Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gitar Kursu MEB Onaylı

İçinizdeki Gitariste Kulak Verin!

Müzikle Hayata Dinamizm Katın! Sanat Akademi Gitar Kursu

Gitarınız yıllardır evinizin bir kenarında çalınmayı mı bekliyor? Bir heves başladınız ama bir türlü istediğiniz ilerlemeyi kaydedemediniz mi? Yoksa müziğe ve gitar çalmaya olan tutkunuzu yıllardır erteliyor musunuz?

Enstrümanınızı elinize alın ve Sanat Akademi’ye gelin, birlikte kendi müziğimizi yapmaya başlayacağız… Hayallerinizi ileri tarihlere atmaktan vazgeçin, MEB onaylı gitar kursu ile hayatın ritmini belirleyen siz olun!

Arkadaşlarınıza küçük resitaller verecek, belki de sahnelerin yıldızı siz olacaksınız! Gitar kursları ile ilk adımınızı atın, gerisine şarkılarınız karar versin!

“Gitar, başka hiçbir şeyin sahip olmadığı metanete ve heyecana sahiptir.” – Brian May

gitar kursu meb onaylı

Tüm Gitar Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

MEB Onaylı Gitar Kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik ve enstrüman bilgisi, parmak egzersizleri, gitar tutuş pozisyonları, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, teknik ve stil çalışmaları, flamenko ve caz müzikte gitar, Türk ve Batı müziğinden örnek eserlerin analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Gitar Kursu Sanat Akademi

Gitar çalmayı öğrenmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum diyorsanız, müziğe olan tutkunuz her fırsatta sizi çağırıyorsa siz de Sanat Akademi ailesine katılın! Uzman gitar eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış gitar dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir gitar eğitimi alın!

gitar kursu eğitmenleri

Ünlü Gitar Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü gitaristlerden gitar eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
gitar kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Gitar kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı gitar kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı gitar kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında gitar kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların gitar eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden gitar eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

gitar kursları

Gündelik Telaşlara Ara Verin!

Çalışılması gereken sınavlar, yetişilmesi gereken işler, yöneticilerinize veya sevdiklerinize karşı sorumluluklarınız…

Tüm bunlara bir ara vermenin zamanı gelmedi mi? Dünyaya sanatın penceresinden bakın, yeteneklerinizi keşfedin, kendinize daha fazla zaman ayırın, yaşamınıza renk katın. Daha fazla vakit kaybetmeden Sanat Akademi gitar kursları ile tanışın, boş vakitlerinize değer katın, mutluluğu yeni baştan yakalayın…

Sosyal ve keyifli bir ortamda müzik tutkunuzun peşinden gidecek, yeteneklerinizi açığa çıkaracak, hayatı sevmeye başlayacaksınız! Gitar kursu sizi bekliyor...

Yaratıcılığınızı Sergileyin!

Ayrıcalıklı bir hobiniz olsun, yeteneklerinizin farkına varın, gitar kursu ile potansiyelinizi gösterme şansını kaçırmayın…

Sanat Akademi’nin keyifli atmosferinde sosyalleşecek, yeni arkadaşlıklar kuracak, gitar kursları ile günbegün kendinizi geliştirerek yaratıcılığınızın sınırlarını keşfedecek, kendi bestelerinizi yapacak, sahnede şarkılarınızı söyleyeceksiniz. Gündelik hayatın stresinden yaratıcılığınızı sergileyerek uzaklaşmaya ne dersiniz?

Kendinizi şarkılarla ve gitarınızla ifade etmeyi öğreneceğiniz bir gitar kursu yolculuğu sizi bekliyor, daha fazla vakit kaybetmeyin!

gitar eğitimi
gitar eğitimleri

Hayatında Müziğe Yer Ayıranlar Daha Mutlu!

Sanatın baş döndüren dünyasına adım atın, gitar kursları ile hayatınızın ritmini değiştirin, günleriniz şenlenmeye başlasın…

İster ayrıcalıklı bir hobi edinmeyi isterseniz geleceğin yıldız isimlerinden biri olmayı hedefleyin, gitar kursu yalnızca müzikal becerilerinizi geliştirmenize olanak tanımıyor, mutluluğu da yeni baştan keşfetmenize imkan veriyor. Yeter ki müziğe biraz ilginiz olsun ve bu ilgiyi doğru gitar eğitimleri ile şekillendirin!

Hayatınızın renkli sayfalarından biri Sanat Akademi ile yazmaya başlayın, gitar kursları ile dünyanızı değiştirin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Müzik tutkunuzun, hayallerinizin peşinden koşmak, müziğe hayatınızda daha fazla yer ayırmak, yalnızca iyi bir dinleyici olmakla yetinmemek için gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun gitar kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir gitar eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun gitar kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre gitar eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan gitar dersleri veriyoruz.

gitar kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi gitar dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Gitar kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gitar eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

MEB Onaylı Gitar Kursu ile Müziğin En Eğlenceli Halini Keşfedin!

Kendi müziğinizi yaparak doyasıya eğleneceğiniz, her anından keyif alacağınız, enstrümanınızla arkadaşlığınızı ilerletirken gerçek bir sanat merkezinin ayrıcalıklı atmosferinde sosyalleşeceğiniz bir gitar kursu sizi bekliyor! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun gitar eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi gitar kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik gitar eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, müziğin ve gitarın büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
gitar kursu

Kendi Şarkılarınızı Yapın!

Gitar kursları ile keyifli bir yolculuğa çıkın, kendi şarkılarınızı bestelemeyi öğrenin, duygularınızı notalara ve müziğe aktarın!

Kayıt Ol »

Ritme Uyan Değil, Ritmi Belirleyen Olun!

Gündelik hayatın koşturmacalarının, sorumlulukların ve zorlukların sizi sıkıcı ve mutsuz bir hayata mahkum etmesine izin vermeyin, gitar kursu ile hayatınızın ritmini siz belirleyin!

meb ruhsatlı gitar kursu

MEB Ruhsatlı Gitar Kursu

Sanat Akademi gitar eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir gitar kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun gitar dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız gitar eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı gitar dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Gitar kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Gitar Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız gitar kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı gitar dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, dikte ve deşifreye yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dinletiler, gitar kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Gitar çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir gitar kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla gitar derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı gitar eğitimi
gitar eğitimleri

Uluslararası Standartta Gitar Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan gitar eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz gitar kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, gitar eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, gitar eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Öğrencilerimizin en iyi gitar kursu deneyimini yaşadıklarından emin olmak adına ders içeriklerimizi Avrupa’nın en iyi müzik okullarından ilhamla düzenliyor, sizlere yaratıcılığı teşvik eden, yenilikçi bir gitar eğitimi metodu vadediyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Gitar kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Gitar eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına, seviyelerine ve hedeflerine göre ek eğitim planı yapıyor, eğitim planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek veya Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, gitaristleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

meb onaylı gitar kursu
gitar dersleri

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara, müzik tutkusunu gerçek bir kariyere dönüştürmek isteyenlere MEB onaylı gitar kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel müzisyen olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun gitar eğitimleri belirliyoruz.

MEB onaylı gitar kursu sonrası sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi gitar kursu olarak müzik dünyasında yerinizi sağlamlaştırırken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak kendi müziğinizi en iyi şekilde yapabilmenize destek oluyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gitar eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece gitar kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için gitar kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

gitar dersi

Gitar Kursu Yorumları

Dinlemekle Yetinmeyin!

İyi bir müzik dinleyicisi olmak yerine kendi şarkılarını yapan bir gitarist olmak istemez misiniz?

Notalara Dokunuşunuzu Katın!

MEB onaylı gitar kursları ile hayal gücünüzü enstrümanınıza yansıtın, kendi tarzınızı bulun!

Kendinizi Ritme Bırakın!

Yaşamın yıpratıcılığından biraz olsun uzaklaşın, gitar kursu ile dinlenin, rahatlayın, huzur bulun!

gitar kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize gitar eğitimleri verdik.

Gitar dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel gitar kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye gitar dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir gitar kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Gitar kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta gitar eğitimi olmak üzere müzikten oyunculuğa, danstan baleye, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Gitar kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

gitar eğitimleri
sosyal etkinlikler gitar kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi gitar kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir gitar dersi sunuyoruz!

Gitar kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri, konser organizasyonları ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi gitar kursu olarak öğrencilerimizin gitar başta olmak üzere farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, gitar ve müzik dinletileri ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Müziğin ve sanatın farklı alanlarını keşfediyor, gitar dersleri ile yetinmeyerek sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştiriyor, her anımıza değer katıyor, bu sırada doyasıya eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Sanat Cafe

Gitar eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece gitar kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak gitar ve müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
gitar dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Gitar kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, gitaristler ve gitar kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle gitar eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, gitaristleri, orkestra şefleri, prodüktörleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Gitar kursu ile usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik gitar eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin ve gitar çalmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik gitar eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Müzik yapmayı ustasından öğreniyoruz!

gitar workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Gitar eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Gitar Kursu Detaylı Eğitim Programı

Yaşamınızda renkli bir sayfa açmaya, müzikle rutininizi bozmaya ve tutkularınıza zaman ayırmaya hazır mısınız? Eğer yanıtınız evetse detaylı gitar eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman müzik ve gitar eğitmenlerinden gitar kursu alma şansını kaçırmayın!

Gitar kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Müzik kulağı kazandırır,
 • Ritim algınızı geliştirir,
 • Sesleri analiz etme becerisi kazandırır,
 • Duyum yeteneğinizi arttırır,
 • İşitsel ve duyusal farkındalık yaratır,
 • Nota okuma becerisi kazandırır,
 • Multi-tasking yeteneği kazandırır,
 • Odaklanma, konsantrasyon ve iç disiplininizi arttırır,
 • Kendinize daha fazla güvenmeye başlarsınız,
 • Müzik yeteneğinizi ölçersiniz,
 • Öğrenme hızınızı keşfedersiniz,
 • Yaratıcılığınız artar, hayal gücünüz genişler,
 • Müzikal ifade becerisi kazanırsınız,
 • Yaşamınıza neşe katar,
 • Sosyalleşme şansı bulursunuz.

Sahnelerin yıldızı olmak istiyorsak hazırlığımızı sağlam yapmalıyız! Gitar eğitimi ile ilk derslerimizde temel müzik bilgimize odaklanıyor, enstrümanımıza ısınıyoruz. 1. Seviye MEB Onaylı Gitar Kursu Programı:
 • Gitarda Doğru Parmak Pozisyonları
 • Oturuş Pozisyonu
 • Duruş Pozisyonu
 • El Pozisyonları
 • Bilek Pozisyonları
 • Kol Pozisyonları
 • Gitarda Notalar
 • Sağ El Doğru Pozisyon Çalışmaları
 • Sol El Doğru Pozisyon Çalışmaları
 • 4/4'lük Vuruşlar
 • 3/4'lük Vuruşlar
 • 2/4'lük Vuruşlar
 • Vuruş Egzersizleri
 • Farklı Değerlerde Notalar
 • Sağ El Çalışmaları
 • Sol El Çalışmaları
 • İki El Paralel Notalarla Çalma Alıştırmaları
 • Pozisyon Düzeltmeleri
 • Sus İşaretleri
 • Melodik Çalışmalar
 • Temel Müzik Terimleri ve Semboller
 • Tempolar
 • Farklı Ritimlerde Parmak Alıştırmaları
 • Bağlı ve Bağsız Çalma
 • Ritmik Çalışmalar
 • Majör Gamlar ve Arpejler
 • Arenas Metodu
 • LCM Metodu
 • Minör Gamlar ve Arpejler
Gitar dersleri ile geçen ilk bölümümüzde müzik kulağımızı ve enstrümanımızla arkadaşlığımızı geliştirecek, yeteneklerimizin farkına varmaya başlayacağız.

2. seviye gitar eğitimi programımızda gam ve arpej egzersizleri yapacak, bolca pratikle enstrümanımızdan temiz akorlar çıkarmayı öğreneceğiz. 2. Seviye MEB Onaylı Gitar Kursu Programı:
 • Arenas Metot Uygulamaları
 • Carulli Metot Uygulamaları
 • Teknik Çalışmalar
 • Müzikal Çalışmalar
 • Deşifre Çalışmaları
 • Gamların Pekiştirilmesi
 • Arpejlerin Pekiştirilmesi
 • LCM metodu
 • Gamların Nota – Ritim – Akort ve Artikülasyon Açısından Doğru Sesletimi
 • Arpejlerin Nota - Ritim - Akort ve Artikülasyon Açısından Doğru Sesletimi
 • Nota Egzersizleri
 • Ritim Egzersizleri
 • Akort Egzersizleri
Gitar eğitimi programımızın 2. seviyesinde enstrümanımızın temel düzeyde kullanımına odaklanıyoruz.

Uygulama ve stil çalışmaları bizi bekliyor! 3. seviye gitar dersleri ile bugüne kadar öğrendiklerimizi hayata geçirmeye başlayacağız. 3. Seviye MEB Onaylı Gitar Kursu Programı:
 • Gitar Teknikleri
 • Hareketler
 • Nüanslar
 • Gitar Repertuvarında Sıkça Kullanılan Evrensel Terimler
 • LCM Metodu
 • Gitar Müziği Formları
 • Teknik Parçalar ve Etütler
 • Deşifre Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Klasik Eserlerin Analizi
 • Klasik Eserlerin Deşifresi
 • Sarabande Formu
 • Gavotte Formu
 • Prelude Formu
 • Fuge Formu
Gitar eğitimleri ile farklı eserleri birlikte analiz edecek, gitarın orkestradaki rolünü daha iyi kavrayacağız.

Batı ve Türk müziğinin önemli bestecilerinden eserler inceleyecek, bu sırada yeni teknikler öğrenmeyi de ihmal etmeyeceğiz. 4. Seviye MEB Onaylı Gitar Kursu Programı:
 • Gitar Repertuvarında Türk Bestecileri
 • LCM Metodu
 • Sonata Formu
 • Kadans Bilgileri
 • Plagal Kadans
 • Otantik Kadans
 • Tam Kadans
 • Derecenin Kadansa Etkisi
 • Kadans İnceleme Çalışmaları
 • Batı Müziğinden Eser Analizleri
 • Türk Müziğinden Eser Analizleri
 • Güney Amerika Müzik Formları
 • Usta Latin Gitaristlerin Gitar Teknikleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • İspanyol Müzik Formları
  • Torraba
  • Turina
  • Rodrigo
 • Flamenko Müzik Formları
  • Soleares
  • Malagueno
 • Flamenko Çalma Teknikleri
 • Alzapua Tekniği
 • LCM Metodu
Enstrümanımızda her geçen gün ustalaşıyor, gitar eğitimi ile farklı eserleri icra ederek repertuvarımıza yeni şarkılar ekliyoruz…

Bu bölümümüzde flamenko ve caz müziklerini tanıyor, eğlenceli egzersizlerle parmaklarımızı hızlandırıyoruz.
 • Flamenko Formları
  • Colombianas
  • Malagueno
  • Rasguedo
  • Alzapua
  • Sevilanas
 • LCM Metodu
 • Granadianas Rasguedo Çalışmaları
 • Bulerias Rasguedo Çalışmaları
 • Stil Bilgisi
 • Caz Müziği
 • Caz Gitaristlerine Bakış
 • Caz Standartlarının Gitar Repertuvarındaki Aranjeleri
 • Caz Bestecileri
 • Caz Emprovizasyon Anlayış ve Duygusu
 • Caz Örnekleri Üzerinden Deşifre Çalışmaları
 • Caz Örnekleri Üzerinden Teknik Çalışmaları
 • Caz Örnekleri Üzerinden Stil Çalışmaları
Virtüözlerin inanılmaz performanslarını birlikte dinleyecek, inceleyecek ve gitar dersleri ile onlardan öğrenebildiğimiz her şeyi öğreneceğiz!

Bilgilerimizin kalıcı olmasını istiyorsak yeni şeyler öğrenmek kadar tekrara da önem vermeliyiz! Bu bölümümüzde geçmiş derslerimizde öğrendiklerimize yeniden göz atacağız. 6. Seviye MEB Onaylı Gitar Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Carulli Teknik Etütler
 • Tarrega Teknik Etütler
 • Yüksek Seviye Nüans Çalışmaları
 • Repertuvar Çalışmaları
6. seviye gitar dersleri sonunda kendi stilinizi keşfedecek, enstrümanınızı kendi tavrınızla çalmaya başlayacaksınız.

Son bölümümüze klasik batı müziğine odaklanıyor, bir yandan da kurs sonu sınavımıza hazırlanıyoruz. 7. – 8. Seviye MEB Onaylı Gitar Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Alexander Teknik Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Geçmiş Haftaların Tekrarı
 • Yüksek Seviye Nüans Çalışmaları
 • Batı ve Türk Müziğinden Eser Analizleri
 • Sınav Repertuvarı Pekiştirme Dersleri
Bundan sonra profesyonel bir gitarist olmak için her şey sizin isteğinize bağlı! Gitar eğitimi yolculuğumuz sonlansa da müzik ve sanat yolculuğunuzda her zaman yanınızda olmaya devam ediyoruz.

MEB Onaylı Gitar Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Gitar Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz gitar kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – MEB Onaylı Gitar Kursu Programı

Hedefinizin ayrıcalıklı bir hobi edinmek veya yeteneklerinizi geliştirerek sahnelerin yıldızı haline gelmek olması hiç fark etmez! MEB onaylı gitar kursu programımızda ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacak; müziğin temellerinden başladığımız yolculuğumuzun sonunda kendi bestelerinizi yapıyor olacaksınız.

MEB onaylı gitar kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik ve enstrüman bilgisi, parmak egzersizleri, gitar tutuş pozisyonları, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, teknik ve stil çalışmaları, flamenko ve caz müzikte gitar, Türk ve Batı müziğinden örnek eserlerin analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

MEB onaylı gitar eğitimi programı; gitar çalmayı öğrenmek, müzikle yaşamına renk katmak, sanata ve müziğe zaman ayırmak, ayrıcalıklı bir hobi edinmek ve güzel vakit geçirebileceği bir ortamda sosyalleşmek isteyen her yaştan müziksever için özel olarak hazırlanmıştır.

Gitar kursu; beynin farklı bölümlerinin aynı anda yüksek işlevde çalışmasını sağlayarak nöronal bağlantıları geliştirir, alzheimer, MS ve buna benzer sağlık sorunlarının riskini azaltır.

gitar eğitimi

Gitar Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi gitar kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Gitar kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı gitar kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı gitar kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Gitar Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak gitar kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Gitar kursu eğitmen kadromuz; gitar başta olmak üzere müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, gitaristler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak gitar eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak ve gitar çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir gitar eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Gitar kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Gitar kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, gitar kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi gitar kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan gitar kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Gitar kursu Florya, gitar kursu Bahçelievler, gitar kursu Ataköy, gitar kursu Yeşilköy, gitar kursu Zeytinburnu, gitar kursu Avcılar olarak hizmet veren gitar kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Gitar kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Gitar kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi gitar kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Gitar kursu programımızı öğrencilerimizin çok yönlü kazanımlar edinmeleri için keyifli ve geniş kapsamlı bir program olarak düzenledik. Gitar kursları ile Sanat Akademi’nin eğlenceli atmosferinde sosyalleşebilir, tıpkı sizin gibi müzik tutkunu insanlarla tanışabilir, birlikte eğlenerek hayata karışabilirsiniz. Bunun dışında gitar çalmanın zihinsel ve fiziksel katkılarını da göz ardı etmemek gerekir. Gitar kursları ile beyninizin multi-tasking çalışmasını destekleyebilir, el becerilerinizi ve el-zihin koordinasyonunuzu arttırabilir, çalışma ve planlama alışkanlığı kazanabilir, odaklanmanızı geliştirebilirsiniz.

Doğru bir gitar eğitimi ile gitarın en kolay öğrenilen enstrümanlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Birkaç aylık bir gitar eğitimi ile müziğin ve enstrümanınızın temellerini kavrayabilir, hobi düzeyinde sevdiğiniz şarkıları eşlik etmeye başlayabilirsiniz. Bu sürenin öğrenme hızınıza bağlı olarak daha kısa olması da mümkündür. Elbette duayen bir gitarist olmak istiyorsanız birkaç aydan daha uzun bir müzik geçmişi ve gitar eğitimi yolculuğuna ihtiyaç duyacağınız açıktır. Yine de aslında işin temellerini kavradıktan sonra geri kalanı büyük oranda yeterince pratik yapmaktan ibarettir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
gitar kursu fiyatları

MEB Onaylı Gitar Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Gitar Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

MEB onaylı gitar kursları ile hayatının keyifli bir bölümünü müziğe ayıran kursiyerlerimiz farklı hobi kursları ile yeni aktiviteler deneyimlemeyi sürdürüyor. Siz de gitar kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Gitar Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Gitar kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, gitar kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Gitar eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında gitar kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Gitar kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Gitar kursu ile müziğe hayatında yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

275

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.375 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44