Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Rockn Roll Dansı Nedir? – Rockn Roll Dans Tarihi

Müzik Kültüründen Pistlere Uzanan Bir Dansın Öyküsü: Rockn Roll

“Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanırlar.” Kendinizi melodilerin eşsiz atmosferine bırakmaya hazır mısınız? Yoğun iş temposundan ve okul hayatından bunalanlar, yeni bir hobi ile yaşamlarına renk katmak isteyenler ve yerinde duramayanlar için özenle hazırlanan rockn roll dans programı ile tanışmaya hazır olun!

1950’li yıllardan günümüze kadar uzanan köklü tarihi ile en çok sevilen dans türleri arasında yer alan rockn roll dans “sallan ve yuvarlan” anlamına uygun olarak birbirinden hareketli figürleri ile karşımıza çıkmaktadır. Peki, yerinde duramayanlar için eşsiz bir fırsat olan rockn roll dansı nasıl ortaya çıkmıştır? Gelin hep birlikte rockn roll dansı tarihi içerisinde kendimize bir yer bulalım.

Rockn Roll Dansı ile İçinizden Geldiği Gibi dans edin! Rockn Roll Dansı Tanımı

Bir müzik kültürü ile hayat bulan rockn roll dansı, rock müziğinin ünlü ismi Elvis Presley ile zirveye taşınmıştır. Günümüzde daha çok gösteri dansı olarak kabul edilen rockn roll dansı, ABD'de ortaya çıkmış ve 1945 sonrasında Avrupa'da gelişim göstermiştir. Kelime anlamı olarak “sallan ve yuvarlan” anlamına gelen rockn roll dansı 1954-1960 yılları arasında oldukça popüler olan Rock müziğin tarzından esinlenerek adını almıştır.

Bir dans ve müzik kültüründen öte bir yaşam biçimi olarak kabul gören rockn roll dansı, zaman içerisinde sahnelerin vazgeçilmez dans türleri arasında zirveye taşınmıştır. Hareketleri ile oldukça akrobatik görseller sergileyen rockn roll dansı temelinde kurallardan ziyade hisleri ve duyguları bulundurmaktadır. İşte meraklıları için birbirinden hareketli rockn roll dans figürleri!

Rockn Roll Dansı Nasıl Yapılır? Akrobatik Figürlerle Rockn Roll Dansı Hareketleri 

Gitarın yoğun olarak kullanıldığı müzikler eşliğinde hayat bulan Rockn Roll dansı figürleri doğrultusunda Boogie-Woogie dansından esinlenmiştir. Grup danslarının yanında çift olarak da yapılabilen rockn roll dansı hareketleri genel anlamda değişiklik göstermekte ve kişiden kişiye değişmektedir. Kendine has figürler ile hayat bulan bu hareketlerden en meşhuru ise erkeğin kadını havaya fırlatıp tekrar tutmasıdır. 

Kurallara bağlı kalmadan içinizden geldiği gibi figürlerinizi sergileyebileceğiniz rockn roll dansında sallanmalar, zıplamalar ve yuvarlanmalar ekseninde kendi dans koreografinizi oluşturabilir özün bir stil ortaya koyabilirsiniz. Durmayın! Rockn roll dansı ile içinizden geldiği gibi dans etmenin keyfini çıkarın!

Rockn Roll Dansı Eğitimi – Rockn Roll Dansı Kurs Seçimi

Rockn roll dansını profesyonel bir şekilde öğrenmeyi amaçlıyorsanız Rockn Roll dansı kursları sizin için kaçırılmaz bir fırsat olabilir. Fakat iyi bir rockn roll dansı eğitimi için kurs seçiminizde dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar olduğunu unutmamalısınız. Peki, nedir bu püf noktalar? Gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikli olarak alanında uzman eğitmen kadrosuna sahip ve deneyimli bir kurs merkezi ile görüşmeye özen göstermelisiniz. Tercih edeceğiniz rockn roll kursunun MEB ruhsatlı olması da bu açıdan oldukça önem arz etmektedir. 

Size uygun bir ders programı sunan, eğitmen kadrosu, merkezi onumu, ekipman yeterliliği ve sınıf donanımıyla isteklerinizi karşılayan bir kurs merkezi ile görüşme sağlayabilir eğitim danışmanları ile kurumu daha yakından tanıyabilirsiniz. Sanat Akademi ayrıcalığında tüm bu isteklerinizin koşulsuz karşılanacağını ve profesyonel eğitimin keyfine varacağınızı da unutmamalısınız.

Rockn Roll dansını profesyonel bir şekilde öğrenmek ve pistlerin tozunu attırmak istiyorsanız Sanat Akademi ile tanışın! Uzman eğitmenler ve ferah sınıflar eşliğinde hayalinizde rockn roll eğitimi ile eğlenceli dakikalara sahip olun!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44