.

İlkokul Fotoğraf Gezileri İçin İstanbul’un En İyi Semtleri – Nerelere Gidilebilir?

Fotoğraf gezileri ilkokul düzeyi çocuklar için hangi kazanımları barındırıyor sorusuna kısaca yanıt vermeye çalıştık. Şimdi sıra geldi fotoğraf gezisi için bir yerler bulmaya. Açıkçası İstanbul ilkokul fotoğraf gezileri için pek çok eşsiz lokasyona sahip bir kenttir. Doğal ve tarihi mirasıyla ilkokul fotoğraf gezileri İstanbul’un herhangi bir köşesinde benzersiz bir maceraya dönüşebilir. Ancak bunlardan birkaçını özellikle sıralamak gerekirse;

 • Galata Kulesi & Taksim Meydanı & İstiklal Caddesi – İlkokul Fotoğraf Gezileri

İstanbul’un en kalabalık bölgelerinden biri olan Taksim, tarihi Galata Kulesi ve yüzlerce insan manzarasını kadrajınıza taşıyan İstiklal Caddesi ile ilkokul fotoğraf gezileri için oldukça uygun.

 • Eminönü & Süleymaniye & Sultanahmet – İlkokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

Özellikle tarihi sur içine yakın okullar için vazgeçilmez lokasyonlardan biri de Eminönü ve Sultanahmet arasında yer alan yüzlerce yıllık yapıları, fotoğraf gezileri ile yeniden ziyaret etmek.

 • Balat Sahili – İlkokul Fotoğraf Gezileri

Tarihin ihtişamı yerine sahil kenarında rengarenk bir semti keşfetmek istiyorsanız Balat da ilkokul fotoğraf gezileri için oldukça ideal bir mekan.

 • Emirgan – İlkokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

Benzersiz bir sahil ve yemyeşil Emirgan Korusu, içerisindeki tarihi yapılarla ilkokul fotoğraf gezileri için harika bir seçim olabilir.

 • Nişantaşı & Ihlamur Kasrı & Maçka Parkı – İlkokul Fotoğraf Gezileri

Nişantaşı’nın güzelliklerini keşfetmek için Teşvikiye’den başlayacağınız ve oradan da Ihlamur Kasrı ve Maçka Parkı’na geçeceğiniz bir fotoğraf gezisi çocukların eminiz ilgisini çekecektir.

 • Büyükada ve Adalar – İlkokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Adalar, fotoğraf tutkunu İstanbulluların elbette vazgeçilmezlerinden. Siz de ilkokul fotoğraf gezileri ile erkenden çocukların Adalar güzelliklerini keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

 • Rahmi Koç Müzesi – İlkokul Fotoğraf Gezileri

İlkokul fotoğraf gezileri dendiğinde İstanbul’daki pek çok eğitim kurumunun ilk tercihlerinden biri olan Rahmi Koç Müzesi, çocuklara müze kültürü aşılamak için de iyi bir fikir olabilir.

 • Atatürk Arboretumu – İlkokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

İstanbul’da yeşil ve mavinin buluştuğu kusursuz bir doğa manzarasını çocukların ayağının altına sermek zor olabilir. Ancak Atatürk Arboretumu’na yapacağınız bir ilkokul fotoğraf gezisi ile bu mümkün.

Fotoğraf Gezileri ile İstanbul’un Her Köşesini Fotoğraflıyoruz!

Sanat Akademi olarak fotoğrafçılığın dört duvar arasında öğrenilemeyeceğinin farkındayız. Bu nedenle öğrencilerimize kusursuz bir deneyim sunmak ve unutulmaz anlar yaşamalarını sağlamak için fotoğraf makinemizi elimize alarak İstanbul’u keşfetmeye çıkıyor, her noktada benzersiz bir fotoğraf karesi yakalamayı başarıyoruz.

Fotoğraflarımızda çerçeveleme, belirginlik, yalınlık, derinlik, perspektif, net alan derinliği, boyutlar, denge/oranlar, boşluklar, form/biçim, doku, ritim, dinamizm, uyum, görsel bağ, kritik an, yaşam ögesi, ufuk çizgisi, renk, kontrast, yansıma, doğrultu/yön, grafik kompozisyon gibi temelleri nasıl kullanacağımızı uygulamalı bir biçimde öğreniyor, İstanbul gezileri ile hem keyifli anılar biriktiriyor hem de bir fotoğrafçı olarak tekniğimizi geliştiriyoruz.

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44