Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Tiyatroları Arayanlar İçin Öneriler – Çocuk Tiyatroları İstanbul

Çocuk Tiyatrosu İle Ona Küçük Yaşta Sanatı Tattırın!

Renkli dünyaların içine dalıp gökkuşağından çıkarcasına sahnede sergilenen en güzel oyunları çocuğunuzun seyretmesini mi istiyorsunuz? Çocuk tiyatroları en eğlenceli oyunlarla çocuklarınızın ufkunu genişletmek, onlara birçok kazanım armağan etmek, keyif almalarını sağlamak için sahne alıyorlar. Çocuk tiyatro oyunları kadar eğlenceli başka ne etkinlik olabilir ki?

Çocuk tiyatroları İstanbul içerisinde çok fazla bölgede yer alıyor. Çocuklu ailelerin, okulların, kreşlerin vazgeçilmez etkinlikleri olan çocuk tiyatroları, her yıl tiyatro sezonunda en güzel oyunlarla her yaş grubundan çocuğa gösterilerini sergiliyor. Çocuklar için tiyatro izleme keyfini yaratan yüzlerce çocuk tiyatrosu arasından en iyisini seçmek ve ilgi çekici oyunlarla çocuğunuzu buluşturmak istiyorsanız sizin için öneriler hazırladık.

2 Yaş Çocuğu İçin Tiyatro Olur Mu? – Çocuk Tiyatroları İstanbul

Çocuğunuz 2 yaş sendromunu tatmaya başladıysa, onu hem geliştirmek hem de eğlendirmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için çeşitli etkinliklere ek olarak çocuk tiyatrosu arayışınız da olabilir. Ama önce, 2 yaş çocuğu için tiyatro olmalı mı, nasıl olmalı, bu soruların yanıtını aramalısınız. 

Bu yaş grubundaki çocukların tiyatroya başlayıp başlayamayacağını merak ediyorsanız, uzmanlar yavaş yavaş başlamalarında bir sakınca olmadığını belirtiyorlar. Yani 2,5 – 3 yaş gibi çocuk tiyatrosu tercih edilebilir. Ancak çocuğunuz hareketliyse, yerinde durmayı sevmiyorsa, toplu alanlarda henüz çok fazla sıkılıyorsa dikkatli olmalısınız ve belki de biraz daha beklemelisiniz. Böyle durumlarda evde parmak kuklası yöntemiyle kendi çocuk tiyatronuzu kurabilirsiniz. 

2 yaş çocuğu için tiyatro çok basitleştirilmiş, sade ama aynı zamanda da eğlenceli olmalı. Akıcı olmalı, çocuğun dikkatinin dağılmasına fırsat yaratılmamalıdır. Bu yaş grubundaki çocukların dikkatinin çok kolay dağılabileceğinin farkında olunmalıdır. Çocuk tiyatrosu oyunları zaten tüm bunları bilerek oyunlarını sergileyeceklerdir. Yazımızın devamında verdiğimiz çocuk tiyatroları İstanbul önerilerimizi inceleyerek bir çocuk tiyatrosu seçebilirsiniz.

3 Yaş Çocuğu İçin Tiyatro Arayanlara Çocuk Tiyatrosu - Çocuk Tiyatroları İstanbul

Kocaman olduğunu düşünen 3 yaşındaki çocuğunuz çocuk tiyatro oyunları izleyebilir mi? Çocuklar için tiyatro oyunu sergileyen çocuk tiyatroları, 3 yaş grubu çocuklar için de iyi bir alternatif olacaktır. 3 yaş çocuğu için tiyatro olur mu diye sorduğunuzda uzmanlar bu yaşlarda başlaması gerektiğini söylüyorlar. O halde siz de çocuğunuzu basitleştirilmiş, eğlenceyle donatılmış, renkleriyle büyüleyen çocuk tiyatroları için hazırlayabilirsiniz.

Çocuk tiyatroları, çocukların unutamayacakları anlar yaratmak için varlar. Eğlenirken öğrenmeyi kolaylaştıran, hayatla ve sosyalleşmekle ilgili derin konuları somutlaştıran çocuk tiyatroları aileleri bile kendine hayran bırakacak emeklerle hazırlanıyor. Öyleyse sizin için önerdiğimiz çocuk tiyatroları İstanbul listemizden seçiminizi yapabilir, çocuklar için tiyatro keyfini yaşayabilirsiniz. 

Çocuk Tiyatroları İstanbul Önerilerimiz

Birbirinden eğlenceli, eğitici ve çocukların içini heyecanla dolduracak çocuk tiyatro oyunları işte bu listede yer alan çocuk tiyatroları sayesinde sergileniyor. Çocuğunuz için en özel oyunu oynayacak olanlardan birini seçerek kazanımlarına destek olabilirsiniz. 

  • Tiyatro Alkış

Sergilenen Oyunlar: Ben Çöp Değilim, Çizmeli Kedi, Su Damlası, Alican’ın Oyun Bahçesi, Şeker İle Bal, Sevimli Dinozor

Adres: Bulgurlu, Hacılar Sokak No:7, 34696 Üsküdar/İstanbul

Telefon: (0216) 347 14 70

  • Birdirbir Çocuk Tiyatrosu

Sergilenen Oyunlar: Sirk Kedileri, Mikrop ile Köpük, Bulutlar Ülkesi, Sebzeler Ülkesi, Şeker Pan, Çizgi Diyarında Bir Gün oyunlarını sergilemişlerdir. 

Adres: Şirinevler Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi, Albora İş Merkezi No:10/5 Bahçelievler/İstanbul

Telefon: 0850 840 23 24

  • Can Kardeş Çocuk Tiyatrosu

Ağustos Böceği İle Karınca, Paylaşmak Güzeldir, Sevimli Hayvanlar Çöp Adama Karşı

Adres: Sahrayı Cedit Mahallesi, Söğütlü Çeşme Caddesi, No: 142, 34714 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0536 320 58 55

  • Tiyatro Mie

Oyuncu Köpek Mie, Aladdin’in Lambası, Çevreci Çocuklar Kampı, Kediler ve Köpekler Müzikali, Komik Kurt ve Keçi Yavruları, Kurabiye Çocuk

Adres: Barbaros, Yeşil Kanarya Sokak No:9 D:12, 34662 Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0532 611 55 97

  • Zorlu Çocuk Tiyatrosu

Lunapark Gezegeni, Karton Şehir, Kibritçi Kız Müzikali, Hayal Çalan Cadı, Karlar Ülkesi

Adres: Zorlu Center, Levazım Mahallesi Koru Sokak, No:2/PSM/70 Zincirlikuyu, Beşiktaş / İstanbul

Zorlu PSM Ofis: +90 850 222 67 76

Çağrı Merkezi: +90 212 912 37 76

Çocuğunuzun Sadece Seyirci Kalmasını Mı İstiyorsunuz? Sanat Akademi İle Tanışın ve Seyirci Kalmaktan Öteye Geçmesini Sağlayın!

Birbirinden güzel çocuk tiyatro oyunları ve ekipleri arasından seçiminizi yapıp çocuğunuzu götürebilir, tiyatroyu sevgisi kazanmasını sağlayabilirsiniz. Peki ya gördüklerini sergilemenin güzel bir fikir olduğunu düşünüyorsa? Onun kişisel gelişimine katkı sağlamak için çocuk tiyatro eğitimi almasını sağlayabilirsiniz. Tiyatro çocuk için gerçekten fazlasıyla geliştirici!

Çocuk tiyatro kursları, çocukların hem bedensel, hem ruhsal hem de sosyal gelişimlerinin etkili biri biçimde sağlanması için en önemli kurslardandır. Ayrıca küçük yaş grubu çocuklar ya da herkes için de çocuk drama kursu programlarından yararlanmak mümkün. Sanat Akademi’nin 15 yıllık deneyimle verdiği eğitimlerden yararlanmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44