Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Zumba Dansı Nedir? – Zumba Dansı Tarihi

Latin Esintilerinden Spor Salonlarına: Zumba Dansı

Dans ve sporun karması olarak karşımıza çıkan Zumba, kökeni ile 1986’lara kadar uzanan melez bir dans türüdür. Dansçı ve koreograf Alberto Beto Perez tarafından eğitmenliğini yaptığı aerobik sınıfında doğaçlama olarak yaptığı bir ders sonucunda ortaya çıkan Zumba Kolombiya’dan tüm dünyaya yayılmıştır.

1990’ların sonuna doğru Amerika’ya taşınan bu Latin esintileri zaman içerisinde dans pistlerinin yanında spor salonları ve ev kasetlerinde de yerini almaya başlar. Peki, spor ile bütünleşen bu Latin dansı bize hangi açıdan fayda sağlar? Zumba öğrenmek için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve zumba nasıl yapılır? Tüm bu soruların cevaplarını öğrenmek için yazımıza bir göz atın ve Kolombiya sokaklarından tüm dünyaya yayılan bu doğaçlama dansı daha yakından tanıyın!

Zumba Dansı İle Fit Kalmanın Yolları - Zumba Dansının Tanımı

Oldukça eğlenceli keyifli bir dans olan Zumba, öğrenmesi de en kolay dans türleri arasında yer almaktadır. İyi bir kardiyo egzersizi olarak da kabul edebileceğimiz zumba dansı ile saate yaklaşık olarak 500 kalori yakmak mümkündür. Haftada 2 veya 3 gün aralığında uygulanan bir zumba programı ile dans yeteneklerinizin yanında fit kalmamanızda kaçırılmaz bir fırsat olacaktır.

Yüksek tempodaki müziği ve birbirinden hareketli figürleri ile vücudunuzdaki birçok aksında aynı anda harekete geçmesine olanak sağlayan zumba, sıklıkla pratik yapılması gereken bir danstır. Fit kalmanın yanında vücudunu zumba dansına alıştırmak isteyenler de düzenli bir çalışma programına ayak uydurmalı ve hareketlerin yapıldığı süreyi aşama yükseltmelidir.

Zumba Dansı Nasıl Yapılır? Zumba Dansı Hareketleri İle Sağlıklı Adımlar

İster evde ister spor salonunda isterseniz de bir dans kursunda yer alanda kolaylıkla yapılabilen zumba ile Latin müzikleri eşliğinde son derece eğlenceli dakikalara sahip olabilirsiniz. Tek başına olduğu gibi grup halinde de yapılabilen zumba, hareketli figürlerden oluşan koreografisi ile içinizden geldiği gibi dans etmenize olanak sağlamaktadır. Belirli bir kurala bağlı kalmadan Latin müziklerinin esintisi ile kendi stilinizi oluşturabileceğiniz zumba sayesinde doğaçlama bir Latin dansı gerçekleştirebilirsiniz.

Zumba Dansı Eğitimi – Zumba Kursu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortaya çıkışı ve kökeni itibariyle de doğaçlama bir Latin dansı olan Zumba, içinizden geldiği gibi dans etmenin bir başka yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolay öğrenilebilen hareketleri, yüksek temposu ve sağlıklı adımları ile sıklıkla tercih edilen zumba, sıklıkla pratik gerektirmektedir. Her ne kadar öğrenmesi kolay olsa da belirli bir program ve düzen içerisinde uygulanmadığında zumba konusunda başarılı olmak daha zor bir hal alabilmektedir. Bu açıdan özellikle yeni başlayanlar için bir zumba kursları kaçırılmaz bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zumba eğitimi adına başarıyla ilerleyeceğiniz zumba dansı kursu sayesinde düzenli ve size özel bir ders programına sahip olabilir, ferah sınıflarda ve uzman eğitmenler eşliğinde zumba dansının birbirinden eğlenceli figürlerini kısa sürede kavrayabilirsiniz. Zumba dansı kursları sayesinde hem Latin danslarının içerisinde kendinize bir yer edinebilir hem de sportif bir dans ile fit kalmanın yollarından birisini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Eğlenceli ve güvenli bir zumba kursu için MEB ruhsatlı bir dans kursundan eğitim almaya özen göstermeli, zumba derslerinizi aksatmadan devamlılık sağlamalısınız.

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44