Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

14 – 17 Yaş Fotoğraf Kursu

Ayrıcalıklı Bir Hobi Gençlerimizi Bekliyor!

Okul Stresi, Gelecek Kaygısı İçinde Gençlerimize Nefes Aldıracak Bir Eğitim! Sanat Akademi Gençler İçin Fotoğraf Kursu

Çocuklarınızın gençliğe adım attıkları bu önemli yaşlarında sınav stresi ve gelecek endişesi içinde bocalamalarına izin vermeyin! 14 – 17 yaş fotoğraf kursları ile kendilerine zaman ayırmalarına destek olun…

Ergenlik döneminin fiziksel, duygusal ve ruhsal değişimlerine karşı fotoğrafın büyülü dünyasında çocuklarınızın hayal güçlerini geliştirmesini, keyif alacakları bir aktiviteyle uğraşmasını sağlayın. 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu ile sosyalleşerek iletişim becerilerini artıracak, özgüven kazanarak daha girişken olacak, yaratıcılıklarını artırarak duygularını özgürce ifade edecekler!

14 – 17 yaş gençler için fotoğraf kursları sayesinde ilgi alanlarına ve meraklarına özel bir eğitim alan çocuklarınız, hayata geniş bir perspektifle bakacak, kendilerine değer katacaklar…

Genç fotoğraf kursları; ergenlik döneminin sosyal ve duygusal değişikliklerinin gençler üzerinde yarattığı baskıyı hafifletiyor, zihinlerini boşaltmalarına destek oluyor.

14 – 17 yaş fotoğraf kursu

Tüm 14 – 17 Yaş Fotoğraf Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
9 Hafta 18 Saat
Kontenjan
12 Kişi

14 – 17 Yaş Genç Fotoğraf Kursu; haftada 1 gün 2 saatten 9 haftalık bir program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerini pekiştireceği, eksik kalan yanlarını tamamlayacağı 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alacak.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 14 – 17 Yaş Genç Fotoğraf Kursu Sanat Akademi

Çocuklarınızın hem eğlenceli hem öğretici bir hobiyle ilgilenmesini istiyor, sosyalleşmesini ve kendine güvenerek daha aktif bir birey olmasını amaçlıyorsanız 14 – 17 yaş fotoğraf kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel gençler için fotoğrafçılık kursu programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, bilgisine ve grup dinamiğine göre fotoğraf eğitimleri alsın!

14 – 17 yaş fotoğraf kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları, eğitmenleri ve başarılı akademisyenlerinden 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
14 – 17 yaş fotoğrafçılık kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Genç fotoğraf kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın gençlere özel fotoğraf kursu tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı 14 – 17 yaş fotoğraf kursu

MEB Fotoğraf Kursu Sertifikası

Çocuklarınızın eğitim aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve sosyal hayatlarına katkı sağlayacak MEB fotoğraf kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların 14 – 17 yaş fotoğraf kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden fotoğraf eğitimi alarak suça ortak olmayın!

gençler için fotoğraf kursu

Duygularını Özgürce İfade Edecekler!

Ergenlik döneminin fiziksel değişimleri ve duygusal sorunları ile başa çıkmaya çalışan çocuklarınıza, rahatlayacakları ve stres atacakları bir eğitim hediye edin…

14 – 17 yaş gençler için fotoğraf eğitimi; duygu ve düşüncelerini fotoğrafla ifade edebilmelerini, duygusal yoğunluklarından sıyrılmalarını sağlayarak daha az stresli bir ergenlik geçirmelerini sağlıyor. Fotoğraf gezileri ve etkinlikler ise yeni arkadaşlıklar kurmalarına imkan vererek iletişim becerilerini geliştirmelerinin önünü açıyor. Fotoğraf sanatıyla iç içe olan gençlerimiz daha mutlu hissediyorlar.

Gençler için fotoğraf kursu ile hem fotoğraf çekmeyi öğrenecekleri hem de ifade becerilerini geliştirecek olan çocuklarımız, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişecekler…

Özgüven Kazanacak, Sosyalleşecekler!

Çocuğunuzun sosyalleşmekten çekindiğini gözlemliyor, kendine olan güveninin daha yüksek olmasını mı istiyorsunuz? Genç fotoğrafçılık kursları ile onlara fırsat verin…

Özgüven sorunları olan ve yalnız vakit geçirmekten hoşlanan çocuklarınızın bu durumu sizi endişelendiriyorsa onlara yaşıtlarıyla ortak paylaşımda bulunacağı genç fotoğraf kursu tam ona göre! Fotoğraf çekerek hayatına renk katan gençlerimiz aynı zamanda bir şeyler başarmanın verdiği hazla birlikte kendilerine daha çok güvenecekler.

Genç fotoğraf kursu çocukların sosyal becerilerini geliştirecek! Türkiye’nin en iyi genç fotoğrafçılık kursu Sanat Akademi’de fotoğraf sanatının iyileştirici gücüyle tanışacaklar…

gençler için fotoğrafçılık kursu
gençler için fotoğraf kursları

Estetik Anlayış ve Yaratıcılık Kazanacaklar!

14 – 17 yaş fotoğraf kursu çocuklarımıza estetik bakış açısı kazandırarak yaratıcı düşünme becerilerini geliştirecek.

Çocuklarınız sürekli düşünecekleri ve üretecekleri bir ortamda, sanatsal bakış açılarını geliştirirken estetik algı kazanarak hayatın görünmeyen anlarına kadrajlarını çevirecekler. Hayal güçlerine sınır koyulmayan bir ortamda yaratıcılıklarını geliştirerek özgün karelere imza atacak, fotoğraf çekmeyi çok sevecekler…

Fotoğraf sanatıyla gelişen ve benliğinin farkına varan gençlerimiz, geleceğin başarılı çalışanları, ebeveynleri ve sanatçıları olacaklar!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Fotoğraf çekmeyi tutku haline getiren, sosyalleşmekten ve kendini geliştirmekten hoşlanan çocuklar yetiştirmek istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun fotoğraf kursu programını belirleyelim ve 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi içeriğimizi tüm detaylarıyla anlatalım. Çocuklarınız ilgi alanlarına ve meraklarına göre genç fotoğraf eğitimleri alsınlar!

Yetenek Analizi

Gençlerimizin seviyesini belirlemek ve onlara en uygun 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarına göre 14 – 17 yaş genç fotoğraf eğitimi içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, gençlerimize odaklanan bir 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi veriyoruz.

14 - 17 yaş fotoğrafçılık kursu

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi genç fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

14 – 17 yaş fotoğraf kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gençler için fotoğraf kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerini gidermesine destek veriyoruz.

Fotoğrafın Büyülü Dünyasına Adım Atmalarını Sağlayın! 14 – 17 Yaş Gençler İçin Fotoğraf Kursları Fırsatını Kaçırmayın!

Türkiye’nin en çok tercih edilen 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel fotoğraf eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle gençlere özel fotoğraf kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi 14 - 17 yaş fotoğraf kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Gençlerimize uygun ve ihtiyaçlarına yönelik genç fotoğraf eğitimleri belirleyelim, yol haritalarını çizelim, hobi kazanmalarını ve mutlu olmalarını sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
14 - 17 yaş fotoğrafçılık kursu

Fotoğraf Çekerek Hayatı Öğrensinler!

Fotoğraf sanatının büyüleyici atmosferinde anları ölümsüzleştirsinler, hayatı ve insanları anlatsınlar, kendilerini geliştirsinler.

Kayıt Ol »

Keyifli Bir Hobi Kazansınlar!

Okul ya da sınav kaygılarından uzaklaşmak istedikleri her an fotoğraf makineleri yanlarında olsun! 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursları sayesinde kendilerine vakit ayırabilecekleri bir hobi edinsinler.

meb ruhsatlı genç fotoğraf kursu

MEB Ruhsatlı 14 – 17 Yaş Genç Fotoğraf Kursu

Sanat Akademi 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan fotoğraf eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Genç fotoğraf kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı 14 – 17 Yaş Fotoğrafçılık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız gençler için fotoğraf eğitimi dersliklerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı 14 – 17 yaş fotoğraf dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek ödevler, uzman eğitmenlerden fotoğraflarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Keyifli fotoğraf gezileri, 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi sonrası eğitim danışmanlığı ve ileri fotoğraf kurslarımızla fotoğraf çekmeyi çok seven gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Gençler için fotoğraf kursları programlarımızı uygulama odaklı hazırlayarak gençlerimize fotoğraf çekim becerileri kazandırıyor, eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz.

genç fotoğrafçılık kursu
genç fotoğraf kursu

Uluslararası 14 – 17 Yaş Genç fotoğraf Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 300’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi metodumuzda gençlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, 14 – 17 yaş fotoğraf eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, genç fotoğrafçılık eğitimi stüdyolarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarınıza ister hobi kazandırmak ister yeteneklerini keşfetmek için 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi aldırın, dünyanın en iyi sanat okullarının fotoğrafçılık kursu programlarını değerlendirerek hazırladığımız eğitimlerle ayrıcalıklı bir kursun tadını çıkaracaklar!

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

14 – 17 yaş fotoğraf eğitimine başlayacak öğrencilerimize makine ve ekipman danışmanlığı yapıyor, ailelerimizin uygun fiyatlarla makine ve ekipman almasını sağlıyoruz.

Genç fotoğraf kursları uygulama derslerinde kullanılmak üzere alınacak fotoğraf makineleri için Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine gidiyoruz. Ailelerimizin ve gençlerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyoruz.

Küçük fotoğrafçılarımızın en iyi arkadaşlarından biri olacak fotoğraf makinelerini, eğitmenlerimizle birlikte seçmelerine destek oluyoruz.

gençlere fotoğraf dersi
genç fotoğraf kursları

Fotoğraf Gezileri

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Gençler için fotoğraf kursu derslerimizde öğrendiklerimizi uygulama eğitimleriyle destekliyoruz. Velilerimizi ve gençlerimizi, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize davet ediyoruz.

Fotoğrafın büyülü dünyasına adım atan gençlerimizin, fotoğraf çekmeye devam etmesi ve tutkularının peşinden gitmeleri için elimizden gelen imkanı sunuyoruz.

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi 14 – 17 yaş gençler için fotoğraf kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

14 – 17 yaş fotoğraf kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu olarak öğrencilerimizin ünlü fotoğrafçılar ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

Gençlerimizin kendine vakit ayıracağı, huzurlu ve eğlenceli bir 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

sosyal etkinlikler 14 - 17 yaş fotoğraf kursu

14 – 17 Yaş Genç Fotoğraf Kursu Yorumları

Gençlerimiz Hobi Kazansın!

Çocuklarınız son zamanlarda çok içe kapanık ve stresli mi? Onlara çözüm bulmaya ne dersiniz?

Fotoğraf Çekerek Rahatlasınlar!

14 – 17 yaş fotoğraf kursu ile kaygılarından ve streslerinden uzaklaşsınlar, fotoğraf çekmenin büyülü etkisiyle tanışsınlar.

Özgüvenleri Artsın, Sosyalleşsinler!

Fotoğraf sanatı ile benliklerini keşfetsinler, özgüven kazansınlar, iletişimlerini güçlendirsinler!

14 – 17 yaş fotoğraf kursu mezunları

300 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimleri verdik.

14 – 17 yaş genç fotoğraf dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah 14 – 17 yaş fotoğraf kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Öğrencilerimizin öğrenme hızına ve ilgi alanlarına göre şekillenen 14 – 17 yaş genç fotoğraf eğitimi arıyorsanız Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanmanın tam sırası…

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Fotoğraf ile birlikte sanatın diğer dallarına da ilgi duyan öğrencilerimiz için gençlere özel bale ve dans eğitimleri, resim ve müzik kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. Çocuklarınız ister grup eğitimlerine katılsın, ister özel ders alsın, Sanat Akademi’de hayal güçlerini genişletecek, eğlenceli eğitimler ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaklar.

14 - 17 yaş fotoğraf kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe olmalarına destek olun.

genç fotoğraf eğitimi
bakırköy sanat cafe

Sanat Cafe

14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğraf dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! 14 – 17 yaş fotoğraf kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ve fotoğrafın duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Çocuklarınızın haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf sanatıyla şekillenen bir çevre oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrenerek sanatımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. Fotoğrafçılık, ustasından öğrenilir!

fotoğrafçılık kursu genç
genç fotoğraf dersleri

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

14 – 17 yaş fotoğraf kursu ile gençlerimizin yeteneklerini fark ediyor, eğitim ve kariyer danışmanlığı yaparak ailelere yol gösteriyoruz.

14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf tutkularına yön veriyoruz.

Güzel sanatlar liseleri ya da konservatuvar fotoğraf bölümlerinde eğitim alarak fotoğrafçı olmak isteyen öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

14 – 17 yaş genç fotoğraf eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece 14 – 17 yaş gençler için fotoğraf kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere çocuklara özel diksiyon, beden dili, iletişim, oyunculuk, müzik, dans ve zarafet eğitimleri hakkında bilgi veriyoruz.

14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

genç fotoğraf dersi

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

14 – 17 yaş fotoğraf eğitimlerimizden eğlenceli anları, fotoğraf gezilerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

14 – 17 Yaş Gençler İçin Fotoğraf Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınıza hem hobi kazandıracak hem de kişisel gelişimlerine destek olacak bir eğitim arıyorsanız Türkiye’nin en çok tercih edilen 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu ile tanışın! 14 – 17 yaş fotoğraf eğitim programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almasını sağlayın!

14 – 17 yaş fotoğraf kursunun gençlerimize kazandıracakları;
 • Yaratıcılık ve estetik algı kazandırır,
 • Özgüvenlerini geliştirir,
 • Kendini daha rahat ifade etmesini sağlar,
 • Sosyalleşmesini ve kendine vakit ayırmasını sağlar,
 • Sanatsal bakış açısı kazandırır,
 • Dinleme ve anlama becerilerini geliştirir,
 • Sözlü ve sözsüz ifade becerilerini geliştirir,
 • Kişilik gelişimlerine katkı sağlar,
 • Bedensel ve ruhsal farkındalık kazandırır,
 • Zihinsel ve duygusal gelişimlerine destek olur,
 • Eleştirel bakma ve düşünme becerilerini geliştirir,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Toplumsal ve etik değerlerin benimsenmesini sağlar,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Bilgiye ulaşmaya ve onu kullanmaya istekli duruma getirir,
 • Kendi öğrenme ritmini bulmasını sağlar,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Üretmenin önemini fark etmesini sağlar,
 • Yeteneklerini keşfettirir,
 • Kariyer hedefleriyle ilgili bilinçlendirir.

Fotoğrafın ve fotoğraf çekmenin temel bilgileri ile genç fotoğraf kursu başlıyor! 1.Hafta 1.Bölüm Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:
 • Fotoğraf Nedir?
 • Fotoğraf Sanatı ve Kültürü
 • İlk Çekilen Fotoğraftan Günümüze Uzanan Fotoğraf Yolculuğu
 • Fotoğraf Makinelerinin Çalışma Prensibi
 • Fotoğraf Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Neler?
 • Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
 • Çekilecek Fotoğraf Çeşidine Göre Hangi Marka ve Modeller Tercih Edilmeli?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Full Frame ve Croplu Fotoğraf Makinesi Arasındaki Farklar Neler?
 • DSLR Mi Aynasız Mı Almalısınız?
 • Fotoğraf Türleri ve Çeşitleri Neler?
1. hafta genç fotoğraf dersi ile hangi fotoğraf makinesini alması gerektiğini öğrenen gençlerimiz, fotoğraf sanatının tarihi hakkında bilgi edinmiş olarak keyifli bir eğitime başlıyorlar.

Fotoğraf makinesi ekipmanları ile 1.haftaya devam ediyoruz. Fotoğraf çekerken nelere ihtiyaç duyacaklarını öğrenmiş olacaklar. 1.Hafta 2.Bölüm Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:
 • Keskin ve Net Fotoğraflarda Objektifin Etkisi Nedir?
 • Hangi Açılı Lens Hangi Çekim Türünde Kullanılır?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre Lens Çeşitleri
 • En Çok Tercih Edilen Lens Markaları Neler?
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
 • Kaç GB Hafıza Kartı Almalısınız?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • UV, ND, Polarize Filtreler Hangi Çekimlerde Kullanılır ve
 • Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Nedir, Nasıl Kullanılır?
1.hafta Gençler için fotoğraf eğitimleri sonunda fotoğraf makinelerinin temel çalışma prensiplerini öğrenen öğrencilerimiz, ekipman bilgisi de kazanmış olacaklar.

İyi bir fotoğraf için diyafram, ISO ve enstantane nasıl olmalı, bu soruların cevabını veriyoruz Bilgilendirici bir hafta bizi bekliyor!. 2.Hafta Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:
 • Diyafram Nedir?
 • Enstantane Nedir?
 • ISO Nedir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Fotoğraf Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır?
 • Histogram Bedir? Ne İçin Kullanılır?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Fotoğraf Stilleri Nelerdir?
 • HDR Modu Nedir ve Hangi Tip Çekimlerde Kullanılır?
 • RAW Fotoğraf Nedir, Ne İşe Yarar?
 • Doğru Pozlama Nedir? Pozlama Nasıl Yapılır?
 • AF Yönetimi Nedir?
 • Hangi AF Yönetimi Kullanılır, Sahneye Göre Nasıl Belirlenir?
 • Çekilecek Konuya Göre Hangi Modlar Kullanılır?
 • Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Zoom Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Çekim Uygulamaları
2.hafta 14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi sonunda gençlerimiz fotoğraf makinelerinde diledikleri ayarı yapabiliyor olacaklar. Sırada ise bu ayarları stüdyo uygulamalarıyla denemek kalıyor!

Uygulama haftamızda ilk 2 haftada öğrendiğimiz fotoğraf makinesi ayarlarını ve ölçüm modlarını denemeye başlıyoruz. Eğlenceli bir ortamda gençlerimiz fotoğraf sanatını deneyimliyorlar.

Genç fotoğraf kursu programımızda 3. hafta; ilk 2 haftada teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Fotoğraf stüdyomuzda konumuza göre manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini görüyoruz. Fotoğraf makinesinin beyaz ayarını yapmayı öğrenerek fotoğraflarımızın net ve aydınlık olmasını sağlıyoruz. Ayrıca ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Fotoğraflarda gürültü dediğimiz bulanıklıkları en aza indirmek için kısık ayarını nasıl kullanacaklarını, flu fotoğraflarda açık diyaframdan nasıl yararlanacaklarını anlatıyoruz. ISO, diyafram ve enstantane bilgilerini pekiştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Eğlenceli bir ortamda geçen genç fotoğraf kursu uygulama dersimizde, genç fotoğrafçılarımız fotoğraf çekmenin ne kadar keyifli olduğunun daha iyi farkına varacaklar.

Fotoğrafçılıkta ışık çok önemlidir! Genç fotoğraf kursu bu haftada ışık eğitimi ile devam edecek. 4.Hafta 1.Bölüm Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:
 • Doğru Bir Pozlama İçin Işık Kontrolü Nasıl Yapılır?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Flaş Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?
 • Doğal Işığın Döngüsü ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Altın Saat Nedir Ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
Genç fotoğraf eğitimleri sayesinde sosyalleşerek ve eğlenerek fotoğraf çekmeyi öğrenen gençlerimiz, bir fotoğrafı mükemmel hale getirmenin sırlarına vakıf olacaklar.

Kompozisyon eğitimlerimizle gençlerimizin hayal gücünden yararlanıyor, hikayesi olan fotoğraflar çekiyoruz. 4.Hafta 2.Bölüm Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı Nedir? Fotoğrafa Nasıl Uygulanır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Fotoğraflarımız Ne Kadar Etkili?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
4. hafta 14 – 17 yaş fotoğraf dersi sonunda gençlerimiz, fotoğraf çekerken kurgunun ve kompozisyonun ne kadar önemli olduğunu görecek, hikaye yaratmada özgün fikirleriyle dikkat çekecekler.

Işık ve kompozisyon derslerimizin uygulama eğitimi ile devam ediyoruz. Çocuklarımız stüdyoda keyifli bir dersle öğrendiklerini pekiştirecekler. 5.Hafta Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:

5.hafta genç fotoğraf kursu programında; öğrencilerimizle birlikte stüdyoya geçiyor, ışıklarımızı ve ekipmanlarımız yerleştiriyor ve uygulama dersine başlıyoruz. Işığın yönüne, parlaklığına ve rengine göre makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Oran, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Denge, Form, Doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast ve Yansıma gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. Işığı kullanarak fotoğraf çekmeyi öğreniyor, gençlerimizin renkli hayal güçlerinden yararlanarak fotoğraf hikayeleri yaratıyoruz.

Genç fotoğraf kursu 5.haftasının sonunda; öğrencilerimiz ışığı kullanmayı ve ışıkla oynayarak etkileyici fotoğraflar çekmeyi öğrenmiş olacaklar.

Işık ve kompozisyon bilgilerimizi dış mekan çekimleriyle test etme zamanı geldi! 6.haftamızda Sultanahmet’te uygulamalı çekim gezisi yapıyoruz.

14 - 17 yaş fotoğraf kursu çekim gezimize Sultanahmet Meydanı’nda yer alan Alman Çeşmesi’nde buluşarak başlıyoruz. Fotoğraf çekerken kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Alman Çeşmesi, Theodosius Dikilitaşı, Yılanlı Sütun, Örme Dikiltaş, Sultanahmet Camii, Arasta Çarşısı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı, Ayasofya Müzesi, III. Ahmet Çeşmesi, Aya İrini Kilisesi, Darphane-i Amire, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi güzergahında fotoğraf çekiyoruz. Makinemizin ayarlarını ışığa göre yapmayı, doğal ışıktan yararlanarak anları ölümsüzleştirmeyi öğreniyoruz.

14 – 17 yaş genç fotoğraf eğitimi ile dış mekanda çocuklarımızla keyifli bir çekim gezisi yaparken özgüvenlerini artırıyor, sosyalleşmelerini sağlıyor, hayata farklı bakmalarına destek oluyoruz.

6.hafta fotoğraf kursu uygulamalı fotoğraf çekim gezimiz devam ederken temel fotoğraf temaları ve kompozisyon kurallarından yararlanarak çekim yapmayı ihmal etmiyoruz.

14 - 17 yaş fotoğraf kursu çekim gezimizde; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Ters Işık, Sokak Satıcıları temalarını kullanarak Öfke, Kızgınlık, Üzüntü, Sevgi, Sevinç, Heyecan, Mutluluk gibi duyguları fotoğraflarımıza aktarıyor; Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Kritik An, Renk, Kontrast gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak etkileyici fotoğraflar çekiyoruz.

Genç fotoğrafçılık eğitimi ile doğru makine ayarlarının, ışığın ve kadrajın fotoğraflar üzerindeki etkisini gözlemleyecekleri, yaşamı kadrajlarına sığdıracakları bir deneyim yaşayacaklar.

Sıra geldi sokak fotoğrafçılığına… Genç fotoğraf eğitimi ile çocuklarınız fotoğrafçılığı sokakta öğrenecekler. 7.Hafta 1.Bölüm 14 - 17 Yaş Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığı Nedir? Nasıl Ortaya Çıktı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Günümüzde Ulaştığı Nokta Nedir? Neden Bu Kadar Popüler Oldu?
 • Sokakta Olmanın Avantajı ve Dezavantajları Nelerdir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı İçin Tercih Edilen Makineler Hangileri?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Filtre ve Lens Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Çantamızda Neler Olması Gerek?
 • Çekimler Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram,
 • Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Işık Kaynakları Neler?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı Çekimlerinde Doğal ve Yapay Işık
 • Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Gün Işığında Nasıl Çekim Yapılır?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
7.hafta gençler için fotoğraf kursu ile birlikte sokak fotoğrafçılığının sırlarını öğrenen genç yeteneklerimiz, karşılaştıkları güzel anları ölümsüzleştirecekler.

7.hafta 14 - 17 yaş fotoğraf kursu ile sokak fotoğrafçılığının tüm tekniklerini bol bol çekim yaparak öğrenecekler. 14 - 17 Yaş Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Gözlem Becerisi Nasıl Gelişir Ve Hangi Teknikleri Kullanmalıdır?
 • Hikaye Ve Kurgu Nasıl Yaratılır?
 • Hikayeler Fotoğrafa Nasıl Aktarılır?
 • Sokak Fotoğrafı Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Ve Mekan Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Etiğin Önemi Nedir?
 • Sokakta Çekim Yaparken İletişim Kurma Süreci Nasıl İşler?
 • Tanımadığımız İnsanları Nasıl Fotoğraflarız?
 • Duyguları Fotoğraflamanın Yolları Nelerdir?
 • Anı Yakalamanın Sırrı Nedir?
 • Sokak Çekimlerinde Açılar Ve Yüz Kadrajlama Nasıl Olmalıdır?
 • Sokak Hayvanlarının Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Renkli Mi Siyah Beyaz Fotoğraflar Mı?
 • Raw Çekmenin Önemi Nedir?
 • Altın Saatlerde Sokak Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Nasıl İncelenir?
 • En İyi Fotoğraf Nasıl Seçilir?
 • Fotoğraflar Photoshop Ya Da Lightroom’dan Geçmeli Mi?
14 - 17 yaş fotoğraf kursu 7.hafta sonunda sokak fotoğrafçılığında anı yakalamanın sırrını öğrenmiş olacaklar. Uygulamalı dersimizle teorik bilgilerini pekiştirecekler.

Balat sokak fotoğrafçılığı uygulama eğitimi ile İstanbul’un en güzel sokaklarında gençlerimizle birlikte fotoğraf çekiyoruz.

Genç fotoğrafçılık eğitimi 8.hafta programında; öğrencilerimizle Balat’ta sokak fotoğrafçılığı eğitimimizin uygulamalı çekim dersini gerçekleştiriyoruz. Çekim güzergahı hakkında bilgilendirmeden sonra makine ayarlarımızı yaparak Aya Yorgi Rum Patrikhane Kilisesi, İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi, Sancaktar Yokuşu, Fener Rum Lisesi, Mesnevihane Camii, Tevkii Cafer Mektebi Sokak, Çimen Sokak, Panagia Paramythia Kilisesi, Kiremit Caddesi, Köroğlu Sokak, Merdivenli Yokuş Sokak, Vodina Caddesi, Meteoroloji Kilisesi, Yıldırım Caddesi ve Bulgar Ortodoks Kilisesi güzergahında ilerleyerek Balat’ın tarihi dokusunu ve mimarisini fotoğraflarımıza yansıtmaya başlıyoruz.

Doğal ışıkta ve ortamda fotoğraf çekmenin sırlarını öğrenecekleri bu uygulama dersiyle birlikte fotoğraf çekmenin tutkusu kalplerine yerleşecek…

Tema ve kompozisyon kurallarından yararlanarak Balat sokaklarında evleri, insanları, kedileri, köpekleri ve kuşları kadrajımıza alıyoruz. Uygulama dersimiz devam ediyor.

Sokak fotoğrafçılığı uygulama haftamızda Balat evlerinin, sokak satıcılarının, top oynayan çocukların, insan manzaralarının fotoğraflarını; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Cadde ve Sokaklar, Pazarlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Alın Teri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler temalarından yararlanarak; Öfke, Umutsuzluk, Üzüntü, Huzur, Şefkat, Sevgi, Kaygı, Çaresizlik, Sevinç, Heyecan, Mutluluk duygularıyla ve Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Boşluklar, Ritim, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast, Yansıma gibi kompozisyon kurallarıyla çekiyoruz.

Gençler için fotoğraf kursları sayesinde dış mekanda çekim tekniklerine hakim olan genç yeteneklerimiz diledikleri an fotoğraf çekebilecekleri özgüveni de kazanacaklar.

Fotoğrafçılığı teorik olarak değil yaşayarak öğrenmeye devam ediyoruz! 9.hafta fotoğrafçılık dersimizde çektiğimiz fotoğrafları değerlendirerek ve mezuniyet projesi hakkında bilgi vererek eğitimimizi noktalıyoruz.

9.hafta fotoğrafçılık dersimizde çektiğimiz fotoğrafları değerlendiriyor ve mezuniyet projesi hakkında bilgi vererek eğitimimizi noktalıyoruz.

9.hafta 14 - 17 yaş fotoğraf kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Ayrıca öğrendiğiniz tüm bilgileri pratiğe aktaracağınız, kendinizi geliştireceğiniz, yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız, bilgi ve becerilerinizi sınayacağınız 1,5 aylık Mezuniyet Projesi hakkında bilgi veriyoruz. Farklı fotoğraf temaları, duygu ve kompozisyon kurallarını kullanarak kişisel tarzınızı ortaya koymanız için fırsat sunuyoruz.

14 - 17 yaş fotoğraf kursu sonunda mükemmel fotoğraf karelerinin sırlarını öğrenmiş, makine ve ışık kullanım becerisi olan, etkileyici kompozisyonlar oluşturan, deneyimli bir genç fotoğrafçı olacaksınız!

Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı – 300’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Genç fotoğraf kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz eğitim metodumuzda bireysel farklılıkları esas alarak gençlerimizin öğrenme hızlarına, bilgilerine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Siz de çocuklarınıza keyifli bir hobi kazandırmak isterseniz Sanat Akademi’nin fotoğraf sanatıyla renklenen dünyasına adım atabilirsiniz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? 14 – 17 Yaş Gençler İçin Fotoğraf Kursu Programı

Fotoğraf çekmek isteyen çocuklarınızın tutkusunu görmezden gelmeyin! 14 – 17 yaş gençler için fotoğraf kursu ile tanışın…

14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu; haftada 1 gün 2 saatten 9 haftalık bir program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerini pekiştireceği, eksik kalan yanlarını tamamlayacağı 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alacak.

Bu program; fotoğrafçılığa ilgisini keşfetmiş ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen, hobi olarak fotoğraf çekmeyi düşünen gençlerimiz ile çocuklarının özgüven kazanmasını, ifade becerilerini geliştirmesini, hobi edinmesini ve sosyalleşmesini isteyen ailelere yol göstermek için hazırlanmıştır.

Genç fotoğraf kursları; fotoğraf sanatının özgür dünyasında çocukların bakış açılarını geliştirirken gençlerimizin kendine olan güvenini artırıyor, iletişim becerilerini geliştirerek sağlıklı arkadaşlıklar kazanmasına destek oluyor.

genç fotoğraf eğitimi

Gençler İçin Fotoğraf Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi gençler için fotoğraf kursu merkezi Sanat Akademi olarak 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Genç fotoğraf kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

14 – 17 yaş fotoğraf kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. 14 – 17 yaş fotoğraf kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. 14 – 17 yaş fotoğraf kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun fotoğraf kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. 14 – 17 yaş fotoğraf kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi Gençler İçin Fotoğraf eğitimi merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. 14 – 17 yaş fotoğraf kursu Florya, 14 – 17 yaş fotoğraf kursu Bahçelievler, 14 – 17 yaş fotoğraf kursu Ataköy, 14 – 17 yaş fotoğraf kursu Yeşilköy, 14 – 17 yaş fotoğraf kursu Zeytinburnu, 14 – 17 yaş fotoğraf kursu Avcılar olarak hizmet veren 14 – 17 yaş fotoğraf kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Fotoğraf sanatı her yaştan insan için faydası olan keyifli bir hobidir. Gençlerimiz, fotoğraf eğitimi sayesinde öncelikle sanatsal bakış açısı kazanır, soyut düşünme yeteneğini artırır. Yaşıtlarıyla sosyal bir ortamda yer alan gençlerimizin, iletişim becerileri gelişir, duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade edebilirler. Genç fotoğraf eğitimi aynı zamanda çocukların dünyayı keşfetmelerini sağlar, merak duygularını kamçılar. Fotoğraf gezileriyle çevresini yakından tanıma fırsatı bulur, doğa ve hayvan sevgisi kazanır. Gençler için fotoğraf eğitimi gençlerimizin sorumluluk alma becerilerini geliştirir, daha girişken ve aktif olmalarını sağlar, onları utangaçlıktan kurtarır. Konsantrasyonları artar ve okul başarıları da olumlu etkilenir. Problem çözme, hızlı düşünme ve karar verme yetileri gelişir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
genç fotoğraf kursu fiyatları

14 – 17 Yaş Fotoğraf Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

14 – 17 Yaş Fotoğraf Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

14 – 17 yaş fotoğraf kursu sonrası aileler, çocuklarının sosyalleşmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine, özgüven kazanmalarına destek olmak için bu eğitimleri de alıyorlar. Çocuğunuz için en uygun eğitimleri öğrenmek için ailelerin ve öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın!

14 – 17 Yaş Fotoğraf Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

14 – 17 yaş fotoğraf kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Eğitim merkezimizi, 14 – 17 yaş fotoğraf kursu dersliklerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf stüdyomuzu ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

14 – 17 yaş fotoğraf eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi 14 – 17 yaş genç fotoğraf kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

14 – 17 yaş fotoğraf kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

300+

Mezun Öğrenci

Fotoğraf çekmeyi öğrenerek sosyalleşen, eğlenen, yaratıcılık kazanan mutlu gençler.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

159

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 795 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44