Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Kursu

Tutkularınıza Her Zaman Cevap Verebilirsiniz!

Her Yaşta Bale Yapmak Mümkün, İstemeniz Yeter!.. Sanat Akademi Bale Kursu

Balenin vücut esnekliğini yakalamak için geç kaldığını mı düşünüyorsunuz? Çocukluktan itibaren bale yapmadığınız için pişman mısınız? Merak etmeyin, bale tutkunuza kulak vermek için hiçbir zaman geç değil!..

Bale kursu ile daha fazla beklemeden tutkularınızın peşinden gidebilir, bedeninize sağlıklı ve esnek bir form kazandırabilirsiniz. Yeter ki isteyin ve Türkiye’nin en iyi sanat okul Sanat Akademi’de size uygun bir bale eğitimi için harekete geçin...

Sanat Akademi bale kursu ile koşturmalar arasında tutkularına kulak vermek isteyen ve sıradanlıktan bunalanlar için keyifli bir dans yolculuğu sunuyoruz!

Bale kursu ile keyifli bir hobi edinecek ve yaş almanın getirdiği olumsuz etkilerin izlerine karşı hem bedeninize hem de ruhunuza çok iyi gelecek bir aktiviteye başlamış olacaksınız.

bale kursu

Tüm Bale Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 48 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Bale Kursu programı; haftada 1 gün 1.5 saatten 32 haftalık bir program olup temel dans ve bale bilgisi, esneme egzersizleri, bale adımları, bale dönüşleri, bale teknikleri, bale stilleri, müzikle uyumlu hareket etme, sahne kullanımı, bedensel farkındalık, balede beden dili kullanımı, dans psikolojisi, bale styling gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Bale Kursu Sanat Akademi

Bale kursları ile masalların dünyasına yolculuk ediyoruz! Siz de vücudunuzun ve gerçekliğin sınırlarını bale yaparak ortadan kaldırmak istiyorsanız uzman bale eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış bale dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir bale eğitimi programımız tam size göre!

bale kursu eğitmenleri

Ünlü Bale Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan bale eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
bale kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Bale kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı bale kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı bale kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında bale kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların bale eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden bale eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

bale kursları

Hayatınıza Heyecan Katın!

Çocukluğunuzun rüyası bale neden şimdi gerçek olmasın? Kendinizi bu yaştan sonra bale yapamam diye şartlamayın! Her yaşta bale yapılabileceğini siz kanıtlayın...

Dans ve bale tutkunuzun peşinden gidin, keyifli bir yolculuğa çıkın ve hayallerini gerçekleştirin! Bale ile yepyeni bir sayfa açın ve samimi bir ortamda hayalini kurduğunuz dansı öğrenmenin keyfini çıkarın! Rutin hayatı geride bırakın ve yaşamınızın akışını değiştirin! Hem ruhunuzda hem de bedeninizde bale yaptıktan sonra fark göreceksiniz!

Kendinizi balenin sakin ritimlerine bırakın ve günün stresini omuzlarınızdan atmaya başlayın! Bale ile hayata çok farklı bir pencereden bakacaksınız!

Bale Kursu ile Sosyalleşin!

İş hayatından dolayı kendinize ayıracak bir vaktiniz kalmıyor mu? Boş vakitlerinizde pasif bir halde kalmak istemiyor musunuz? O halde bedeninize biraz vakit ayırın!

Bale yapamam demeyin! Tabularını yıkıp bale yapmaya gelmiş insanlar ile tanışın ve sosyalleşmeye hemen başlayın! Hem zihninize hem bedeninize iyi gelecek bale kursu ile yeni arkadaşlıklar kurun, samimi ve sıcak bir atmosferde stresinizden uzaklaşmanızı sağlayacak dostluklar edinin! Hayata dansın penceresinden bakmaya vakit kaybetmeden başlayın!

Yetişkin bale kursu olur mu demeyin! Siz de Sanat Akademi Yetişkin Bale Kursu ile dans etmeye başlayın, harika bir program eşliğinde hayatınızı değiştirecek samimi bir ortamın parçası olun!

bale eğitimi
bale eğitimleri

Sizi Herkesten Ayıran Bir Hobiniz Olsun!

Kaslarınızın rahatlamasını sağlayacak, kemiklerinize iyi gelecek ve sizleri eğlendirecek, monotonluktan ve sıkıntılarınızdan uzakta kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacak bale kursu ile ayrıcalıklı bir hobi edinin!

Klasik müziklerin dinlendirici etkisi ile bedeninize seslenmek istiyorsanız bale kursu tam size göre! Kendinize biraz zaman ayırın ve hemen Sanat Akademi ailesine katılın, keyifli bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir atmosferi soluyun, bale yaparak hayatınıza anlam katın. Sanatla yaşamınızı güzelleştirin!..

Hayatınızı dansın dokunuşları ile renklendirin, bale yaparak faydalanacağınız yönlerden ve dans etmenin mutluluğundan kendinizi mahrum bırakmayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Kendinize vakit ayırmak, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmek, kaslarınızı esnetmek, yaşamınıza sanatla anlamlı bir dokunuş katmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun bale kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir bale eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun bale kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre bale eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bale dersleri veriyoruz.

bale kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi bale dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Bale kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Bale eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Sınırları Bale Kursu ile Aşın, Dans Etmenin ve Eğlenmenin Yaşı Olmadığını Gösterin!

Bale kursları ile dansın ve sanatın büyülü ve estetik dünyasına zarif bir adım atmaya, bale yaparak bedeninizi ve zihninizi yenilemeye hazır mısınız? Eğer yanıtınız evetse gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun bale eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi bale kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik bale eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
bale kursları

Tutkularınızı Ertelemeyin!

Dansa ve baleye olan ilginizi daha fazla ertelemeyin, bale kursları ile kendinize zaman ayırın, boş zamanlarınıza dansla değer katın!

Kayıt Ol »

Kendinize Sınır Koymayın!

Yapamam, bale öğrenmek için artık çok geç, benden geçti diye düşüncelere kapılmayın, bale kursu ile sınırların yalnızca bir önyargıdan olduğunu keşfedin!

meb ruhsatlı bale kursu

MEB Ruhsatlı Bale Kursu

Sanat Akademi bale eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir bale kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bale dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız bale eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı bale dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Bale kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Bale Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız bale kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı bale dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, bale kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir bale kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı bale eğitimi
bale eğitimleri

Uluslararası Standartta Bale Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan bale eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 120’nin üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bale kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, bale eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, bale eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Bale kursu ile sizlere en iyi deneyimi sunmak adına Avrupa’nın ünlü dans ve bale okullarının müfredatlarını ve uygulamalarını yakından takip ediyor, içeriklerimizi daima güncel tutmaya önem veriyoruz...

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Bale kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Bale eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

bale dersi
bale dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Bale eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece bale kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için bale kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Bale Kursu Yorumları

Dans Pistinde Süzülün!

Balenin zarif figürleriyle vücudunuzun hafiflediğini ve esnediğini hissetmeye hazır mısınız?

Anın Tadını Çıkarın!

Yaşamanın tadını gerçekten hissetmek için bale kursları ile keyifli bir aktivitenin parçası olun!

Tutkularınızı İhmal Etmeyin!

Kendinize kulak verin ve bale kursu ile bedeninizin isteklerini gerçekleştirin!

bale kursu mezunları

120+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize bale eğitimleri verdik.

Bale dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel bale kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye bale dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir bale eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Bale kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta bale eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Bale kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

bale eğitimleri
sosyal etkinlikler bale kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi bale kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir bale dersi sunuyoruz!

Bale kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi bale kursu olarak öğrencilerimizin bale başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Bale kursu ile keyifli bir programın tadını çıkardığımızdan emin olmak adına içeriklerimizi oluştururken yalnızca ders ve dans odaklı bir yaklaşım sergilemiyor, hayatın ve sanatın her alanından aktivitelerle bale eğitimi yolculuğumuzu dolu dolu bir serüvene dönüştürüyoruz.

Sanat Cafe

Bale eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece bale eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak bale ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
bale dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Bale kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve bale kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle bale eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik bale eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik bale eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

bale workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Bale eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Bale Kursu Detaylı Eğitim Programı

Tutkularınızın peşinden gitmek, bedeninizin isteklerine yanıt vermek, kaslarınızı esnetmek ve hayatınıza anlamlı bir dokunuşta bulunmak için en doğru zaman! Detaylı bale eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden bale kursu alma şansını kaçırmayın!

Bale kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Kaslarınızı esnetir,
 • Vücudunuzu güçlendirir,
 • Bel ve sırt ağrılarını azaltır,
 • Eklem sorunlarının önüne geçer,
 • Boş zamanlarınızı değerlendirmenize imkan verir,
 • Keyifli bir hobi edinirsiniz,
 • Sosyalleşme ve yeni arkadaşlar edinme fırsatı bulursunuz,
 • Yaşamınıza renk katarsınız,
 • Gündelik koşturmacalardan uzaklaşırsınız,
 • Yeni bir hedefiniz ve hayatınızda yeni bir anlam olur,
 • Gerginliği azaltır,
 • Vücudunuzun ve zihninizin rahatlamasına yardımcı olur,
 • Motivasyonu arttırır,
 • Dans yeteneklerinizi keşfedersiniz,
 • Güzel vakit geçirirsiniz.

Önce bedenimizi esnetiyor, bale için doğru duruşu öğreniyoruz. Ardından temel bale hareketlerini uygulamaya başlıyoruz! 1.– 5. Hafta Bale Kursu Programı:
 • Doğru Duruş ve Postür Çalışmaları
 • Bale Nedir?
 • Bale Hareket Kavramları Temel Bilgisi
 • Eklemleri Kuvvetlendirme
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Stretching
 • Yer Hareketleri
 • Point ve Flex
 • Parmak ve El Egzersizleri
 • Beli ve Sırtı Esnetme
 • Kol Pozisyonları
 • Ayak Pozisyonları
 • Anatomi ve Kinesiyoloji
 • Kondisyon
 • Serbest Dans
 • Zıplama
 • Ağırlık Transferi
5. hafta bale eğitimi sonunda; temel bale hareketlerine ve adımlamalarına hakim olacak, kendinize daha fazla güvenmeye başlayacaksınız.

Bale için gerekli olan temel bilgilerin üzerine çok daha fazlasınız koymaya hazır mısınız? Balenin detaylarını öğrenmeye devam ediyoruz. 6. – 11. Hafta Bale Kursu Programı:
 • Esneme Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Temel Bar Hareketleri
 • Plié (Squat)
 • Tendu
 • Jeté
 • Jambe
 • Fondu
 • Battu (Zıplarken Havada Ayakları Birbirine Çarpmak)
 • Yer Hareketleri
 • Beli ve Sırtı Esnetme
 • Kol ve Baş Çalışması
 • Kol Pozisyonları
  • Hazırlık Pozisyonu
  • 1. Kol Pozisyonu
 • Ayak Pozisyonları
  • 1.Paralel Pozisyon
  • 1. Pozisyon
 • Battement Tendu A lâ Seconde
 • Gallops
 • Köşeden Yürüyüş
 • Pozisyon Çalışması
 • Point- Flex
11. hafta bale eğitimi sonunda; basit düzeyde figür ve adımlama pratiklerini yapabilecek ve baleden keyif alacaksınız!

Müzik kulağı ve ritim duygusu çok önemli! Bale figürlerini müzikle uyumlu yapmak için pratik yapmaya ve adımlarımızı sağlamlaştırmaya devam ediyoruz. 12. – 17. Hafta Bale Kursu Programı:
 • Temel Duruşlar
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Esneme Hareketleri
 • Yer Hareketleri
 • Ağırlık Transferi
 • Köşeden Yürüyüş
 • Serbest Dans
 • Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Eklemleri Kuvvetlendirme
 • Müziğe Göre Hareket Etme
 • Müzikle Yürüyüş
 • Doğaçlama
 • Solfej
 • Temel Kol Pozisyonları
 • Temel Ayak Pozisyonları
17. hafta bale kursları sonunda; doğaçlama yapmanın temelini kavramış ve kendinizi balede daha iyi ifade edebiliyor olacaksınız.

Bale hareketlerini yaparken alanı daha verimli kullanıyor, çok daha piste hakimiyetimizi arttırıyoruz. 18. – 23. Hafta Bale Kursu Programı:
 • Esneme
 • Alan Kullanımı
 • Kol Pozisyonları
 • Ayak Pozisyonları
 • Demi Plie
 • Saute
 • Köşeden Yürüyüş
 • Köşeden Pas Couru
 • Marches
 • Skips
 • Gallops
 • Öne Gallops
 • Battement Tendu
 • Pas De Chat
 • Dönüş İçin Baş Tutma
 • Balance
23. hafta bale kursları sonunda; kaslarınızın geliştiğini, eklemlerinizin daha rahat hareket ettiğini hissedeceksiniz.

Sahneye bir adım daha yaklaştık. Bale tekniklerimizi iyice ilerlettiğimiz bu haftada gelişiminize hayranlık duymaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız. 24. – 28. Hafta Bale Kursu Programı:
 • Amerikan Spagat
 • Jest ve Mimik Çalışmaları
 • Dans ile Duygu Aktarımı
 • Bend- Strech
 • Flex-Point
 • Kol ve Baş Çalışması
 • Jumps and Clumps
 • Bar Hareketleri
 • Plié - Grand Plié
 • Jeté
 • Jambe
 • Fondu
 • Frappé (Tek Dizi Kırıp Açıp Uzatma)
 • Battement Développé
 • Penché (Arkaya Bacak Kaldırıp Eğilme)
 • Orta Hareketleri
 • Temps Lié Tour Lent Kombinasyonu
 • Tendu Jeté Kombinasyonu
Bale eğitimleri ile her geçen hafta figürlerimizi zenginleştiriyor, tekniklerimizi güzelleştiriyoruz… Figür kombinasyonlarımıza çalışıyor ve kendimizi daha kontrollü dans ederken buluyoruz!

Keyifli bir bale kursu sürecinin sonuna yaklaşırken baleye daha bütüncül bir gözle yaklaşıyor; temel konularımızı ve tekniklerimizi tekrar ediyor ve kursumuzu sonlandırıyoruz. 29. – 32. Hafta Bale Kursu Programı:
 • Köşe Hareketleri
 • Point Hareketleri
 • Ortada Point Hareketleri
 • Köşeden Point Hareketleri
 • Bale Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans ile Duygu Aktarımı
 • Bale Koreografi Çalışmaları
Bale kursu ile kaslarınızı güçlendirmiş, bedeninizi esnetmiş, eklemlerinizi en sağlıklı şekilde çalıştırmış olacaksınız. Bale figürlerini öğrenecek, bale müziklerinde dans edebiliyor hale gelecek, balenin yaşı olmadığını göreceksiniz!..

Bale Kursu Programı – 120’nin Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 120’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Bale Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bale kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Bale Kursu

Baleye merak duyanlar, onu öğrenmek isteyenler, kendilerine, tutkuları ile birleşen bir hobi edinmeyi arzulayanlar, bedenini daha sağlıklı ve çok daha esnek bir hale getirmeyi amaçlayanlar için Sanat Akademi’de keyifli bir bale kursu hazırladık!

Bale kursu programı; haftada 1 gün 1.5 saatten 32 haftalık bir program olup temel dans ve bale bilgisi, esneme egzersizleri, bale adımları, bale dönüşleri, bale teknikleri, bale stilleri, müzikle uyumlu hareket etme, sahne kullanımı, bedensel farkındalık, balede beden dili kullanımı, dans psikolojisi, bale styling gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Bale kursu programı; ayrıcalıklı bir hobi edinmek, hayatına dansla anlam katmak, dans ve bale tutkusunun peşinden gitmek, vücudunu esnetmek ve keyifli bir ortamda sosyalleşmek isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır.

Bale eğitimi; özellikle orta ve geç yaşlarda ortaya çıkabilen kas ve eklem ağrıları, hareket zorlukları ve duruş bozukluklarının önüne geçmede son derece etkili bir aktivitedir.

bale eğitimleri

Bale Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Bale kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı bale kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Bale Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak bale kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Bale kursu eğitmen kadromuz; bale başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak bale eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Bale kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Bale kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, bale kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi bale kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan bale kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Bale kursu Florya, bale kursu Bahçelievler, bale kursu Ataköy, bale kursu Yeşilköy, bale kursu Zeytinburnu, bale kursu Avcılar olarak hizmet veren bale kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Bale kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak bale kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi bale kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Bale kursu; her şeyden önce dansın esnekliğe dayalı figürlerine bağlı olarak kaslarınızın esnemesine yardımcı olacaktır. Bu şekilde bale eğitimi ile yetişkinlikte ortaya çıkabilen hareket zorlukları ve eklem ağrılarının önüne geçebilir, kendinizi olduğunuzdan çok daha genç hissedebilirsiniz. Ayrıca bale kursları; müzik kulağı, ritim algısı, müzik ve sanat kültürü kazanmak açısından da oldukça faydalıdır. Keyifli bir ortamda yeni arkadaşlar edinirken bale eğitimleri hem bedeninizi hem de zihninizi gençleştirebilir, hayatınıza zindelik katabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
bale kursu fiyatları

Bale Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Bale Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Bedeninin arzularına kulak veren ve tutkularının peşinden giderek bale kursları ile kendilerini keşfeden kursiyerlerimiz dans ve sanatın diğer alanlarında eğitim almaya devam ediyor. Siz de bale kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Bale Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Bale kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, bale kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Bale eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında bale kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Bale kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

120+

Mezun Öğrenci

Bale kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

217

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.085 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44