Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Kursu Seçerken Dikkat Edilecekler – En İyi Bale Kursu Deneyimi

Bunlara Dikkat Edin, Kötü Bir Sürprizle Karşılaşmayın!

Çocuklarının bale kursu ile bale eğitimi almasını isteyen ebeveynlerin en çok dikkat ettiği konuların başında çocuklarının nasıl bir eğitim alacağı geliyor. İyi bir bale kursu ile minik balerin ve baletleri yetiştirmek için seçilen kursun eğitim içerikleri ve eğitmenlerin uzmanlığına dikkat ediliyor. Ancak en iyi bale kursu deneyimi için ebeveynlerin dikkatini yalnızca bunlar çekmiyor. Bale kursu seçerken dikkat edilecekler arasında daha birçok kıstas bulunuyor.

Çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen aileler için bale kursu seçmek aslında oldukça önemli. Disiplin ve süreklilik isteyen bale kursları ile çocuklar vakitlerinin çoğunu geçirecek ve kendilerini geliştirmek için uğraşacaklar. Dolayısıyla ebeveynlerin aklına en iyi bale kursu özellikleri ne olur sorusunun gelmesi oldukça normal. Bale kursu seçerken dikkat edilecek kriterler hakkında bilgi sahibi olmanız için doğru bir bale kursu seçmek isteyen ebeveynlerin aklındaki soruları yanıtladığımız bir yazı hazırladık!

Bale Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sektörde bale eğitim veren çok fazla kurum varken hangi bale kursları çocuklarınız için iyi bir tercih olacaktır? Bale kursları arasından seçimlerinizi neye göre yapmanız gerektiği hakkında kısaca bahsedeceğiz…

Bale kursları içinden seçim yaparken kurumun;

  • MEB ruhsatı var mı?
  • Eğitmen kadrosu uzman ve yeterli mi?
  • Bale eğitiminde kullandıkları metotları ne?
  • Sınıf mevcudu kaç kişi?
  • Konumu merkezi bir yerde mi?

Sorularını düşünerek cevaplarınıza göre çocuklarınızı o bale kursu ile tanıştırmanız gerekiyor. Bu sorular, aklınızdaki bale kursları hakkında sizlere iyi ya da kötü bir cevap verecektir.

Şimdi gelin, bale kursu seçerken dikkat edilecekler listemizdeki sorular, çocuklarınızın bale deneyimini nasıl etkiliyor bir göz atalım.

MEB Ruhsatı

Bale kursu seçerken dikkat etmeniz gereken kriterlerin başında, seçtiğiniz kurumun MEB ruhsatının olup olmadığı geliyor. Bunun sebebi ise MEB onaylı kurumların eğitim programları ve kurumun fiziksel yeterliliği açısından standartlara uyduğu ve uyguladığıdır. MEB ruhsatı bulunmayan bir kruum en iyi eğitimi verdiğini söylese bile standartları karşıladığındın güvencesini veremez. Aynı zamanda uzman eğitmenlerinin bulunduğundan da emin olamazsınız. Bu nedenle bale kursları arasından seçiminizi yaparken MEB onayı bulunan kurumlar sizlerin önceliği olmalıdır.

Uzman Eğitmen Kadrosu

Bale kursu seçerken dikkat edilecekler arasında eğitmenlerin uzmanlığı da bulunmaktadır. Uzman eğitmenler eline çocuklarınızın yeteneklerini teslim etmek, çocuklarınızın deneyimsiz eğitmenler ile bale eğitimi görmesinden çok daha iyi ve güvenlidir. Bale eğitimi konusunda profesyonel bir ismin çocuklarınızı yetiştirmesini istersiniz. Bu nedenle diplomalarına güvendiğiniz ve onların deneyimleri ile çocuklarınıza en iyi bale kursu deneyimini sunacağına inandığınız eğitmenleri ve bale kursu seçeneklerini tercih etmelisiniz. Bale kursları arasından seçim yaparken eğitmenlerin bale sertifikalarını ve diplomalarını görmeniz gerektiği her zaman aklınızda olsun.

Bale Eğitimi İçin Kullanılan Metot

Bale eğitimi için hangi metodun kullanıldığı çocuklarınızın bale eğitimi için doğru bale kursu arayışınızda önemli bir ölçüt olmalıdır. En iyi bale kursu programını seçerken kurumun hangi metotlardan yararlandığını bilmek çocuklarınızın işleyeceği ders içerikleri ve kalitesi hakkında bilgi sahibi olmanız için oldukça önemlidir. Dünyaca ünlü balerin ve baletlerin yetişmesini sağlayan Vagona metodunun yanında Cecchetti ve RAD gibi metotlar da bale kursu programları sürecinde kullanılır.

Sınıf Mevcudu

Bir bale eğitimi için en önemli olan konuların başında bale öğrencilerinin nasıl bir sınıfta kaç kişi eğitim aldığıdır. Bale sınıfları geniş ve ferah olmalıdır ancak bu sınıflara gereğinden fazla bale öğrencisi de doldurulmamalıdır. Aksi halde en iyi bale kursu deneyiminden söz edilemez, ayrıca çocuklarınız rahat da edemez. Bale kursu seçerken bu nedenle sınıf mevcuduna dikkat etmeli ve bu nedenle 10 – 12 kişiyi geçen sınıflarda çocuklarınızın bale eğitim almasına izin vermemelisiniz.

Kurumun Lokasyonu

En iyi bale kursu arayışınızda mutlaka lokasyona da önem vermelisiniz. Bunun sebebi ise çevresi iyi durumda olmayan, güven vermeyen ve ulaşım kolaylığı sağlamayan, merkezi konumlardan uzak bale kursları sizlere farklı açılardan zorluklar çıkarabilir. Bu nedenle bale kursu seçerken dikkat edilecekler arasında lokasyon da bulunuyor. Lokasyon, dans tutkunuz üzerinde etkili olan en önemli faktörlerden biridir.

Yeteneklerinizi Geliştirmek İçin Kaliteli Kursları Tercih Edin!

Çocuklarınızın yeteneğini geliştirmek ve onu bale ile geçen bir hayatta büyütmek istiyorsanız sizler için bale kursu seçerken dikkat edilecekler arasında birçok kriter olmalıdır. Ancak çocuklarınızın bale kursu deneyiminin olumlu bir şekilde sonuçlanması ve belki de çocuklarınızın bale kursları ile yolculuklarına devam etmeleri için gerekli olan temel kriterler her zaman MEB ruhsatı, eğitmen deneyimi, sınıf mevcudu, kullanılan bale eğitimi metodu olmalıdır.

Sanat Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulamalı bale eğitimi sitemi ile her yaştan bale öğrenmek isteyen çocuğa ve gence bale dersleri veriyor ve en iyi bale kursu deneyimini onlara sunuyoruz. MEB onaylı bir bale kursu olarak her zaman eğitim içeriklerimize ve kurumumuzun yeterliliğine dikkat ediyor, öğrencilerimizi temiz ve ferah sınıflarda okutuyoruz!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44