Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ücretsiz Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Olur Mu?

Çocuğunuza Nitelikli Bir Eğitim Sunmak İçin Bunlara Dikkat Edin! – Ücretsiz Çocuk Fotoğrafçılık Kursları

Çocuklarının fotoğrafçılığa henüz tam anlamıyla yetenekli olup olmadığını bilmeyen veya ilgi göstereceğinden emin olamayan anne babalar, zaman zaman ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu programları ile çok daha az masraf yaparak çocuk fotoğrafçılık eğitimi almalarını ve daha sonra bu eğitimleri ilerletmelerini istemektedir.

Peki gerçekten ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu olur mu? Ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu verdiğini söyleyen kurumlar hakkında neler düşünmelisiniz? Ücretsiz veya ucuz fotoğrafçılık kursu ararken kaliteden ödün vermemek istiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz? Gelin, önce ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu veren kurumlara göz atalım, ardından da diğer soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Ücretsiz Çocuk Fotoğrafçılık Eğitimi Veren Kurumlar – Ücretsiz Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Olur Mu?

Çocuklar için farklı kurs programları düzenleyen İSMEK ve belediyelere bağlı eğitim kurumları farklı şubelerinde ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu programları düzenleyebilmektedir. Çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmeniz için oldukça iyi bir fırsat olsa da ücretsiz çocuk fotoğrafçılık dersleri almanın bazı dezavantajları beraberinde getirdiğini de unutmamak gerekir. Bunların başında da kontenjanların kısıtlı olması gelmektedir. Eğer yakınınızdaki İSMEK şubelerinde ücretsiz çocuk fotoğrafçılık dersi için kontenjanlar doluysa çocuğunuzun bir dönem daha beklemesi veya evinizden çok daha uzakta eğitim alması gerekecektir.

Bunun dışında ücretsiz çocuk fotoğrafçılık eğitimleri, gerçekten nitelikli kurumların verdiği fotoğrafçılık eğitimlerine kıyasla bazı imkanlardan da mahrumdur. Örneğin sınıfların daha kalabalık olması, yeterince çekim şansı sunulmaması, fotoğraf gezileri ve fotoğrafla ilgili kültürel aktiviteler düzenlenmemesi gibi hususlar ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu programlarının çocuklarınız için yeterince deneyim kazanabilecekleri bir fırsat olmasının önüne geçer.

İSMEK kurslarının yanı sıra ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursları için yararlanılabilecek bir diğer seçenek de yurt dışından bazı üniversitelerin düzenlediği ücretsiz online programlardır. Örneğin Harvard Üniversitesi’nin ücretsiz online fotoğrafçılık kursu bulunmaktadır. Ancak bunun için ciddi derecede yabancı dil gerektiği unutulmamalıdır, ayrıca dersler video ders şeklindedir ve anında soru sorma imkanı da yoktur.

Nelere Dikkat Etmelisiniz? – Ücretsiz Çocuk Fotoğrafçılık Kursları Bu İmkanları Sunuyor Mu? 

Çocuğunuzun zamanını boşa harcamamak ve fotoğrafçılık yeteneğini geliştirmesini desteklemek istiyorsanız ücretsiz veya ucuz çocuk fotoğrafçılık kursu programlarını tercih ederken kendinize ve kuruma bazı sorular yönelterek standartları hakkında fikir sahibi edinebilirsiniz. Şu noktalara dikkat etmenizin size son derece yardımcı olacağına inanıyoruz:

  • Ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu veren kurs merkezi MEB ruhsatlı bir eğitim kurumu mu?

  • Ücretsiz çocuk fotoğrafçılık dersleri için çalıştıkları eğitmenler alanlarında yeterince deneyimli mi?

  • Çocuk fotoğrafçılık kursları için ders kontenjanları kaç kişilik?

  • Ücretsiz çocuk fotoğrafçılık kursu programının süresi ne kadar?

  • Sınıflar yeterince temiz ve güvenli mi?

  • Ders içeriklerinde neler var?

  • Ücretsiz çocuk fotoğrafçılık dersleri ile çocuklara uygulama yapma imkanı verilecek mi?

  • Kurumda olası kaza ve afet koşulları için güvenlik önlemleri alınmış mı?

  • Çocukların ders aralarında vakit geçirebileceği sosyal alanlar var mı?

Önceliğiniz Fiyat Değil Kalite Olmalı! Ucuz Çocuk Fotoğrafçılık Eğitimi İçin Kaliteden Ödün Vermeyin!

Çocuk fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında endişelendiğiniz için ücretsiz veya ucuz fotoğrafçılık eğitimi veren kurumların daha cazip gelmesini elbette anlıyoruz. Ancak çocuğunuzun en verimli dönemlerini gerçekten kendisine değer katacak bir çocuk fotoğrafçılık kursu ile fiyattan önce kaliteye önem vermeli, paket kurs fiyatları ve içeriklerle sizi ikna etmeye çalışan kurumlardan uzak durmalısınız.

Sanat Akademi olarak çocuk fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında konuşmadan önce çocuklarımızın yetenek analizini gerçekleştiriyor, gelişim düzeyini, öğrenme hızını, gelişimsel ve eğitsel ihtiyaçlarını, yaşını, fotoğrafçılığa olan ilgisini değerlendirerek onlara en uygun kurs programını hazırlıyoruz. Siz de çocuğunuz için en uygun kurs programının hazırlanmasını istiyorsanız kurumumuzu ziyaret edin, bundan sonra çocuk fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında konuşalım!

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44