Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Zumba Kursu

Hem Sağlıklı Hem Eğlenceli!

Dans Ederek Spor Yapmak İstemez Misiniz? Sanat Akademi Zumba Kursu

Biriktirdiğiniz kalorileri yakmak, fazla kilolarınızdan kurtulmak, hareketsiz bir yaşam tarzına son vermek istemez misiniz? Dansla sporun bir araya geldiği zumba kursları sizi müzik eşliğinde dans etmeye ve fitness yapmaya çağırıyor.

Sağlıklı bir yaşam tarzını alışkanlık haline getirmek istiyorsanız zumba kursu tam da aradığınız!.. Sanat Akademi’nin keyifli atmosferinde sınıf arkadaşlarınızla eğlenirken rahatlayacak, vücudunuza istediğinizi vereceksiniz…

Sanat Akademi olarak spor yapmaktan hoşlanmayan ancak eğlenceli bir şekilde formunu korumak isteyenleri dans ve sporun birleştiği zumba kursu ile tanıştırıyoruz!

Zumba ile kaslarınızı çalıştıracak, müzik eşliğinde yaptığınız fitness hareketleri ile terleyeceksiniz! Toksinlerinizden kurtulacak ve kendinizi daha dinç hissedeceksiniz!

zumba kursu

Tüm Zumba Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Zumba Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup uygulamalı koreografi çalışmaları, temel dans bilgisi, temel fitness, duruş çalışmaları, bedensel terbiye, beden koordinasyonu, zumba adımları ve hareketleri, zumba ile dans gibi başlıkları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Zumba Kursu Sanat Akademi

Dans müzikleri ve figürleri ile fitness hareketlerini bir araya getirmeye ne dersiniz? Spor yapmanın en eğlenceli hali için Sanat Akademi zumba kursu ile tanışın!.. Uzman zumba eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış zumba dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir zumba eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

zumba kursu eğitmenleri

Ünlü Zumba Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan zumba eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
zumba kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Zumba kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı zumba kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı zumba kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında zumba kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların zumba eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden zumba eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

zumba kursları

Hareketsiz Bir Hayatı Geride Bırakacaksınız!

Özellikle masa başı işlerde çalışanların daha fazla hareket etmesi gerekiyor çünkü gün boyu aynı pozisyonda oturmak hem kas ve iskelet sistemini olumsuz etkiliyor hem de birçok sağlık problemine yol açıyor!

Spor yapmayı sevmiyor musunuz? Sizi hareketlendirmek için çok daha eğlenceli bir aktivite mi gerekiyor? Boş vakitlerinizde hem eğlenmek hem de bedeniniz için bir iyilik mi yapmak istiyorsunuz? Öyleyse spor ve dansı birleştiren zumba kursu tam size göre! Hareketli ritmik müzikler eşliğinde fitness yapmanın keyfini çıkarın! Zumba dersleri ile dinamikleşecek ve bu yeni hayatınızı çok seveceksiniz!

Sürekli ağrıyan kas ve kemikleriniz varsa, fazla kilolarınızdan kurtulmak ve yepyeni bir görünüme kavuşmak istiyorsanız vakit kaybetmeden zumbayı deneyin!

Eğlenirken Formda Kalmanın Keyfini Yaşayacaksınız!

Kalori yakmak mı istiyorsunuz? Ancak bunu yaparken spor salonlarında değil çok daha eğlenceli bir mekanda mı olmayı arzuluyorsunuz?

O halde sizlere harika bir çözüm sunuyoruz! Zumba eğitimi ile hem kalori yakabilir hem de kendinizi oldukça enerjik ve mutlu hissedeceğiniz bir serüvene atılabilirsiniz… Zumba kursları ile toksinlerinizden kurtulacak ve her ders sonrası bedeninizi daha dinç hissedeceksiniz! Hayatınızı değiştirmek için daha fazla beklemeyin.

Forma girmek için illa ki ağır sporlar yapmanıza gerek yok! Hareketli dans ve fitness saatleri ile fit bir görünüme kavuşabilir ve kaslarınızı sıkılaştırabilirsiniz! Zumba kursu en iyi çözüm...

zumba eğitimi
zumba eğitimleri

Zumba ile Daha Sağlıklı Günlere!

Zumba yaparak hem keyifli vakit geçirmek hem de yağlarınızdan kurtulmak için biraz olsun hareketlenmek mi istiyorsunuz? Diyetlerinizi destekleyecek, hayatınızı hareketsizlikten kurtaracak bir dans programına ne dersiniz?

Hem eğlenecek hem dans etmeyi öğrenecek hem de fit kalmanız için gerekli olan hareketli yaşama en keyifli şekilde ulaşacaksınız! Dansın en enerjik, sporun ise en eğlenceli hali vücudunuza ihtiyacı olan dinamizmi sağlayacak, kaslarınızı güçlendirecek ve esneteceksiniz. Sağlıklı bir yaşam alışkanlığı için zumba kursları en doğru tercih!..

Gelin, birlikte fitness’ın en keyifli halini birlikte keşfedelim! Zumba kursu ile birlikte hayatınıza biraz dans ve spor katın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Ofiste tüm günüm hareketsiz ve oturarak geçiyor, hayatıma hareket katmalı biriken kalorilerimden kurtulmalıyım diyorsanız en doğru adres Sanat Akademi! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun zumba kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir zumba eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun zumba kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre zumba eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan zumba dersleri veriyoruz.

zumba kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi zumba dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Zumba kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Zumba eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Zumba Kursları ile Egzersiz Yapmayı Seveceksiniz!

Spor ve egzersiz yapmaktan hoşlanmıyor, bu tür aktiviteleri sıkıcı buluyorsanız endişelenmeyin! Sizin için spor ve dansı bir araya getirdik. Sıkıldığınız rutini ve sizi sınırlayan alışkanlıkları değiştirmek için gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun zumba eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi zumba kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik zumba eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
zumba kursları

Dans Edin, Spor Yapın!

İhtiyacınız olan dinamizme eğlenceli bir aktiveyle kavuşun, zumba kursları ile dansın ve sporun tadını birlikte çıkarın, sağlığınızı koruyun, fit kalın!

Kayıt Ol »

Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam…

Keyifli bir atmosferde eğlence ve sürprizlerle dolu bir zumba eğitimi almanın ayrıcalığını yaşayın, bedeninizle birlikte ruhunuzda tazelensin!..

meb ruhsatlı zumba kursu

MEB Ruhsatlı Zumba Kursu

Sanat Akademi zumba eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir zumba kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun zumba dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız zumba eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı zumba dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Zumba kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Zumba Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız zumba kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı zumba dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, zumba kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir zumba kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı zumba eğitimi
zumba eğitimleri

Uluslararası Standartta Zumba Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan zumba eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz zumba kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, zumba eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, zumba eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Zumba kursları ile öğrencilerimize yalnızca eğlenceli bir egzersiz ve dans eğitimi sunmakla kalmıyor, beden ve ruh sağlıklarını desteklemek adına zumba dersi içeriklerimizi ihtiyaç duydukları kazanımlar üzerine inşa ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Zumba kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Zumba eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

zumba dersi
zumba dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Zumba eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece zumba kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için zumba kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Zumba Kursu Yorumları

Harekete Geçme Zamanı!

Vücudunuzu sıkılaştırmak, fit ve etkileyici bir görünüm kazanmak istemez misiniz?

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun!

Hareketsiz rutininizi zumba kursu ile kırın, gün içinde biriktirdiğiniz kalorileri kolaylıkla yakın!

Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

Sağlıklı bir yaşam için dinamizmin önemini unutmayın, zumba kursları ile vücut ritminizi bulun!

zumba kursu mezunları

400+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize zumba eğitimleri verdik.

Zumba dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel zumba kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye zumba dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir zumba kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Zumba kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta zumba eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Zumba kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

zumba eğitimleri
sosyal etkinlikler zumba kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi zumba kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir zumba dersi sunuyoruz!

Zumba kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi zumba kursu olarak öğrencilerimizin zumba başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Öğrencilerimize keyifli bir deneyim sunmak adına zumba kursları ile yalnızca keyifli egzersizler yapmak ve dans etmekle yetinmiyor, farklı alanlarda kültürel ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmeyi de ihmal etmiyoruz.

Sanat Cafe

Zumba eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece zumba kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak zumba ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
zumba dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Zumba kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve zumba kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle zumba eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Zumba kursu ile usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik zumba eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik zumba eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

zumba workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Zumba eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Zumba Kursu Detaylı Eğitim Programı

Bedeninizin ritmini değiştirecek, spor ve egzersiz yapma alışkanlığı kazanmanızı sağlayacak, dinamizm ve eğlence dolu bir zumba kursu programı sizi bekliyor! Detaylı zumba eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden zumba kursu alma şansını kaçırmayın!

Zumba kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur,
 • Kalori yakmanızı sağlar,
 • Vücudunuzu sıkılaştırır,
 • Kaslarınızı esnetir ve güçlendirir,
 • Vücut ritminizi hızlandırır,
 • Metabolizma hızını arttırır,
 • Bel, basen ve kalçalarda biriken yağları eritir,
 • Spor yapma alışkanlığı kazandırır,
 • Vücudunuzdaki kas ve eklem ağrılarını minimuma indirir,
 • Stres atmanızı sağlar,
 • Koordinasyonu arttırır,
 • Kas hafızasını güçlendirerek koordinasyonu arttırır,
 • Güzel vakit geçirmenizi sağlar,
 • Sosyalleşmenize ve yeni insanlarla tanışmanıza imkan verir.

Spor yapmaya başlamadan önce anatomimizi tanıyoruz. Sporun en eğlenceli hali ile tanışmaya adım adım ilerliyoruz! 1. Hafta Zumba Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahnede Duruş
 • Zumbanın Tarihi
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Zumba, Salsa, Reggaeton, Bachata Dans Müzikleri ve
 • Hareketleriyle Zumba
 • Fitness Hareketleri İle Zumba
 • Strong Zumba (Müzikle Squat)
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri ile Zumba
1.hafta zumba kursları sonunda bedenimizi ve duruş pozisyonlarını tanıyor, anatomi bilgisi ediniyoruz. Artık zumbanın hareketli dünyasına adım atmaya hazırız.

Zumba ile dans ederken kullanabileceğimiz müzikleri tanıyoruz. Hareketli müziklerde fitness figürlerimizi yapmaya başlıyoruz! 2. Hafta Zumba Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Zumba Müzikleri
  • Cha Cha Müzikleri ile Zumba
  • Mambo Müzikleri ile Zumba
  • Samba Müzikleri ile Zumba
  • Cumbia Müzikleri ile Zumba
  • Salsa Müzikleri ile Zumba
  • Hip Hop Müzikleri ile Zumba
  • Oryantal Müzikleri ile Zumba
  • Flamenko Müzikleri ile Zumba
  • Bachata Müzikleri ile Zumba
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Zumba Koreografisi
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Fitness Hareketleri ile Zumba
 • Strong Zumba (Müzikle Squat)
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2.hafta zumba eğitimi sonunda zumbada temel koreografilerde spor yaparak ne kadar eğlenebileceğiniz görecek ve bedeninizin rahatladığını hissedeceksiniz!

Zumba yalnızca spor ve dans değildir! Zumba yaparken duygularımızı kullanmayı öğreniyor ve kendimizi beden dilimizle ifade ediyoruz. 3. Hafta Zumba Kursu Programı:
 • Zumba Dansında El – Kol Koordinasyonu
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Beden Dili
 • Zumbada Zamanlama
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Ekiple Uyumlu Dans Etme
 • Hareket Kombinasyonları
 • Zumba Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Zumba Koreografisi
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Zumba, Salsa, Reggaeton, Bachata Dans Müzikleri ve Hareketleriyle Zumba
 • Fitness Hareketleri İle Zumba
 • Strong Zumba (Müzikle Squat)
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3.hafta zumba eğitimi sonunda etkili jest ve mimik kullanımının sizi nasıl değiştireceğini ve dansınızı zenginleştireceğini göreceksiniz.

Zumba adım ve dönüşleri olmadan nasıl dans edelim? Fitness hareketleri ile yaptığımız sporda dans adımlarını kullanıyor ve forma girmeye başlıyoruz! 4. – 7. Hafta Zumba Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Zumba Müzikleri
  • Salsa Müzikleri ve Hareketleri ile Zumba
  • Reggaeton Müzikleri ile Zumba
  • Bachata Dans Müzikleri ve Hareketleri ile Zumba
 • Fitness Hareketleri ile Zumba
 • Strong Zumba (Müzikle Squat)
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
7. hafta zumba dersleri sonunda farklı stilleri öğrenmiş ve dans etmeye çoktan başlamış olacaksınız! Yavaş yavaş forma girmeye devam ediyoruz!

Hayat kalitenizin arttığını ve bedeninizin rahatladığını hissedeceksiniz. Zumba ile fit kalmanın keyfini yaşayacak ve koreografilerimize şevkle katılacaksınız! 8. - 12 Hafta Zumba Kursu Programı:
 • Zumba Koreografileri İle Dans
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Zumba Müzikleri
 • Salsa Dans Müzikleri ve Hareketleri ile Zumba
 • Reggaeton Müzikleri ile Zumba
 • Bachata Dans Müzikleri ve Hareketleri ile Zumba
 • Fitness Hareketleri İle Zumba
 • Strong Zumba (Müzikle Squat)
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
12. hafta zumba eğitimi sonunda kendinizi harika hissettiğiniz bir zumba eğitimi sürecinin sonuna geldiniz. Daha formda bir vucut ve iyi çalışan kaslar ile dinamik günlere merhaba diyeceksiniz!

Zumba Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Zumba Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz zumba kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Zumba Kursu

Eğlenceli figürleri, müzikli fitness hareketleri ile fit kalmak, forma girmek ve kendini geliştirmek isteyenlerin tercih ettiği en eğlenceli yollardan bir tanesi olan zumba ile siz de yeni bir aktivite deneyebilir ve hayatınıza dansın kattığı sağlık penceresinden bakabilirsiniz.

Zumba kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup uygulamalı koreografi çalışmaları, temel dans bilgisi, temel fitness, duruş çalışmaları, bedensel terbiye, beden koordinasyonu, zumba adımları ve hareketleri, zumba ile dans gibi başlıkları içeren bir eğitim programıdır.

Zumba kursu programı; spor alışkanlığı kazanmak, eğlenerek kalori yakmak, fit görünümünü ve sağlığını korumak, yaşamına hareket katmak isteyen her yaştan birey için dans ve fitness hareketlerini bir araya getirecek şekilde hazırlanmıştır.

Zumba kan dolaşımını hızlandırarak kalp sağlığınızı korumanızı sağlar, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olur.

zumba eğitimi

Zumba Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi zumba kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Zumba kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı zumba kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Zumba Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak zumba kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Zumba kursu eğitmen kadromuz; zumba başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak zumba eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Zumba kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Zumba kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Zumba kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi zumba kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan zumba kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Zumba kursu Florya, zumba kursu Bahçelievler, zumba kursu Ataköy, zumba kursu Yeşilköy, zumba kursu Zeytinburnu, zumba kursu Avcılar olarak hizmet veren zumba kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Zumba kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak zumba kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi zumba kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Zumba kursu; her şeyden önce dans ve sporu bir araya getiren ders içeriğiyle eğlenceli bir şekilde sağlıklı bir yaşam ve egzersiz yapma alışkanlığı kazanmanızı sağlar. Zumba kursları ile fazla kilolarınızdan kurtulabilir, gün içinde biriken kalorileri dans ederek atabilirsiniz. Ayrıca zumba eğitimi kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak kalp ve damar yolları, solunum yolları gibi sağlık sorunlarının da önüne geçmektedir. Kas gücünü arttıran zumba dersleri, aynı zamanda öğrencilere psikolojik anlamda da fayda sağlamaktadır. Sosyal ve keyifli bir ortamda alacağınız bir zumba kursu ile gündelik yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinizi müziğin ritmine kaptırabilirsiniz.

Zumba; temel olarak Salsa, Oryantal ve Bachata gibi popüler ve hareketli dansların figürlerini fitness hareketleri ile birleştiren bir dans türüdür. Nitekim zumba dans mı spor mu sorusunun nedeni de burada yatmaktadır. Yine de zumbanın, spor ve fitness egzersizlerinden de beslenen bir dans türü olduğunu vurgulamak gerekir. Öğrenilmesi son derece kolay olan zumba, isteğinize ve beklentilerinize göre şekillenen bir zumba kursu ile daha hafif veya daha ağır egzersizlere sahip olabilir. Eğer dans ve spor geçmişiniz varsa daha zorlayıcı egzersizlere sahip bir zumba eğitimi alabilirsiniz. Ancak temel zumba figürlerini birkaç ay süren bir zumba kursu ile kolaylıkla kavrayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
zumba kursu fiyatları

Zumba Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Zumba Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Hareketsiz yaşam tarzını zumba kursu ile değiştiren ve egzersiz yapma alışkanlığı kazanan öğrencilerimiz farklı hobi kursları ile yaşamlarına renk katmaya devam ediyor. Siz de zumba kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Zumba Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Zumba kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, zumba kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Zumba eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında zumba kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Zumba kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Zumba kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

312

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.560 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44