Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu

Çocuklarımız Sanatla Büyüyor!

Bütüncül Bir Gelişim, Pozitif Bir Ruh Hali ve Eğlenceli Bir Hobi İçin Tiyatro Kursları! Sanat Akademi 7 – 9 Yaş Çocuk Tiyatro Kursu

Çocuklarınızın keyifli bir hobi edinmesini ya da okul stresinden uzaklaşmasını mı istiyorsunuz? 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu ile Sanat Akademi’de çocuklar sanatla büyüyor…

Kişiliklerini sahne sanatları ile şekillendirecekleri, benlik ve beden farkındalığı kazanacakları, sosyalleşecekleri, sorumluluk almayı ve topluluk bilincini öğrenecekleri, özgüvenlerini artıracak 7 – 9 yaş tiyatro eğitimleri ile okul ve ev hayatının sıradan akışından uzaklaşan çocuklarımız yeteneklerini keyifli bir aktiviteye yönlendirmiş olacaklar!

Samimi ve eğlenceli bir ortamda, öğrenme hızlarına ve ihtiyaçlarına özel planlanan bir tiyatro eğitimi almanın tadını çıkaracak olan çocuklarınız, Akademiden ayrılmayı hiç istemeyecekler… Çocuklarınız sahneye ilk adımını bizimle atacak…

Araştırmalara göre çocuklar için tiyatro eğitimi çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini desteklerken ders başarılarını arttırıyor, iletişim kabiliyetlerini güçlendiriyor.

7 – 9 yaş tiyatro kursu

Tüm 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 32 Saat
Kontenjan
12 Kişi

7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, yaratıcı drama ve doğaçlama, tiyatro oyunculuğu teknikleri, diksiyon ve beden dili kullanımı, kamera önü rol yapma becerileri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu Sanat Akademi

Çocuklarımızın enerjilerini ve hayallerini yönlendirmek, onlara tiyatro sanatının büyülü dünyasında özgürce hareket etme imkanı sunmak istiyorsanız 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel 7 – 9 Yaş Tiyatro kursu programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre tiyatro eğitimleri alsın!

7 – 9 yaş tiyatro kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Oyuncular

Her biri alanında ünlü, oyunculuğa ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen ve deneyimli isimlerinden çocuk tiyatro eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
7 yaş tiyatro kursu

%100 Öğrenme Garantisi

7 – 9 yaş tiyatro kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı 7 – 9 yaş tiyatro kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın eğitim aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı 7 – 9 yaş tiyatro kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların tiyatro kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden 7 - 9 yaş tiyatro kursu alarak suça ortak olmayın!

7 yaş tiyatro kursu

Çocuklarınıza Eğlenceli Bir Hobi Kazandırın!

Çocuklarınızın kendilerini ve yeteneklerini fark etmelerini, yaşıtları ile ortak paylaşımda bulunmalarını ve hayata daha iyi adapte olmalarını ister misiniz?

Taklit ve rol yapma yeteneği olan çocuklarınızın yeteneklerini sergileyebilecekleri, beden ve benlik farkındalığı oluşturarak kendilerine ve hayata daha pozitif bakacakları, duygu ve düşüncelerini rahatça yansıtabilecekleri bir 7 - 9 yaş tiyatro kursu ile tanışın! Okul, ders ve sınav kaygıları içinde boğuşan çocuklarınız için en güzel hediyeyi vermiş olacaksınız.

Çocuklar için tiyatro kursları ile yeni arkadaşlıklar kurmalarına, hiç bıkmadan yapacakları bir hobi edinmelerine destek olun! Çocuklarınız mutluluklarıyla sizi de mutlu edecekler…

Hayata Daha Duyarlı ve Pozitif Baksınlar!

Zihinsel ve fiziksel gelişime katkı sağlayan çocuklar için tiyatro eğitimleri ile çocuklarımız hayata daha mutlu bakıyor!

Erken yaşlarda tiyatro eğitimi alan çocuklar; senaryo oluşturma, doğaçlama yapma, rol oynama, tirad çalışmaları gibi konularda kendilerini geliştirerek hem eğitim hem de kariyer yolculuklarına katkıda bulunuyorlar! Eleştirel düşünme ve rol yapma kabiliyeti kazanan çocuklar yeteneklerini geliştirirken sosyal hayatlarında fark yaratmalarını sağlayacak iletişim becerileri de kazanıyor!

Çocuklar için tiyatro kursu programı çocukların farkındalık kazanmaları, yaratıcı ve estetik düşünmeyi öğrenmeleri, hayata daha iyi adapte olmaları ve sanatsever bireyler olarak yetişmelerini sağlıyor!

8 yaş tiyatro kursu
9 yaş tiyatro kursu

Duygularını Özgürce İfade Edecekler!

7 - 9 yaş çocuklar için tiyatro kursu ile öğrencilerimiz kendini rahatça ifade edebilen ve özgüvenli bireyler olarak hayatlarının her alanında fark edilecek ve dikkat çekecekler!

Tiyatro eğitimleri ile karakter canlandırma konusunda kendini geliştiren ve yaratıcılığı artan çocuklar sanatsever bireyler olarak geleceğe ışık olacaklar! Sanat Akademi olarak çocuklar için tiyatro kursu programımızla çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmesini sağlıyor ve onlara hayatın her alanında kullanabilecekleri etkili iletişim becerileri kazandırıyoruz!

Yeteneklerinin farkına varan, hayal gücü ve yaratıcılığı gelişmiş, daha mutlu ve özgüvenli nesiller yetiştiriyor; çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunuyoruz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Küçük yeteneklerin sahnede devleşmesine ne dersiniz? Çocuklarınızın keyifle yapacakları bir hobi edinmesi, grup bilinciyle yaratmanın önemini fark etmesi, sağlıklı arkadaşlıklar kurması için gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun tiyatro kursu programını belirleyelim. 7 – 9 yaş tiyatro eğitimi içeriğimizin detaylarını anlatalım, çocuklarınız ilgi alanlarına ve meraklarına göre tiyatro eğitimi alsınlar!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun 7 – 9 yaş tiyatro kursu programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarına göre 7 – 9 yaş tiyatro eğitimi içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen çocuklarınıza odaklanan 7 – 9 yaş tiyatro eğitimi veriyoruz.

çocuklar için tiyatro kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi çocuk tiyatro dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

7 – 9 yaş tiyatro kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

7 – 9 yaş tiyatro eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerini gidermesine destek veriyoruz.

Çocuklarınızın Yaratıcılıklarını Geliştirecek, Onlara Özgür Bir Ruh Kazandıracak 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursları İçin Sanat Akademi’ye Uğrayın!

Türkiye’nin en çok tercih edilen 7 – 9 yaş tiyatro kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, tiyatro atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. 7 – 9 yaş tiyatro kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel tiyatro eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi 7 - 9 yaş tiyatro kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk tiyatro eğitimleri belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir eğitim alsınlar.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
7 taş tiyatro kursu

Doyasıya Eğlensinler!

Çocuklara özel tiyatro kursları ile özgürce duygularını ifade etsinler, sahnede olmanın eğlenceli havasına kendilerini kaptırsınlar!

Kayıt Ol »

Okul ve Sosyal Hayatta Başarılı Olacaklar!

Çocuklar için tiyatro eğitimi sayesinde 7 – 9 yaş grubu çocuklar, zihinsel ve duygusal becerilerini geliştirerek hem okul hem de sosyal hayatlarında davranışları ve yetenekleri ile dikkat çekecekler.

meb onaylı 7 – 9 yaş tiyatro kursu

MEB Ruhsatlı 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu

Sanat Akademi 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir oyunculuk ve tiyatro kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir tiyatro kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yılsonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

7 - 9 yaş tiyatro kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı 7 - 9 Yaş Tiyatro Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız 7 - 9 yaş tiyatro kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı 7 - 9 yaş tiyatro dersi anlatımları, çocuklarımızın derslerde öğrendiklerini pekiştirecek ödevler, eğitmenlerinden performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Oyunculuk yeteneklerini sergileyecekleri sahne uygulamaları, 7 – 9 yaş tiyatro kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve kariyer fırsatlarıyla tiyatro alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin yanındayız!

Genç yeteneklerimizin tiyatro eğitimi ile duygularını ifade edebilen, uyumlu ve sosyal bireyler olarak hayata karışmalarını sağlıyoruz…

uygulamalı çocuklar için tiyatro eğitimi
tiyatro kursu çocuk

Uluslararası 7 - 9 Yaş Tiyatro Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 250’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi metodumuzda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, 7 - 9 yaş tiyatro eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, tiyatro eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarınızın keyifli bir ortamda, yaşıtları ile ortak paylaşımda bulunması, temel oyunculuk becerileri kazanması için Türkiye’nin en iyi 7 – 9 yaş tiyatro eğitimi programlarını değerlendirin…

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

7 – 9 yaş tiyatro kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, oyunculuğu daha iyi öğrenmek isteyen çocuklarımıza eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

7 – 9 yaş tiyatro eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Reklam ve dizi projeleri, cast ajansı işbirlikleri, dizi ve sinema oyuncu seçmeleri gibi projeler hakkında bilgi vererek minik yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlıyoruz.

çocuklar için tiyatro kursu
çocuk tiyatro kursları

Eğitim Sonrası Destek

7 – 9 yaş tiyatro eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece 7 - 9 yaş tiyatro kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere çocuklara özel dans, müzik, resim, fotoğraf ve zarafet eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

7 - 9 yaş tiyatro eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Yorumları

Sosyal ve Mutlu Çocuklar mı Yetiştirmek İstiyorsunuz?

Çocuklarınız içe kapanık mı ya da çekingen ve özgüvensizler mi?

Onları Tiyatronun Büyüsüyle Tanıştırın!

Tiyatronun masalsı atmosferinde duygularını özgürce ifade etmelerine olanak tanıyın…

Sahnede Olmanın Keyfini Yaşasınlar!

Hem fiziksel hem ruhsal gelişimlerine destek olun, pozitif, eğlenceli ve mutlu olsunlar!

7 – 9 yaş tiyatro kursu mezunları

250 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize 7 - 9 yaş tiyatro eğitimleri verdik.

7 - 9 yaş tiyatro dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah 7 - 9 yaş tiyatro kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel 7 - 9 yaş tiyatro eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

7 - 9 yaş tiyatro eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Tiyatro ile birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için çocuklara özel bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. Çocuklarınız ister grup eğitimlerine katılsın, ister özel ders alsın, Sanat Akademi’de hayal güçlerini genişletecek, eğlenceli eğitimler ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaklar.

7 - 9 yaş tiyatro kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuklar için tiyatro eğitimi
sosyal etkinlikler 7 – 9 yaş tiyatro kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi 7 - 9 yaş tiyatro kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

7 - 9 yaş tiyatro kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile sergi gezileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi 7 - 9 yaş tiyatro kursu olarak öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Çocuklarınızın kendine vakit ayıracağı, huzurlu ve eğlenceli bir 7 – 9 yaş tiyatro kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

7 - 9 yaş tiyatro eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece 7 - 9 yaş tiyatro eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak tiyatro dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! 7 - 9 yaş tiyatro kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk tiyatro kursu

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

7 - 9 yaş tiyatro kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle 7 – 9 yaş tiyatro eğitimimize şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik 7 – 9 yaş tiyatro kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan tiyatro tekniklerini ve püf noktalarını öğrenecekleri tiyatro eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından 7 - 9 yaş tiyatro eğitimleri ile hayatlarının her alanında kullanacakları bilgiler edinmelerine destek oluyoruz!

7 – 9 yaş tiyatro workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

7 - 9 yaş tiyatro eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınıza yaratıcılık ve hayal gücü katacak, özgüvenlerini artırarak okul ve sosyal hayatlarında fark edilmelerine destek olacak 7 - 9 yaş tiyatro kursu ile tanışın! 7 - 9 yaş tiyatro kurs programımızı yakından inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden tiyatro kursu almasını sağlayın!

7 – 9 yaş çocuklar için tiyatro kursunun çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Beden ve benlik farkındalığı kazandırır,
 • Bedensel ve zihinsel enerjiyi açığa çıkarır,
 • Kişilik ve karakter oluşumunu destekler,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık kazandırır,
 • Duygularını özgürce ifade etmesini sağlar,
 • Sözel ve sözel olmayan iletişim becerilerini artırır,
 • Konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirir,
 • Yaratıcılık ve estetik bakış açısı sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Eleştirel düşünce becerilerini geliştirir,
 • Bilgiye ulaşmaya ve onu kullanmaya istekli duruma getirir,
 • Kendi öğrenme ritmini bulmasını sağlar,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Grup içinde işbirliği yapabilme özelliğini geliştirir,
 • Oyunculuk ve rol yapma becerilerini geliştirir,
 • Sahne sanatlarını öğrenmesine ve gelecek hedeflerini şekillendirmesine yardımcı olur.

Eğlenceli tiyatro serüvenimize başlıyoruz! Etkili iletişim kurabilen, sanat bakış açısına sahip bireyler yetiştiriyoruz! 1. – 2. hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı;
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Başkalarını Tanıma
 • Sınıf Arkadaşlarını Tanıma
 • Öğrencilerin Her Birinin 5’er Dakika Kendini Anlatması
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Beden Kavramı ve Fizyoloji
 • Duruş – Postür
 • Uzuvlar ve Hareket Kabiliyetleri
 • Kaba ve İnce Motor Beceriler
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Hareket Çalışmaları
Çocuk tiyatro kursları ilk haftasında öğrencilerimizi yakından tanıyarak yaratıcı drama etkinlikleriyle sahne sanatlarına giriş yapıyoruz! Önce eğlenecek sonra öğrenecekler…

Sınıf arkadaşları ile kaynaşan öğrencilerimiz, grup çalışmalarında nasıl davranması gerektiğini öğreniyor, yavaş yavaş sorumluluk alıyor. 3. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı;
 • Bireyler Arası İletişim ve Etkileşim Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisi İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Yeni Girilen Ortam ve Durumlara Uyum Sağlama
 • Grup Çalışmalarında Temel Davranış Kuralları
 • Grup Çalışmalarında Bütünün Parçası Olarak Sorumluluk Bilinci
 • Grup Çalışmalarında Uyum Becerileri
 • Sınıf Arkadaşları İle Uyumlu Hareket Etme Uygulamaları
 • Yaratıcı Drama Çalışmalarıyla İletişim Becerilerini Geliştirme
 • Oyun ve Dans İle İletişim Becerilerini Geliştirme
7 – 9 yaş Tiyatro Kursu sayesinde kendisi ve başkalarıyla sağlıklı iletişim kurabilen çocuklarımız, benlik algılarını ve farkındalıklarını geliştirmiş olacaklar.

Çocuklarımızın güven duygularını geliştirmeye odaklanıyoruz. Yaratıcı drama etkinlikleri ile sözlü – sözsüz ifade becerilerini geliştiriyoruz. 4. – 6.Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Uyum ve Güven Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisine Güvenini Sağlama
 • Başkalarına Karşı Güven Duygusunu Geliştirme
 • Bireysel ve Grup Etkinliklerinde Sevgi, Saygı, Hoşgörü İle Hareket Etme
 • Empati Kurma
 • Özgüven Geliştirici Yaratıcı Drama Etkinlikleri
 • Oyunlar ve Performans
 • Duygularının Farkına Varma
 • Duygularını İfade Etme
 • Oyun ve Dansla Duygu İfade Etme
 • Sözlü-Sözsüz İfade Becerileri
 • Duyu Çalışmalarına Yönelik Etkinlikler
 • Bireysel Özellikler İle Duyu Çalışmaları Arasındaki İlişkiler
 • Duyu Organlarını Verimli Kullanma
 • Günlük Yaşamda Duyularını Etkin Kullanma
 • Yaratıcı Drama ve Oyun İlişkisine Yönelik Çalışmalar
 • Yaratıcı Drama İle İlgili Kavramlar
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Oyunun Özellikleri
 • Oyun Yolu İle Öğrenme
 • İşitme Duyusuna Yönelik Çalışmalar – Aktif Dinleme ve Kavrama
 • Görme Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Tatma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Dokunma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Oyun ve Yaratıcı Drama İle Uygulamalar
7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu ile çocuklarınız kendilerini başkasının yerine koyarak farklı duyguları hissedebilecek, duyu organlarını daha iyi kullanacaklar.

Sahnede güçlü bir nefes ve ses kullanmak gerekir! Bu hafta nefes çalışmaları ile çocuklarımızın kesintisiz konuşabilmelerini sağlıyoruz. 7. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • İletişim Becerilerine Yönelik Çalışmalar
 • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Sözlü ve Sözsüz Yapılan İletişim
 • Motivasyon Sağlama ve Harekete Geçme
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Olay, Olgu ve Sorunlarda Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Hareket- Ses- Nefes Çalışmaları
 • Ses ve Nefes Çalışmaları
 • Hareket Çalışmaları
 • Kendini İfade Etme Uygulamaları
 • Topluluk Önünde Dans, Hareket ve Konuşma Uygulamaları
 • Oyun ve Müzikle Hareket Becerileri
7 – 9 yaş çocuklar için tiyatro eğitimi 7.haftanın sonunda çocuklarımız bedenlerini ve nefeslerini koordineli bir şekilde kullanmayı öğrenmiş olacaklar.

Hayal gücü geliştirme çalışmaları ve empati uygulamaları ile öğrendiklerimizi pratiğe döküyoruz. 8.Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Algı Eğitimi ve Empatik Gelişim Çalışmaları
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Sorunların Çözümünde Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Duyu ve Algı Eğitimi Konusundaki Kavramlar
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Yaratıcılığını Ortaya Koyma ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Çalışmaları
 • Doğaçlamalarda Grup Etkinlikleri Arasındaki İlişkiler
 • Drama Çalışmalarıyla Empati Uygulamaları
 • Drama Çalışmalarıyla Konuşma ve İfade Uygulamaları
8.hafta çocuk tiyatro kursları sonunda çocuklarımız günlük hayatta yaşadıkları olaylara farklı açılardan bakarak duygularını doğru şekilde ifade edebilecekler.

Yaratıcı drama etkinliklerimiz öyküler, şiirler ve masallarla devam ediyor! Farklı sanat dalları ile yaratıcı dramayı bir araya getiriyoruz. 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutuna İlişkin Çalışmalar
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutunu Kavrama
 • Toplumsal Yaşamda Gözlem Gücünü Geliştirme
 • Resim Sanatını Yaratıcı Drama İle İlişkilendirme
 • Resim Sanatının Yaratıcı Dramada Kullanımı
 • Müziğin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Ritmin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Yazınsal Türlerin (Öykü) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Öykü Arasındaki İlişkiler
 • Öyküden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Drama İle Şiir Arasındaki İlişkiler
 • Şiirden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Yazınsal Türlerin (Masal) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Masal Arasındaki İlişkiler
 • Masaldan Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Çalışmaları
 • Oyundan Yola Çıkarak Maske ve Kuklaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Yapımı
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları
7 – 9 yaş tiyatro kursları 9.haftanın sonunda maskelerimiz, kuklalarımız ve makyajımızla hikayeleri sahneye taşımış oluyoruz. Çocuklarımız uygulamalı derslerle tiyatroyu yakından öğreniyor.

Tiyatroyu yavaş yavaş tanıyor, doğaçlama çalışmalarıyla becerilerimizi sahneliyoruz. 10. – 12. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimlerini Kullanma
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları – Doğaçlama Drama Çalışmaları
 • Yaratıcı ve Eğitici Drama Çalışmaları
 • Yapılandırılmış Doğaçlama Çalışmaları
 • Kısa Bir Oyun Sergileme
 • Drama ve Tiyatro İlişkisi
 • Tiyatronun Tarihi
 • Çocuklar İçin Tiyatronun Önemi
 • Tiyatro Kavramları Hakkında Bilgilendirme
12.hafta çocuklar için tiyatro eğitimi sorunda yaratıcı dramanın tüm ayrıntılarını öğrenen çocuklarımız duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edecekler!

Başarılı bir tiyatro oyuncusu olmak için önce etkili iletişim kurabilmek gerekir! Çocuklarımıza diksiyon becerisi kazandırarak sağlıklı iletişim kurmaları için destek oluyoruz! 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Tiyatro İçin Diksiyon ve Ses Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınıları Çıkarma
7 – 9 yaş için tiyatro eğitimi sonunda çocuklarımız akıcı konuşma becerisi kazanacak, metin okuma ve sahne diyaloglarında başarılı olmak için temel atmış olacak!

İfade becerilerimizi geliştiriyoruz! Farklı olay ve durum kurgularında ses ve nefesimizi kullanmayı öğreniyoruz! 15. – 16. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Doğal Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
16.hafta çocuklar için tiyatro kursu sonunda ses ve nefesimizi kontrol etmeyi ve duygularımızı ifade edebilmeyi öğreniyoruz! Çocuk tiyatro kursları, çocuklarımıza duygularını en iyi şekilde ifade etme becerisi kazandırıyor!

Diksiyon uygulamaları ile bir oyuncunun olmazsa olmazı akıcı konuşma becerisini genç yeteneklerimize kazandırıyoruz. 17. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların Kelimelerle İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
17.hafta çocuk tiyatro kursları sonunda hem okulda hem de sosyal hayatlarında diksiyonları ile herkesi büyüleyecek çocuklarımızı hayata kazandırıyoruz.

Beden dili eğitimimize başlıyoruz! Sahnede doğru bir duruş ve etkin beden dili kullanımı için eğitim şart! 18. – 20. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar (Uzuvlar üzerine tek tek çalışmalar, Uzuvlar üzerine bütünsel çalışmalar)
 • Duruş ve Postür
 • Duruşu Düzeltme Çalışmaları
 • Beden Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Adım Çalışmaları
 • Beden Dili Kullanımı
 • Topluluk Önünde Beden Dili Kontrolü
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Tepki Vermenin Çeşitleri
 • Farklı Olay ve Durumlara Tepki Çalışmaları
 • Mimik Çalışmaları
 • Duyguların İfadesine Yönelik Yaratıcı Çalışmalar
 • Beden Yoluyla Farklı İfadeleri Canlandırma Çalışmaları
 • Çeşitli Rahatlama Hareketlerinin Uygulanması
 • Kısa Öykü Canlandırma Çalışmaları
 • Farklı Doğaçlama Oyunlarının Uygulanması
7 – 9 yaş tiyatro eğitimi sayesinde çocuklarımız sağlıklı bir postür kazanacak, beden dilinin anlamlarını öğrenerek hem ifade hem de anlama becerilerini geliştirmiş olacaklar.

Çocuklarımız role adapte olacakları senaryo okuma ve anlama çalışmaları yapacaklar. 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Karakter Yaratma
 • Kendi Karakterini Bulma
 • Çeşitli Oyun Sahnelerinden Çalışmalar
 • Diyalog Çalışmaları
 • Kısa Oyun Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
7 yaş tiyatro kursları 22.haftasının sonunda hem metin okumayı hem diyalog sürdürmeyi öğrenen çocuklarımız, sahnede harikalar yaratacaklar…

İzleyici gözlerle nasıl baş edecekler? Bu hafta sahnede karakter canlandırmayı ve topluluk önünde olmanın yarattığı heyecanı yenmeyi öğrenecekler. 23. – 25. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Oyunculuk Yeteneğini Canlandırma
 • Gözlem Alıştırmaları, Dikkati Toplama Alıştırmaları, Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma ve Rolü Devam Ettirme Teknikleri
 • Diyalog Kurma ve Çeşitli Oyun Sahnelerini Canlandırma
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
25.hafta 7 – 9 yaş tiyatro eğitimi sonunda oyunculuk yeteneklerini geliştiren çocuklarımız, izlenme kaygılarının da önüne geçmiş olacaklar…

Tiyatro sahnesinin en önemli ögeleri olan dekor ve reji unsurlarına değiniyoruz. Çocuklarımız sahne arkasında da çalışacak... 26. – 28. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor Hazırlıkları
 • Kostüm Seçimi
 • Makyaj Hazırlıkları
 • Işık Hazırlıkları
 • Reji Ekibinin Hazırlıkları
 • Sahne İçin Son Kontroller
 • İlk Oyuncunun Hareketi
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Pandomim
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Değerlendirme
28.hafta 7 – 9 yaş çocuklar için tiyatro kursları ile makyajdan kostüme, dekordan ışığa kadar tiyatronun tüm bileşenlerini öğrenen çocuklar, sanatsal yaratım sürecinin keyfini çıkaracaklar.

Tiyatro ve kamera önü oyunculuğu arasındaki farkları öğrenerek kamera önünde de rol yapma tekniklerine hakim olacağız… 29. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Kamera Önü Oyunculuk Nedir?
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • Film ve Dizi Yapım Süreçleri
 • Senaryo Nasıl Yazılır?
 • Karakterler Nasıl Oluşturulur?
 • Rejide Kimler Var?
 • Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Görüntü Yönetmeni Ne İş Yapar?
 • Dizi ve Filmlerde Hangi Ekipmanlar Kullanılır?
 • Kamera Türleri
 • Kaç Kamera İle Çekim Yapılır?
 • Kamera Çekim Ölçekleri
 • Kamera Oyuncuyu Hangi Açılardan, Nasıl Çeker?
 • Tek Kameraya Karşı Oynama Tekniği
 • İki ve Üç Kameralı Çekimlerde Oynama Tekniği
 • Sabit ve Hareketli Kameralara Göre Oynama Tekniği
 • Çeşitli Film ve Dizi Sahnelerinin İzlenmesi
 • Kamera Karşısında Durma ve Oynama Alıştırmaları
7 – 9 yaş kamera önü oyunculuk eğitimi ilk haftamızda kameralar, çekim açıları, dizi ve film çekimlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi edinerek sadece tiyatroda değil kamera karşısında da rol yapmanın değerini fark edeceğiz…

Kamera karşısı oyunculuk becerilerimizi geliştirmeye başlayalım… Beden kontrolü, ses kullanımı ve nefes egzersizleri ile heyecanımızı yeniyoruz! 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
 • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet, Davranış
 • Mimik ve Jestler
 • Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
 • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Kamera Karşısında Heyecanı Yenmenin Yolları
 • Durma ve Hareket Etme
 • Gündelik Bir Eylemi Oynama Çalışması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Doğal Konuşma
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Kamera Önü Alıştırmaları
7 – 9 yaş çocuklar için tiyatro kursu programımız, iyi bir oyuncunun kamera önünde de neler yapabileceğini çocuklarımıza öğreterek keyifli bir eğitim almalarını sağlıyor.

Kamera önünde acıyı, ağrıyı, sevinci ve heyecanı aktarmayı öğrenecekler. En güzel ve saf duygular çocuklarımızın mimiklerinde saklı… 31.Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Senaryoyu Deşifre Etme
 • Bir Rolü Analiz Etme Yöntemleri
 • Rolün Sosyal ve Psikolojik Boyutları
 • Role Giriş Alıştırmaları
 • Rolü Benimseme ve Anlama
 • Etki ve Tepki Egzersizleri
 • Çeşitli Duyguların ve Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Beş Duyu ve Duyu Hafızasının Anlamı
 • Koklama ve Tat Alma Duyuları
 • Koklama ve Tat Alma Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Duyma ve Denge Duyuları
 • Duyma ve Denge Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Ağrı Alıştırmaları
 • Kızgınlık Alıştırmaları
 • Sevinç Alıştırmaları
 • Heyecan Alıştırmaları
 • Ritim ve Beden Koordinasyonu Egzersizleri
 • Kamera Önünde Rol Çalışmaları
7 – 9 yaş Tiyatro Kursu ile çocuklarımız duygularını kamera karşısında yansıtmayı öğrenerek adeta profesyonel bir oyuncu gibi rol yapacaklar.

Son haftamızın ilk bölümünde kamera önü oyunculuk uygulamaları yaparak öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Dinlemenin Önemi
 • Etkili Dinleme/Aktif Dinleme/Pasif Dinleme
 • Dinleme Alıştırmaları
 • İç Konuşma ve Egzersiz: Bekleme
 • İç Konuşma ve Tepki İlişkisi
 • Karakterin İç Konuşmasının Jest ve Mimiklere Yansıtılması
 • Monolog/Uzun Soluklu Konuşma
 • Uzun Soluklu Konuşmada Ses ve Nefes Denetimi
 • Uzun Soluklu Konuşmada Duygu Akışı
 • Dramatik Konuşma Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşı İle Karşılıklı Konuşma
 • Karaktere Uygun Konuşma
 • Diyalogları Ezberleme Alıştırmaları
 • Unutmaya Karşı Alınacak Önlemler
 • Sufle Alarak Oynama
 • Yakın Plan Oynama
 • Gerilim Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Heyecan Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Üzüntüyü ve Sevinci Sesle Yansıtma
 • Kamera Önü Oyunculuk Çalışmaları
7 – 9 yaş tiyatro eğitimleri uygulama dersleriyle hayal dünyalarını geliştirecek, özgürce rol yapmanın yarattığı duygu ile kendilerini daha iyi ifade edecekler.

Tiyatro ve kamera önü oyunculuğuna dair öğrendiklerimizi gözden geçirecek, genç yeteneklerimizle sahne performansları sergileyeceğiz. 32. Hafta 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı:
 • Kamera Karşısında Uzun Soluklu Konuşma
 • Aksanlı Konuşma ve Şive/Ağız Alıştırmaları
 • Telefonla Konuşma
 • Kamera Karşısında Telefonla Konuşma Alıştırmaları
 • Önceden Belirlenen Bir Telefon Sahnesi Üzerinde Toplu Çalışma
 • Oyuncu‐Rol Seçmelerine Hazırlanma Yöntemleri
 • Kast Direktörü ile Yüz Yüze Görüşme Kuralları
 • Rol Seçimi ve Casting Görüşmesi Provası
 • Metin/Senaryo Değerlendirme Alıştırmaları
 • Set Hazırlıkları
 • Işık ve Temel Set Bilgisi
 • Makyaj ve Kostüm Hazırlıkları
 • Kamera Açıları ve Kadraj Kararı
 • Role Girme ve Rolü Sürdürme Alıştırmaları
 • Kamera Önü Çekim Uygulamaları
 • Değerlendirme
 • Soru – Cevap
8 aylık 7 – 9 yaş tiyatro eğitiminin sonuna geldik. Çocuklarımız özgüvenleri gelişmiş, iletişim becerileri güçlü, kendini rahatça ifade edebilen, sorumluluk sahibi ve sağduyulu bireyler olarak akademiden mezun olacaklar.

7 - 9 Yaş Yaratıcı Drama Kursu Programı – 250’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 250’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 7 - 9 yaş tiyatro kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? 7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Programı

Yaratıcı drama ile başlayan serüvenimiz tiyatro oyunculuğuyla güçlenecek, kamera önü ile taçlanacak! Çocuklarınızın keyifli bir eğitim alması için Sanat Akademi tiyatro kursları ile tanışın…

7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, yaratıcı drama ve doğaçlama, tiyatro oyunculuğu teknikleri, diksiyon ve beden dili kullanımı, kamera önü rol yapma becerileri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; oyunculuğu merak eden ve temel oyunculuk becerisi kazanmak isteyen 7 – 9 yaş çocuklar ile çocuklarının özgüven kazanmasını, ifade becerilerini geliştirmesini, hobi edinmesini ve sosyalleşmesini isteyen ailelere yol göstermek için hazırlanmıştır.

Tiyatro kursları ile çocuklar yaratıcılıklarını ve zihinsel becerilerini geliştirerek hızlı düşünme ve karar verme yetisi kazanıyor, duygusal ifade güçlerini artırıyor, kendilerine daha fazla güvenerek girişken oluyorlar.

çocuk tiyatro eğitimleri

7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi 7 - 9 yaş tiyatro kursu merkezi Sanat Akademi olarak 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. 7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

7 – 9 Yaş Tiyatro Kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, tiyatro, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

7 – 9 yaş tiyatro kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. 7 – 9 yaş tiyatro kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. 7 – 9 yaş tiyatro kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun tiyatro kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. 7 – 9 yaş tiyatro kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi tiyatro eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. 7 - 9 yaş tiyatro kursu Florya, 7 - 9 yaş tiyatro kursu Bahçelievler, 7 - 9 yaş tiyatro kursu Ataköy, 7 - 9 yaş tiyatro kursu Yeşilköy, 7 - 9 yaş tiyatro kursu Zeytinburnu, 7 - 9 yaş tiyatro kursu Avcılar olarak hizmet veren 7 - 9 yaş tiyatro kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuklar için tiyatro kursu; zihinsel, fiziksel ve duygusal açıdan birçok yarar sunar. 7 – 9 yaş tiyatro kursları ile çocuklar beden dillerini etkili kullanır, akıcı ve anlaşılır konuşma becerisi kazanır, kendilerini sözel ve sözsüz şekilde daha iyi ifade edebilirler. Grup olmayı ve birlikte hareket etmeyi öğrenen çocuklar bencillikten uzak, sorumluluk duygusu ile yetişirler. Çocuklar için tiyatro eğitimleri ayrıca yeteneklerin keşfedilmesi ve doğru kariyer hedeflerinin koyulması açısından da faydalıdır. Tiyatro mesleğini yapmak isteyen öğrenciler bu eğitimlerle konservatuvara yönlendirilebilirler. Çocuk tiyatro kursları; sosyalleşme ve iletişim kurma açısından da oldukça önemlidir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
7 – 9 yaş tiyatro kursu fiyatları

7 - 9 Yaş Tiyatro Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

7 - 9 Yaş Tiyatro Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

7 - 9 yaş tiyatro kursu sonrası aileler, çocuklarının gelişimlerine destek olmak ve hobi edinmelerini sağlamak için bu eğitimleri de alıyorlar. Çocuğunuz için en uygun eğitimleri öğrenmek istiyorsanız ailelerin ve öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın!

7 - 9 Yaş Tiyatro Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

7 – 9 yaş tiyatro kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Çocuk tiyatro kursu merkezimizi, 7 - 9 yaş tiyatro kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

7 - 9 yaş tiyatro eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi 7 - 9 yaş tiyatro kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

7 - 9 yaş tiyatro kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

250+

Mezun Öğrenci

7 - 9 yaş tiyatro kursu ile hayatına eğlence ve sanat katmış yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

827

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 4.135 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44