Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu

Sahnenin Büyüsüne Kapılacak, Özgürce Hareket Edecekler!

Özgüvenleri Tam, İfade Becerileri Gelişmiş Çocuklar Yetiştiriyoruz! Sanat Akademi 10 – 13 Yaş Çocuk Tiyatro Kursu

Oynarken öğrenme yaklaşımı üzerine kurulu temel oyunculuk ve sahne eğitimi ile çocuklarınızın kendilerine olan güvenlerini artırıyor, hayal güçlerini geliştirerek yaratıcılıklarını ortaya çıkarıyoruz!

Çocuklarınızın keyifli bir hobi edinmesini ya da okul stresinden uzaklaşmasını istiyorsanız, sosyalleşmesini ve kendilerini doğru ifade etmelerini amaçlıyorsanız 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu tam size göre… Doğaçlama ve yaratıcı drama ile yeteneklerini keşfedecekleri, şiir ve şarkı dramatizasyonu ile dil becerilerini geliştirecekleri, sahne çalışmaları ile beden farkındalığı kazanacakları çocuk tiyatro kursları ile tanışın!

Pedagojik eğitim ilkelerine uygun, deneyimli ve profesyonel eğitmenler eşliğinde, eğlenceli bir ortamda, öğrenme hızlarına ve ihtiyaçlarına özel planlanan bir tiyatro eğitimi almanın tadını çıkarmaya hemen başlasınlar!

Tiyatro kursları ve oyunculuk eğitimleri; çocukların duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebileceği, stres ve kaygılarından uzaklaşabilecekleri, yadırganmadan hareket edebilecekleri etkinlikler olarak çocuk gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

10 - 13 yaş tiyatro kursu

Tüm 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 48 Saat
Kontenjan
12 Kişi

10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu; haftada 1 gün 1,5 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, yaratıcı drama etkinlikleri, özgüven çalışmaları, diksiyon ve beden dili kullanımı, sahne becerileri, kamera önü rol çalışmaları konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu Sanat Akademi

Çocuklar tiyatro sahnesinde çok mutlu! Genç yeteneklerimizin sosyalleşmesine, beden dili ve diksiyondan rol yapma ve ifade becerilerine kadar farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerine destek olmak istiyorsanız 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel 10 – 13 Yaş Tiyatro kursu programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre tiyatro eğitimi alsın!

10 - 13 yaş tiyatro kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Oyuncular

Her biri alanında ünlü, oyunculuğa ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen ve deneyimli isimlerinden çocuk tiyatro eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
10 yaş tiyatro kursu

%100 Öğrenme Garantisi

10 – 13 yaş tiyatro kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı 10 - 13 yaş tiyatro kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın eğitim aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı 10 – 13 yaş tiyatro kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında 10 – 13 yaş tiyatro eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların tiyatro kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden 10 – 13 yaş tiyatro kursu alarak suça ortak olmayın!

11 yaş tiyatro kursu

Vakitlerini Sanatla Değerlendirsinler!

Çocuklarınız asosyal olmasın! Okul ya da dershane stresi altında ezilmesin! Tiyatronun büyüsüne kapılsın, yaşıtlarıyla paylaşsın, gülsün, eğlensin…

Küçük yaşlarına büyük sorumluluklar yüklediğimiz çocuklarımızı okul ve sınav kaygısından uzaklaştıracak keyifli bir yol var: Tiyatro… 10 – 13 yaş tiyatro kursları ile kendilerine vakit ayıramayan gençlerimiz yaratıcılıklarının destekleneceği, ifade becerilerini artıracak, özgüven kazanmalarını sağlayacak bir ortamda hayata kısa bir mola versinler!

Sanat sevgisi aşıladığımız, temel oyunculuk becerilerini öğrenecekleri 10 – 13 yaş çocuk tiyatro eğitimleri vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlıyor. Gelin, onlara bir şans verin…

Duygu ve Düşüncelerini İfade Edebilsinler!

10 – 13 yaş tiyatro kursu ile sahneyle tanışan çocuklar kendilerini daha iyi ifade edebilecekler…

Şiir ve şarkı dramatizasyonu, ses, nefes ve Türkçe dersleri ile dil gelişimleri desteklenen, anlaşılır ve akıcı konuşmayı, nefeslerini doğru kullanmayı öğrenen gençlerimiz, duygu ve düşüncelerini rahatlıkla anlatabilecekler. Çocuklar için tiyatro kursu, hem okul hem sosyal hayatlarında katkısı olacak dil becerilerini çocuklarımıza kazandıracak.

Çocuk tiyatro kursları ile sadece oyunculuk tekniklerini öğrenmeyecek, özgür bir ortamda diledikleri gibi hareket edecekler!

12 yaş tiyatro kursu
13 yaş tiyatro kursu

Sorumluluk Alsınlar, Özgüven Kazansınlar!

Çocuklarınız okula, odasına ya da bilgisayar ekranına hapsolmasın! Onlara keyif alacakları bir hobi kazandırın…

10 – 13 yaş tiyatro kursları, çocuklarınızın kişisel gelişim süreçlerini desteklemeyi, kendini ve becerilerini tanımalarını, çalışma disiplini oluşturmalarını amaçlayarak topluluk içinde hareket etme ve davranışlarının sorumluluğunu alma becerileri kazandırıyor. Özgüvenlerini artırarak konuşma ve sosyal ortamlarda iletişim kurma endişelerinden uzaklaşmalarını sağlıyor.

Çocuğunuzun hayata adapte ve sanatsever bir birey olmasını istiyorsanız vakit kaybetmeden 10 - 13 yaş çocuk tiyatro eğitimi fırsatını değerlendirin…

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sağlıklı iletişim kuran, duygu ve düşüncelerinin farkında, sosyal ve mutlu çocuklar yetiştirmek için gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun tiyatro kursu programını belirleyelim. 10 – 13 yaş tiyatro eğitimi içeriğimizin detaylarını anlatalım, çocuklarınız ilgi alanlarına ve meraklarına göre tiyatro eğitimi alsınlar!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun 10 – 13 yaş tiyatro kursu programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarına göre 10 – 13 yaş tiyatro eğitimi içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen çocuklarınıza odaklanan 10 – 13 yaş tiyatro eğitimi veriyoruz.

çocuklar için tiyatro kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi çocuk tiyatro dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

10 – 13 yaş tiyatro kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

10 – 13 yaş tiyatro eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerini gidermesine destek veriyoruz.

Oyunla Hayatı Öğrenen, Sanatsal Bakış Açısı Kazanan, Mutlu ve Özgüvenli Çocuklar! Sanat Akademi 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursları!

Türkiye’nin en çok tercih edilen 10 – 13 yaş tiyatro kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, tiyatro atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. 10 – 13 yaş tiyatro kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel tiyatro eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi 10 - 13 yaş tiyatro kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk tiyatro eğitimleri belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir eğitim alsınlar.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
10 yaş tiyatro kursu

Eğlenip Öğrensinler!

Tiyatro sanatı ile tanışsınlar, duygularını sahneye taşısınlar, sosyalleşsinler ve hayal güçlerini geliştirerek hayata farklı baksınlar!

Kayıt Ol »

Bütüncül Bir Gelişim Yaşasınlar!

Çocuk tiyatro kursları ile gençlerimiz hem zihinsel hem duygusal hem de bedensel gelişimlerine destek olacak bir aktiviteyle uğraşacak, okul ve sosyal hayatlarında rahat bir çocukluk geçirecekler.

meb ruhsatlı 10 - 13 yaş tiyatro kursu

MEB Ruhsatlı 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu

Sanat Akademi 10 - 13 yaş tiyatro eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir oyunculuk ve tiyatro kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk tiyatro kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan 10 - 13 yaş tiyatro eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan 10 - 13 yaş tiyatro eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yılsonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

10 - 13 yaş tiyatro kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı 10 - 13 Yaş Tiyatro Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız 10 - 13 yaş tiyatro kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı 10 - 13 yaş tiyatro dersi anlatımları, çocuklarımızın derslerde öğrendiklerini pekiştirecek ödevler, eğitmenlerinden performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Oyunculuk yeteneklerini sergileyecekleri sahne uygulamaları, 10 – 13 yaş tiyatro kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve kariyer fırsatlarıyla tiyatro alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin yanındayız!

Genç yeteneklerimizin çocuk tiyatro eğitimi ile duygularını ifade edebilen, uyumlu ve sosyal bireyler olarak hayata karışmalarını sağlıyoruz…

uygulamalı çocuklar için tiyatro eğitimi
Görsel ALT Başlığı

Uluslararası 10 - 13 Yaş Tiyatro Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan 10 - 13 yaş tiyatro eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 380’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 10 - 13 yaş tiyatro eğitimi metodumuzda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, 10 - 13 yaş tiyatro eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, tiyatro eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarınızın keyifli bir ortamda, yaşıtları ile ortak paylaşımda bulunması, temel oyunculuk becerileri kazanması için Türkiye’nin en iyi 10 – 13 yaş tiyatro eğitimi programlarını değerlendirin…

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

10 – 13 yaş tiyatro kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, oyunculuğu daha iyi öğrenmek isteyen çocuklarımıza eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

10 – 13 yaş tiyatro eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Reklam ve dizi projeleri, cast ajansı işbirlikleri, dizi ve sinema oyuncu seçmeleri gibi projeler hakkında bilgi vererek minik yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlıyoruz.

çocuk tiyatro kursları
çocuklar için tiyatro kursları

Eğitim Sonrası Destek

10 – 13 yaş tiyatro eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece 10 - 13 yaş tiyatro kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere çocuklara özel dans, müzik, resim, fotoğraf ve zarafet eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

10 - 13 yaş tiyatro eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Yorumları

Çocuklarınız İçe Kapanık mı?

Çekingen, özgüvensiz ve sessiz çocuklarınız, sizi endişelendiriyor mu?

Tiyatro İle Tanışmalarını Sağlayın!

Tiyatronun masalsı atmosferinde duygularını özgürce ifade etmelerine olanak tanıyın…

Mutlu ve Özgür Olsunlar!

Hem fiziksel hem ruhsal gelişimlerine destek olun, pozitif, eğlenceli ve mutlu olsunlar!

10 - 13 yaş tiyatro kursu mezunları

380 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize 10 - 13 yaş tiyatro eğitimleri verdik.

10 - 13 yaş tiyatro dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah 10 - 13 yaş tiyatro kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel 10 - 13 yaş tiyatro eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen 10 - 13 yaş tiyatro eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

10 - 13 yaş tiyatro eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Tiyatro ile birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için çocuklara özel bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. Çocuklarınız ister grup eğitimlerine katılsın, ister özel ders alsın, Sanat Akademi’de hayal güçlerini genişletecek, eğlenceli eğitimler ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaklar.

10 - 13 yaş tiyatro kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk tiyatro eğitimleri
sosyal etkinlikler 10 - 13 yaş tiyatro kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi 10 - 13 yaş tiyatro kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

10 - 13 yaş tiyatro kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile sergi gezileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi 10 - 13 yaş tiyatro kursu olarak öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Çocuklarınızın kendine vakit ayıracağı, huzurlu ve eğlenceli bir 10 – 13 yaş tiyatro kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

10 - 13 yaş tiyatro eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece 10 - 13 yaş tiyatro eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak tiyatro dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! 10 - 13 yaş tiyatro kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk tiyatro kursu

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

10 - 13 yaş tiyatro kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle 10 – 13 yaş tiyatro eğitimimize şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik 10 – 13 yaş tiyatro kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan tiyatro tekniklerini ve püf noktalarını öğrenecekleri tiyatro eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından 10 - 13 yaş tiyatro eğitimleri ile hayatlarının her alanında kullanacakları bilgiler edinmelerine destek oluyoruz!

10 - 13 yaş tiyatro workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

10 - 13 yaş tiyatro eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Detaylı Eğitim Programı

Oyunculuğa merakı olan çocuklarımıza temel oyunculuk becerileri kazandıracak, hayal güçlerini destekleyecek ve ifade becerilerini geliştirecek 10 - 13 yaş tiyatro kursu ile tanışın! 10 - 13 yaş tiyatro kurs programımızı yakından inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden tiyatro kursu almasını sağlayın!

10 – 13 yaş çocuklar için tiyatro kursunun çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Doğru duruş ve postür kazandırır,
 • Beden ve benlik farkındalığı oluşturur,
 • Kişilik oluşumunu destekler,
 • Dili kullanma becerilerini artırır,
 • Kendini daha iyi ifade etmesini sağlar,
 • Konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirir,
 • Yaratıcılık ve estetik bakış açısı sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Eleştirel düşünce becerilerini geliştirir,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Bir topluluğun parçası olmayı ve toplulukla hareket etmeyi öğrenir,
 • İşbirliği yapmayı öğrenir,
 • Sosyalleşme imkanı sunar,
 • Oyunculuk ve rol yapma becerilerini geliştirir,
 • Sahne sanatlarını öğrenmesine ve gelecek hedeflerini şekillendirmesine yardımcı olur.

Uzun bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Çocuk tiyatro kursları ile sahne sanatlarına ilgi duyan çocuklarımıza keyifli bir eğitim veriyoruz. 1. hafta 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı;
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Başkalarını Tanıma
 • Sınıf Arkadaşlarını Tanıma
 • Öğrencilerin Her Birinin 5’er Dakika Kendini Anlatması
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Beden Kavramı ve Fizyoloji
 • Duruş – Postür
 • Uzuvlar ve Hareket Kabiliyetleri
 • Kaba ve İnce Motor Beceriler
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Hareket Çalışmaları
10 – 13 yaş çocuk tiyatro eğitimi, tüm pedagojik standartlara uygun olarak hazırlanmış bir ortamda, alanında uzman oyuncular ve tiyatro sanatçıları tarafından veriliyor.

Yaratıcı drama çalışmaları ile arkadaşlarını tanımasını, grup bilinci ile hareket etmesini öğrenecekleri bir hafta bizi bekliyor! 2. Hafta 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Bireyler Arası İletişim ve Etkileşim Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisi İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Yeni Girilen Ortam ve Durumlara Uyum Sağlama
 • Grup Çalışmalarında Temel Davranış Kuralları
 • Grup Çalışmalarında Bütünün Parçası Olarak Sorumluluk Bilinci
 • Grup Çalışmalarında Uyum Becerileri
 • Sınıf Arkadaşları İle Uyumlu Hareket Etme Uygulamaları
 • Yaratıcı Drama Çalışmalarıyla İletişim Becerilerini Geliştirme
 • Oyun ve Dans İle İletişim Becerilerini Geliştirme
10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu sayesinde genç yeteneklerimiz ilk olarak güçlü bir iletişim kurmanın sırlarını öğrenmiş olacaklar.

3.haftamızda oyun ve danstan yararlanarak 5 duyusunu da etkili bir şekilde kullanabilen çocuklar yetiştiriyoruz! 3.Hafta 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Uyum ve Güven Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisine Güvenini Sağlama
 • Başkalarına Karşı Güven Duygusunu Geliştirme
 • Bireysel ve Grup Etkinliklerinde Sevgi, Saygı, Hoşgörü İle Hareket Etme
 • Özgüven Geliştirici Yaratıcı Drama Etkinlikleri
 • Oyunlar ve Performans
 • Duygularının Farkına Varma
 • Duygularını İfade Etme
 • Oyun ve Dansla Duygu İfade Etme
 • Sözlü-Sözsüz İfade Becerileri
 • Duyu Çalışmalarına Yönelik Etkinlikler
 • Yaratıcı Drama ve Oyun İlişkisine Yönelik Çalışmalar
 • Yaratıcı Drama İle İlgili Kavramlar
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • İşitme Duyusuna Yönelik Çalışmalar – Aktif Dinleme ve Kavrama
 • Görme Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Tatma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Dokunma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Oyun ve Yaratıcı Drama İle Uygulamalar
10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu 3.haftanın sonunda bireysel ve grup etkinliklerinde yer alan çocuklar, hem kendilerine hem de arkadaşlarına güvenmeyi öğrenmiş olacaklar.

Müzikle hareket becerilerimizi geliştiriyor, doğaçlama çalışmaları ile çocuklarımızın oyunculuktaki yeteneklerini keşfetmeye başlıyoruz. 4. – 5. Hafta 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • İletişim Becerilerine Yönelik Çalışmalar
 • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Sözlü ve Sözsüz Yapılan İletişim
 • Motivasyon Sağlama ve Harekete Geçme
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Olay, Olgu ve Sorunlarda Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Hareket- Ses- Nefes Çalışmaları
 • Ses ve Nefes Çalışmaları
 • Hareket Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Dans, Hareket ve Konuşma Uygulamaları
 • Müzikle Hareket Becerileri
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Yaratıcılığını Ortaya Koyma ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Çalışmaları
 • Algı Eğitimi ve Empatik Gelişim Çalışmaları
 • Sorunların Çözümünde Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Drama Çalışmalarıyla Empati Uygulamaları
 • Drama Çalışmalarıyla Konuşma ve İfade Uygulamaları
5.hafta çocuk tiyatro kursu sonunda topluluk önünde hareket etme heyecanını yenen çocuklarımız, doğaçlama oyunlarla rol yapmaya başlayacaklar…

Yaratıcı dramayı farklı sanat dalları ile bir arada kullanarak çocuklarımızın tiyatroya ve oyunculuğa bakış açılarını genişletiyoruz. 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutuna İlişkin Çalışmalar
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutunu Kavrama
 • Toplumsal Yaşamda Gözlem Gücünü Geliştirme
 • Resim Sanatını Yaratıcı Drama İle İlişkilendirme
 • Resim Sanatının Yaratıcı Dramada Kullanımı
 • Müziğin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Ritmin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Yazınsal Türlerin (Öykü) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Öykü Arasındaki İlişkiler
 • Öyküden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Drama İle Şiir Arasındaki İlişkiler
 • Şiirden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Yazınsal Türlerin (Masal) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Masal Arasındaki İlişkiler
 • Masaldan Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Çalışmaları
 • Oyundan Yola Çıkarak Maske ve Kuklaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Yapımı
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları
7.hafta çocuk tiyatro dersi ile birlikte kuklalardan hikayelere kadar sanatın farklı alanlarını tanıyan çocuklar, zihinsel ve sosyal becerilerini artıracaklar!

Tiyatro oyunculuğu hakkında detaylı bir programa başlıyoruz. 8.haftada son yaratıcı drama çalışmalarımızla birlikte tiyatronun teoriğine geçiyoruz. 8. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimlerini Kullanma
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları – Doğaçlama Drama Çalışmaları
 • Yaratıcı ve Eğitici Drama Çalışmaları
 • Yapılandırılmış Doğaçlama Çalışmaları
 • Kısa Bir Oyun Sergileme
 • Drama ve Tiyatro İlişkisi
 • Tiyatronun Tarihi
 • Çocuklar İçin Tiyatronun Önemi
 • Tiyatro Kavramları Hakkında Bilgilendirme
Yaratıcı drama ile oyunculuğa ısınan çocuklarımız tiyatronun özgün ve özgür dünyasında kendilerine yer bulacaklar…

Diksiyon dersleri ile çocukların dil becerilerini geliştiriyoruz! Metin, şiir ve şarkı dramatizasyonu ile dillerini kıvrak bir şekilde kullanmalarını sağlıyoruz. 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Tiyatro İçin Diksiyon ve Ses Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınıları Çıkarma
10.hafta 10 – 13 yaş çocuklar için tiyatro eğitimi sonunda sahnede rollerini sergilemek için ihtiyaç duyacakları akıcı konuşma becerisi için ilk adımı atmış olacaklar.

Diksiyon eğitimi devam ediyor… Seslerin doğru telaffuzunu öğrenerek doğal konuşma çalışmaları yapıyoruz. 11. – 13. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Doğal Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
13.hafta çocuklar için tiyatro kursu sonunda çocuklarınız nefeslerini doğru kullanarak Türkçeyi etkili bir şekilde kullanabilecek, yaşıtlarına nazaran kendilerini daha iyi ifade edecekler.

Oyunculuğu seven çocuklarımız güzel ve etkileyici konuşmanın yollarını bizimle öğrenecek. 14. – 15.Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların Kelimelerle İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
15.hafta çocuk tiyatro kursları sonunda genç yeteneklerimiz, sosyal hayatta fark edilecek bir diksiyona, okul başarısını artıracak bir ifade becerisine ulaşacaklar.

Sıra geldi beden dili eğitimine… Uzuvlarını, jest ve mimiklerini doğru kullanan çocuklar rollerini daha iyi oynayacaklar! 16. – 18. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar (Uzuvlar üzerine tek tek çalışmalar, Uzuvlar üzerine bütünsel çalışmalar)
 • Duruş ve Postür
 • Duruşu Düzeltme Çalışmaları
 • Beden Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Adım Çalışmaları
 • Beden Dili Kullanımı
 • Topluluk Önünde Beden Dili Kontrolü
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Tepki Vermenin Çeşitleri
 • Farklı Olay ve Durumlara Tepki Çalışmaları
 • Mimik Çalışmaları
 • Duyguların İfadesine Yönelik Yaratıcı Çalışmalar
 • Beden Yoluyla Farklı İfadeleri Canlandırma Çalışmaları
 • Çeşitli Rahatlama Hareketlerinin Uygulanması
 • Kısa Öykü Canlandırma Çalışmaları
 • Farklı Doğaçlama Oyunlarının Uygulanması
10 – 13 yaş tiyatro eğitimi sayesinde çocuklarımız sağlıklı bir postür kazanacak, beden dilinin anlamlarını öğrenerek hem ifade hem de anlama becerilerini geliştirmiş olacaklar.

Karakter analiziyle birlikte bir rolü yakından nasıl inceleyeceğimizi öğreniyoruz. Diyalog ve kısa oyun çalışmaları ile devam ediyoruz. 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Karakter Yaratma
 • Kendi Karakterini Bulma
 • Çeşitli Oyun Sahnelerinden Çalışmalar
 • Diyalog Çalışmaları
 • Kısa Oyun Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
10 yaş tiyatro kursları 21.haftasının sonunda gençlerimiz, doğaçlama ve kurgulanmış rol becerilerini geliştirecek karakter analizini öğrenmiş olacaklar.

Topluluk önünde rol yapma heyecanını yenmenin yollarını öğretiyoruz. 22. – 25. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Oyunculuk Yeteneğini Canlandırma
 • Gözlem Alıştırmaları, Dikkati Toplama Alıştırmaları, Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma ve Rolü Devam Ettirme Teknikleri
 • Diyalog Kurma ve Çeşitli Oyun Sahnelerini Canlandırma
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
25.hafta 10 – 13 yaş tiyatro eğitimi sonunda oyunculuk yeteneklerini geliştiren çocuklarımız, izlenme kaygılarının da önüne geçmiş olacaklar…

Tiyatro oynamanın dışında oyunu sahnelenmeye hazırlamanın da değerini fark edecekler. Çocuklar sahne arkası görevlerine hazır olacak… 26. – 28. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor Hazırlıkları
 • Kostüm Seçimi
 • Makyaj Hazırlıkları
 • Işık Hazırlıkları
 • Reji Ekibinin Hazırlıkları
 • Sahne İçin Son Kontroller
 • İlk Oyuncunun Hareketi
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Pandomim
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Değerlendirme
28.hafta 10 – 13 yaş çocuklar için tiyatro kursları ile makyajdan kostüme, dekordan ışığa kadar tiyatronun tüm bileşenlerini öğrenen çocuklar, sanatsal yaratım sürecinin keyfini çıkaracaklar.

Sadece tiyatro değil kamera önü oyunculuğunda da bilgi ve beceri edinecekleri 4 haftalık bir eğitim hazırladık. 29. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Kamera Önü Oyunculuk Nedir?
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • Film ve Dizi Yapım Süreçleri
 • Senaryo Nasıl Yazılır?
 • Karakterler Nasıl Oluşturulur?
 • Rejide Kimler Var?
 • Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Görüntü Yönetmeni Ne İş Yapar?
 • Dizi ve Filmlerde Hangi Ekipmanlar Kullanılır?
 • Kamera Türleri
 • Kaç Kamera İle Çekim Yapılır?
 • Kamera Çekim Ölçekleri
 • Kamera Oyuncuyu Hangi Açılardan, Nasıl Çeker?
 • Tek Kameraya Karşı Oynama Tekniği
 • İki ve Üç Kameralı Çekimlerde Oynama Tekniği
 • Sabit ve Hareketli Kameralara Göre Oynama Tekniği
 • Çeşitli Film ve Dizi Sahnelerinin İzlenmesi
 • Kamera Karşısında Durma ve Oynama Alıştırmaları
10 – 13 yaş çocuklar için tiyatro eğitimi ilk haftamızda kamera önü ve arkasında neler yaşandığını öğrenecek, dizi ve film analizleriyle kamera önünün tiyatro ile arasındaki farkları görecekler.

Kamera önü oyunculuk uygulamalarına başlayarak tiyatrodaki sahneleme ile kamera karşısındaki rol yapma arasındaki farkları deneyimleyerek öğreniyoruz. 30. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
 • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet, Davranış
 • Mimik ve Jestler
 • Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
 • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Kamera Karşısında Heyecanı Yenmenin Yolları
 • Durma ve Hareket Etme
 • Gündelik Bir Eylemi Oynama Çalışması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Doğal Konuşma
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Kamera Önü Alıştırmaları
10 – 13 yaş çocuklar için tiyatro kursu programımız, sahnede olmayı seven çocuklarımızı beyaz perdenin masalsı atmosferi ile tanıştırıyor. Oyunculuk yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor.

Son haftalarımızda uygulamalı kamera önü rolleri ile gençlerimizin öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlıyoruz. 31.Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Senaryoyu Deşifre Etme
 • Bir Rolü Analiz Etme Yöntemleri
 • Rolün Sosyal ve Psikolojik Boyutları
 • Role Giriş Alıştırmaları
 • Rolü Benimseme ve Anlama
 • Etki ve Tepki Egzersizleri
 • Çeşitli Duyguların ve Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Beş Duyu ve Duyu Hafızasının Anlamı
 • Koklama ve Tat Alma Duyuları
 • Koklama ve Tat Alma Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Duyma ve Denge Duyuları
 • Duyma ve Denge Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Ağrı Alıştırmaları
 • Kızgınlık Alıştırmaları
 • Sevinç Alıştırmaları
 • Heyecan Alıştırmaları
 • Ritim ve Beden Koordinasyonu Egzersizleri
 • Kamera Önünde Rol Çalışmaları
10 – 13 yaş tiyatro kursu ile çocuklarımız duygularını kamera karşısında yansıtmayı öğrenerek adeta profesyonel bir oyuncu gibi rol yapacaklar.

Gerilim, heyecan, üzüntü ve sevinç gibi duyguları kamera önünde canlandırmaya başlayacak olan öğrencilerimiz yetenekleriyle bizi büyüleyecekler… 32.Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Dinlemenin Önemi
 • Etkili Dinleme/Aktif Dinleme/Pasif Dinleme
 • Dinleme Alıştırmaları
 • İç Konuşma ve Egzersiz: Bekleme
 • İç Konuşma ve Tepki İlişkisi
 • Karakterin İç Konuşmasının Jest ve Mimiklere Yansıtılması
 • Monolog/Uzun Soluklu Konuşma
 • Uzun Soluklu Konuşmada Ses ve Nefes Denetimi
 • Uzun Soluklu Konuşmada Duygu Akışı
 • Dramatik Konuşma Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşı İle Karşılıklı Konuşma
 • Karaktere Uygun Konuşma
 • Diyalogları Ezberleme Alıştırmaları
 • Unutmaya Karşı Alınacak Önlemler
 • Sufle Alarak Oynama
 • Yakın Plan Oynama
 • Gerilim Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Heyecan Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Üzüntüyü ve Sevinci Sesle Yansıtma
 • Kamera Önü Oyunculuk Çalışmaları
10 – 13 yaş tiyatro eğitimleri uygulama dersleriyle hayal dünyalarını geliştirecek, özgürce rol yapmanın yarattığı duygu ile kendilerini daha iyi ifade edecekler.

Kamera arkasında neler oluyor? Yönetmen, kameraman ve oyuncu üçlüsünün birbiriyle olan ilişkisini uygulama atölyemizle görüyoruz. 32. Hafta 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Kamera Karşısında Uzun Soluklu Konuşma
 • Aksanlı Konuşma ve Şive/Ağız Alıştırmaları
 • Telefonla Konuşma
 • Kamera Karşısında Telefonla Konuşma Alıştırmaları
 • Önceden Belirlenen Bir Telefon Sahnesi Üzerinde Toplu Çalışma
 • Oyuncu‐Rol Seçmelerine Hazırlanma Yöntemleri
 • Kast Direktörü ile Yüz Yüze Görüşme Kuralları
 • Rol Seçimi ve Casting Görüşmesi Provası
 • Metin/Senaryo Değerlendirme Alıştırmaları
 • Set Hazırlıkları
 • Işık ve Temel Set Bilgisi
 • Makyaj ve Kostüm Hazırlıkları
 • Kamera Açıları ve Kadraj Kararı
 • Role Girme ve Rolü Sürdürme Alıştırmaları
 • Kamera Önü Çekim Uygulamaları
 • Değerlendirme
 • Soru – Cevap
8 aylık 10 – 13 yaş tiyatro eğitiminin sonuna geldik. Çocuklarımız tiyatro ve kamera önü oyunculuğu hakkında deneyim kazanmış, özgüvenlerini ve ifade becerilerini geliştirmiş bir şekilde mezun oluyorlar.

10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı – 380’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 380’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 10 - 13 yaş tiyatro kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? 10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Programı

Çocukların tiyatro sanatını sevmesi ve oyunculuğu deneyimlemesi için hazırlanan, öğretici ve eğlendirici 10 – 13 yaş Sanat Akademi tiyatro kursları ile tanışın…

10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu; haftada 1 gün 1,5 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, yaratıcı drama etkinlikleri, özgüven çalışmaları, diksiyon ve beden dili kullanımı, sahne becerileri, kamera önü rol çalışmaları konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; oyunculuğu merak eden ve temel oyunculuk becerisi kazanmak isteyen 10 – 13 yaş çocuklar ile çocuklarının sosyalleşmesini, özgüven kazanmasını, hobi edinmesini ve kendini rahatça ifade edebilmesini isteyen aileler için hazırlanmıştır.

Erken yaşta tiyatro eğitimi alan çocuklar duygu ve düşüncelerini yaşıtlarına göre daha rahat ifade ediyorlar, benlik farkındalıkları gelişiyor ve kendilerine daha olumlu bir gözle bakıyorlar.

çocuk tiyatro eğitimi

10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi 10 - 13 yaş çocuk tiyatro kursu merkezi Sanat Akademi olarak 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. 10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

10 – 13 Yaş Tiyatro Kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, tiyatro, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

10 – 13 yaş tiyatro kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. 10 – 13 yaş tiyatro kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. 10 – 13 yaş tiyatro kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun tiyatro kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. 10 – 13 yaş tiyatro kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi tiyatro eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. 10 - 13 yaş tiyatro kursu Florya, 10 - 13 yaş tiyatro kursu Bahçelievler, 10 - 13 yaş tiyatro kursu Ataköy, 10 - 13 yaş tiyatro kursu Yeşilköy, 10 - 13 yaş tiyatro kursu Zeytinburnu, 10 - 13 yaş tiyatro kursu Avcılar olarak hizmet veren 10 - 13 yaş tiyatro kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk tiyatro kursları; çocukların kişisel gelişim süreçlerini destekler. Gençlerin kendini ve becerilerini tanımalarını, öz güvenini geliştirmelerini ve çalışma disiplini oluşturmalarını sağlar. Diksiyon çalışmaları ile dil becerilerini geliştirerek Türkçeyi etkin kullanmalarına destek olur. Beden dillerini etkili kullanmalarını sağlar, kendilerini sözel ve sözsüz şekilde daha iyi ifade edebilirler. Grupça hareket etme sorumluluğu kazanır, bencillik gibi duygularından arınır. Çocuklar için tiyatro eğitimleri ayrıca yeteneklerin keşfedilmesi ve doğru kariyer hedeflerinin koyulması açısından da faydalıdır. Tiyatro mesleğini yapmak isteyen öğrenciler bu eğitimlerle konservatuvara yönlendirilebilirler. Çocuk tiyatro kursları; sosyalleşme ve iletişim kurma açısından da oldukça önemlidir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
10 - 13 yaş tiyatro kursu fiyatları

10 - 13 Yaş Tiyatro Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

10 - 13 Yaş Tiyatro Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

10 - 13 yaş tiyatro kursu sonrası aileler, çocuklarının gelişimlerine destek olmak ve hobi edinmelerini sağlamak için bu eğitimleri de alıyorlar. Çocuğunuz için en uygun eğitimleri öğrenmek istiyorsanız ailelerin ve öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın!

10 - 13 Yaş Tiyatro Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

10 – 13 yaş tiyatro kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Çocuk tiyatro kursu merkezimizi, 10 - 13 yaş tiyatro kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

10 - 13 yaş tiyatro eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi 10 - 13 yaş tiyatro kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

10 - 13 yaş tiyatro kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

380+

Mezun Öğrenci

10 - 13 yaş tiyatro kursu ile yeteneklerini keşfetmiş yüzlerce mutlu ve özgür genç!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

401

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.005 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44