Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Şan ve Solfej Kursu MEB Onaylı

Sevdiğiniz Şarkıları Çocuğunuzdan Dinleyin!

Seslerini Kullanmayı Öğretin, İletişim Yeteneklerini Güçlendirin... Sanat Akademi Çocuk Şan Kursu

Çocuğunuzun topluluk önünde konuşurken utandığını mı fark ettiniz? Kendilerine güvenemedikleri için yaşıtları ve büyükleriyle iletişim kurmakta zorlanıyorlar mı? Çocuk şan kursu ile gelişimlerini desteklemeye ne dersiniz?

Çocuk şan kursları ile miniklere erken yaşlardan itibaren seslerini hem şarkı söylerken hem de konuşurken kullanmayı öğretiyor, sesletim ve solunum organlarını daha iyi tanıyarak sesleri en doğru pozisyonlarda çıkarmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’nin keyifli ortamında çocuklarınıza ayrıcalıklı bir çocuk şan ve solfej eğitimi aldırmak istemez misiniz? Daha fazla vakit kaybetmeyin!

Şan kursu; çocukların gelişime en açık oldukları dönemde ses ve nefes kontrolünü en iyi şekilde yapmayı öğrenerek yalnızca başarılı müzisyenler değil, başarılı iletişimciler olmasına da olanak tanır.

çocuk şan ve solfej kursu

Tüm Çocuk Şan ve Solfej Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Şan Kursu haftada 1 gün 2 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, majör ve minör gamlar, LCM metodu, LAVİGNAC metodu, deşifre ve teknik çalışmaları, müzikal ve stil çalışmaları, müzik işaretleri, aralık tanımlama, akor tanımlama gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Şan Kursu Programı

Çocuklarınızın iletişim becerilerini geliştirmek, daha sosyal ve daha aktif çocuklar yetiştirmek, kendilerine güven kazanmalarını sağlamak için en doğru adrestesiniz! Sanat Akademi ile tanışın, çocuklarınız uzman şan ve solfej eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış bir çocuk şan kursu ile öğrenme hızlarına, ilgi düzeylerine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk şan ve solfej kursu eğitmenleri

Ünlü Şan Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü müzisyenlerden çocuk şan eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk şan kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk şan ve solfej kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk şan ve solfej kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk şan kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk şan kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk şan eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk şan eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk şan kursu

Müziği ve Kendilerini Tanısınlar!

Çocuklarınızın boş zamanlarını sanatla iç içe değerlendirmesine istemez misiniz? Çocuk şan kursları çocuklara büyüleyici bir ortamda yeteneklerine yatırım yapma fırsatı sunuyor…

Sanat Akademi’nin keyifli atmosferinde çocuk şan dersleri ile kendilerini keşfetme fırsatı tanıyın, çocuklarınız bir yandan yaşıtlarıyla sosyalleşirken bir yandan da vokallerini geliştirme şansı bulsunlar. Yeni arkadaşlar edinecek, müzikle sosyalleşecek, potansiyellerini açığa çıkaracak, kendilerine daha fazla güvenmeye başlayacak, tanıştıkları bu dünyayı çok sevecekler!

Çocuk şan ve solfej kursları ile erken yaşlardan itibaren çocuklarımıza müzik sevgisi aşılıyor, geleceğe sanatla bakmalarını sağlıyoruz.

İletişim Yeteneklerini Geliştiriyoruz!

Erken yaşlardan itibaren çocuk şan eğitimi ile çocuklarımızın gelişimini destekliyor, becerileri arasına yeni kazanımlar ekliyoruz!

Çocuk şan kursu programımızı öğrencilerimizin sosyal ve iletişimsel beceriler edinmeleri için özel olarak düzenliyor, yalnızca vokal ve şarkı söyleme yeteneklerini geliştirmekle yetinmiyor, başarılı birer konuşmacı ve iletişimci olmalarını sağlıyor, topluluk önünde konuşma, ses ve nefes kontrolü, heyecan yönetimi gibi kazanımlar edinmeleri için uygulamalar gerçekleştiriyoruz.

Çevresinde, okul ve sosyal yaşamında iletişim becerileri ile öne çıkan çocuklar Sanat Akademi’den yetişiyor!

çocuk solfej kursu
çocuklar için şan kursu

Müzikle İlham Oluyoruz!

Müziğin renkli ve çocukların hayal dünyasına hitap eden dünyasını keşfetmelerini sağlıyor, yeteneklerini geliştiriyoruz.

Türkiye’nin en iyi sanat okulu ve çocukların en sevdiği sanat merkezi olarak yetenekli çocuklarımızın becerilerini doğru şekilde kullanması için onları yönlendiriyor, ek eğitimler ve özel çocuk şan kursu içerikleri ile tüm yaşamları boyunca yararlanabilecekleri kazanımlar edinmelerini sağlıyor, geleceklerine yatırım yapıyoruz.

Usta vokal koçlarımızla şarkı söyleme yeteneklerini geliştiriyor, sahne ve stüdyoda çalışmanın heyecanını yaşamalarına imkan veriyoruz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Ses ve nefes kontrollerini geliştirmek, heyecan yönetimini öğretmek ve çocuklarınızın başarılı birer iletişimci haline gelmesini sağlamak istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk şan kursu programını belirleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk şan eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk şan kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk şan dersleri veriyoruz.

çocuk şan kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk şan kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk şan kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

İletişimi Güçlü, Kendilerine Güvenen Çocuklar Çocuk Şan Kursları ile Yetişiyor!

Eğlenceli uygulamalar, sahne ve stüdyo çalışmaları ile desteklediğimiz çocuk solfej kursu ile çocuklarımızın sosyal beceriler edinmelerini sağlıyor, okulda ve gelecekte iş yaşamlarında başarılı birer iletişimci olmalarına yardım edecek kazanımlarla gelişimlerini destekliyoruz. Siz de çocuklarınızın müzikle iç içe büyüyerek kendilerini geliştirmesini istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk şan kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel şan eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle şan ve solfej kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk şan ve solfej kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun, merak ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk şan eğitimi programını belirleyelim, keyifli ve eğitici bir hobi kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk solfej kursları

Seslerini Kullanmayı Öğrensinler!

Çocuk şan eğitimi ile solunum ve sesletim organlarını tanıyarak bedenlerinin sırlarını keşfetsinler, seslerini doğru kullansınlar!

Kayıt Ol »

Geleceğin İletişimcilerini Yetiştiriyoruz!

Çocuk şan ve solfej kursları ile yalnızca çocuklarımızın müzikal becerilerine odaklanmıyor; başarılı birer iletişimci ve konuşmacı olmaları için ihtiyaç duyacakları kazanımları edinmelerini sağlıyoruz.

meb ruhsatlı çocuk şan ve solfej kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Şan ve Solfej Kursu

Sanat Akademi çocuk şan eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk solfej kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik teknolojileri ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk şan dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk solfej eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk şan dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk şan kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Şan ve Solfej Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk şan kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk şan dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan sahne gösterileri, çocuk solfej kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Uygulamalı çocuk şan kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk şan eğitimi
çocuklar için şan eğitimi

Uluslararası Standartta Çocuk Şan Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk şan eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 700’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk şan kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk şan eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk solfej eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarımızın gelecekte iletişim yetenekleriyle öne çıkan, kendilerine güveni yüksek, konuşmayı ve kendisini ifade etmeyi bilen bireyler olmalarını sağlamak için çocuk şan kursu derslerimizi iletişimsel ve sosyal kazanımlarla zenginleştiriyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk şan kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk solfej eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik müzisyenlerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk şan dersi
çocuk solfej eğitimleri

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk şan eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk solfej kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta müzik olmak üzere dans, bale, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk şan eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Şan Kursu Yorumları

Çocuklarınız Biraz Utangaç Mı?

Yaşıtlarıyla ve büyükleriyle iletişim kurarken çocuklarınızın kendine güvenmediğini mi fark ettiniz?

Seslerini Kullanmayı Öğretin!

Çocuk şan kursları ile çocuklarınız vokallerine ve solunumlarını hakim olsun, iletişimleri güçlensin!

Yeteneklerine Kulak Verin!

Geleceğin başarılı vokalistlerini çocuk şan kursu ile yetiştirin, içlerindeki müzisyeni keşfedin!

çocuk şan ve solfej kursu mezunları

700+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk şan eğitimleri verdik.

Çocuk şan dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk şan kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye şan dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk solfej eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Çocuk şan kursu dışında ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için şan eğitimi olmak üzere müzikten dansa, oyunculuktan baleye resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk şan kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk şan eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk şan ve solfej kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk şan kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk şan dersi sunuyoruz!

Çocuk şan kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; konser etkinlikleri, müzik dinletileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk şan kursu olarak öğrencilerimizin ünlü vokalistler başta olmak üzere müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında isimlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve sahne şovları ile amatör müzik tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuk şan ve solfej kursu kapsamında öğrencilerimize kültürel ve sosyal aktivitelere katılma fırsatı vuruyor, yalnızca müzikal yeteneklerini değil, sosyal yeteneklerini de destekliyor, kendilerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.

Sanat Cafe

Çocuk şan eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk şan eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk şan dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk solfej kursu öğrencilerimizin performanslarını ünlü müzisyenler ve çocuk şan kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk şan eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta müzisyenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk şan eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden şan püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk şan eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Vokalimizi doğru kullanmayı ustasından öğreniyoruz!

çocuk şan ve solfej workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için şan eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Çocuk Şan ve Solfej Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınıza seslerini doğru kullanma becerisi kazandırmak, müzikal becerilerini geliştirmek, iletişim yeteneklerini güçlendirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak istiyorsanız detaylı çocuk şan kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden çocuk şan eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk şan ve solfej kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları;
 • Seslerini kullanmayı öğretir,
 • İletişimsel becerilerini güçlendirir,
 • Sosyal hayatta öne çıkmalarını sağlar,
 • Özgüven kazandırır,
 • Kendilerini daha iyi ifade edebilirler,
 • Okul başarısını destekler,
 • Şarkı söylemekten keyif almalarını sağlar,
 • Müzikal okur yazarlık kazandırır,
 • Nota okuma becerisi edindirir,
 • Müzikal yeteneklerini güçlendirir,
 • Geleceğin müzisyenlerini yetiştirir,
 • Yanlış vokal kullanımı dolayısıyla ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarının önüne geçer,
 • Nefes kontrolünü öğretir,
 • Heyecan yönetimini öğretir,
 • Müzik sevgisi kazandırır.

Şarkılar söyleyerek başlıyor, öğrencilerimizin müzik ve iletişim yeteneklerini geliştiriyoruz. 1. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Porte
 • Ölçü
 • Ölçü Çizgisi
 • Sol Anahtarında Notalar
 • Suslar ve Değerleri
 • 2/4’lük Ölçü
 • 3/4’lük Ölçü
 • 4/4’lük Ölçü
 • 6/8’lik Ölçü
 • Tartımlar
 • Arızalar
 • Kulak Çalışmaları
 • Pop Vokal Bölümü İçin London College Of Music (LCM)
 • Pop Vokal Metodu Gamlar
 • Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Aralık Tanımlama
 • Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Parçalar ve Korrepetisyon
 • Klasik Vokal Bölümü İçin LCM Klasik Vokal Metodu
Çocuk solfej kursu ile samimi ve eğlenceli bir ortamda hem vokalimizi geliştirecek hem de sınıf arkadaşlarımızla kaynaşacağız…

Uluslararası çocuk solfej eğitimi metodu London College of Music ile şarkı söyleme tekniğimizi geliştirecek, sesimize esneklik kazandıracağız. 2. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Temel Müzik İşaretleri
 • Temel Ritim İşaretleri
 • Nota Değerleri
 • Gamlar
 • Aralıklar
 • Lavignac 1/A Metodu
 • Bona Metodu
 • LCM Pop Vokal Metodu Gamlar
 • LCM Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Aralık Tanımlama
 • Majör Akor Tanımlama
 • Minör Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • LCM Metodu
 • Ritm Tekrarlama
 • Zamanlama Çalışmaları
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Ezgisel Cümle Tekrarlama
2. seviyenin sonuna geldiğimiz çocuk şan dersleri ile minikler müzikal okur yazarlık kazanıyor ve seslerine uygun şarkıları ayırt etmeyi öğreniyor.

Sırada ritimler, gamlar, arpejler, yani müziğin söz dizimi var… Çocuk şan dersleri miniklerin hem sesini hem de özgüvenini güçlendirecek! 3. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Temel Nüans Terimleri (p-pp-ppp, F-FF-FFF)
 • Nüanslar
  • MP
  • MF
  • Crescendo
  • Decrescendo
 • Temel Ritim Terimleri
  • Ritardando
  • Rallartando
  • Fermata
 • LCM Metodu (Grade 3)
 • Lavignac 1/A
 • Bona
 • LCM Pop Vokal Metodu Gamlar
 • LCM Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Aralık Tanımlama
 • Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Parçalar ve Korrepetisyon
 • Klasik Vokal Bölümü İçin LCM Klasik Vokal Metodu
 • Parçaların Müzikal ve Teknik Çalışmaları
 • Oktav Çalışmaları
 • Aralıkların Farklı Seslerde Pekiştirilmesi
Çocuk solfej kursu ile geçirdiğimiz 3 bölümden sonra sevdiğiniz şarkıları çocuklarınızdan dinlemek için sabırsızlanacaksınız.

Artık enstrümanlarla birlikte şarkı söylemenin zamanı geldi! Bakalım sesimizi farklı enstrümanlara uydurabilecek miyiz? 4. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Lavignac 1/A
 • Bona
 • Üç Sesli Akorlar ve Çevrimleri
 • Üç Bemollü Çıkıcı Gam Çalışması
 • Üç Bemollü İnici Gam Çalışması
 • Üç Bemollü Çıkıcı Arpej Çalışması
 • Üç Bemollü İnici Arpej Çalışması
 • Yedi Sesli Akorlar ve Çevrimleri
 • Eksik Yedili Akorlar
 • Dominant Yedili Akorlar
 • Fa Anahtarı ve İlgili Parçalar
 • LCM Pop Vokal Metodu
Çocuk şan ve solfej dersleri ile geçen her haftada çocuklarımız kendilerine ve seslerine daha çok güvenecek!

Çocuklarınızı sahnede izlemeye hazır mısınız? Çocuk şan kursları ile yalnızca sesimizi geliştirmeyecek, sahneye hakim olmayı da öğreneceğiz. 5. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Fontaine Metodu
 • Lavignac 2/A
 • Üçüncü Çizgi Do Anahtarları
 • Dördüncü Çizgi Do Anahtarları
 • Üç Bemollü İnici ve Çıkıcı Gam Çalışmaları
 • LCM Pop Vokal Metodu
 • Majör 2, Majör 3, Tam 4, Parçaların Seçilmesi Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Tam 5, Majör 6, Majör 7 Çalışmaları
 • Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Parçalar ve Korrepetisyon
Sahne heyecanı yaşayan çocuklarımız 5. seviye çocuk şan dersleri ile duygularını hem kontrol hem de ifade etmeyi öğrenecek!

Çocuk şan ve solfej eğitimi programımızın 6. seviyesiyle çocuklarınızın performansını usta bir sanatçıdan ayıramayabilirsiniz. 6. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Fontaine
 • Lavignac 2/A
 • Lavignac 3/A
 • LCM Pop Vokal Metodu
 • Parçaların Seçimi Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • LCM Metodu Ritim Tekrarlama
 • LCM Metodu Zaman Tanımlama
 • LCM Metodu Ezgisel Cümle Armonize Etmek
 • LAVIGNAC Volume 3’ e Giriş
 • LCM Metodu Kadans Tanımlama
 • Egzersizlerin Pekiştirilmesi
6. seviye çocuk şan dersleri ile çocuklarımızın yalnızca vokal becerilerine odaklanmayacak, ses kullanımı genişleterek iletişimsel beceriler de kazanacak!

Miniklerimiz yetenekleriyle sahneleri süslemeye hazırlanıyor! Çocuk şan dersleri sonunda çocuğunuzun performansı karşısında büyüleneceksiniz. 7. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Lavignac 3/A
 • LCM Pop Vokal Metodu Gamlar
 • LCM Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Blues Gamı İnici-Çıkıcı ve Legato
 • Blues Gamı İnici-Çıkıcı ve Artiküle Hali
 • Naturel Minör Gam
 • İnici-Çıkıcı ve Legato
 • Parçaların Seçimi
 • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Parçaların Müzikal ve Teknik Çalışmaları
 • Parçanın Korrepetisyon Eşlik Çalışmaları
 • Tüm Parçaların Tekrarı
Artık miniklerimiz seslerini çok daha iyi tanıyor. 7. seviye çocuk şan dersleri sonrasında geniş bir repertuvara sahip olacaklar!

Akorları tanımlıyor, ritimleri tekrarlıyor ve şarkılarımızı kusursuz bir biçimde söylüyoruz! Artık minikler, müziğin temellerini bilen başarılı birer vokalist haline geliyor. 8. Seviye Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • LAVIGNAC 3
 • LCM Metodu (Grade 8)
 • Parçaların Seçimi
 • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Parçaların Müzikal ve Teknik Çalışmaları
 • Parçanın Korrepetisyon Eşlik Çalışmaları
 • Majör Gamın 13. Dereceye Kadar İnici-Çıkıcı, Yavaş-Hızlı ve Bağlı Çalışılması
 • Artiküle Çalışması
 • Kromatik Gamın İnici-Çıkıcı, Yavaş-Hızlı Tempo ve Bağlı Çalışılması
 • Kromatik Gamın, Minör Arpejin, Majör 9’lu Arpejinin Minör 9’lu Arpejinin Çalışılması
Çocuk şan kursları ile programımızın son seviyesine girerken artık zor şarkılarda bile harikalar yaratan çocuklarımız minik bedenleri ile sahnede devleşiyor.

MEB Onaylı Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı – 700’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 700’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Şan Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk şan kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Şan ve Solfej Kursu Programı

Geleceğin başarılı iletişimcilerini yetiştiriyoruz! Çocuk şan ve solfej kursu programımızda çocuklarımıza seslerini kullanmalarını öğretiyor, sosyal yaşamda ve okul hayatlarında özgüven kazanmalarını sağlıyoruz.

Çocuk şan kursu haftada 1 gün 2 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, majör ve minör gamlar, LCM metodu, LAVİGNAC metodu, deşifre ve teknik çalışmaları, müzikal ve stil çalışmaları, müzik işaretleri, aralık tanımlama, akor tanımlama gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk şan kursu programı; çocukların ses kullanımlarını geliştirmek, iletişim ve sosyal becerilerini desteklemek, kendilerine özgüven kazanmalarını sağlamak ve müzikal yeteneklerini keşfetmelerine olanak vermek için özel olarak hazırlanmıştır.

Çocuk şan kursu; sesletim ve solunum sırasında sık tekrarlanılan yanlışlardan ötürü çocukların karşılaşabildiği ses ve gırtlakla ilgili sağlık sorunlarının önüne geçmektedir.

çocuk şan dersi

Çocuk Şan ve Solfej Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk şan kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı çocuk şan kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı çocuk şan kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Şan Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk şan kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk şan kursu eğitmen kadromuz; alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı orkestra çalışmalarında yer almış, sahne deneyimine ve akademik birikime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, vokal koçları, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk şan eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde şan çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için şan kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için şan kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk şan kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk şan kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için şan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk şan kursu Florya, 10 - çocuk şan kursu Bahçelievler, çocuk şan kursu Ataköy, çocuk şan kursu Yeşilköy, çocuk şan kursu Zeytinburnu, çocuk şan kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk şan kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk şan kursu ve diğer çocuk müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk şan kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk şan kursu programımızı çocuklarımızın vokal ve nefes hakimiyetini arttırmak için özel olarak düzenledik. Çocuk şan kursları ile miniklerin sesleri üzerindeki kontrolünü geliştiriyor, böylelikle iletişimsel ve sosyal beceriler edinmelerini sağlıyor, kendilerine daha fazla güvenerek okul ve sosyal yaşamlarında öne çıkmalarına imkan veriyoruz. Ayrıca yetenekli çocuklarımızı erken fark ediyor, çocuk şan kursu ile geleceğin başarılı vokalistlerini ve müzisyenlerini yetiştiriyoruz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk şan ve solfej kursu fiyatları

Çocuk Şan Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Şan Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Çocuk şan kursu ile çocuklarının iletişim yeteneklerini güçlendiren, çocuklarına müziği ve şarkı söylemeyi sevdiren aileler ilgi alanlarına göre onları diğer hobi kurslarına yönlendiriyor! Siz de çocuklarınızın gelişimlerini sanatla desteklemek istiyorsanız ailelerin çocukları için en çok tercih ettiği diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Şan Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk şan kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk şan kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk şan eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk şan kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk şan kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

700+

Mezun Öğrenci

Çocuk şan kursu ile hayatında müziğe yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

142

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 710 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44