Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Hip Hop Kursu

Capcanlı Ritimleri ve Ruhunuzu Yansıtacak Figürleri Siz de Deneyin!

Hayatınızın Temposunu Değiştirin! Sanat Akademi Hip Hop Kursu

Gündelik hayat sizin için çok mu sıradan? Dilediğiniz kadar özgür ve aktif olmak için yapabileceğiniz hareketli aktiviteler yok mu? Hip Hop’ın asi ritimlerine kapılıp içinizdeki özgürlüğü açığa çıkarmak mı istiyorsunuz?

Monotonluğa karşı asi ruhların dansı hip hop dansını keşfedin! İçinizde biriken enerjiyi hip hop dansı ile atacak ve emin olun kendinizi her geçen gün çok daha dinamik hissedeceksiniz. Vakit kaybetmeden hip hop kursu ile yaşamınıza dinamizm katın!

Bedeninizin sizi götürdüğü yere gidin, Sanat Akademi’nin eğlenceli atmosferinde hip hop kursları ile dünyanız değişsin!

Hip hop kursu ile stresinizi azaltacak, zihninizi ve bedeninizi tazeleyecek hip hop ile monotonluğu geride bırakacak ve dans ederek mutluluğu yeniden yakalayacaksınız.

hip hop kursu

Tüm Hip Hop Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 24 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Hip Hop Kursu programı; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel hip hop adımları, hip hop stil ve dönüşleri, müzikle birlikte hareket, dansta etkin beden dili kullanımı konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Hip Hop Kursu Sanat Akademi

Özgürlüğü dansla tatmanın zamanı geldi, hip hop müziklerinin bedeninizi harekete geçiren ritimleriyle yerinizde duramayacak, eğlenmeye doyamayacaksınız! Uzman hip hop eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış hip hop dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir hip hop eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

hip hop kursu eğitmenleri

Ünlü Hip Hop Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan hip hop eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
hip hop kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Hip hop kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı hip hop kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı hip hop kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında hip hop kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların hip hop eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden hip hop eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

hip hop kursları

Bedenimizi Serbest Bırakıyoruz!

Kendinize yeni bir alan yaratmak ve dans ederek hayatınızın monotonluğundan sıyrılmak istiyorsanız özgürlüğü dans ile keşfetmeye ne dersiniz?

Kurallar, stres, sıradanlık bir yana hip hop bir yana! Hip Hop’ın sizi kendinizden geçirecek ritimleri ile yenilenebilir ve kendinizi hiç olmadığınız kadar aktif hissedebilirsiniz! Hip hop kursu ile hayatınızı değiştirmeye hazır olun çünkü içinizdeki dansçı uyanacak ve harikalar yaratacak! Ruhunuzu özgür bırakacağınız bir serüven sizi bekliyor.

Rutinlerinizi bir kenara bırakın ve hip hop kursu ile ruhunuzun çağrısına kulak verin! Kendinizi dans sahnesine atın ve yeteneklerinizi keşfetmeye başlayın.

Asi Ruhların Kalbi Hip Hop ile Atıyor!

Hip hop ile kendinizi yeniden keşfetmeye ne dersiniz? İçinizdeki dansçıyı bulacağınız ve onu özgür kılacağınız hip hop eğitimi ile hayatınızın temposunu değiştirin!

Hip hop yapmaya başladığınız andan itibaren müzik kulağınızın geliştiğini, ritimleri daha iyi hissedebildiğinizi ve duyduğunuz her sesten bir müzik yaratarak dans edebileceğinizi keşfedecek ve hayatınızı bir dans pistine çevireceksiniz! Ayrıcalıklı bir hip hop eğitimi ile bedeninizin ritmine kulak vermenin tam zamanı!..

Yalnızca dans etmeyeceksiniz, farklı bir yönünüzü keşfedeceksiniz! Günlük yaşantının sıradanlığına hapsolmuş ruhunuzu Hip hop kursu ile serbest bırakın!

hip hop eğitimi
hip hop eğitimleri

Yeni Bir Hobi Edineceksiniz!

Sanat Akademi ile günlerinize yeni bir nefes getirin! Hayatınız hip hop kursu ile yalnızca iş ve ev yaşamından ibaret olmayacak… Siz de kendinize değer katacak en güzel aktiviteyi Sanat Akademi’de bulacaksınız!

Hip hop kursu ile hayata dansın penceresinden bakmayı öğrenecek ve kendinizi giderek çok daha dinamik hissedecek, sosyal bir ortam ve sürprizlerle dolu bir hip hop eğitimi ile yaşamın yeni renklerini keşfedeceksiniz! Haftanın yorgunluğunu uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen Hip hop dersleri ile atmaya hazır mısınız?

Sanat Akademi ailesine katılın, ayrıcalıklı bir hobi sahibi olmanın tadını çıkarın! Hip hop kursu ile göz alıcı dans hareketleri öğrenin, büyüleyici bir aktivitenin parçası olun.

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Hayatınızda biraz değişiklik yapmanın zamanı gelmedi mi? Hep aynı rutini nereye kadar takip edeceksiniz? Eğer siz de keyifli bir hobi edinmek ve yaşamın ritmini değiştirmek istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun hip hop kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir hip hop eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun hip hop kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre hip hop eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan hip hop dersleri veriyoruz.

hip hop kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi hip hop dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Hip hop kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Hip hop eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Kendinizi Dansla İfade Etmeyi Öğrenin, Hip Hop Kursu ile Zincirlerinizi Kırın!

Sokakların dansı hip hop ile çekingenliği üzerinizden atmaya, kendinize daha fazla güvenmeye ve duygularınızı ifade etmekten korkmamaya hazırsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, hip hop kursu dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun hip hop eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle hip hop kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de Sanat Akademi eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi hip hop kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik hip hop eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, keyifli ve hayatınıza değer katacak bir hobi kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
hip hop kursları

Duygularınızı Dansla Yansıtın!

Hip hop kursları ile kendinizi dans ederek ifade etmeyi öğrenin, figürlerinizle büyüleyin, gerçek “siz” dans pistinde kendisini açığa çıkarsın!

Kayıt Ol »

Kendinizi Ritme Kaptırın!

Hip hop’ın harekete geçiren, isyankar müzikleri eşliğinde dans edin, hip hop kursu ile hayatın tüm yorgunluğunu ve stresini geride bırakın!

meb ruhsatlı hip hop kursu

MEB Ruhsatlı Hip Hop Kursu

Sanat Akademi hip hop eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir hip hop kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun hip hop dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız hip hop eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı hip hop dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Hip hop kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Hip Hop Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız hip hop kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı hip hop dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, hip hop kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir hip hop kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı hip hop eğitimi
hip hop eğitimleri

Uluslararası Standartta Hip Hop Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan hip hop eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 520’nin üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz hip hop kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, hip hop eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, hip hop eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Hip hop kursları ile öğrencilerimize güncel ve aktüel ders içerikleri sunmaya özen gösteriyor, sokakların dansı hip hop’ı Avrupa’nın en iyi dans okulları ve topluluklarının uygulamalarını yakından takip ederek öğretiyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Hip hop kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Hip hop eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

hip hop dersi
hip hop dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Hip hop eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece hip hop kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için hip hop kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Hip Hop Kursu Yorumları

Değişim Zamanı Geldi!

Hayatınızda bir değişiklik yapmanın, yeni aktiviteler keşfetmenin sizce de zamanı gelmedi mi?

Dans Pisti Sizi Bekliyor!

Hip hop kursu ile dans pistine adımınızı atın, sınırları ortadan kaldırın, eğlenin ve dans edin!

Ruhunuzu Özgür Bırakın!

Tutkularınızın peşinden gitmek için geç değil! Hip hop kursları ile kalbinizin ritmine kulak verin!

hip hop kursu mezunları

520+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize hip hop eğitimleri verdik.

Hip hop dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel hip hop kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye hip hop dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir hip hop kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Hip hop kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta hip hop eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Hip hop kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

hip hop eğitimleri
sosyal etkinlikler hip hop kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi hip hop kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir hip hop dersi sunuyoruz!

Hip hop kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi hip hop kursu olarak öğrencilerimizin hip hop başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Hip hop kursu ile yalnızca dans derslerine odaklanmıyor, sanatın ve hayatın farklı alanlarından sosyal ve kültürel aktiviteler, ilgi çekici içerikler ve sürprizlerle hip hop eğitimi yolculuğunuzu zengin bir deneyime dönüştürüyoruz.

Sanat Cafe

Hip hop eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece hip hop kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak hip hop ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
hip hop dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Hip hop kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve hip hop kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle hip hop eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Hio hop kursu sırasında usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik hip hop eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik hip hop eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

hip hop workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Hip hop eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Hip Hop Kursu Detaylı Eğitim Programı

Davulları ve bas ezgilerini dinlemekle yetinmeyin, bedeniniz hip hop müzikleri ile harekete geçsin! Eğer siz de enerji dolu bir hip hop kursu ile yaşadığınızı hissetmek ve hayatın temposunu arttırmak istiyorsanız detaylı hip hop eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden hip hop kursu alma şansını kaçırmayın!

Hip hop kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Yaşamınıza renk katar,
 • Bedeninizin sınırlarını keşfetmenizi sağlar,
 • Vücut esnekliğini arttırır,
 • Kas ve kemiklerinizi güçlendirir,
 • Bünyeyi sağlamlaştırır,
 • Dans yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlar,
 • Ruh halinizi olumlu yönde etkiler,
 • Yeni bir aktivite keşfetmenizi sağlar,
 • Sosyalleşmenize ve yeni arkadaşlar edinmenize imkan verir,
 • Hip hop müziklerini keşfedersiniz,
 • Ritim algısı ve müzik kulağını geliştirir,
 • Özgüveninizi arttırır,
 • İletişim becerileri kazandırır,
 • Hayal gücünü ve yaratıcılığı arttırır.

Bedenimizi tanımakla başlıyoruz. Kendimize dair bir farkındalık kazanıyor ve hip hop dansının baş kaldıran figürlerine bedenimizi esneterek hazırlanıyoruz! 1. Hafta Hip Hop Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahnede Duruş
 • Hip Hop Tarihi
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Hip Hop Hareketleri
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
1. hafta hip hop eğitimi sonunda beden farkındalığı kazanmış olacak ve kendinizi çok daha esnek hissedeceksiniz.

Hip hop müziklerini tanıyor ve değişken ritmlerine ayak uydurabilmek için çalışmalara başlıyoruz! Hip hop müziklerinin temposu sizleri saracak ve dans havasına gireceksiniz. 2. Hafta Hip Hop Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Hip Hop Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Hip Hop Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2. hafta hip hop dersleri sonunda hip hop müziklerine uygun hareket etmeyi öğrenmiş ve yavaş yavaş ritimlere daha uygun davranmayı kavramış olacaksınız!

Bedenimizi daha aktif kullanmaya başlıyoruz! Kendimizi geliştiriyor ve tüm bedenimizi dansa adıyoruz! Jest ve mimiklerimizi kullanarak tiyatral bir hava ile dans ediyoruz. 3. Hafta Hip Hop Kursu Programı:
 • Hip Hop Dansında El – Kol Koordinasyonu
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Beden Dili
 • Hip Hop İçin Zamanlama
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Hareket Kombinasyonları
 • Hip Hop Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Hip Hop Koreografisi
 • Warm Up (Isınma)
 • Hip Hop Adımları
 • Hip Hop Dönüşleri
 • Hip Hop Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3. hafta hip hop kursları sonunda hip hop adımlarını, dönüşleri, figürleri hakkında temel bilgileri edinmiş ve jest ile mimiklerin dans için önemini kavramış olacaksınız!

Hip hop müzik ve dans türleri ile devam ediyoruz. Hip hop hareketlerimizi giderek zenginleştiriyor ve bedenimizin esnekliğini arttırıyoruz. 4. Hafta Hip Hop Kursu Programı:
 • Hip Hop Hareketleri ve Stilleri
  • Popping
  • Break Dans
  • Newstyle
  • Urban Stil
 • Adımlar ve Vuruşlar
 • Dönüşler
 • Müzik ve Ritim Olgusu
 • Vücut Hareketleri
 • Temel Tutuşlar
 • Ayak Hareketleri
 • El ve Kol Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Omuz Hareketleri
 • Zamanlama ve Koordinasyon
 • Grupla Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • Dansta İfade Becerileri, Beden Dili İle Duygu Aktarımı
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Hip Hop Styling
 • Hip Hop Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Farklı Hareket Kombinasyonlarıyla Çalışmalar
4. hafta hip hop eğitimi sonunda hip hop dans için tüm bedeninizi daha etkili kullanacak ve bedeninizin her noktasında dans ateşini hissedeceksiniz!

Street jazzdan bahsetmeden olur mu? Figürlerimizi geliştiriyor, koreografimizi zenginleştiriyoruz! Kendimizi dans ile ifade etmeyi öğreniyor ve yıldız gibi parlıyoruz. 5. – 8. Hafta Hip Hop Kursu Programı:
 • Street Jazz Hareketleri
 • Adımlar ve Vuruşlar
 • Dönüşler
 • Ritim ve Müzik
 • Ritmik Dans Etme
 • Ayak Hareketleri
 • El ve Kol Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Omuz Hareketleri
 • Beden Hareketleri
 • Yer Hareketleri ve Dönüşler
 • Saç Savurma
 • Zamanlama ve Koordinasyon
 • Grupla Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • Dansta İfade Becerileri
 • Beden Dili İle Duygu Aktarımı
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Street Jazz Styling
 • Farklı Hareket Kombinasyonlarıyla Çalışmalar
 • Koreografi Çalışmaları
8. hafta hip hop kursu sonunda doğru duruş pozisyonlarını öğreniyor, zamanlama ve koordinasyon becerilerimizi geliştiriyoruz.

Kendimizi giderek geliştiriyor ve yıl sonu gösterimiz için tüm hızıyla hazırlanıyoruz! Sahneler sizi çağırıyor, yeteneklerinizi ve dans tutkunuzu sevdiklerinizle paylaşmak çok yakın. 9. – 11. Hafta Hip Hop Kursu Programı:
 • İleri Hip Hop Hareketleri
 • İleri Street Jazz Hareketleri
 • Profesyonel Adımlar
 • Ayak Hareketleri
 • El ve Kol Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Omuz Hareketleri
 • Beden Hareketleri
 • Yer Hareketleri ve Dönüşler
 • Saç Savurma
 • Zamanlama ve Koordinasyon
 • Grupla Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • Dansta İfade Becerileri
 • Beden Dili ile Duygu Aktarımı
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Farklı Hareket Kombinasyonlarıyla Çalışmalar
 • Koreografi Çalışmaları
11.hafta hip hop dersleri sonunda koreografi içerisinde en iyi şekilde dans etmeyi öğrenmiş ve yeteneklerinizle şaşırtacak kadar hip hop tekniklerine hakim olacaksınız.

Artık sahne, dans tutkunuzun ateşi ile yanmaya hazır! Öğrendiğimiz teknikler ile harika bir dans gösterisi hazırlıyor ve yeteneklerimizi sergilemek için koreografimize çalışıyoruz. 12. Hafta Hip Hop Kursu Programı:

Bu haftamızda; 11 haftalık eğitim süresince öğrendiğimiz tüm teknik bilgileri ve pratik deneyimlerimizi sahneye aktarıyoruz. Hip Hop ve Street Jazz koreografi çalışmalarına devam ederek ileri teknik hareketlerle öğrendiklerimizi harmanlıyoruz. Bu dersin sonunda sahneye çıkarak performansımızı sergiliyor, eğitmenlerimizden öneri ve eleştiriler alıyoruz. Tekli ve grup koreografileri ile birlikte bu keyifli kursu sonlandırıyoruz.

12 haftalık Hip Hop eğitiminin sonunda yetenekleriniz ile sevdiklerinizi büyülediğiniz bir serüvene hazırlanın! Kendiniz için yaptığınız iyiliği meyvelerini sahnede toplayacaksınız.

Hip Hop Kursu Programı – 520’nin Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 520’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Hip hop Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz hip hop kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Hip Hop Kursu

Monotonluğa karşı asi ruhların dansı Hip Hop’ı keşfedin! İçinizde biriken enerjiyi hip hop dans ile atacak ve kendinizi her geçen gün çok daha dinamik hissedeceksiniz. Müziği yalnızca dinlemekle yetinmeyin ve hip hop kursu ile harekete geçin!

Hip hop kursu programı; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel hip hop adımları, hip hop stil ve dönüşleri, müzikle birlikte hareket, dansta etkin beden dili kullanımı konularını içeren bir eğitim programıdır.

Hip hop kursu programı; dansla yaşamın monotonluğunu kırmak, ayrıcalıklı bir hobi edinmek, hip hop müziklerinin ritmine kapılarak gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak isteyen her yaştan birey için özel olarak hazırlanmıştır.

Hip hop kursu fiziksel güce, kondisyona ve esnekliğe dayanan dans figürleri ile kaslarınızı geliştirerek daha sağlam bir bünyeye sahip olmanızı sağlayacak!

hip hop eğitimi

Hip Hop Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi hip hop kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Hip hop kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı hip hop kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Hip hop Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak hip hop kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Hip hop kursu eğitmen kadromuz; hip hop başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak hip hop eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Hip hop kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Hip hop kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, Hip Hop kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi hip hop kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan hip hop kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Hip hop kursu Florya, hip hop kursu Bahçelievler, hip hop kursu Ataköy, hip hop kursu Yeşilköy, hip hop kursu Zeytinburnu, hip hop kursu Avcılar olarak hizmet veren hip hop kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hip hop kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak hip hop kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi hip hop kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Hip hop kursu ile doğaçlamaya, yaratıcılığa ve fiziksel kondisyona dayalı bir dans türünü öğrenmeye başlayabilir, hem zihinsel hem de fiziksel kazanımlar edinebilirsiniz. Hip hop eğitimi kas ve kemikleri güçlendirdiği gibi aynı zamanda hayal gücünü ve yaratıcılığını da güçlendirmekte, aynı zamanda dans meraklılarına özgüven de kazandırmaktadır. Sosyal bir atmosferde gerçekleştirdiğimiz hip hop kursları; aynı zamanda yeni insanlarla tanışmanıza, yeni arkadaşlar edinmenize ve unutulmaz anılar biriktirmenize de katkı sağlamaktadır.

Hip hop kültürü ve hip hop dansı kökleri itibariyle ABD’nin gettolarına dayanmaktadır. Sokak kültürü olarak kabul edebileceğimiz hip hop dansı; break beatler eşliğinde ritmik ve tempoya dayalı bir dans türüdür. Doğaçlama figürlerine dayanan hip hop dansı bu açıdan hem eğlenceli hem de kolay bir öğrenme süreci vadeder. Ancak elbette dansta ustalaşmak için ciddi bir dans geçmişi ve hip hop eğitimi gerektiği açıktır. Yine de hobi seviyesinde dans etmek istiyorsanız kısa bir hip hop kursu ile birkaç hafta içerisinde bile etkileyici figürler sergilemeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
hip hop kursu fiyatları

Hip Hop Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Hip Hop Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Hip hop kursları ile bedenini ve zihnini özgürleştiren, keyifli bir aktiviteye katılan ve gündelik yaşamın stresini dans ve sanatla aşan kursiyerlerimiz farklı sanat ve hobi kursları ile Akademi’nin olanaklarından istifade etmeyi sürdürüyor. Siz de hip hop kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Hip Hop Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Hip hop kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, hip hop kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Hip hop eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında hip hop kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Hip hop kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

520+

Mezun Öğrenci

Hip hop kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

191

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 955 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44