Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Cv’de Hobi ve İlgi Alanlarına Ne Yazılır?

İşverenlerin Dikkatini Çekmenizi Sağlayacak CV Hobi Önerileri

Kapsamlı bir cv oluşturarak iş görüşmelerinde bir adım öne çıkabilmeniz mümkün. Peki, bunu nasıl başaracağınızı biliyor musunuz? Ya da şöyle soralım; sizce bir cv’nin en çok dikkat çeken kısmı neresi? Eğitim hayatınızın ya da iş deneyimlerinizin ilk bakılan yerler olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

İşverenler, birlikte çalışmayı düşündükleri kişilerin karakterini analiz etmek, kişiliğini anlamak, olaylara bakış açısını yorumlamak ve yeteneklerini fark etmek için ilk olarak hobiler ve ilgi alanları kısmına bakıyor. Tüm araştırmalar da bu bilgiyi doğruluyor. Elbette, daha önceki deneyimleriniz ve başarılarınız önemli. Ancak sizi bir iş yerinde kalıcı yapan eski deneyimleriniz değil, sosyal becerileriniz ve özellikleriniz!

CV Hobilere Ne Yazılır?

Aslında bu sorunun cevabı, sektörünüze ve iş alanınıza göre değişiklik gösterebilir. Her mesleğin ilgili olduğu bir hobi kursu muhakkak vardır. Bu doğrultuda bir seçim yaparsanız çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Cv’de olması gereken hobilere örnekler;

Fotoğraf Çekmek

Cv’de olması gereken hobilerden ilki, fotoğraf çekmektir. İşvereninize farklı bakış açılarına sahip olduğunuzu, doğayla ilgilendiğinizi ve yaratıcı bir yönünüzün olduğunu gösterir. Hatta bu hobinizi desteklemek için bir fotoğrafçılık kursuna giderek sertifika alabilir ve özgeçmişinize bu belgeyi de ekleyebilirsiniz.

Kısa Film Çekmek

Cv hobilere ne yazılmalı diye merak edenler için en ilgi çekici ikinci önerimiz, kısa film çekimi. İşvereninize konsantrasyon becerilerinizin gelişmiş olduğunu ve profesyonel bir gözlemci olduğunuzu gösterir. Bu hobinizi de kısa film atölyelerine katılarak geliştirebilir ve özgeçmişinize sertifikanızı ekleyebilirsiniz.

Gitar Çalmak

Cv’nizde yer verebileceğiniz hobilerden bir diğeri de gitar çalmak. İşvereninize azimli ve sabırlı olduğunuzu gösterir. Gitar kursuna yazılarak gitar çalma becerilerinizi geliştirebilir ve gitar kursu sertifikanızı cv’nize yazarak çok daha etkileyici bir özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

Dans Etmek

Cv hobi önerilerimizden bir diğeri de dans etmek. İşvereninizde oldukça sosyal, enerjik ve meraklı olduğunuz izlenimini yaratır. Dans kurslarına katılarak performansınızı ve motivasyonunuzu artırabilir, cv’niz için güçlü bir sertifika sahibi olabilirsiniz.

Seramik Yapmak/Resim Yapmak

Cv’de olması gereken hobilerden bir diğeri de seramik yapmak ya da resim yapmaktır. İşvereninize olayları analiz edebilmede yeterliliğinizi ve üstün bir algılama yeteneğine sahip olduğunu gösterir. Resim kursu veya seramik kursundan alacağınız sertifika ile özgeçmişinize yaratıcı, özgüvenli, meraklı ve sanatsal düşünebilen biri olduğunuzu ispat eden bir belge ekleyebilirsiniz.

Drone Kursu

“Cv hobilere ne yazılır, iş görüşmesinde nasıl etkili bir imaj çizilir?” diye merak edenler için harika bir hobi önerimiz var: Drone kursu. İşvereninizin gözünde yenilikleri takip eden, gelişime açık ve modern bir imaj yaratabilir, farklı ve iddialı olmayı tercih ettiğinizi ispat edebilirsiniz.

Etkili Bir Özgeçmişin Olmazsa Olmazı Hobiler!

İş görüşmelerinde yalnızca geçmiş deneyimleriniz ve bilgi birikimlerinizle ilgi çekici olamazsınız. Aynı zamanda zevkleriniz, ilgi alanlarınız ve kişilik özelliklerinizle de ön plana çıkmalısınız. Yaratıcı olduğunuzu, farklı bakış açıları geliştirebildiğinizi ve gelişimden kaçınmadığınızı ispat etmelisiniz.

Cv’de olması gereken hobileri edinmek ve etkileyici bir özgeçmiş ile kendinizden emin bir şekilde işverenlerin karşısına geçmek isterseniz Sanat Akademi’nin kurslarına katılabilir, sanat dolu bir ortam kişisel gelişiminizi en iyi şekilde destekleyebilirsiniz.

[widget-186]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44