Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ses Mühendisliği Kursu

Stüdyoların Aranan İsmi Olun!

Müziğin Mutfağında Yeriniz Hazır... Sanat Akademi Ses Mühendisliği Kursu

Müziğe olan ilginizi çok daha teknik bir alanda kullanmaya ne dersiniz? Ses mühendisliği kursu ile işin mutfağında gerçek bir yıldıza dönüşün, ünlü isimlerin çalışmaları sizin stüdyonuzdan geçsin, mikslerinizle fark yaratın!

Sanat Akademi’de müzik tutkunlarına sesin arkasındaki matematiği gösteriyor, müziğin büyülü dünyasını oluşturan fizik kurallarının en temellerine iniyor, yeteneklerimizi dijitale taşıyarak kendi seslerimizi yaratıyor, var olan sesleri manipüle etmeyi öğreniyoruz...

Müzik endüstrisinin ihtiyaçlarına yanıt veren bir prodüktör veya miks – mastering uzmanı olmak istiyorsanız ses mühendisliği tam kursu size göre!

Ses mühendisliği kursu; müziğin matematiğe ve ses fiziğine dayalı yönünü tanımanıza imkan vererek sesin ve duyumun nasıl oluştuğunu anlamanızı sağlayacak!

ses mühendisliği kursu

Tüm Ses mühendisliği Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 48 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Ses Mühendisliği kursu haftada 1 gün 4 saatten 12 haftalık bir program olup sesin fiziği, sesin ve duyumun oluşumu, sahne ve stüdyo ekipmanları, stüdyo yazılımları, miks – mastering, kayıt ve ses teknolojileri, açık ve kapalı mekanlarda duyum, kayıt türleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Ses Mühendisliği Kursu Sanat Akademi

Miks konsolunun başına geçerek sesin ve müziğin temellerini öğrenmek istiyorsanız Sanat Akademi ses mühendisliği kursu sizin için en doğru adres! Siz de ailemizin bir parçası olun, uzman ses mühendisliği eğitmenlerimiz ve avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış ses mühendisliği dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir ses mühendisliği eğitimi alın!

ses mühendisliği kursu eğitmenleri

Ünlü Ses Mühendisliği Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri ve aranjörleri arasında yer alan isimlerden ses mühendisliği eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
ses mühendisliği kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Ses mühendisliği kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı ses mühendisliği kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı ses mühendisliği kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında ses mühendisliği kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların ses mühendisliği eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden ses mühendisliği eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

ses mühendisliği eğitimi

Müziğin Doğasını Öğrenin!

Ahenkli sesler, harekete geçiren ritimler, büyüleyici bir melodi... Müziğin yalnızca bunlardan ibaret olmadığını en iyi siz biliyorsunuz!

Kariyerinizi müziğin mutfağında şekillendirmek, yeteneklerinizle sese hükmetmeyi öğrenmek ve müziğin gerçek hakimi olmak istiyorsanız seslerin arkasındaki fiziği ve matematiği bilmeli, neden sonuç ilişkisiyle kendi seslerinizi yaratabilmeli, var olan sesleri manipüle edebilmelisiniz.

Sanat Akademi’de ses mühendisliği kursları ile müzik tutkunlarına müziğin büyüsünün formülünü veriyor, sır perdesini aralıyoruz.

Yeteneklerinizi Dijitale Taşıyın!

Müziğin yalnızca duyulan ve icra edilen bir şey olmadığını ses mühendisliği eğitimi ile öğrenecek, sesi yönetmek ne demek anlayacaksınız.

Günümüz müzik endüstrisinin hit şarkılarının tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi büyük oranda dijital ortamda yaratıldığını unutmayın! Ses mühendisliği kursu ile müziğin ve sesin doğası hakkındaki bilgilerinizi dijital ortama taşıyacak, kayıt ve miks teknolojilerini yakından tanıyarak tek bir dokunuşla şarkılara yeni bir hava katacaksınız.

Bilgisayarınızın başından kalkmadan müziğinizi yaratmak, hit parçalara imza atarak popüler olmak istemez misiniz?

ses mühendisliği eğitimleri
ses mühendisliği dersleri

Müzik Sektörüne Yön Verin!

Türkiye’de ve belki de dünyada müzik piyasasına yön veren çalışmalar sizin stüdyonuzdan çıksın, müzik dünyasına damganızı vurun!

Hedeflerinize göre planlanan ses mühendisliği kursları ile kendi stüdyonuzu açmak için ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri edinin, stüdyo ve sahne çalışmalarımızda deneyim kazanın, geleceğin ismi en çok saygı uyandıran ses mühendislerinden biri olun! Kariyerinize müzikle yön vermek için en doğru adrestesiniz!

Sanat Akademi ses mühendisliği kursu ile alanının en iyilerinden işin püf noktalarını öğrenecek, kariyerinize birkaç adım önde başlayacaksınız!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Müziğin tüm matematiğini öğrenmek, tüm detaylarına hakim olmak istiyorsanız eğitimin tek adresi Sanat Akademi’de beklentilerinizin üstünde bir ses mühendisliği kursu sizi bekliyor! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun ses mühendisliği kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir ses mühendisliği eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun ses mühendisliği kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre ses mühendisliği eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan ses mühendisliği dersleri veriyoruz.

ses mühendisliği kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi ses mühendisliği dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Ses mühendisliği kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Ses mühendisliği eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Ses Mühendisliği Kursları ile Yeni Bir Kariyere Merhaba Deyin!

Üniversiteden yeni mezun oldunuz ve kariyeriniz için seçeneklerinizi mi değerlendiriyorsunuz? Yoksa yıllardır tutkunuz olan müziği profesyonel bir mesleğe dönüştürmek, işin mutfağında yer almak mı istiyorsunuz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun ses mühendisliği eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin

Samimi ve sıcak atmosferiyle ses mühendisliği kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi ses mühendisliği kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun, merak ve ihtiyaçlarınıza yönelik ses mühendisliği eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, müziğin doğasını birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
ses mühendisliği kursları

Müziğin Matematiğini Öğrenin!

Mesleğinizin inceliklerini ve tekniklerini ses mühendisliği kursları ile öğrenin, en iyi ses mühendislerinden biri olun!

Kayıt Ol »

Şarkılarınızı Kendiniz Miksleyin!

Stüdyo kayıtlarından bir türlü istediğiniz duyumu elde edemiyor, hep bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız ses mühendisliği kursu ile kendi şarkılarınızı nasıl miksleyeceğinizi öğrenin!

meb ruhsatlı ses mühendisliği kursu

MEB Ruhsatlı Ses Mühendisliği Kursu

Sanat Akademi ses mühendisliği eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir ses mühendisliği kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun ses mühendisliği dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız ses mühendisliği eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne şovları ve uygulamalı ses mühendisliği dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Ses mühendisliği kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Ses Mühendisliği Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız ses mühendisliği kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı ses mühendisliği dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, ses tasarımı ve duyuma yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve kabin çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan miks ve mastering uygulamaları, ses mühendisliği kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Ses mühendisliği en iyi stüdyo öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir ses mühendisliği kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla ses mühendisliği derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı ses mühendisliği eğitimi
ses mühendisliği eğitimleri

Uluslararası Standartta Ses Mühendisliği Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan ses mühendisliği eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 100’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz ses mühendisliği kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, ses mühendisliği eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, ses mühendisliği eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Ses mühendisliği kursu içeriklerimizi Avrupa’nın en iyi müzik okullarından ilhamla hazırlıyor, dünya müziğine ve eğlence sektörüne şekil veren ünlü prodüktörlerin ve ses mühendislerinin sırlarını öğrencilerimize aktarıyor, geleceğin 1 numaralı ses mühendislerini yetiştiriyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Ses mühendisliği kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Ses mühendisliği eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem müziğe yatkınlıklarını hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına, seviyelerine ve hedeflerine göre ek eğitim planı yapıyor, eğitim planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek veya Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, ses mühendisleri, müzik stüdyoları ve yapım şirketleriyle çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

ses mühendisliği dersleri
ses mühendisliği kursu fiyatları

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara, müzik tutkusunu gerçek bir kariyere dönüştürmek isteyenlere ses mühendisliği kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel müzisyen olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun ses mühendisliği eğitimleri belirliyoruz.

Ses mühendisliği kursu sonrası sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi ses mühendisliği kursu olarak müzik dünyasında yerinizi sağlamlaştırırken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak kendi müziğinizi en iyi şekilde yapabilmenize destek oluyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Ses mühendisliği eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece ses mühendisliği kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için ses mühendisliği kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

ses mühendisliği dersi

Ses Mühendisliği Kursu Yorumları

Müziğin Kodlarını Deşifre Edin!

Sevdiğiniz şarkıların mutfağına göz atmak, nasıl üretildiklerini daha iyi anlamak istemez misiniz?

Hayalleriniz İçin Adım Atın!

Geleceğin başarılı ses mühendisleri arasına adınızı yazdırmak için ses mühendisliği kursu ile ilk adımı atın!

Projelerinizle Adınızı Duyurun!

Stüdyo ve sahne çalışmalarında yer alın, ünlü sanatçıların albümlerine destek verin, aranan bir ses mühendisi olun!

ses mühendisliği kursu mezunları

100+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize ses mühendisliği eğitimleri verdik.

Ses mühendisliği dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel ses mühendisliği kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye ses mühendisliği dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir ses mühendisliği eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Ses mühendisliği kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta ses mühendisliği eğitimi olmak üzere müzikten oyunculuğa, danstan baleye, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Ses mühendisliği kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

ses mühendisliği eğitimleri
sosyal etkinlikler ses mühendisliği kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi ses mühendisliği kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ses mühendisliği dersi sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi ses mühendisliği kursu olarak öğrencilerimizin ses mühendisliği başta olmak üzere farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, stüdyo ve sahne uygulamaları ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Ses mühendisliği kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Ses mühendisliği eğitimi kapsamında öğrencilerimizin işin teknik detaylarını öğrenirken doyasıya eğlenebilecekleri ve güzel vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratıyor, müziğin ve anın tadını çıkarıyoruz...

Sanat Cafe

Ses mühendisliği eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece ses mühendisliği eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak ses mühendisliği ve müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
ses mühendisliği dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Ses mühendisliği kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, ses mühendisleri ve ses mühendisliği kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle ses mühendisliği eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, prodüktörleri, ses mühendisleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik ses mühendisliği eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden ses mühendisliğinin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik ses mühendisliği eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Müzik yapmayı ustasından öğreniyoruz!

ses mühendisliği workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Ses mühendisliği eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Ses Mühendisliği Kursu Detaylı Eğitim Programı

Tutkunuzu güçlü bir kariyere dönüştürecek, müziğin arkasındaki matematiği çözmenizi sağlayacak bir ses mühendisliği kursu için hazır mısınız? Eğer cevabınız evetse detaylı ses mühendisliği eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerimizden ses mühendisliği kursu alma şansını kaçırmayın!

Ses mühendisliği kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Müziğin matematiğini ve sesin fiziğini tanımanızı sağlar,
 • Stüdyo ve sahne ekipmanlarını tanırsınız,
 • İşin mutfağına tanıklık edersiniz,
 • Sevdiğiniz şarkıların nasıl üretildiğini daha iyi anlarsınız,
 • Dijital müzik yazılımlarını kullanmayı öğrenirsiniz,
 • Müzik terminolojisine hakimiyetiniz artar,
 • Kendi şarkılarınızı mikslemeye başlarsınız,
 • Müzik duyumunuz hassaslaşır,
 • Kendi ekipmanlarınızı seçmeyi öğrenirsiniz,
 • Ses teknolojilerini tanırsınız,
 • Kayıt süreçlerini uygulamalı bir şekilde öğrenirsiniz,
 • Yeni bir kariyere adım atarsınız,
 • Ses tasarımına giriş yaparsınız,
 • Medya platformlarının işitsel standartlarını öğrenirsiniz.

Müziğin ve dolayısıyla sesin doğasını anlamaya hazır mısınız? Büyülü bir dünyanın sır perdesini ses mühendisliği eğitimi ile aralayacağız! 1. - 2. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Ses Nedir?
 • Sesin Oluşumu
 • Dalga Boyu
 • Ses Fiziğinin Temel Kavramları
 • İnsan Kulağının Yapısı ve İşleyişi
 • Armonikler
 • Sesin Notalarla Gösterimi
 • Akustik Nedir?
 • Müzik Enstrümanları
 • Ritim
 • Ses Teknolojileri
 • Sesin Dijital Ortama Aktarımı
Merak etmeyin, müziğin büyüsü bozulmayacak! Sesin fiziğini tanıdığınızda müziğe bir kez daha aşık olacaksınız.

Sesin ve duyumun nasıl oluştuğuna yakından bakarak yolculuğumuza devam ediyoruz. 3. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Ses ve Duyum
 • Ses Frekansları ve Duyumsal Özellikleri
 • Ses Yoğunluğu
 • Desibel
 • Hoparlörler
 • Mikrofonlar
 • Jak ve Kablolar
 • Stüdyo ve Sahne Sinyal Akışındaki Ekipmanlar
 • Miks ve Kayıt Konsolları
 • Dijital Kayıt
 • Ses Yazılımları
 • Ses Yazılımlarının Sınıflandırılması
Uygulamaya dayalı ses mühendisliği dersleri ile tüm bu teknik terimler sizin için basit birer pratikten ibaret hale gelecek!

Temel miks kavramları bizi zorlamamalı! 4. hafta ses mühendisliği kursları ile miksin temellerine göz atacak, bir şarkı mikslemeyi deneyeceğiz. 4. - 5. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Sektörde En Çok Kullanılan Ses Yazılımları
 • Ses Kanallarını Düzenleme
 • Mikse Başlangıç
 • Ses Seviyelerini Ayarlama (Gain Staging)
 • EQ Kullanımı ve Frekans Temizliği
 • Kanalların Panlanması
 • Reverberasyon ve Stereo Duyum
 • Frekansların Akor Aralıkları
 • Kompresör Değerleri ve Kullanımı
 • Kayıtların Mekanlandırılması
5. hafta ses mühendisliği eğitimi sonunda artık kayıtlarımızın çok daha temiz bir duyuma kavuştuğunu göreceksiniz!

6. haftamızda odak noktamız stüdyo kayıtlarımızı en iyi duyuma ulaştırmak olacak! 6. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Üç Boyutluluk İçin Kullanabileceğiniz Efektler
  • Delay
  • Chorus
  • Phaser
  • Flanger
 • Armonik Distorsiyon
 • Frekans Spektrumunu Analiz Etme
 • Mid ve Side Analizi
 • Otomasyon Yazma
 • Analog Ekipmanlarla Miks
 • Dijital Efektlerle Miks
 • Vokal ve Enstrüman Miksi Arasındaki Farklar
 • Mastering Nedir?
 • Mastering'in Temelleri
Ses mühendisliği dersleri ile geçen 6 hafta sonunda artık home stüdyo kayıtlarınızı mikslediğinizde profesyonel bir duyum yakalamaya başlayacaksınız.

Günün birinde kendi stüdyonuzu kurmayı düşünüyor musunuz? Ses mühendisliği kursu ile iki haftalık bu bölümümüz işinize çok yarayacak! 7. – 8. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Odalardaki Yüzeylerin Akustik Özellikleri
 • Ses Güçlendirme Sistemlerinin Özellikleri
 • Kapalı Mekanlar ve Frekans İlişkileri
 • Akustik Ölçümü ve Hesaplama
 • Müzik Kayıt ve Ses Tasarım Ekipmanları
 • Ses Stüdyosu Tasarım Planı
 • Yapısal ve Akustik Araştırma
 • Oda Tepkimesinin Hesaplanması
Müzik kariyerinizin önünde hiçbir zorluk duramaz! Ses mühendisliği eğitimi ile hayallerimize doğru ilerliyoruz...

İyi bir ses mühendisi aynı zamanda biraz da prodüktör olmalı! Gelin bir şarkının prodüksiyonundaki aşamalara birlikte göz atalım. 9. - 10. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Temel Prodüksiyon Teknikleri
 • Sampling Kavramı ve Uygulamaları
 • Midi - Dijital Ses ve Osilatör
 • Sanal Enstrümanlar (VSTi)
 • Sampling Temelli Sanal Enstrümanlar
 • Osilatör Temelli Sanal Enstrümanlar
 • Dosya Formatları
  • VST
  • AU
  • Rtas
 • Farklı DAW'larda Proje Hazırlama
  • Cubase Kullanımına Giriş
  • Ableton Kullanımına Giriş
  • Studio One Kullanımına Giriş
  • Pro Tools Kullanımına Giriş
  • Logic Pro Kullanımına Giriş
10. hafta ses mühendisliği eğitimi sonunda bir müzik projesinin başından sonuna temel hatlarını öğreneceğiz.

Stüdyo kaydının istediğimiz gibi olması için kayıt öncesinde neler yapmalıyız? Bu bölümde kayıt teknolojilerine odaklanıyoruz. 11. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Mikrofonlar
 • Dijital Kayıt Ortamları
 • Kayıt Kanalları
 • Kanallar Üzerinde Zamanlama ve Tonlama Ayarları
 • Solo ve Duble Kayıtlar
 • Çok Kanallı Hücum Kayıtlarda Stüdyo Yerleşimi
 • Perküsyon ve Bateri Kaydı
 • Ritmik Elementlerin Tonlanması
 • Vokal ve Enstrüman Kaydı Arasındaki Farklar
Ses mühendisliği kursları ile stüdyomuzdaki tüm ekipmanları kullanmayı öğrenecek, hiçbir şeyin yanlış olmadığından emin olacağız!

12. hafta ses mühendisliği dersleri ile son olarak sahne ses sistemlerine bakacağız! Bir ses mühendisinin tek işi stüdyo ile sınırlı değil... 12. Hafta Ses Mühendisliği Kursu Programı:
 • Açık ve Kapalı Alanların Sahne Duyumu Açısından Farkları
 • Ses Güçlendirme Sistemlerinin Özellikleri
 • Kapalı Mekanlar ve Frekans İlişkileri
 • Açık Mekanlar ve Frekans İlişkileri
 • Sahne Miks Konsolu
 • Miks Konsolunda Kanallar
 • Hoparlörlerin Yerleşimi
 • Rezonans Sorunlarını Engelleme
 • Sahne Mikrofonlama Teknikleri
Artık işinizin uzmanı bir ses mühendisi olmaya hazırsınız! Ses mühendisliği kursu ile müzik tutkunlarını müzik endüstrisine hazırlıyoruz!..

Ses Mühendisliği Kursu Programı – 100’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 100’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Ses Mühendisliği Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz ses mühendisliği kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Ses Mühendisliği Kursu Programı

Kendi stüdyonuzu açarak kayıtlar almak veya dünyanın büyük stüdyolarında ses mühendisi olarak çalışmak istiyorsanız bu kurs ilginizi çekecek! Ses mühendisliği eğitimi ile müziğin mutfağına birlikte giriyoruz...

Ses mühendisliği kursu haftada 1 gün 4 saatten 12 haftalık bir program olup sesin fiziği, sesin ve duyumun oluşumu, sahne ve stüdyo ekipmanları, stüdyo yazılımları, miks – mastering, kayıt ve ses teknolojileri, açık ve kapalı mekanlarda duyum, kayıt türleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Ses mühendisliği kursu programı; müziğin mutfağını tanımak, kariyerine başarılı bir prodüktör veya ses mühendisi olarak devam etmek, kendi müzik stüdyosunu kurarak başarılı projelere imza atmak isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır.

Ses mühendisliği eğitimi ile güncel müzik endüstrisinde kullanılan ekipman ve teknolojileri yakından tanıyacak, sektöre adım atmak için tam anlamıyla hazır olacaksınız!

ses mühendisliği eğitimi

Ses Mühendisliği Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Ses mühendisliği kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı ses mühendisliği kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı ses mühendisliği Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak ses mühendisliği kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Ses mühendisliği kursu eğitmen kadromuz; ses mühendisliği başta olmak üzere müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, prodüktörler, ses mühendisleri, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak ses mühendisliği eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir ses mühendisliği eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Ses mühendisliği kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Ses mühendisliği kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Ses mühendisliği kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi ses mühendisliği kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan ses mühendisliği kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Ses mühendisliği kursu Florya, ses mühendisliği kursu Bahçelievler, ses mühendisliği kursu Ataköy, ses mühendisliği kursu Yeşilköy, ses mühendisliği kursu Zeytinburnu, ses mühendisliği kursu Avcılar olarak hizmet veren ses mühendisliği kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Ses mühendisliği kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ses mühendisliği kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi ses mühendisliği kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Ses mühendisliği kursu ile müzik endüstrisinin ihtiyaçlarına yanıt veren bir prodüktör veya ses mühendisi olmak üzere ilk adımı güçlü bir şekilde atabilir, sahne ve stüdyo ortamında kullanılan kayıt ve ses teknolojilerini, ekipmanları ve yazılımları tanıyarak kullanmayı öğrenebilirsiniz. Ayrıca ses mühendisliği eğitimi sesin ve duyumun oluşumu hakkında bilgi edinmenizi sağlayarak kendi müziğinizi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de sizlere gösterir. Gelecekte kendi stüdyonuzu kurmak veya müzik projelerinde miks – mastering uzmanı / tonmaister olarak yer almak istiyorsanız ses mühendisliği kursu ihtiyacınız olan temelleri atmanızı sağlayacaktır.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
ses mühendisliği kursu fiyatları

Ses Mühendisliği Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Ses Mühendisliği Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Ses mühendisliği kursu ile müziğin mutfağına adım atan, sesin arkasındaki matematiği gören öğrencilerimiz müzik ve sanatla ilişkisini Sanat Akademi üzerinden tanımlamaya devam ediyor. Siz de ses mühendisliği kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Ses Mühendisliği Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Ses mühendisliği kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, ses mühendisliği kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Ses mühendisliği eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında ses mühendisliği kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Ses mühendisliği kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

100+

Mezun Öğrenci

Ses mühendisliği kursu ile kariyerini müzikle şekillendiren yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

298

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.490 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44