Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Piyano Kursu MEB Onaylı

Ezgileriniz Kalplere Dokunsun!

Hayata Değer Katan Melodiler Parmaklarınızın Ucunda… Sanat Akademi Piyano Kursu

Hayatınız boyunca müzik sizin için bir tutku mu oldu? Yoksa yalnızca boş zamanlarınızı güzelleştirecek keyifli bir hobi mi arıyorsunuz? Sanat Akademi piyano kursu size tüm aradıklarınızı ve çok daha fazlasını vadediyor!

Türkiye’nin en kapsamlı sanat merkezi Sanat Akademi’de müzikle sosyalleşerek yeni arkadaşlar edinirken bir yandan da batı müziğinin ölümsüz eserleriyle yapacağınız pratiklerle müziğe ve sanata dair farkındalık kazanacaksınız.

Daha fazla vakit kaybetmeden size en uygun piyano kursu için eğitim danışmanlarımızla görüşün, parmaklarınızla harikalar yaratmaya başlayın!

“Piyanoyu mümkün olan her müzikal fikri ifade edebilen tek enstrüman olarak görüyorum.” – Oscar Peterson

piyano kursu meb onaylı

Tüm Piyano Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

MEB Onaylı Piyano Kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru piyano oturuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Piyano Kursu Sanat Akademi

Kendinize anlamlı bir serüven armağan etmek istemez misiniz? MEB onaylı piyano kursu ile müziğin büyülü dünyasına yolculuk ediyoruz! Siz de aramıza katılmak istiyorsanız uzman piyano eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış piyano dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir piyano eğitimi alın!

piyano kursu eğitmenleri

Ünlü Piyano Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü piyanistlerden piyano eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
piyano kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Piyano kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı piyano kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı piyano kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında piyano kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların piyano eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden piyano eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

piyano kursları

Hayatın Monotonluğundan Sıkıldınız Mı?

Hep aynı şeyleri yapmaktan şikayetçi misiniz? Biraz yeniliğe, farklı bir dokunuşa, anlamlı bir aktiviteye mi ihtiyacınız var?

Tutkularınıza yeterince vakit ayıramadığınız, hobilerinizden uzak kaldığınız için mutsuz mu hissediyorsunuz? Giderek stresiniz artıyor, işinize doğru dürüst odaklanamıyor musunuz? Sevdiklerinizle birlikteyken bile kendinize vakit ayıramamanın hayal kırıklığını mı yaşıyorsunuz? Sanat Akademi size yeni bir boyut vadediyor!

Sanat Akademi’nin büyülü atmosferinde piyano kursları ile kendi müziğinizi yapmayı öğrenin, ezgilerinizle yeni bir dünyaya yelken açın…

Tutkularınıza Zaman Ayırın!

İş veya gündelik hayatın telaşına kapılarak tutkularınıza zaman ayırmaktan vazgeçmeyin, sanatsız bir hayatla mutsuzluğu körüklemeyin!

MEB onaylı piyano kursu ile büyülü, eğlenceli ve sanat dolu bir atmosferde sosyalleşecek, yeni arkadaşlıklar edinecek, hayal gücünüzün sınırlarını keşfedecek, özgüven kazanarak kendinize daha çok güvenecek, iş ve okul yaşamınızda daha başarılı olacak, gündelik hayatın stresinden uzaklaşacaksınız. Geleceğe güzel anılar ve samimi dostluklar bırakacaksınız.

Müzik tutkunuzu hayatınızdan uzaklaştırmak zorunda değilsiniz, yeter ki piyano eğitimi ile içinizdeki müzisyene kulak verin!

piyano eğitimi
piyano eğitimleri

Belki De Geleceğinizde Yıldız Olmak Vardır!

Küçük adımlarla müziğin baş döndüren dünyasını tanırken kendinizi de yeni baştan keşfetmeye hazır olun!

MEB onaylı piyano eğitimi ile öğrencilerimize yalnızca ayrıcalıklı bir hobi kazandırmıyor, müzikal farkındalıklarını ve yeteneklerini geliştirerek tutkularını gerçek bir kariyere dönüştürmelerine fırsat veriyoruz! Siz de geleceğinizi müzikle şekillendirmek ve piyano kursları ile potansiyelinizi açığa çıkarmaya ne dersiniz?

Gelecek rotanızı belirlemek için Sanat Akademi en doğru adres! MEB onaylı piyano kursu ile hayata müzikle bakmayı öğreniyoruz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Tutkumun peşinden gitmek, ayrıcalıklı bir hobi edinmek, hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum diyenler! Sanat Akademi’de tüm sanat ve müzikseverler için yer var. Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun piyano kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir piyano eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun piyano kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre piyano eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan piyano dersleri veriyoruz.

piyano kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi piyano dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Piyano kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Piyano eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

MEB Onaylı Piyano Kursları ile Yaratıcılığın ve Hayal Gücünün Dünyasına Merhaba Deyin!

Yaratıcılığı teşvik eden piyano dersi içerikleri ve yeteneklerinizi sergilemeniz için en ideal kurs ortamı ile hayatınızı değiştirecek bir piyano eğitimi almak istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun piyano eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi piyano kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik piyano eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, piyanonun büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
piyano kursları

Tutkularınıza Kulak Verin!

Müzik tutkunuzu daha fazla ertelemeyin, MEB onaylı piyano kursları ile profesyonelleşin ya da boş zamanlarınıza müzikle değer katın!

Kayıt Ol »

Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Küçük yaşlardan beri profesyonel bir müzisyen olduğunuzu, sahne performansınızla alkışları topladığınızı mı hayal ettiniz? MEB onaylı piyano kursu ile bu hiç de zor değil!..

meb ruhsatlı piyano kursu

MEB Ruhsatlı Piyano Kursu

Sanat Akademi piyano eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir piyano kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun piyano dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız piyano eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı piyano dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Piyano kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Piyano Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız piyano kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı piyano dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, dikte ve deşifreye yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dinletiler, piyano kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Piyano çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir piyano kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla piyano derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı piyano eğitimi
piyano eğitimleri

Uluslararası Standartta Piyano Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan piyano eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 1000’in üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz piyano kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, piyano eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, piyano eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Sizlere yalnızca piyano çalmayı öğrendiğiniz bir piyano kursu deneyiminden çok daha fazlasını sunuyor, sanatın ve müziğin nabzını gerçek bir sanat merkezinin büyülü atmosferinde tutmanızı sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Piyano kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Piyano eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına, seviyelerine ve hedeflerine göre ek eğitim planı yapıyor, eğitim planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek veya Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, piyanistleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

piyano dersi
piyano dersleri

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara, müzik tutkusunu gerçek bir kariyere dönüştürmek isteyenlere MEB onaylı piyano kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel müzisyen olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun piyano eğitimleri belirliyoruz.

MEB onaylı piyano kursu sonrası sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi piyano kursu olarak müzik dünyasında yerinizi sağlamlaştırırken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak kendi müziğinizi en iyi şekilde yapabilmenize destek oluyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Piyano eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece piyano kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için piyano kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

meb onaylı piyano kursu

Piyano Kursu Yorumları

Müziğe Kulak Verin!

Hayatınızda müziğe yer ayırmak, gündelik koşturmacalardan müzikle uzaklaşmak istemez misiniz?

Rahatlayın, Zihninizi Boşaltın!

Piyano kursları ile kaygı ve stresi unutacak, zihninizi yoran tüm detayları geride bırakacaksınız!

Kendi Müziğinizi Yapın!

Hayal gücünüzle notalara hayat verin, piyano kursu ile kendinizi müzikle ifade etmeyi öğrenin!

piyano kursu mezunları

1000+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize piyano eğitimleri verdik.

Piyano dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel piyano kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye piyano dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir piyano kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Piyano kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta piyano eğitimi olmak üzere müzikten oyunculuğa, danstan baleye, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Piyano kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

piyano eğitimleri
sosyal etkinlikler piyano kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi piyano kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir piyano dersi sunuyoruz!

Piyano kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri, konser organizasyonları ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi piyano kursu olarak öğrencilerimizin piyano başta olmak üzere farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, piyano ve müzik dinletileri ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Piyano dersleri dışında da güzel vakit geçirmenizi sağlamak için ilgi çekici sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştiriyor, Sanat Akademi’nin büyüleyici atmosferinde farklı sanat dallarından misafirler ağırlıyoruz.

Sanat Cafe

Piyano eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece piyano kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak piyano ve müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
piyano dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Piyano kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, piyanistler ve piyano kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle piyano eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, piyanistleri, orkestra şefleri, prodüktörleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Piyano kursu ile usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik piyano eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin ve piyano çalmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik piyano eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Müzik yapmayı ustasından öğreniyoruz!

piyano workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Piyano eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Piyano Kursu Detaylı Eğitim Programı

Ayrıcalıklı bir piyano eğitimi ile müziğin büyülü dünyasına adım atmaya hazır mısınız? İçinizdeki müzisyeni açığa çıkarmak istiyorsanız detaylı piyano eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman müzik ve piyano eğitmenlerinden piyano kursu alma şansını kaçırmayın!

Piyano kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Zihninizin rahatlamasını sağlar,
 • Stresten uzaklaşmanıza yardımcı olur,
 • El ve zihin koordinasyonunuzu arttırır,
 • Müzik kulağınızın gelişimine destek olur,
 • Ritim algısı ve müzikal farkındalık yaratır,
 • Nota okumayı öğretir,
 • İç disiplin kazandırır,
 • Zaman yönetimi ve planlamayı destekler,
 • İşitsel, görsel ve dokunsal farkındalığı arttırır,
 • Hafızayı geliştirir,
 • Yaratıcılıktan keyif almanızı sağlar,
 • Üretmeye teşvik eder,
 • Motivasyonunuzu arttırır,
 • İletişiminizi güçlendirir,
 • Sosyal beceriler kazandırır,
 • Odaklanmanızı güçlendirir,
 • Problem çözme yeteneğini geliştirir.

Müzik yolculuğumuza ilk olarak temellerimize odaklanarak başlıyor, büyülü bir dünyaya sağlam adımlarla girdiğimizden emin oluyoruz. 1. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu 1. Bölüm:
 • Piyanonun Tanımı
 • Piyanonun Tarihsel Evreleri
 • Piyanoda Beyaz Tuşlar ve Ses Karşılıkları
 • Sağ El Parmak Numaraları
 • Sol El Parmak Numaraları
 • Kulak Çalışmaları
 • Doğru Oturuş Pozisyonu
 • Kolların Doğru Pozisyonu
 • Ellerin Doğru Pozisyonları
 • Müzikte Ölçüler
  • 2/4 Ölçüler
  • 3/4 Ölçüler
  • 4/4 Ölçüler
 • Farklı Değerlerde Notalar
 • İki El Paralel Çalma Egzersizleri
 • Farklı Vuruşlarda Sus İşaretleri
 • Melodik Egzersizler
 • Temel Müzik Terimleri
 • Temel Müzik İşaretleri
 • Legato Çalışmaları
 • Sağ El Ağırlıklı Melodik Egzersizler
 • Sol El Ağırlıklı Melodik Egzersizler
Piyano eğitimi ile ilk derslerimizde enstrümanımızı yakından tanıyor, arkadaşlığımızı geliştirmek için pratikler yapıyoruz.

Piyano kursları temel becerilerimizi geliştirmeye devam ediyor, el koordinasyonumuzu artırmak için egzersizler yapıyor, gam ve arpejleri görmeye başlıyoruz. 1. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu 2. Bölüm:
 • Majör Gamlara Giriş
 • Farklı Nota Değerleri
 • Noktalı Değerlerde Suslar
 • Müzikte Anahtarlar
 • Oktav Aralıkları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Temel Müzik Terimleri
  • Tenuto
  • Staccato
 • Gam Egzersizleri
 • Arpej Egzersizleri
 • Temel Nüans İşaretleri
 • Majör Gamlar
 • Majör Arpejler
 • Sekizlik Notalar
 • Onaltılık Notalar
 • Pekiştirici Egzersizler
 • Deşifre Çalışmaları
Piyano dersleri ile müzik tarihine de yolculuk yapmayı unutmuyor, batı müziğinin ölümsüz eserlerini dinliyor ve anlamaya çalışıyoruz.

Yeni etütler ve uygulamalarla piyano eğitimi derslerimizi zenginleştirmeye devam ediyor, kazanımlarımıza yenilerini ekliyoruz. 2. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu Programı:
 • Segmentel Çalışma Teknikleri
 • Majör Gamlarda Pekiştirme Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikalite Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Arpej Egzersizleri
 • Ritim Uygulamaları
 • Türk Müziğinden Basit Parçaların İcrası
 • Batı Müziğinden Basit Parçaların İcrası
 • Melodi Egzersizleri
Basit şarkılara eşlik etmeye başlıyor, 2. seviye piyano dersleri ile enstrümanımızı başlangıç düzeyinde kullanmayı öğreniyoruz.

Egzersizlerimizi standart orkestra soloları ile detaylandırıyor, farklı dönemlerden piyano sololarına göz atıyoruz. 3. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu Programı:
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Müzikal ve Stil Çalışmaları
 • İki Oktavlı Ritim Çalışmaları
 • Majör Gamlar
 • Majör Arpejler
 • Sağ El Ağırlıklı Melodi Egzersizleri
 • Sol El Ağırlıklı Melodi Egzersizleri
 • Majör Tonlarda Pekiştirici Alıştırmalar
 • Standart Orkestra Soloları
 • Klasik Dönem Orkestra Soloları
 • Romantik Dönem Orkestra Soloları
 • Çağdaş Dönem Orkestra Soloları
Usta müzisyenlerin eserlerinden piyano partisyonlarını kendimiz çalacak, piyano kursu ile müziğin duayenlerinin izinden yürüyeceğiz.

Artık arkadaşlarımıza kısa resitaller sunabilecek düzeye geleceğiz. 4. seviye piyano dersleri ile hobi düzeyinde piyano çalmayı öğreniyoruz. 4. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu Programı:
 • Majör Gam Çalışmaları
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Piyano Edebiyatı İncelemeleri
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Majör Arpej Egzersizleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Form Bilgisi
 • İkili Form
 • Üçlü Form
 • Sonat Formu
 • Teknik Etüt Çalışmaları
 • Rondo Formu
 • Tema, Varyasyonlar ve Füg
Piyano dersleri ile her geçen gün enstrümanımızda daha fazla hakimiyet kazanıyor, piyano çalmaktan daha fazla keyif alıyoruz!

Sırada farklı müzik türlerinde yapacağımız orkestra egzersizleri var! 5. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Majör Arpej Egzersizleri
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Czerny Opus 299 Piyano Metodu
 • Hız Çalışmaları
 • Standart Orkestra Soloları
 • Opera Orkestrası Soloları
 • Kromatik Gam Uygulamaları
Müziği ve piyano çalmayı en iyi örnekler üzerinden öğreniyor, MEB onaylı piyano eğitimi programımızın her bölümünde müzikal becerilerimizi güçlendiriyoruz.

Bilgilerimizin kalıcı olması şart! Bu bölümümüzde kazanımlarımız arasına yenilerini eklerken geçmiş derslerimizdeki konuları da tekrar edeceğiz. 6. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Arpej Egzersizleri
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Czerny Opus 849 Piyano Metodu
 • Hız Çalışmaları
 • Minör Gam Egzersizleri
 • Minör Arpej Egzersizleri
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Korrepetisyon Çalışmaları
Farklı dönemlerden öne çıkan eserleri analiz ediyor, büyük müzisyenleri tanıyor, müzikal ve stil çalışmaları ile kendi stilimizi yaratıyor, piyano kursları ile dolu dolu bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kurs sonu sınavı ve sahne gösterimiz için repertuvar çalışmaları yapıyor, yeteneklerimizi sergilemeye hazırlanıyoruz. 7. – 8. Seviye MEB Onaylı Piyano Kursu Programı:
 • Minör Gam Egzersizleri
 • Minör Arpej Egzersizleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Melodik Minör Gamlar
 • Ezber Çalışmaları
 • Korrepetisyon Çalışmaları
 • Majör Gamların Dominant Arpejleri
 • Minör Gamların Dominant Arpejleri
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Sınav Repertuvar Hazırlıkları
Keyifli bir piyano kursu yolculuğunun ardından müzik tutkunu öğrencilerimizi yalnız bırakmıyor, farklı müzik ve sanat kursları, eğitim ve kariyer danışmanlığı olanaklarımızla destek olmayı sürdürüyoruz.

MEB Onaylı Piyano Kursu Programı – 1000’in Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 1000’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Piyano Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz piyano kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – MEB Onaylı Piyano Kursu Programı

Müzik yolculuğunuza piyano öğrenerek başlamaya ne dersiniz? İçinizdeki piyaniste kulak verin, hayal gücünüzü parmaklarınızın ucuna piyano kursları ile taşıyın, ayrıcalıklı bir hobi edinin veya Türkiye’nin en iyi piyanistleri arasına adınızı yazdırmak için hazırlanın!

MEB onaylı piyano kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru piyano oturuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

MEB onaylı piyano kursu programı; piyano çalmaya ilgisi olan, müzikal becerilerini geliştirmek isteyen, ayrıcalıklı bir hobi edinmeyi arzulayan, geleceğini müzikle inşa etmek isteyen tüm müzik tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Nota takibi yaparken tempoya sadık bir şekilde çalmaya devam etmeniz gereken piyano; konsantrasyonu ve odaklanmayı geliştirir. Piyano kursu ile enstrümanınıza olan hakimiyetinizi arttırırken odaklanma sürenizi de arttırabilirsiniz.

piyano eğitimi

Piyano Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi piyano kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Piyano kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı piyano kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı piyano kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Piyano Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak piyano kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Piyano kursu eğitmen kadromuz; piyano başta olmak üzere müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, piyanistler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak piyano eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak ve piyano çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir piyano eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Piyano kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Piyano kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, piyano kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi piyano kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan piyano kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Piyano kursu Florya, piyano kursu Bahçelievler, piyano kursu Ataköy, piyano kursu Yeşilköy, piyano kursu Zeytinburnu, piyano kursu Avcılar olarak hizmet veren piyano kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Piyano kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Piyano kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi piyano kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Piyano kursu ile müzikal becerilerinizi keşfedebileceğiniz gibi hayatınızın farklı alanlarına katkı sağlayacak kazanımlar da edinebilirsiniz. Zihinsel ve fiziksel pek çok kazanımı bir araya getiren piyano kursları; stres atıp rahatlayacağınız keyifli bir ortamda kendi müziğinizi yapmanıza imkan verir. Piyano eğitimleri ile müzik kulağınızı ve yaratıcılığınızı geliştirebilir, sosyal ve iletişim becerilerinizi güçlendirebilir, daha motive odaklanmanız yüksek bir şekilde iş, okul veya sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz.

Piyano çalmayı öğrenmek çeşitli zorlukları olsa da doğru ve güncel bir piyano eğitimi ile oldukça kolaydır. Elbette profesyonel seviyede piyanist olmak için uzun bir müzik geçmişi ve piyano kursu şarttır. Ancak birkaç aylık bir piyano kursu ile müziğin ve piyano çalmanın temellerini kavrayabilir, üzerine yapacağınız pratiklerle hobi düzeyinde piyano çalmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada öğrenme hızınızın ve müzikal yatkınlığınızın da süreyi belirlemede önemli olduğunu unutmamak gerekir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
piyano kursu fiyatları

MEB Onaylı Piyano Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Piyano Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

MEB onaylı piyano kursu ile Sanat Akademi’nin ayrıcalıklarla dolu dünyasına adım atan öğrencilerimiz farklı hobi kursları ile kendilerini geliştirmeye ve yeni hobiler edinmeye devam ediyor. Siz de piyano kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Piyano Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Piyano kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, piyano kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Piyano eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında piyano kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Piyano kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

1000+

Mezun Öğrenci

Piyano kursu ile müziğe hayatında yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

492

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.460 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44