Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Pro Fotoğrafçılık Kursu

Kadrajını Hayata Çevir, Kendi Gözünle Anlat!

Fotoğraf Tutkunuza Akademi’de Yön Verin! Sanat Akademi Pro Fotoğrafçılık Kursu

Hobi olarak yaptığınız fotoğrafçılıkta deneyim kazanmak, daha iyi fotoğraflar çekmek, sosyalleşmek ve yeteneklerinizi keşfetmek mi istiyorsunuz? Hayatın sıradan akışından uzaklaşmanızı sağlayacak bir aktiviteye mi ihtiyacınız var?

Stüdyoda, sokakta, güzel bir manzarada ya da anın büyüsünde duygularınızı fotoğraflarla yansıtabilir, amatör fotoğrafçı ruhunuzu her zaman canlı tutabilirsiniz. Temel fotoğraf çekim tekniklerini öğrenmek ve profesyoneller gibi fotoğraf çekmek için Pro Fotoğrafçılık Kursuna katılın!

Keyifli bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerle, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza özel bir pro fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarın!

Fotoğrafçılık kursu; kişiye yaratıcı bakış açısı kazandırmanın yanında hızlı karar verme, problem çözme gibi becerilerini geliştirerek sosyal hayatta daha girişken ve özgüvenli olmasını sağlamaktadır.

pro fotoğrafçılık kursu

Tüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
9 Hafta 22,5 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Pro Fotoğrafçılık Kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 9 haftalık bir program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Pro Fotoğrafçılık Kursu Sanat Akademi

Fotoğraf çekmek sizin için bir tutku ancak iyi fotoğraf nasıl çekilir merak ediyor musunuz? Fotoğraf makinesi alarak profesyoneller gibi fotoğraf çekmek mi amacınız? Sanat Akademi Pro Fotoğrafçılık Kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

pro fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları, eğitmenleri ve başarılı akademisyenlerinden pro fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
pro fotoğrafçılık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Pro fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı pro fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı Pro fotoğrafçılık kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında pro fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların fotoğrafçılık kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden pro fotoğraf eğitimi alarak suça ortak olmayın!

pro fotoğrafçılık kursları

Yeni Bir Hobiye Ne Dersiniz?

Fotoğraf çekmeyi seven ya da fotoğraf çekmeyi öğrenmek isteyenler için pro fotoğrafçılık kursu fırsatı kaçmaz!

Son zamanlarda hep aynı şeyleri yapıyor, iş ve okul yoğunluğundan bunalıyor ve kendinize vakit mi ayırmak istiyorsunuz? Temeliniz var ileri fotoğrafçılık eğitimi ile kendinizi geliştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Amatör fotoğraf becerileri kazanacağınız pro fotoğrafçılık eğitimi tam size göre…

Pro fotoğrafçılık kursları ile zevk alacağınız bir hobi edinebilir, fotoğrafın büyülü dünyasında kendinize yer bularak belki de kariyer hedeflerinizi fotoğrafçılık üzerine şekillendirebilirsiniz.

Fotoğrafla Anlatın!

Alanında uzman eğitmenlerden pro fotoğrafçılık kursu alarak sıradan hayatınıza bir dur diyebilir, duygularınızı fotoğrafla anlatarak kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz.

Pro fotoğrafçılık kursları sayesinde fotoğrafçılığın sırlarını uygulamalı derslerle öğrenirken eşsiz güzellikteki mimari yapıları, çocukları ve yaşlıları, kedileri ve köpekleri, sokak satıcılarını ve hayatın karmaşasına ayak uydurmaya çalışan insanları fotoğraflarınızla anlatabilirsiniz. Hayal gücünüzü geliştirerek fotoğraf çekmeyi çok seveceksiniz…

Profesyonel bir fotoğrafçı olmak ya da fotoğrafçılık mesleğini yapmak istiyorsanız temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimleri ile kendinizi geliştirmeniz şart! Pro fotoğrafçılık eğitimi sizi bekliyor!

pro fotoğrafçılık eğitimi
fotoğrafçılık kursu

Temellerinizi Sağlam Atın, Kariyer Hedefinizi Koyun!

Sevdiğiniz işi yapmaya başlamanın zamanı artık gelmedi mi? Fotoğrafçılık sanatında profesyonelleşmeye hazır mısınız?

Sevdiği işi yapan hiç çalışmamış sayılır! Siz de ileri fotoğrafçılık kursu ile hobinizi bir adım ileri taşıyın, mesleki fotoğrafçılık eğitimleri ile gelişiminizi sürdürün, tutkunuzu kariyeriniz haline getirin. Sanat Akademi’de boş zamanlarınızı değerli kılacak hobi kurslarının yanı sıra hayatınızı değiştirecek mesleki kurslar da sizi bekliyor!

Tutkularınızı kariyeriniz haline getirmek, sevdiğiniz işi yaparak para kazanmak istemez misiniz? İlgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi bizimle keşfedin, pro fotoğrafçılık kursu ile potansiyelinizi açığa çıkarın, hobiniz mesleğiniz olsun.

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Fotoğraf çekmek istiyorum ancak bana uygun olup olmadığını bilmiyorum, hem teorik hem pratik bir fotoğrafçılık eğitimi arıyorum, daha iyi fotoğraflar çekmek istiyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun fotoğrafçılık kursu programını belirleyelim ve detaylı fotoğraf eğitimi içeriğimizi anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre fotoğrafçılık kursu alın. Pro fotoğrafçılık eğitimi ile ilk adımınızı atın…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun pro fotoğrafçılık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre pro fotoğrafçılık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan pro fotoğrafçılık dersleri veriyoruz.

pro fotoğrafçılık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Pro fotoğrafçılık eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotoğrafçılık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Avrupa Standartlarında Uygulamalı Pro Fotoğrafçılık Eğitimleri, Keyifli Etkinlikler ve Unutulmaz Dostluklarla Dolu Bir Serüven Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen pro fotoğrafçılık kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Pro fotoğrafçılık kursu ile temellerinizi sağlam atın!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi pro fotoğrafçılık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimi programını belirleyelim, fotoğraf sanatının büyülü dünyasına adım atın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
pro fotoğrafçılık kursları

Daha İyi Fotoğraflar Çekin!

Pro fotoğrafçılık eğitimi ile fotoğraf çekmeyi sahada öğrenin, fotoğrafçılık mesleğine ısının ya da hobinizi profesyonel düzeyde yapın.

Kayıt Ol »

Yeteneklerinizin Farkına Varın!

Fotoğraf tutkunuzu artık hayata geçirmenin zamanı geldi! Pro fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf çekmenin temellerini öğrenerek yeteneklerinizi keşfedin, fotoğrafçılığı kariyer olarak yapmak için mesleki eğitimlerimizden yararlanın.

meb ruhsatlı pro fotoğrafçılık kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Sanat Akademi pro fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan fotoğraf eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan pro fotoğrafçılık eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Pro fotoğrafçılık kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Pro Fotoğrafçılık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız pro fotoğraf eğitimi dersliklerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı pro fotoğrafçılık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Fotoğraf çekmeyi sokakta, stüdyoda, hayatta öğreniyoruz! Öğrencilerimizi fotoğraf çekiminde uzmanlaştıracak pro fotoğrafçılık eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

fotoğrafçılık eğitimi
fotoğraf eğitimi

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan pro fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 1800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz pro fotoğrafçılık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, pro fotoğrafçılık eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu ile Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitimini alırken sosyal ve keyifli bir ortamda yeni dostluklar kuracak, fotoğraf gezileriyle kendinizi geliştirecek, fotoğraf çekmeyi çok seveceksiniz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar ile amatör fotoğrafçılık yapan pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize uzmanlaşmak istedikleri branşa ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Fotoğrafçılık yolculuğunda en iyi arkadaşınız olacak fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı pro fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimizle seçecek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa edeceksiniz.

fotoğraf kursu
fotoğraf dersi

Fotoğraf Gezileri

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, fotoğraflarımızı yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Pro fotoğrafçılık kursu süresince ve sonrasında amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar.

Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve İstanbul’un en güzel noktalarında fotoğraf çekiyor, pro fotoğrafçılık kursları ile öğrendiklerimizi pratiğe döküyoruz.

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi pro fotoğrafçılık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu olarak öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek pro fotoğraf kursu öğrencilerimizin sosyal bir ortamda eğitim almasına özen gösteriyoruz.

Ayrıca ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştirerek fotoğrafsever bir çevre oluşturmasına yardımcı oluyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için bol etkinlikli ve aktiviteli bir pro fotoğrafçılık kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

sosyal etkinlikler pro fotoğrafçılık kursu

Pro Fotoğrafçılık Kursu Öğrenci Yorumları

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

Fotoğraf çekmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Ayrıcalıklı Bir Hobi Edin!

Pro fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf çekmeyi ustasından öğren, kendini geliştir!

Senin Kadrajın, Senin Hikayen! Fotoğrafla Anlat!

Yaşama ve sanata kendi kadrajınızdan bakın, gezin, eğlenin, öğrenin! Hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

pro fotoğrafçılık kursu mezunları

1800 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize pro fotoğrafçılık eğitimleri verdik.

Pro fotoğrafçılık kursları için hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah fotoğrafçılık kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel pro fotoğrafçılık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre pro fotoğrafçılık eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Fotoğraf dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan ve eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Fotoğraf ile birlikte sanatın diğer dallarına da merak salan öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve müzik kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, Sanat Akademi’de yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, hayal gücünüzü genişletecek, başarma güdünüzü artıracak eğitimler sizi bekliyor.

Pro fotoğraf kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla her zaman iç içe olun.

fotoğrafçılık eğitimleri
bakırköy sanat cafe

Sanat Cafe

Pro fotoğrafçılık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece pro fotoğrafçılık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendilerini geliştirmenin yollarını öğretiyoruz!

Pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir fotoğrafçı olmalarının yolunu açıyoruz.

Fotoğrafın duayenleri ile bir araya gelerek geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

fotoğrafçılık ders
fotoğrafçılık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ve fotoğrafın duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrenerek sanatımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. Fotoğrafçılık, ustasından öğrenilir!

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere pro fotoğrafçılık kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun fotoğrafçılık eğitimleri belirliyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları vererek sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi pro fotoğrafçılık kursu olarak stüdyonuzu açarken ve sektörde iş yaparken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak mesleğinizi hakkıyla yapmanıza destek oluyoruz!

pro fotoğrafçılık dersi
pro fotoğrafçılık

İş İmkanı

Amatör fotoğrafçılığın ötesine geçmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu sonrası mesleki fotoğrafçılık kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Sanat Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı sunuyor, kendi işlerini yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

Akademimizde eğitmen ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve daha iyi fotoğraf çekmeye hevesli olan tüm öğrencilerimize pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece pro fotoğrafçılık kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyenlere kişisel ve mesleki becerilerini geliştirecekleri eğitimler vererek rakiplerinden sıyrılmalarını sağlıyoruz.

fotoğrafçılık kursu fiyatları
pro fotoğrafçılık kursu fiyatları

+500 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Pro fotoğrafçılık eğitimi alan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro fotoğrafçılık kursu ile moda, ürün, doğum fotoğrafçılığı gibi mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi alan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Profesyonel bir fotoğrafçı olmayı amaçlıyorsanız Sanat Akademi fotoğrafçılık kursu fırsatlarını kaçırmayın! Başarılı bir kariyer için doğru eğitmenlerden doğru eğitimler alın.

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Pro fotoğrafçılık eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Pro Fotoğrafçılık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Temel fotoğraf çekme becerisi kazanmak, sahada uygulama deneyimi edinerek fotoğrafçılığa yeteneğinizin olup olmadığını görmek için pro fotoğrafçılık kursu ile tanışın. Pro fotoğrafçılık kursu programımızı inceleyerek ilginize, öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın.

Pro fotoğrafçılık kursunun kazandıracakları;
 • Temel fotoğraf çekme becerisi kazandırır,
 • Sosyalleşmeyi sağlar,
 • Hobi edinmeyi sağlar,
 • Sanatsal bakış açısı ve yaratıcılık kazandırır,
 • Kendini rahat ifade etmesine yardımcı olur,
 • Kişiye özgüven kazandırır,
 • Dinleme ve anlama becerilerini geliştirir,
 • Stres ve gerginlikten uzaklaştırır,
 • Zihinsel becerileri artırır, hızlı karar verme yetisi kazandırır,
 • Eleştirel bakma ve düşünme becerilerini geliştirir,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Üretmenin önemini fark ettirir,
 • Kişinin yeteneklerini keşfetmesini sağlar,
 • Kariyer hedefleriyle ilgili bilinçlendirir.

Fotoğraf sanatına ve fotoğraf makinelerine yakından bakalım. 9 haftalık bir yolculuk bizi bekliyor! 1.Hafta 1.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğraf Nedir?
 • Fotoğraf Sanatı ve Kültürü
 • İlk Çekilen Fotoğraftan Günümüze Uzanan Fotoğraf Yolculuğu
 • Fotoğraf Makinelerinin Çalışma Prensibi
 • Fotoğraf Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Neler?
 • Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
 • Çekeceğiniz Fotoğraf Çeşidine Göre Hangi Marka ve Modelleri Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Full Frame ve Croplu Fotoğraf Makinesi Arasındaki Farklar Neler?
 • DSLR Mi Aynasız Mı Almalısınız?
 • Fotoğraf Türleri ve Çeşitleri Neler?
Fotoğraf çekmeyi öğrenerek hayatın güzelliklerini fark edeceğiniz, fotoğraf sanatıyla duygularınızı ifade edeceğiniz, samimi ve keyifli bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerden dersler alacağınız bir programa hazır olun…

Fotoğraf makineleri ve ekipmanları hakkında detaylı bilgi edinmeye devam ediyoruz. 1.Hafta 2.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Keskin ve Net Fotoğraflarda Objektifin Etkisi Nedir?
 • Hangi Açılı Lens Hangi Çekim Türünde Kullanılır?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre Lens Çeşitleri
 • En Çok Tercih Edilen Lens Markaları Neler?
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
 • Kaç GB Hafıza Kartı Almalısınız?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • UV, ND, Polarize Filtreler Hangi Çekimlerde Kullanılır ve Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Nedir, Nasıl Kullanılır?
1. hafta pro fotoğrafçılık kursu sonunda fotoğraf makinenizi seçebilecek, ekipmanlarınızı alarak fotoğrafın teknik bilgilerini deneyimlemeye hazır olacaksınız.

Fotoğraf çekmek için temel makine ayarlarını bilmeniz şart! Diyafram, ISO, enstantane bilgisi edineceğimiz bir ders bizi bekliyor. 2.Hafta 1.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ne İşe Yarar, Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Konuya Göre Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır ve Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • RGB - Srgb Renk Uzaylarından Hangisi Kullanılmalı Ve Neden?
 • Fotoğraf Stilleri Nelerdir, Daha Keskin Ve Doygun Fotoğraflar İçin Sahneye Göre Hangisi Tercih Edilmeli?
 • HDR Modu Nedir Ve Hangi Tip Çekimlerde Kullanılır?
 • Görüntü Kalitesi RAW Mı Jpeg Mi Olmalı?
 • Dual Pixel Raw Nedir?
Pro fotoğrafçılık kursu 2.hafta sonunda iyi bir fotoğraf için olması gereken makine ayarlarını yapabiliyor olacaksınız. Fotoğrafçılığa dair teorik bilgi edineceksiniz.

Doğru pozlama yapmayı ve çekim modlarını kullanmayı öğreniyoruz. Mükemmel fotoğraflar için farklı teknikler geliştirmek gerek. 2.Hafta 2.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Pozlama Nedir, + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 Ve 1:1 Nedir ve Fotoğraf Çekiminde Hangisi Kullanılmalı?
 • AF İşletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus Nedir?
 • Çekilecek Sahnenin Türüne Göre Hangisi Kullanılır?
 • AF Yönetimi Nedir?
 • Hangi AF Yönetimi Kullanılır, Sahneye Göre Nasıl Belirlenir?
 • Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Çekilecek Konuya Göre Hangi Modlar Kullanılır?
 • Pan, Zoom İn – Zoom Out Teknikleri
2.hafta pro fotoğrafçılık eğitimi sonunda iyi bir fotoğraf için doğru pozlama ayarlarını yapmayı ve çekim modlarını kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

İlk 2 hafta pro fotoğrafçılık kursu süresince öğrendiğiniz bilgileri pratiğe dökme zamanı geldi! Makine ayarlarınızı yaparak fotoğraf çekmeye başlayın…

Pro fotoğrafçılık kursu programı 3. hafta; ilk 2 haftada teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Fotoğraf stüdyomuzda farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz.

Fotoğraf makinesi ayarlarına dair öğrendiklerinizi sınayabilecek, fotoğraf çekerken yaptığınız hataları öğrenerek kendinizi geliştireceksiniz. Eğitmenleriniz sizinle özel olarak ilgilenecek.

Temel fotoğrafçılık bilgilerinizi stüdyoda deneyimleyeceksiniz. Net fotoğraf nasıl çekilir, ölçüm modları nasıl kullanılır uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

3.hafta pro fotoğrafçılık dersimizde konuya göre ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi fotoğraflara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

3.hafta pro fotoğrafçılık kursu sonunda; diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı öğrenecek, fotoğraflarınızı daha etkili hale getirmek için fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve beyaz ayarının ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız.

Işığın fotoğrafçılıkta nasıl kullanıldığını öğrenerek az ve çok ışığa çözüm üretmeyi, doğal ışıkta fotoğraf çekmeyi deneyimliyoruz. 4.Hafta 1.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Flaş Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?
 • Doğal Işığın Döngüsü Ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Altın Saat Nedir ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
Fotoğrafçının en önemli ekipmanlarından olan doğal ve yapay ışık kaynaklarıyla mükemmel fotoğraflar çekmeyi 4.hafta pro fotoğrafçılık kursu sonunda öğrenmiş olacaksınız.

Fotoğrafta kompozisyon eğitimimiz başlıyor. Konseptli çekim yapmayı öğreneceksiniz. 4.Hafta 2.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı ve Bu Kuralın Fotoğraflarda Uygulanışı Nasıldır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay Ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Fotoğraflarımız Ne Kadar Etkili?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
4. hafta pro fotoğrafçılık dersi sonunda fotoğraflarınızla hikaye oluşturmayı, anlık mutlulukları ve hüzünler fotoğraflarla ölümsüzleştirmeyi öğreneceksiniz.

Fotoğrafta kompozisyon ve ışık uygulamamız başlıyor. 5.hafta pro fotoğrafçılık kursları ile stüdyoda uygulamalı çekim yapıyoruz.

5.hafta pro fotoğrafçılık kursu programında; stüdyomuzda ışıklarımızı yerleştiriyor, ışığın yönüne ve parlaklığına göre makine ayarlarını yaparak fotoğraf çekiyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Oran, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Denge, Form, Doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast ve Yansıma gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrendiklerimizi pekiştiriyor, hayalimizdeki fotoğraf karesi için makinemizin arkasına geçiyoruz.

5.hafta pro fotoğrafçılık kursu stüdyo uygulamamızda, ışığı konunuza uygun kullanmayı öğrenecek, dikkat çekici ve özgün kompozisyonlar oluşturmayı öğreneceksiniz.

Işık ve kompozisyon uygulamamızın dış mekan çekimini yapıyoruz. Sultanahmet’te 2,5 saat sürecek dış mekan çekim uygulamamız başlıyor.

Pro fotoğrafçılık kursu çekim gezimize Sultanahmet Meydanı’nda yer alan Alman Çeşmesi’nde buluşarak başlıyoruz. Fotoğraf çekmeye başlamadan önce çekim için kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Alman Çeşmesi, Theodosius Dikilitaşı, Yılanlı Sütun, Örme Dikiltaş, Sultanahmet Camii, Arasta Çarşısı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı, Ayasofya Müzesi, III. Ahmet Çeşmesi, Aya İrini Kilisesi, Darphane-i Amire, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi güzergahımız oluyor. Makine ayarlarımızı yaptıktan sonra turistleri, tarihi yapıları, sokak satıcılarını kadrajımıza alıyoruz. Farklı ışık teknikleriyle portre, panoramik ve mimari fotoğraflar çekiyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi ile doğal ışık kaynaklarını en iyi şekilde kullanırken hayattan anlık kompozisyonları fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz.

6.hafta uygulamalı fotoğraf çekim gezimiz kompozisyon temalarını kullanarak devam ediyor. Duyguları ve anları yakalıyoruz!

Pro fotoğrafçılık kursu çekim gezimizde; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Ters Işık, Sokak Satıcıları temalarını kullanarak Öfke, Kızgınlık, Üzüntü, Sevgi, Sevinç, Heyecan, Mutluluk gibi duyguları fotoğraflarımıza aktarıyor; Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Kritik An, Renk, Kontrast gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak etkileyici fotoğraflar çekiyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi ile doğru makine ayarlarını yaparak ışığı ve konuyu en iyi şekilde kullanacak, profesyoneller gibi fotoğraf çekeceksiniz.

Çektiğiniz fotoğrafları değerlendiriyoruz! Stüdyo ve dış mekan uygulama derslerindeki fotoğraflarınıza yakından bakıyoruz.

7.hafta pro fotoğrafçılık kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek temel fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Mükemmel fotoğraf karelerinin sırrını öğrenmek, makine ve ışık kullanım becerisini arttırmak, daha iyi kompozisyonlar oluşturmak isteyenlere özel bir fotoğraf değerlendirme dersi hazırladık!

Sokak fotoğrafçılığı tekniklerini ve pratiğini öğrenerek devam ediyoruz. 7.Hafta 2.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığı Nedir?
 • Nasıl Ortaya Çıktı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Günümüzde Ulaştığı Nokta Nedir? Neden Bu Kadar Popüler Oldu?
 • Sokak Fotoğrafçısının Sahip Olması Gereken Beceriler Neler?
 • Sokakta Olmanın Avantajı ve Dezavantajları Nelerdir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı İçin Tercih Edilen Makineler Hangileri?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Filtre Ve Lens Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Çantamızda Neler Olması Gerek?
 • Çekimler Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram,
 • Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Işık Kaynakları Neler?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı Çekimlerinde Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Gün Işığında Nasıl Çekim Yapılır?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
Sokak fotoğrafçılığının teorik ve pratik bilgilerini edineceğiniz bu haftanın sonunda hayatın içinden fotoğraflar çekmenin öneminin ve heyecanının farkına varacaksınız.

Sokak fotoğrafçılığında yaratıcı kompozisyonlar bizi bekliyor. Sokakta çekim yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi bu hafta öğreneceksiniz. 7.Hafta 3.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Gözlem Becerisi Nasıl Gelişir Ve Hangi Teknikleri Kullanmalıdır?
 • Hikaye Ve Kurgu Nasıl Yaratılır?
 • Hikayeler Fotoğrafa Nasıl Aktarılır?
 • Sokak Fotoğrafı Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Ve Mekan Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Etiğin Önemi Nedir?
 • Sokakta Çekim Yaparken İletişim Kurma Süreci Nasıl İşler?
 • Tanımadığımız İnsanları Nasıl Fotoğraflarız?
 • Duyguları Fotoğraflamanın Yolları Nelerdir?
 • Anı Yakalamanın Sırrı Nedir?
 • Sokak Çekimlerinde Açılar Ve Yüz Kadrajlama Nasıl Olmalıdır?
 • Sokak Hayvanlarının Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Renkli Mi Siyah Beyaz Fotoğraflar Mı?
 • Raw Çekmenin Önemi Nedir?
 • Altın Saatlerde Sokak Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Nasıl İncelenir?
 • En İyi Fotoğraf Nasıl Seçilir?
 • Fotoğraflar Photoshop Ya Da Lightroom’dan Geçmeli Mi?
Pro fotoğrafçılık kursu 7.hafta sonunda sokak fotoğrafçılığında etiğin önemini, anı yakalamanın sırlarını, spontane çekim yapmanın özelliklerini öğrenmiş olacaksınız.

Sokak fotoğrafçılığı uygulama eğitimi için Balat’tayız. Hayatın içinden kareleri kadrajımıza yansıtarak fotoğrafçılıkta gelişmeye devam ediyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi 8.hafta programında; öğrencilerimizle birlikte Balat’ta sokak fotoğrafçılığı eğitimimizin uygulamalı çekim dersini gerçekleştiriyoruz. Çekim güzergahı hakkında bilgilendirmeden sonra makine ayarlarımızı yaparak Aya Yorgi Rum Patrikhane Kilisesi, İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi, Sancaktar Yokuşu, Fener Rum Lisesi, Mesnevihane Camii, Tevkii Cafer Mektebi Sokak, Çimen Sokak, Panagia Paramythia Kilisesi, Kiremit Caddesi, Köroğlu Sokak, Merdivenli Yokuş Sokak, Vodina Caddesi, Meteoroloji Kilisesi, Yıldırım Caddesi ve Bulgar Ortodoks Kilisesi güzergahında ilerleyerek Balat’ın tarihi dokusunu ve mimarisini fotoğraflarımıza yansıtmaya başlıyoruz.

İstanbul’un en güzel sokaklarının yer aldığı Balat’ta fotoğrafçılık becerilerinizi geliştireceğiniz bu hafta; evleri, çocukları, sokak hayvanlarını ve insanları fotoğraflarla anlatacaksınız.

Balat’ta sokak fotoğrafçılığı çekimlerimiz devam ediyor. Makine ayarlarımızı özgünleştirerek, doğal ışıktan yararlanarak ve kompozisyon tekniklerini kullanarak kendimizi geliştiriyoruz.

Sokak fotoğrafçılığı uygulama haftamızda Balat evlerinin, sokak satıcılarının, top oynayan çocukların, insan manzaralarının fotoğraflarını; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Cadde ve Sokaklar, Pazarlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Alın Teri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler temalarından yararlanarak; Öfke, Umutsuzluk, Üzüntü, Huzur, Şefkat, Sevgi, Kaygı, Çaresizlik, Sevinç, Heyecan, Mutluluk duygularıyla ve Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Boşluklar, Ritim, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast, Yansıma gibi kompozisyon kurallarıyla çekiyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi sokak fotoğrafçılığı uygulamasıyla çekim tekniklerinizi geliştirerek kişisel tarzınızı bulmuş olacaksınız.

Son haftamızda bugüne kadar çektiğimiz fotoğrafları değerlendirerek 1,5 aylık mezuniyet projemiz hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz.

9.hafta pro fotoğrafçılık kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Ayrıca öğrendiğiniz tüm bilgileri pratiğe aktaracağınız, kendinizi geliştireceğiniz, yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız, bilgi ve becerilerinizi sınayacağınız 1,5 aylık Mezuniyet Projesi hakkında bilgi veriyoruz. Farklı fotoğraf temaları, duygu ve kompozisyon kurallarını kullanarak kişisel tarzınızı ortaya koymanız için fırsat sunuyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu sonunda mükemmel fotoğraf karelerinin sırlarını öğrenmiş, makine ve ışık kullanım becerisi olan, etkileyici kompozisyonlar oluşturan, deneyimli bir fotoğrafçı olacaksınız!

Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı – 1800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Pro fotoğrafçılık kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz eğitim metodumuzda bireysel farklılıkları esas alarak öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Samimi ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşen eğitimlerimizle bugüne kadar binlerce fotoğraf tutkununa fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini öğrettik!

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf tutkuna can ver! Pro fotoğrafçılık eğitimleri alanında uzman eğitmenlerle ilgi ve ihtiyaçlarınıza göre planlanıyor!

Pro fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 9 haftalık bir program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alırsınız.

Bu program; fotoğrafçılığa olan ilgisini keşfetmiş ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen, hobi olarak temel ve ileri düzeyde fotoğraf çekmeyi düşünen, mesleki fotoğrafçılık eğitimleri için temellerini sağlam atmayı amaçlayan fotoğraf tutkunları ve amatör fotoğrafçılar için hazırlanmıştır.

Her yıl pro fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

pro fotoğrafçılık eğitimi

Pro Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak Pro fotoğrafçılık Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Pro fotoğrafçılık Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Pro fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Pro fotoğrafçılık kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Pro fotoğrafçılık kursu fiyatları; temel, ileri ve profesyonel, kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun kurs programı belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Pro fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi pro fotoğrafçılık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra fotoğraf eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Pro fotoğrafçılık kursu Florya, pro fotoğrafçılık kursu Bahçelievler, pro fotoğrafçılık kursu Ataköy, pro fotoğrafçılık kursu Yeşilköy, pro fotoğrafçılık kursu Zeytinburnu, pro fotoğrafçılık kursu Avcılar olarak hizmet veren pro fotoğrafçılık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Pro fotoğrafçılık kursları için eğitimin ilk 2 haftasında fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı fotoğraf çekimi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

Evet, henüz fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen pro fotoğrafçılık kursları öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sağlıyoruz. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
pro fotoğrafçılık kursu fiyatları

Pro Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim Fırsatı!

Hemen Kayıt Ol

Pro Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Pro fotoğrafçılık kursu sonrasında öğrencilerimiz, yeteneklerini geliştirecekleri ve profesyonel fotoğrafçılık mesleğini yapmaları için gerekli olan deneyimi kazanacakları mesleki eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Pro Fotoğrafçılık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı, fotoğraf çekim stüdyomuzu, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, pro fotoğrafçılık kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Pro fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi pro fotoğrafçılık kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

1800+

Mezun Öğrenci

Fotoğraf tutkusuna kulak vermiş, hayatına değer katan binlerce fotoğrafsever.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

283

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.415 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44