Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Keman Kursu MEB Onaylı

Müziği Seven Çocuklar Dünyaya Pozitif Bakıyor!

Müzikle Özgüven Kazanıyor, Kendimizi Sanatla Tanıyoruz!… Sanat Akademi Çocuk Keman Kursu

Sıradanlıktan kurtulsunlar, müzikle ve sanatla iç içe büyüyerek yaşamlarına ayrıcalıklı bir hobi katsınlar mı istiyorsunuz? Çocuklarınızın yaşamında anlamlı bir farklılık yaratmak için en doğru adrestesiniz!

Batı ve Türk müziği fark etmeksizin dünya müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biri olan kemanın inceliklerini gerçek bir sanat merkezinin atmosferinde yaşıtlarıyla sosyalleşerek öğreniyor, müzikle oyunu bir araya getiriyor, hayata ve geleceğe sanatla hazırlanıyorlar!

Sanat Akademi’nin keyifli atmosferi ve çocuk keman eğitimi ders içerikleriyle çok sevecekleri bir dünyaya adım atmalarını sağlayın.

Bir keman çaldığınızda, artık bir hikaye anlatıcısısınızdır. Joshua Bell

çocuk keman kursu meb onaylı

Tüm Çocuk Keman Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Keman Kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru keman tutuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Keman Kursu Sanat Akademi’de

Kendisini ve hikayesini kemanla anlatacak, duygularını sanatla ifade etmeyi öğrenecek, hayatın ritmini belirleyecekler! Siz de çocuğunuzun müzikle iç içe büyümesini istiyorsanız Sanat Akademi ile tanışın, uzman keman eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış bir çocuk keman kursu ile çocuklarınız öğrenme hızlarına, ilgi düzeylerine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk keman kursu eğitmenleri

Ünlü Keman Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü kemanilerden çocuk keman eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk keman kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk keman kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz çocuk keman eğitimi tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk keman kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk keman kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk keman kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk keman eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk keman eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk keman kursları

Sağlıklı İletişimi Öğrensinler!

Çocuklarınızın kendilerini zaman zaman yıpratıcı olabilen huysuzluklarla değil pozitif bir iletişimle ifade etmeyi öğrenmelerini istemez misiniz?

Çocuk keman kursları ile çocuklarınızın müzik ve sanatla iç içe büyümesini sağlıyor; mutlu bir geleceği bugünden inşa etmeye başlıyoruz. Çocuk keman eğitimi ile enerjilerini doğru yönde kullanan çocuklar gelişimlerinin en hızlı olduğu dönemde müzikle tanışıyor, aile sıcaklığınıza müziğin büyüsünü ekleyerek bağınıza yeni bir boyut katıyor.

Çocuk keman kursları ile çocuğunuzun kişisel gelişimini destekleyin, onları hayata ve geleceğe müzikle hazırlayın…

Çok Yönlü Gelişim İçin Müzik!

Çocuk keman eğitimi programlarımızda gelişimi bir bütün olarak ele alıyor, çocuklarımıza yalnızca müzikal kazanımlar sunmakla yetinmiyoruz!

Küçük yaşlardan bu yana müzik ve sanatla yoğrulan çocukların zihinsel, duygusal, ruhsal ve duyusal gelişimleri hem çok daha hızlı hem de çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Nitekim gerçek potansiyellerini dışa vurma şansı yakalayan çocuklar, sosyal yaşam ve okul ortamında da çok daha özgüvenli bireyler haline geliyor.

Sanat Akademi’de çocukların eğlenerek öğrendikleri keyifli bir ortam yarattığımız çocuk keman dersleri ile yeteneklerinin farkında, özgüvenli çocuklar yetiştiriyoruz.

çocuk keman eğitimi
çocuk keman eğitimleri

Sanatsever Bir Gelecek İnşa Ediyoruz!

Geleceğin sanatsever bireyler Akademi’de bir araya geliyor! Çocuk keman kursları ile minik müzisyenlerimize sanat sevgisi aşılıyoruz.

Çocuklarınızın eleştirel düşünmeyi ve sorgulamayı bilen, estetik bir anlayışa sahip, dünyaya sanatçı gözüyle bakabilen, yaratıcılığı ve problem çözme becerisi yüksek bireyler olarak yetişmesini istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Sanat Akademi çocuk keman eğitimi ile gelin çocuklarınızın hayatında fark yaratalım.

Kendilerini ve dünyayı müzikle tanısınlar, çocuk keman kursları ile yarını bugünden değiştirmeye başlayalım!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Çocuklarımızın gelişimi için en uygun çocuk keman kursu ile geleceklerini şekillendirmek istiyorsanız müziğin fiziksel, zihinsel ve duygusal kazanımlarıyla zenginleştirdiğimiz programlarımızla tanışın, gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk keman kursu programını belirleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk keman eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk keman kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk keman dersleri veriyoruz.

çocuk keman kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk keman kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk keman kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu ile Fark Yaratan Çocuklar Yetiştirin!

Geleceğin eleştirel düşünme becerisi ve sorgulayan tavrıyla öne çıkan bireylerini yetiştirmek, çocuklarınızın şimdiden farklılığıyla öne çıkmasını sağlamak istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk keman kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel keman eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk keman kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk keman eğitimi programını belirleyelim, keyifli bir hobi kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk keman kursları

Müzikle İç İçe Büyüsünler!

Çocuk keman kursu ile çocuklarınızın müziği hissederek büyümelerini sağlayın, mutlu ve özgüvenli bireyler haline gelmelerine destek olun!

Kayıt Ol »

Okul Dışı Aktiviteler Kazandırın!

Çocuklarınızın yalnızca okul ve ders odaklı bir yaşam rutinine sahip olmalarının önüne geçin. Çocuk keman eğitimi ile ayrıcalıklı bir hobi edinsinler, kendilerini ve dünyayı farklı bir açıdan tanısınlar!

meb ruhsatlı çocuk keman kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Keman Kursu

Sanat Akademi çocuk keman eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk keman kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik teknolojileri ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk keman dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk keman eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk keman dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk keman kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Keman Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk keman kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk keman dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan sahne gösterileri, çocuk keman kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Keman çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Uygulamalı çocuk keman kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk keman eğitimi
çocuk keman eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Keman Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk keman eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk keman kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk keman eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk keman eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocukların ilgi alanlarına yönelik özel çocuk keman dersi içerikleri ve pedagojik kazanımlar doğrultusunda hazırladığımız çocuk keman eğitimi programlarımızla hayatlarında fark yaratıyor, yaşamları boyunca yararlanacak beceriler edinmelerini sağlıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk keman kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk keman eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik müzisyenlerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk keman dersi
çocuk keman dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk keman eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk keman kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta müzik olmak üzere dans, bale, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk keman eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Keman Kursu Yorumları

Yaşamlarında Fark Yaratın!

Kendilerinin ve yeteneklerinin farkında, özgüvenli çocuklar yetiştirmek istemez misiniz?

Yeni Arkadaşlar Edinsinler!

Yeni insanlarla tanışsınlar, yeni hobiler edinsinler. Farklı deneyimlere açık olmalarını sağlayın!

Gelişimlerini Müzikle Destekleyin!

Çocuk keman kursları ile gelişimlerine destek olun, erken yaşta kendilerine güven kazansınlar!

çocuk keman kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk keman eğitimleri verdik.

Çocuk keman dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk keman kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye keman dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk keman eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk keman kursu dışında ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için keman eğitimi olmak üzere müzikten dansa, oyunculuktan baleye resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk keman kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk keman eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk keman kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk keman kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk keman dersi sunuyoruz!

Çocuk keman kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; konser etkinlikleri, müzik dinletileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk keman kursu olarak öğrencilerimizin keman başta olmak müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında isimlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve sahne şovları ile amatör müzik tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuk keman eğitimi derslerimiz dışında çocuklarımızın güzel vakit geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri ve unutulmaz anılar biriktirecekleri sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor, sanatla hayatı bir araya getiriyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk keman eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk keman kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk keman dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk keman kursu öğrencilerimizin performanslarını ünlü müzisyenler, kemancı ve çocuk keman kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk keman eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, kemancı ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta müzisyenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk keman eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden keman püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk keman eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Çocuk keman kursu ile keman çalmayı ustasından öğreniyoruz!

çocuk keman workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için keman eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınızın müzikle iç içe büyümelerini sağlamak, keman çalmayı öğrenirken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve güzel vakit geçirilebilecekleri keyifli bir aktivite edinmelerini desteklemek istiyorsanız detaylı çocuk keman kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden MEB onaylı çocuk keman eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk keman kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları;
 • Müzik ve sanat sevgisi kazandırır,
 • Hayata farklı bir açıdan bakmalarını sağlar,
 • Eleştirel düşünme ve sorgulama yeteneklerini arttırır,
 • Yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirir,
 • Duygularını sanatla ifade etme becerisi kazandırır,
 • Sorunlar karşısında yeni ve özgün çözümler bulma becerisini geliştirir,
 • Vücut koordinasyonunu geliştirir,
 • Temel müzik bilgisi kazandırır,
 • Müzikal duyumu geliştirir,
 • Ritim algısını arttırır,
 • Müzikal okur yazarlık kazandırır,
 • Batı ve Türk Müziğini tanımalarını sağlar,
 • Fiziksel kapasitelerini arttırır,
 • Zihinsel gelişimlerine destek olur,
 • Hafızayı geliştirir,
 • Hızlı okuma becerisi kazandırır,
 • Yeteneklerini keşfetmelerini sağlar,
 • Özgüven kazandırır,
 • Sosyalleşmelerine imkan verir.

Yolculuğumuza müzik kulağımızı geliştirerek başlıyoruz. MEB onaylı çocuk keman kursu ile ilk olarak müziğin temellerine yöneliyoruz. 1. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Kemanın Tanımı
 • Kemanın Tarihi Gelişimi
 • Kemanın Farklı Müzik Türlerindeki Konumu
 • Keman Tutuşu
 • Arşe Tutuşu
 • Boş Tellerde Yay Çalışmaları
 • Temel Müzik Terimleri
 • Ölçü Birimleri
 • 2/4’lük Ölçüler
 • 3/4'lük Ölçüler
 • 4/4'lük Ölçüler
 • Boş Tellerde Ritmik Egzersizler
 • Parmak Pozisyonları
 • Majör Gamlar
 • Minör Gamlar
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • LCM Keman Metodu
Aile sıcaklığına sahip bir ortamda alacakları çocuk keman dersleri ile minikler hem sınıf arkadaşlarıyla hem de enstrümanlarıyla kaynaşacaklar!

Temel arpej ve gamları uygulamalı bir şekilde öğrenerek sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. 2. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Suzuki Metodu
 • Sevcik Metodu
 • Aralıklar
 • Schradieck Metodu
 • Gam Teknik Çalışmaları
 • Majör Gamlar
 • Minör Gamlar
 • Repertuvar Çalışmalarına Giriş
 • Majör Arpej Çalışmaları
 • Minör Arpej Çalışmaları
Artık basit parçaları icra edebileceğiz! 2. seviye çocuk keman dersleri ile enstrümanımızdaki hakimiyetimiz giderek artmaya başlayacak…

Çocuk keman kursu programımızın bu bölümünde yolculuğumuzda metot uygulamalarına geçecek, öğrendiklerimizi hayata geçireceğiz! 3. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Suzuki Metodu
 • LCM Metodu
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Gam Teknik Çalışmaları
 • Arpej Teknik Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Şekilli Ritim Sistemi
 • Nota Egzersizleri
 • Ritim Egzersizleri
 • Entonasyon Egzersizleri
 • Repertuvar Çalışmaları
Artık enstrümanımızdan temiz sesler çıkarabilecek, 3. seviye çocuk keman dersleri ile repertuvarımıza yeni şarkılar eklemeye başlayacağız!

Yolculuğumuzun yarısına gelirken batı müziğinin ölümsüz eserleriyle tanışmaya başlıyoruz! 4. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Bach Eserlerinin Analizi
 • Martinu Eserlerinin Analizi
 • Dvorak Eserlerinin Analizi
 • Becker Eserlerinin Analizi
 • Stil Çalışmaları
 • Müzik Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Aralıklar
 • Akort Aleti ile Aralık Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Sevcik Metodu
 • Melodik Gamlar
 • Armonik Minör Gamlarda İnici Diziler
 • Armonik Minör Gamlarda Çıkıcı Diziler
MEB onaylı çocuk keman kursu programımızda dünya müziklerinden seçkiler kullanarak çocuklarımıza müziğin büyüsünü deneyimleme fırsatı sunuyoruz.

Tekniğimizi geliştirmeye devam ediyor, entonasyon egzersizleri ile enstrüman hakimiyetimizi arttırıyoruz. 5. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Barok Yay Çalışmaları
 • Yaya Nefes Aldırma
 • LCM Metodu
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Korrepetisyon
 • Entonasyon Temizliği Çalışmaları
 • Nota Egzersizleri
 • Ritim Egzersizleri
Enstrümanımızla arkadaşlığımızı ilerlettikçe çocuk keman dersleri de minik müzisyenlerimiz için daha keyifli bir hal almaya başlıyor!

6. seviye çocuk keman dersleri ile öğrendiklerimizi tekrar etmeye başlayacak, çok sayıda uygulamayla kazanımlarınızın kalıcı hale geldiğinden emin olacağız. 6. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Teknik Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Standart Orkestra Repertuvarı
 • Korrepetisyon Egzersizleri
 • Solistle Çalışma Egzersizleri
 • Sevcik Metodu
Çocuk keman eğitimi 6. bölümünde geçmiş bilgilerimizi pekiştirecek, ileri teknikler için hazır hale geleceğiz.

Keman tekniğimizi geliştirmek için klasik batı müziğinin zorlu eserlerine göz atacak, oyunla müziği bir araya getirerek eğlenerek öğreneceğiz! 7. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Handel Eserlerinde Müzikal Çalışmaları
 • Handel Eserlerinde Stil Çalışmaları
 • Bach Eserlerinde Müzikal Çalışmaları
 • Bach Eserlerinde Stil Çalışmaları
 • Kreutzer Eserlerinde Müzikal Çalışmaları
 • Kreutzer Eserlerinde Stil Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Oda Müziği Repertuvarı
 • LCM Metodu
 • Nüans Çalışmaları
 • Müzikalite Çalışmaları
 • Ritim Egzersizleri
 • Stil Egzersizleri
 • Nota Çalışmaları
 • Ritim Çalışmaları
 • Entonasyon Çalışmaları
 • Korrepetisyon Egzersizleri
Gün geçtikçe özgüven kazanıyor, çocuk keman kursları ile yalnızca müzikte değil, okul ve sosyal yaşamda da kendimize daha çok güvenmeye başlıyoruz!

MEB sertifikası için kurs sonu sınavlarımıza ve yıl sonu sahne gösterimize hazırlanıyoruz! 8. Seviye MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Programı:
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Korrepetisyon Egzersizleri
 • Sevcik Metodu
 • LCM Metodu
 • Orkestra Repertuvarı
 • Oda Müziği Repertuvarı
 • Sınav Repertuvarı
Sahnede yeteneklerimizi sergiliyor, çocuk keman eğitimi ile anne babaları müziğimize hayran bırakıyoruz!

Çocuk Keman Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Keman Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk keman kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Keman Kursu Programı

Çocuklarınızın yaşamına renk katmak, müzikle sosyalleşmelerini ve yeni arkadaşlar edinmelerini sağlamak, gelişimlerini desteklemek, yaşam ritimlerini değiştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Çocuk keman kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru keman tutuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

MEB onaylı çocuk keman kursu programı; çocukların müzikle iç içe büyümelerini sağlamak, ayrıcalıklı bir hobi edinmelerini desteklemek, gelişimsel kazanımlarla zihinsel, fiziksel ve sosyal becerilerini arttırmak üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Çocuk keman kursları; uzun süreli bir müzik eğitimi ile çocukların müzikal duyumlarını geliştirmenin yanı sıra dikkat sürelerini ve hafızalarını da geliştirmekte, okul başarılarına doğrudan katkı sağlamaktadır.

çocuk keman dersleri

Çocuk Keman Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi çocuk keman kursu merkezi Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk keman kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı çocuk keman kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı çocuk keman kursu sertifikası; eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Keman Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk keman kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk keman kursu eğitmen kadromuz; alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı orkestra çalışmalarında yer almış, sahne deneyimine ve akademik birikime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden ve kemancılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, keman virtüözleri, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk keman eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde keman çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için keman kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için keman kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk keman kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk keman kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için keman kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk keman kursu Florya, 10 - çocuk keman kursu Bahçelievler, çocuk keman kursu Ataköy, çocuk keman kursu Yeşilköy, çocuk keman kursu Zeytinburnu, çocuk keman kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk keman kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk keman kursu ve diğer çocuk müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk keman kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk keman kursu çocukların hem fizyolojik hem de psikolojik bakımdan gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Sağ ve sol beyin arasındaki sinirsel iletişimi güçlendiren çocuk keman kursları hızlı düşünme ve okuma becerisi kazandırmakta, yaratıcılığı geliştirmekte, problem çözme becerisi kazandırmaktadır. Duyusal gelişimi de önemli ölçüde destekleyen çocuk keman eğitimi başta işitme olmak üzere görme ve dokunma duyusunun da gelişimine katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda çocuklara sağlıklı bir sosyalleşme imkanı sunan çocuk keman kursları; çocukların yaşıtları ve büyükleriyle iletişim kurmadaki becerilerini ve özgüvenlerini arttırmakta, kendilerine olan saygılarını ve farkındalıklarını geliştirmektedir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk keman kursu fiyatları

Çocuk Keman Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Keman Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çocuk keman kursu ile çocuklarının erken yaşta müzik ve sanatla tanışmasını sağlayarak gelişimlerini destekleyen aileler ilgi alanlarına göre farklı kurslarla kendilerine keşfetmelerine olanak tanıyor! Siz de çocuklarınızın gelişimini sanatla desteklemek istiyorsanız ailelerin çocukları için en çok tercih ettiği diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Keman Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk keman kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk keman kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk keman eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk keman kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk keman kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Çocuk keman kursu ile hayatında müziğe yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

273

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.365 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44