Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

MEB Onaylı Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Avantajları

En İyi Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Deneyimi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çocuklar için fotoğrafçılık kursları, çocuklarının erken yaşta sanat sevgisi kazanmasını isteyen ve keyifli vakitler geçirmesini isteyen ailelerin en çok tercih ettiği hobi kurslarından biridir. Çocuklarının güvenli ve kaliteli bir fotoğrafçılık eğitimi almasını isteyen ebeveynler çocuk fotoğrafçılık kursları seçerken eğitim kalitesine dikkat ederek seçimlerini yapmalıdır. Çocuk fotoğrafçılık kursunun kalitesini belirleyen unsurlardan biri ve en önemlisi olan MEB onayı, eğitim programlarından yerleşim planına, acil çıkışlardan deprem dayanıklılık raporuna kadar çocuklar için fotoğrafçılık kursu ile ilgili pek çok konuyu etkilemektedir.

Yazımızın devamında meb onaylı çocuk fotoğrafçılık kursunun meb onayı taşımayan çocuk fotoğrafçılık kurslarına göre nasıl avantajlar sağladığına değindik. Siz de çocuğunuzun güvenli ve keyifli bir ortamda fotoğrafçılık eğitimi almasını istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak MEB onaylı kursları tercih etmenizi gerektirecek sebepleri öğrenebilir ve çocuğunuz için en doğru fotoğrafçılık kursunu bu özelliklere göre seçebilirsiniz.

En İyi Çocuk Fotoğrafçılık Kursu – MEB Onaylı Çocuk Fotoğrafçılık Kursu

Çocuk fotoğrafçılık kursları kalitesini,  yerleşim planını, derslikleri ve sınıf mevcudunu MEB onaylı olup olmaması belirler. MEB onaylı çocuk fotoğrafçılık kursları sektörde MEB onayı olmadan eğitim veren çocuk fotoğrafçılık kurslarına göre eğitim kalitesi ve güvenlik önlemleri açısından farklılık taşımaktadır.

 MEB onayı olmayan kurslar kurs sonunda sertifika dahi verse sertifikaları eğitmenlik yapabilmek ya da herhangi bir eğitim kurumunda geçerli olabilmek için yeterli olmayacaktır. MEB onaylı fotoğrafçılık kursları böyle bir problem yaşamaz. Ve çocuk fotoğrafçılık kursları sonunda verdiği MEB onaylı sertifikalar ile çocukların eğitim aşamalarını belgeler. MEB onaylı çocuk fotoğrafçılık kursları ile MEB onayı olmayan kurumlar arasındaki bahsi geçen farklar ise kurumun kalitesini belirleyen özelliklerden oluşmaktadır.

Sınıfların Güvenliği

MEB onaylı çocuk fotoğrafçılık kursları bina planlarını ve derslikleri en güvenli şekilde hazırlamaktadır. Bu güvenlik önlemleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır. Bu sebeple çocuk fotoğrafçılık kursları araştıran ebeveynlerin, sınıfların ve binanın güvenli olup olmadığını anlamalarının en kolay yolu kurumun MEB onaylı çocuk bale kursu olup olmadığını öğrenmeleri olacaktır.

Sınıf Mevcudu

MEB onaylı çocuk bale kursları, çocukların derslerden en yüksek verimi alacağı şekilde oluşturulmaktadır. MEB onayı olmayan kurslarda ise sınıf mevcudu kurumun ne kadar öğrenci almayı istediğine göre değişir. Sınıf mevcutlarını kalabalık tutan ve MEB onayı olmayan kurslardaki öğrencilerin dersten verim alması oldukça zordur. Bu noktada MEB onaylı çocuk fotoğrafçılık kursları için öğrencilerin dersleri en iyi şekilde kavraması için bir planlama oluşturduğunu söylemek yanlış olmaz.

Uzman Eğitmen Kadrosu

MEB onaylı çocuk fotoğrafçılık kursları, eğitimleri alanında uzman ve aldığı eğitimlerin sertifikasını almış eğitmenlerle çalışmaktadır. Deyim yerindeyse merdiven altı kurumlar bu özelliği karşılayamadığı için eğitim sertifikası bile olmayan eğitmenler ile eğitim vermektedir. Bu sebeple aileler tercihlerini meb onaylı çocuk fotoğrafçılık kurslarından yana yapmalıdır.

Deprem Dayanıklılık Raporu

MEB onaylı çocuk fotoğrafçılık kursları bina acil çıkışlarına ve deprem dayanıklılık raporuna bakmakla yükümlüdür. Bu sebeple bina güvenliği en yüksek seviyededir. Her yaştan çocuk güvenli bir ortamda çocuk fotoğrafçılık kursu binasında eğitim alabilir.

Çocuklarınız Güvenli ve Kaliteli Bir Ortamda Eğitim Alsın!

Bir eğitim kurumu için MEB onayı almak yalnızca mesleki anlamda değil etik olarak da gereklidir. Çünkü ruhsatsız ve MEB onayı olmayan kurumlardan alınan hiçbir belgenin geçerliliği yoktur. MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın!

Son zamanlarda oldukça artan ve merdiven altı olarak tabir edilen kurslara, danışmanlık ve özel ders adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin. MEB’in onay vermediği ve MEB Sertifikası vermeyen eğitim merkezlerinin yarattığı sorunlar hem çocuklarınız için hem de sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle çocuğunuzun fotoğrafçılık eğitimi alacağı kurumun MEB ruhsatı olup olmadığını sormanızı öneririz.

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44