Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lise Fotoğraf Gezileri – Fotoğraf Tutkularını Açığa Çıkarın!

Eşsiz Fotoğraflar Çekecek, Yeteneklerini Keşfedecekler! – Lise Fotoğraf Gezileri İstanbul

Fotoğrafçılıkla seyahat tutkusunun çoğu zaman bir arada yürüdüğü bir gerçektir. Birçok fotoğrafçı, kendisini bunalmış hissettiğinde fotoğraf makinesini omzuna alarak keyifli bir fotoğraf gezisine çıkabilir. Çocukların asla tükenmeyen enerjisiyle bir arada düşündüğünüzde lise fotoğraf gezisi gibi aktivitelerin hem fotoğrafçılık yeteneklerini geliştirmek hem de keyifli bir hobi edinmelerini sağlamak için son derece uygun olduğu kolaylıkla görülebilir.

Nitekim buna bağlı olarak lise fotoğraf gezileri düzenleyen eğitim kurumlarının sayısı giderek artmaktadır. Pek çok eğitim kurumu lise fotoğraf gezileri ile öğrencilerine keyifli bir gün geçirme şansı sunmakta, aynı zamanda okul dışı sosyalleşebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir alan yaratmaktadır. Peki lise fotoğraf gezileri İstanbul’un en çok hangi semtlerinde keyifli? Fotoğraf gezileri lise öğrencilerine neler katıyor? Tüm bu soruların yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.

Görmeyi Yeniden Öğrenecekler! – Lise Fotoğraf Gezileri ve Faydaları

Fotoğrafçılık her şeyden önce en akla gelmeyecek mekanlarda bile doğru açıyı fark edebilme ve herkesten farklı görebilme sanatıdır. Bu nedenle fotoğrafçılık tekniklerinde ilerlemek için farklı mekanlarda çekim uygulamaları yapmaktan daha iyi bir yol yoktur. Fotoğraf gezileri lise düzeyindeki çocuklar için tam olarak bu fırsatı sunduğu gibi beraberinde pek çok kazanımı da getirmektedir. Bu kazanımlar arasında sayabileceğimiz başlıkların bazıları şunlardır:

 • Yaşadıkları kenti daha yakından tanırlar.

 • Tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret ederek fotoğraflarını çekerler.

 • Fotoğraf tekniklerinde ilerleme şansı bulurlar.

 • Yaşıtlarıyla birlikte okul dışı bir aktivite yaparlar, hayata karışırlar.

 • Sanatsal duyarlılık ve bakış açısı kazanırlar.

 • Yeni bir hobi edinirler.

 • Kendi fotoğrafçılık stillerini keşfederler.

 • Fotoğraf gezisi lise aktiviteleriyle kendilerini sanatla ifade etme şansı bulurlar.

 • Özgüven kazanırlar.

Lise Fotoğraf Gezileri İçin İstanbul’un En İyi Semtleri – Nerelere Gidebilirsiniz?

Fotoğraf gezileri lise öğrencileri içi ne gibi avantajlar taşıyor sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Peki lise fotoğraf gezileri İstanbul’un hangi semtlerinde daha keyifli olur? Açıkçası İstanbul o kadar fazla doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapıyor ki bu soruya uzun bir cevap vermek sayfalarca yer tutabilir. Ancak eğitim kurumlarının lise fotoğraf gezileri için en çok tercih ettiği mekanlara kısaca göz atmamızın önünde hiçbir engel yoktur. İşte lise fotoğraf gezileri için İstanbul’un en iyi lokasyonları:

 • Galata Kulesi & Taksim Meydanı & İstiklal Caddesi – Lise Fotoğraf Gezileri

Pek çok İstanbullu için bir buluşma noktası olan Taksim, tarihi ve doğal güzellikleriyle onlarca eşsiz kare elde edilebilecek bir yer. Galata Kulesi ve İstiklal Caddesi’ni kapsayan bir lise fotoğraf gezisi öğrenciler için unutulmaz olabilir.

 • Eminönü & Süleymaniye & Sultanahmet – Lise Fotoğraf Gezisi Önerileri

İstanbul’un tarihine fotoğraflar yoluyla tanıklık etmek isteyenler için Eminönü ve çevresi hiç kuşkusuz en iyi seçimlerden biridir. Lise fotoğraf gezileri ile gençlerin İstanbul’daki tarihi yapıları fotoğraflamasına olanak sağlanabilir.

 • Balat Sahili – Lise Fotoğraf Gezileri

Masmavi denizin rengarenk tarihi binalarla buluştuğu Balat Sahili, lise fotoğraf gezileri için en kolay ulaşılabilir yolculuklardan birini vadediyor.

 • Emirgan – Lise Fotoğraf Gezisi Önerileri

Emirgan Korusu içerisinde yer alan Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk yeşillikler içerisindeki ihtişamı fotoğraflamak için iyi bir fırsat. Ayrıca lise fotoğraf gezileri için Emirgan Sahili’nde bir günbatımı da unutulmaz bir kare olabilir.

 • Nişantaşı & Ihlamur Kasrı & Maçka Parkı – Lise Fotoğraf Gezileri

Hem onlarca insan manzarasını hem de eşsiz manzaraları fotoğraflamak adına lise fotoğraf gezisi için tercih edilebilecek lokasyonlardan biri de Nişantaşı. Çocukların Maçka Parkı’nda hem dinlenir hem de fotoğraf çekerken bu tercihten memnun kalacağından eminiz.

 • Büyükada ve Adalar – Lise Fotoğraf Gezisi Önerileri

Tüm fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmezi olan Adalar, İstanbul’da yer alan eğitim kurumlarının lise fotoğraf gezileri için ilk tercihleri arasındadır.

 • Rahmi Koç Müzesi – Lise Fotoğraf Gezileri

Çocukların benzersiz fotoğraflar çekmenin yanı sıra müze kültürü de edinmesini istiyorsanız lise fotoğraf gezileri için Rahmi Koç Müzesi’ne uğramak son derece iyi bir fikirdir.

 • Atatürk Arboretumu – Lise Fotoğraf Gezisi Önerileri

Maviyle yeşilin buluştuğu ve Atatürk tarafından özel olarak yaptırılan bu eşsiz mekan, İstanbul’da her zaman bulamayacağınız fotoğraf kareleri vadediyor. Lise fotoğraf gezileri için kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.

Türkiye’nin En Aktif Sanat ve Fotoğrafçılık Kursu Sanat Akademi ile Tanışın!

Çocuklarınızın yalnızca teorik derslerle fotoğrafçılık tekniklerini öğreneceği, birkaç uygulamayla hiçbir deneyim kazanamadan tamamlayacağı bir fotoğrafçılık kursu sizin beklentilerinize çok uzaksa doğru adrestesiniz! Sanat Akademi’de fotoğrafçılığın en iyi fotoğraf çekerek öğrenilebileceğinin farkındayız!

Bu nedenle öğrencilerimizle sürekli İstanbul’un farklı lokasyonlarına fotoğraf gezileri düzenliyor, eğitmenlerimizin takibinde öğrencilerimizin yaratıcı uygulamalar gerçekleştirmesine olanak tanıyor, hem fotoğrafçılık becerilerini geliştirmelerini hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Siz de Sanat Akademi ile tanışarak fotoğrafçılığı en eğlenceli yoldan öğrenmek istemez misiniz?

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44