Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Temel Fotoğrafçılık Kursu

İçinizdeki Fotoğrafçıyı Keşfedin!

Keyifli Bir Hobi Edinmek, Sosyalleşmek ve Hayatın Stresinden Uzaklaşmak İçin Sanat Akademi Fotoğrafçılık Kursu Sizi Bekliyor!

İş, okul, ev derken kendinize ayıracak vakit bulamıyor musunuz? Günlük hayatın yoğunluğu ve stresi sizi boğmaya mı başladı? Eğlenerek fotoğraf çekmeyi öğrenmeye, rahatlayacağınız, ayrıcalıklı bir hobi ile uğraşmaya ne dersiniz?

Fotoğrafa olan ilginizi alacağınız eğitimle şekillendirmek, duygu ve düşüncelerinizi fotoğraf kareleriyle anlatmak, hayatın en güzel anlarını ölümsüzleştirmek, sosyalleşmek ve yeteneklerinizi fark etmek için temel fotoğrafçılık kursu tam size göre!

Samimi ve eğlenceli bir ortamda, amatör düzeyde fotoğraf çekmeyi öğreneceğiniz, öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarın, uzun yıllar bıkmadan sürdüreceğiniz bir hobiniz olsun…

Fotoğraf kursu; yaratıcı düşünme becerilerini geliştiren, hızlı karar verme yetisi kazandıran, kişinin kendini ifade etmesinin farklı yollarını gösteren bir sanat dalı olmasıyla en faydalı hobi kurslarından biridir.

fotoğrafçılık kursu

Tüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 2 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
5 Hafta 12,5 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Temel Fotoğrafçılık Kursu; haftada 1 gün 2,5 saatten 5 haftalık bir program olup; 3 teorik, 2 uygulama dersini içinde bulunduran 5 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 5 haftada 6 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Temel Fotoğrafçılık Kursu Sanat Akademi

Fotoğraf çekmeye ilgi duyuyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bir değişikliğe ihtiyacım var hangi hobiyi edinsem mi diyorsunuz? Sanat Akademi temel fotoğrafçılık kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları, eğitmenleri ve başarılı akademisyenlerinden temel fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
fotoğrafçılık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Temel fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı temel fotoğrafçılık kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında temel fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların temel fotoğrafçılık kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden fotoğraf eğitimi alarak suça ortak olmayın!

fotoğrafçılık kursları

Dünyanız Çok Mu Renksiz?

Son zamanlarda hep aynı şeyleri yapmaktan şikayetçi misiniz? Ev, iş veya okul döngüsü sizi yoruyor mu? Fotoğrafçılık kursları sorununuza çözüm olabilir!

Sanat Akademi sizlere hayatınıza renk katacak yeni bir aktivite vadediyor. Temel fotoğrafçılık kursu ile amatör düzeyde fotoğraf çekmeyi öğrenerek uğraşmaktan zevk alacağınız bir hobi edinebilir, tekdüze bir hayattan sıyrılabilirsiniz. Becerilerinizi geliştirerek özgüven kazanabilir, fotoğrafsever bir çevre oluşturarak sosyalleşebilirsiniz.

Gerçek bir sanat merkezinin büyülü atmosferinde temel fotoğrafçılık kursu ile yaşama farklı bir gözle bakmaya başlayın...

Gezin, Görün, Fotoğraf Çekin!

Uluslararası standartlarda fotoğrafçılık eğitimleri, keyifli fotoğraf gezileri, unutulmaz anılar biriktireceğiniz heyecan verici bir serüven için Sanat Akademi ile tanışın!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu Sanat Akademi sizlere bolca fotoğraf çekeceğiniz eşsiz bir deneyim sunuyor. Hobi olarak fotoğrafçılığın inceliklerini keşfetmek, yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezileriyle yaşamınıza renk katmak, monoton bir yaşam döngüsünü fotoğrafın baş döndüren dünyasına adım atarak geride bırakmak için ailemize katılın.

Fotoğrafçılık eğitimi ile yalnızca fotoğraf çekmenin değil, hayatı güzel ve dolu dolu yaşamanın sırlarını öğrenin.

fotoğrafçılık eğitimi
fotoğrafçılık eğitimleri

Duygularınızı Fotoğrafla İfade Edin!

Fotoğrafın zengin diliyle duygu ve düşüncelerinizi görsel hale getirin! Temel fotoğrafçılık kursları fotoğraflarınızla neler anlatabileceğinizi size öğretiyor…

Temel fotoğrafçılık kursu ile mutluluğu, hüznü, kızgınlığı ve endişeyi fotoğrafla anlatmaya ne dersiniz? Eşsiz güzellikteki mimarileri, çocukları ve yaşlıları, sokak satıcılarını ve işçileri, hüznü ve sevinci, hayvanları ve doğayı fotoğraflarınızla geleceğe aktarabilirsiniz. Zengin hayal gücünüzle, içinizdeki tüm hisleri fotoğraflarınıza aktarabilirsiniz.

Kim bilir sadece hobi olarak başlayan fotoğraf eğitiminiz, hayatınızın merkezi hatta mesleğiniz olur… Temel fotoğrafçılık eğitimi almaya vakit kaybetmeden başlayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Fotoğraf çekmeye merak saldınız ancak hiçbir teknik ve pratik bilginiz yok mu? Güzel fotoğraf çekmenin yollarını mı merak ediyorsunuz? Fotoğraf çekmeye yeteneğiniz olup olmadığını mı görmek istiyorsunuz? Gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun fotoğrafçılık kursu programını belirleyelim ve detaylı fotoğraf eğitimi içeriğimizi anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre fotoğrafçılık kursu alın. Temel fotoğrafçılık eğitimi ile ilk adımınızı atın…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun fotoğrafçılık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre temel fotoğrafçılık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan temel fotoğrafçılık dersleri veriyoruz.

fotoğrafçılık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Temel fotoğrafçılık eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotoğrafçılık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Samimi ve Keyifli Bir Atmosfer, Hem Sosyal Hem Eğitici Bir Temel Fotoğrafçılık Kursu Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen temel fotoğrafçılık kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Temel fotoğrafçılık kursları ile fotoğraf tutkunuzu hep canlı tutun!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi fotoğrafçılık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimi programını belirleyelim, fotoğraf sanatının büyülü dünyasına adım atın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
fotoğrafçılık kursları

Kadrajınızı Hayata Çevirin!

Temel fotoğrafçılık eğitimi ile hem ayrıcalıklı bir hobi kazanın hem de fotoğraf çekme becerilerinizi geliştirerek kendinize değer katın!

Kayıt Ol »

Ayrıcalıklı Bir Hobiniz Olsun!

Temel fotoğrafçılık kursları ile amatör olarak fotoğraf çekmenin tüm tekniklerine hakim olun, sahada deneyim kazanın, fotoğraf çekmekten ne kadar keyif aldığınız görün! İleri fotoğraf eğitimleri ile fotoğraf tutkunuzun sönmesine izin vermeyin!

meb ruhsatlı fotoğrafçılık kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Sanat Akademi temel fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan fotoğraf eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan temel fotoğrafçılık eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Temel fotoğrafçılık kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Temel Fotoğrafçılık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız temel fotoğraf eğitimi dersliklerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı temel fotoğrafçılık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, temel fotoğrafçılık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Fotoğraf sanatı en iyi sahada öğrenilir! Öğrencilerimizi fotoğraf çekiminde uzmanlaştıracak temel fotoğrafçılık kursu sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi
fotoğrafçılık eğitimleri

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan temel fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 3000’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz temel fotoğrafçılık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, temel fotoğrafçılık eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu ile hem keyif alacağınız bir hobi edinirken hem de fotoğraf çekmede uzmanlaşacağınız uygulama deneyimleri elde edeceksiniz. Fotoğraf sevginiz yüksek standartlarımızla daha da büyüyecek.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar ile amatör fotoğrafçılık yapan temel fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize uzmanlaşmak istedikleri branşa ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Fotoğrafçılık yolculuğunda en iyi arkadaşınız olacak fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı temel fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimizle seçecek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa edeceksiniz.

fotoğrafçılık kursları
fotoğrafçılık eğitimi

Fotoğraf Gezileri

Sanat Akademi fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Temel fotoğrafçılık kursu süresince ve sonrasında amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar.

Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; fotoğraflar çekiyor, temel fotoğrafçılık kursu ile öğrendiklerimizi pratiğe döküyoruz.

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi temel fotoğrafçılık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Temel fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek temel fotoğraf kursu öğrencilerimizin sosyal bir ortamda eğitim almasına özen gösteriyoruz.

Ayrıca ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştirerek fotoğrafsever bir çevre oluşturmasına yardımcı oluyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için kendilerini keyifli ve huzurlu hissedecekleri bir temel fotoğrafçılık kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

sosyal etkinlikler fotoğrafçılık kursu

Temel Fotoğraf Kursu Öğrenci Yorumları

Fotoğraf Merakınızı Ertelemeyin!

Fotoğraf çekmeyi öğrenmek istiyor ancak sürekli bu isteğinizi erteliyor musunuz?

Fotoğraf Çekmeye Başlayın!

Sanat Akademi temel fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf sanatının büyüleyici dünyasına adım atın!

Siyah Beyaz Hayatınıza Renk Katın!

Hayata kadrajınızdan bakın, güzellikleri ve mutlu anları ölümsüzleştirin!

fotoğrafçılık kursu mezunları

3000 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize temel fotoğrafçılık eğitimleri verdik.

Temel fotoğrafçılık kursları için hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah fotoğrafçılık kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre temel fotoğrafçılık kursu arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Fotoğraf dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan ve eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Fotoğraf ile birlikte sanatın diğer dallarına da merak salan öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve müzik kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, Sanat Akademi’de yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, hayal gücünüzü genişletecek, başarma güdünüzü artıracak eğitimler sizi bekliyor.

Temel fotoğraf kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla her zaman iç içe olun.

fotoğrafçılık eğitimleri
bakırköy sanat cafe

Sanat Cafe

Temel fotoğrafçılık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece temel fotoğrafçılık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Temel fotoğrafçılık kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Temel fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir fotoğrafçı olmalarının yolunu açıyoruz.

Fotoğrafın duayenleri ile bir araya gelerek geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

fotoğrafçılık ders
fotoğrafçılık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ve fotoğrafın duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Temel fotoğrafçılık kursu ile usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrenerek sanatımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. Fotoğrafçılık, ustasından öğrenilir!

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere fotoğrafçılık kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun fotoğrafçılık eğitimleri belirliyoruz.

Temel fotoğrafçılık eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları vererek sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi temel fotoğrafçılık kursu olarak stüdyonuzu açarken ve sektörde iş yaparken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak mesleğinizi hakkıyla yapmanıza destek oluyoruz!

temel fotoğrafçılık eğitimi
temel fotoğrafçılık kursu

İş İmkanı

Amatör fotoğrafçılığın ötesine geçmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu sonrası mesleki fotoğrafçılık kursu ve görüntü işleme atölyelerimizi bitiren kursiyerlerimize Sanat bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı sunuyor, kendi işlerini yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

Akademimizde eğitmen ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve daha iyi fotoğraf çekmeye hevesli olan tüm öğrencilerimize temel fotoğrafçılık eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece temel fotoğrafçılık kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyenlere diksiyondan beden diline, etkili iletişimden satış ve pazarlamaya, sosyal medyadan web tasarımına kadar destekleyici eğitimler veriyoruz.

temel fotoğrafçılık dersi
temel fotoğrafçılık kursları

+500 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Temel fotoğrafçılık eğitimi alan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Temel fotoğrafçılık kursu ve ileri fotoğrafçılık kursları ile mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi bitirerek sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Sanat Akademi fotoğrafçılık kursu ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Temel fotoğrafçılık eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Temel Fotoğrafçılık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Eğlenceli ve samimi bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerden, uygulama ağırlıklı temel fotoğrafçılık kursu alacak, hayatınıza renk katacaksınız. Temel fotoğrafçılık kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak kaliteli bir eğitim alın!

Temel fotoğraf kursunun kazandıracakları;
 • Sosyalleşmeyi ve kişinin kendine vakit ayırmasını sağlar,
 • Sanatsal bakış açısı kazandırır,
 • Kişinin özgüvenini artırır,
 • Dinleme ve anlama becerilerini geliştirir,
 • Kendini daha rahat ifade etmesini sağlar,
 • Sözlü ve sözsüz ifade becerilerini geliştirir,
 • Bedensel ve ruhsal rahatlama sağlar,
 • Stres ve gerginlikten uzaklaştırır,
 • Zihinsel becerileri artırır, hızlı karar verme yetisi kazandırır,
 • Eleştirel bakma ve düşünme becerilerini geliştirir,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Yaratıcılık ve estetik algı kazandırır,
 • Toplumsal ve etik değerlerin benimsenmesini sağlar,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Üretmenin önemini fark ettirir,
 • Kişinin yeteneklerini keşfetmesini sağlar,
 • Kariyer hedefleriyle ilgili bilinçlendirir.

Fotoğraf sanatıyla tanışma zamanı! Fotoğraf çekmeyi öğrenmek isteyenler için keyifli bir 5 haftalık temel fotoğrafçılık kursu hazırladık! 1.Hafta 1.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğraf Nedir?
 • Fotoğraf Sanatı ve Kültürü
 • İlk Çekilen Fotoğraftan Günümüze Uzanan Fotoğraf Yolculuğu
 • Fotoğraf Makinelerinin Çalışma Prensibi
 • Fotoğraf Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Neler?
 • Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
 • Çekeceğiniz Fotoğraf Çeşidine Göre Hangi Marka ve Modelleri Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Full Frame ve Croplu Fotoğraf Makinesi Arasındaki Farklar Neler?
 • DSLR Mi Aynasız Mı Almalısınız?
 • Fotoğraf Türleri ve Çeşitleri Neler?
Fotoğraf tutkunuza kulak verdiniz ve çok iyi bir tercih yaptınız! Temel fotoğrafçılık kursu ilk haftasında almanız gereken fotoğraf makinesini öğrenmiş olacak, fotoğrafa dair ilgi çekici bilgiler edineceksiniz.

Fotoğraf çekerken ihtiyaç duyacağımız makine ve ekipmanları öğrenmeye devam ediyoruz. Fotoğraf makinemizin üzerindeki ayarları kullanmayı öğreniyoruz. 1.Hafta 2.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Keskin ve Net Fotoğraflarda Objektifin Etkisi Nedir?
 • Hangi Açılı Lens Hangi Çekim Türünde Kullanılır?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre Lens Çeşitleri
 • En Çok Tercih Edilen Lens Markaları Neler?
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
 • Kaç GB Hafıza Kartı Almalısınız?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • UV, ND, Polarize Filtreler Hangi Çekimlerde Kullanılır ve Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Nedir, Nasıl Kullanılır?
1. haftanın sonunda fotoğraf makinesi ve objektif türlerini tanıyacak, kendiniz için en doğru fotoğraf makinesi ve lensleri belirleyebilecek, fotoğraf makinesinin temel kullanım özelliklerini öğrenmiş olacaksınız.

Güzel fotoğraf çekmek için temel ISO, diyafram ve enstantane bilgisi edinmeye başlıyoruz. 2.Hafta 1.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ne İşe Yarar, Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Konuya Göre Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır ve Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • RGB - Srgb Renk Uzaylarından Hangisi Kullanılmalı Ve Neden?
 • Fotoğraf Stilleri Nelerdir, Daha Keskin Ve Doygun Fotoğraflar İçin Sahneye Göre Hangisi Tercih Edilmeli?
 • HDR Modu Nedir Ve Hangi Tip Çekimlerde Kullanılır?
 • Görüntü Kalitesi RAW Mı Jpeg Mi Olmalı?
 • Dual Pixel Raw Nedir?
Temel fotoğrafçılık kursu 2.hafta programıyla fotoğraf ölçüm modlarını kullanmayı, makine ayarlarını yapmayı, fotoğraf stillerini değerlendirmeyi öğreneceksiniz.

İyi bir fotoğraf için doğru pozlamanın önemini fark etmenizi sağlıyoruz! Farklı çekim modlarını kullanarak fotoğraf çekeceksiniz. 2.Hafta 2.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Pozlama Nedir, + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 Ve 1:1 Nedir ve Fotoğraf Çekiminde Hangisi Kullanılmalı?
 • AF İşletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus Nedir?
 • Çekilecek Sahnenin Türüne Göre Hangisi Kullanılır?
 • AF Yönetimi Nedir?
 • Hangi AF Yönetimi Kullanılır, Sahneye Göre Nasıl Belirlenir?
 • Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Çekilecek Konuya Göre Hangi Modlar Kullanılır?
 • Pan, Zoom İn – Zoom Out Teknikleri
2.hafta temel fotoğrafçılık eğitimi sonunda uygulama dersine artık hazırsınız! Temel makine ayarlarını çeşitlendirerek doğru pozları yakalamayı öğrenmiş olacaksınız.

İlk 2 hafta temel fotoğrafçılık kursu süresince öğrendiğiniz bilgileri pratiğe dökme zamanı geldi! Makine ayarlarınızı yaparak fotoğraf çekmeye başlayın…

Temel fotoğrafçılık kursu programı 3. hafta; ilk 2 haftada teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Fotoğraf stüdyomuzda farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz.

Eğitmenlerinizin bire bir ilgisi ile fotoğraf çekerken yaptığınız hataları giderecek, doğru fotoğraf çekmenin tekniklerini uygulamada öğreneceksiniz.

Stüdyoda temel fotoğrafçılık kursu çekim uygulaması devam ediyor. Netlik ve fluluk ile ölçüm modları üzerine çalışıyoruz.

3.hafta fotoğraf dersimizde konuya göre ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi fotoğraflara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

3.haftanın sonunda; diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı öğrenecek, fotoğraflarınızı daha etkili hale getirmek için fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve beyaz ayarının ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız.

Fotoğrafın en önemli unsurlarından ışığı kullanmayı öğreniyoruz. Stüdyo ve dış mekan ışık kaynakları hakkında bilgi edineceksiniz. 4.Hafta 1.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Yüksek (High Key) ve DüşÜk (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Flaş Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?
 • Doğal Işığın Döngüsü Ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Altın Saat Nedir ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
Temel fotoğrafçılık kursu ile ışık kaynaklarını ve flaş türlerini öğrenecek, doğal ışıkta fotoğraf çekeceksiniz. Amatör fotoğraf becerilerinizi geliştireceksiniz.

Fotoğrafta kompozisyon ve hikaye oluşturma tekniklerini öğrenerek devam ediyoruz. Fotoğraf çekmek aslında hikaye anlatmaktır. 4.Hafta 2.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı ve Bu Kuralın Fotoğraflarda Uygulanışı Nasıldır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay Ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Fotoğraflarımız Ne Kadar Etkili?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
4. hafta temel fotoğrafçılık dersi sonunda fotoğrafla duyguları, hikayeleri, mutlulukları ve üzüntüleri anlatabilecek; konsept oluşturma becerisine sahip olacaksınız.

Stüdyoda ışık ve kompozisyon uygulaması yapacağız. Eğitmenleriniz aklınıza takılanları yanıtlayacak, uygulamada görülen eksikleri kapatacak.

5.hafta fotoğrafçılık kursu programında; Stüdyoda ışık kaynağından gelen ışığın yönüne, parlaklığına ve rengine göre makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Oran, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Denge, Form, Doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast ve Yansıma gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrendiklerimizi pekiştiriyor, hayalimizdeki fotoğraf karesi için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Temel fotoğrafçılık kursu sonunda makinesinin ayarlarını rahatlıkla yapabilen, doğal ve yapay ışık kaynaklarına hakim, kompozisyon kurallarını bilen ve ilgi uyandıracak fotoğraflar çeken amatör bir fotoğrafçı haline geleceksiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı – 3000’in Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Temel fotoğrafçılık kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz eğitim metodumuzda bireysel farklılıkları esas alarak öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Siz de keyif alacağınız bir hobi edinmek için Sanat Akademi’nin fotoğraf ailesine katılabilirsiniz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı

Senin kadrajın, senin hikayen! Fotoğrafla anlat! Fotoğraf tutkuna yön vermek için Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılık kursu Sanat Akademi ile ilk adımını at!

Temel fotoğrafçılık kursu; haftada 1 gün 2,5 saatten 5 haftalık bir program olup; 3 teorik, 2 uygulama dersini içinde bulunduran 5 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 5 haftada 6 ders alırsınız.

Bu program; temel düzeyde fotoğraf çekmeyi öğrenmek isteyen, başlangıç düzeyindeki fotoğraf tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl temel fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

fotoğrafçılık eğitimi

Temel Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi temel fotoğrafçılık kursu Sanat Akademi olarak Temel Fotoğrafçılık Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Temel fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Temel fotoğrafçılık kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Temel fotoğrafçılık kursu fiyatları; temel, ileri ve profesyonel, kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun kurs programı belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Temel fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi temel fotoğrafçılık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra fotoğraf eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Temel fotoğrafçılık kursu Florya, temel fotoğrafçılık kursu Bahçelievler, temel fotoğrafçılık kursu Ataköy, temel fotoğrafçılık kursu Yeşilköy, temel fotoğrafçılık kursu Zeytinburnu, temel fotoğrafçılık kursu Avcılar olarak hizmet veren temel fotoğrafçılık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Temel fotoğrafçılık kursları için eğitimin ilk 2 haftasında fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı fotoğraf çekimi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık, kişinin sanatsal bakış açısı kazanmasını, yaratıcılığını geliştirmesini ve duygularını görsel olarak anlatmasını sağlayan bir sanat dalıdır. Fotoğraf çekerek temel fotoğraf tekniklerini öğrenirken hayata farklı açılardan bakabilir, soyut düşünme becerilerinizi geliştirirsiniz. Ayrıca kendinizi daha iyi ifade eder, sosyalleşir ve sanatsever bir çevre kazanırsınız. İyi fotoğraflar çektikçe başarma güdünüz ve özgüveniniz artar. Hayata, insanlara ve canlılara daha duyarlı olursunuz. Fotoğraf çekmek sizi mutlu ve motive eder.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
fotoğrafçılık kursu fiyatları

Temel Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim – Son 3 Kontenjan!

Hemen Kayıt Ol

Temel Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Fotoğraf tutkusuna kulak veren öğrencilerimiz Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrası yeteneklerini ve çekim tekniklerini geliştirecekleri Pro Fotoğrafçılık Kursu ile mesleki bilgi ve beceri kazanacakları Moda, Ürün, Doğum, Düğün, Stüdyo Fotoğrafçılığı kurslarımızdan da yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Temel Fotoğrafçılık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Temel fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı, fotoğraf çekim stüdyomuzu, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, temel fotoğrafçılık kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Temel fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi temel fotoğrafçılık kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Temel fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

3000+

Mezun Öğrenci

Fotoğraf çekmeyi öğrenerek hayatına renk katmış binlerce mutlu fotoğrafsever.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

352

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.760 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44