Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bağlama Kursu

Türküler Mızrabınızın Ucunda!

En Sevdiği Türküleri Kendiniz Çalmaya Ne Dersiniz? Sanat Akademi Bağlama Kursu

Türkülere ve bağlamanın sesine hayran olanlardan mısınız? Hep bağlama çalmayı öğrenmek ve sevdiğiniz türkülere enstrümanınızla eşlik etmek mi istediniz? Bağlama kursu ile bu arzunuzu gerçeğe dönüştürüyoruz!..

Usta bağlama eğitmenlerinden alacağınız dersler, bağlamanın duayenleriyle yapacağımız workshoplar ve söyleşiler, Türk Müziği’nin en özel eserlerinden oluşacağımız repertuvarımızla müzik tutkunlarını dolu dolu bir bağlama kursu bekliyor.

Sanat Akademi’nin keyifli ortamında aradığınız her şeyi bulacak, bağlama dersleri ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız..

Bağlama kursu ile yalnızca bir enstrümanı çalmayı öğrenecek, Anadolu’nun eşsiz türküleriyle değerlerimizi ve kültürümüzü daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız!

bağlama kursu

Tüm Bağlama Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 32 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Bağlama Kursu haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru bağlama tutuşu, ellerin bağlama sapında ve teller üzerindeki pozisyonu, Türk Müziği’nde usuller, tartımlar, ölçüler, bağlama perdeler, tezene kullanımı gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Bağlama Kursu Sanat Akademi

Sazınızın tellerine vurarak gönülleri hoş etmeyi öğrenmek istemez misiniz? Sanat Akademi’de Anadolu’nun ölümsüz türkülerine bağlamanızla eşlik edecek, otantik bir dünyaya adım atacaksınız. Siz de ailemizin bir parçası olun, uzman bağlama eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış bağlama dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir bağlama eğitimi alın!

bağlama kursu eğitmenleri

Ünlü Bağlama Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü virtüözlerden bağlama eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
bağlama kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Bağlama kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı bağlama kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı bağlama kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında bağlama kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların bağlama eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden bağlama eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

bağlama kursları

Gündelik Koşturmacalara Dur Deyin!

Çalışılması gereken sınavlar, yetişilmesi gereken işler, yöneticilerinize veya sevdiklerinize karşı sorumluluklarınız…

Tüm bunlara bir ara vermenin zamanı gelmedi mi? Dünyaya sanatın penceresinden bakın, yeteneklerinizi keşfedin, kendinize daha fazla zaman ayırın, yaşamınıza renk katın. Daha fazla vakit kaybetmeden Sanat Akademi bağlama kursları ile tanışın, boş vakitlerinize değer katın, mutluluğu yeni baştan yakalayın…

Sosyal ve keyifli bir ortamda alacağınız bağlama eğitimleri ile müzik tutkunuzun peşinden gitmeye ne dersiniz?

Türkülere Hayat Verin!

Anadolu’nun ölümsüz türküleri sizin ellerinizle yeniden hayat bulsun, bağlama dersleri ile türkülerle dolu bir 8 ay geçirin!

Türk Halk Müziği’nin duayenleri ile Sanat Akademi’nin büyülü atmosferinde bir araya gelin, bağlamanın ustalarında türkülerin ve enstrümanınızın sırlarını öğrenin, Anadolu topraklarının yetiştirdiği sanatçıları ve yeşerttiği kültürü daha yakından tanıyın! Kendinize şehir hayatının koşturmacasından uzak, otantik bir dinlenme fırsatı armağan edin...

Müzik ve türkülerle hayatınızı değiştirmek için daha fazla beklemeyin, bağlama dersleri ile dünyanızı renklendirin!

bağlama eğitimi
bağlama eğitimleri

Sakin ve Huzurlu Bir Dünyayla Tanışın!

Türküler eşliğinde koşturmacalardan ve gürültüden uzaklaşın, bağlama kursları ile zihninizin boşaldığını hissedin!

Türkülerin terapi etkisi yaratan sakinliğiyle daha huzurlu ve mutlu bir yaşam tarzına geçiş yapın, hayatınızda müziğe yer ayırarak farklı dünyaları keşfedin, Anadolu’nun değerleriyle yaşamınızı şekillendirin. Siz de tüm bu koşturmacalardan sıkıldıysanız bağlama kursu ile sıkı bir değişiklik yapmanın zamanı geldi.

Sanat Akademi’de hayatınızı baştan aşağı değiştirecek bir bağlama kursu sizi bekliyor, bu fırsatı kaçırmayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yalnızca bağlama çalmayı öğrenmekle yetinmeyerek Anadolu’nun eşsiz değerleri ve güzelliklerini de deneyimleyeceğiniz bir bağlama kursu için hazır mısınız? Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun bağlama kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir bağlama eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun bağlama kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre bağlama eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bağlama dersleri veriyoruz.

bağlama kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi bağlama dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Bağlama kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Bağlama eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Bağlama Kursları ile Anadolu’ya Müzikal Bir Yolculuk Yapın!

Kent hayatının gürültüsü ve koşturmacalarından bağlama kursu ile uzaklaşın, kendinize zaman ayırarak otantik bir yolculuğa çıkın! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun bağlama eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle bağlama kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi bağlama kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik bağlama eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, müziğin ve bağlaman büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
bağlama kursları

Sevdiğiniz Türkülere Eşlik Edin!

Bağlama kursları ile en sevdiğiniz türküleri kendiniz çalmayı öğrenin, kendinizi bunalmış hissettiğinizde sığınabileceğiniz bir hobi edinin!

Kayıt Ol »

Kültürümüzü Yakından Tanıyın!

Anadolu’nun ölümsüz değerlerini, eşsiz kültürel mirasını ve güzelliklerini türkülerimizden tanıyın, bağlama kursu ile mistik bir dünyayı deneyimleyin!

meb ruhsatlı bağlama kursu

MEB Ruhsatlı Bağlama Kursu

Sanat Akademi bağlama eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir bağlama kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bağlama dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız bağlama eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı bağlama dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Bağlama kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Bağlama Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız bağlama kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı bağlama dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, dikte ve deşifreye yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dinletiler, bağlama kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Bağlama çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir bağlama kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla bağlama derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı bağlama eğitimi
bağlama eğitimleri

Uluslararası Standartta Bağlama Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan bağlama eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bağlama kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, bağlama eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, bağlama eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Bağlama dersi içeriklerimizi öğrencilerimizin istek ve beklentilerini göz önüne alarak sürekli güncelliyor, sizlere en iyi bağlama kursu deneyimini sunduğumuzdan emin olmak için programlarımızı yenilemeyi ihmal etmiyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Bağlama kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Bağlama eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, virtüözleri ve orkestralarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım.

bağlama dersi
bağlama dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Bağlama eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece bağlama kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için bağlama kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Bağlama Kursu Yorumları

Dünyanızda Yeni Bir Boyut Açın!

Gündelik rutininizden kaçarak keyifli vakit geçirebileceğiniz bir hobi edinmeye ne dersiniz?

Müzikle Terapi Olun!

Sıkıntılarınızdan, üzüntülerinizden ve stresten bağlama kursları ile uzaklaşın!

Türkülere Hayat Verin!

Bağlama kursu ile türkülere ve duygulara hayat verin, kendinizi Anadolu kültüründe keşfedin!

bağlama kursu mezunları

500+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize bağlama eğitimleri verdik.

Bağlama dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel bağlama kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye bağlama dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir bağlama eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Bağlama kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta bağlama eğitimi olmak üzere müzikten oyunculuğa, danstan baleye, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Bağlama kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

bağlama eğitimleri
sosyal etkinlikler bağlama kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi bağlama kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir bağlama dersi sunuyoruz!

Bağlama kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri, konser organizasyonları ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi bağlama kursu olarak öğrencilerimizin bağlama başta olmak üzere farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, bağlama ve müzik dinletileri ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Bağlama kursu kapsamında her anınızı değerli kılmak için yalnızca bağlama dersleri ile yetinmiyor, derslerimizin yanına sosyal ve kültürel aktiviteler ekliyor, çeşitli organizasyonlar düzenleyerek anın tadını çıkarıyoruz!

Sanat Cafe

Bağlama eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece bağlama eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak bağlama ve müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
bağlama dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Bağlama kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, virtüözler ve bağlama kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle bağlama eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, virtüözleri, orkestra şefleri, prodüktörleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik bağlama eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin ve bağlama çalmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik bağlama eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Müzik yapmayı ustasından öğreniyoruz!

bağlama workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Bağlama eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Bağlama Kursu Detaylı Eğitim Programı

Hayatınızda türkülerle dolu yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmedi mi? Anadolu’nun güzelliklerini enstrümanınızla keşfetmek, sevdiğiniz türkülere enstrümanınızla eşlik ederken kentin gürültüsünden uzaklaşmak istemez misiniz? Detaylı bağlama eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman müzik ve bağlama eğitmenlerinden bağlama kursu alma şansını kaçırmayın!

Bağlama kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Şehrin gürültüsü ve koşturmacasından uzaklaşmanızı sağlar,
 • Sevdiğiniz türkülere enstrümanınızla eşlik etmeyi öğrenirsiniz,
 • Terapi etkisi yaratacak bir hobi edinirsiniz,
 • Zihninizi rahatlatır,
 • Psikolojinizi olumlu yönde etkiler,
 • Güzel vakit geçirmenizi sağlar,
 • Boş zamanlarınıza değer katar,
 • Anadolu kültürünü tanırsınız,
 • Milli değerlerimizi ve güzelliklerimizi öğrenirsiniz,
 • Müzik kulağınız gelişir,
 • Kendi repertuvarınızı oluşturursunuz,
 • Nota okuma becerisi kazanırsınız,
 • Türk makamlarını öğrenirsiniz,
 • Türk ölçü ve usullerini tanırsınız.

İlk işimiz enstrümanımızla arkadaş gibi olmak! Bağlama eğitimi yolculuğumuza doğru bağlama pozisyonları ile başlayacağız… 1. – 2. Hafta Bağlama Kursu Programı:
 • Temel Müzik Bilgisi
 • Bağlamanın Tarihi
 • Bağlamanın Özellikleri
 • Bağlamada Oktav
 • Bağlamadaki Perde Adları
 • Bağlamada Oktav Genişliği
 • Bağlamada Doğal Çalma Pozisyonu
 • Doğru Bağlama Tutuşu
 • Bağlamada El Pozisyonlarına Giriş
 • Pozisyon Düzeltmeleri
Sanat Akademi’nin sevecen ve sanat dolu atmosferinde sınıf arkadaşlarımızla ve enstrümanımızla tanıştığımız ilk bağlama dersleri ardından gelişimimize hızla devam edeceğiz!

Enstrüman becerimizi arttırmak için el ve tezene egzersizleri yapıyor, bağlama dersleri ile pratiğimizi geliştiriyoruz. 3. – 4. Hafta Bağlama Kursu Programı:
 • Seslerin Porte Üzerinde Gösterimi
 • Deşifre Çalışmaları
 • Bağlamada Sağ El Teknikleri
 • Bağlamada Sol El Teknikleri
 • Elin Bağlama Sapındaki Pozisyonu
 • Elin Tel Üzerindeki Pozisyonu
 • Sağ ve Sol El Koordinasyonu
 • Tezenenin Teldeki Konumu
 • Süreli Tezene Vuruşları
 • Yukarıdan Aşağı Tezene Vuruşu
Bağlama eğitimi ile ilk ayımız sona ererken enstrümanımızı doğru kullanmayı öğrenecek, porteyi okumayı öğreneceğiz.

Bilgilerimizin teoride kalmasına izin veremeyiz! En sevilen türkülerle pratiklerimize başlıyoruz. 2. – 5. Ay Bağlama Kursu Programı:
 • Dörtlük Tartımların Tezene Vuruşu
 • Sekizlik Tartımların Tezene Vuruşu
 • Dört Onaltılık Tartımların Tezene Vuruşu
 • Noktalı Sekizlik Tezene Vuruşları
 • Senkoplu Tartımlar
 • Bağlama ve Tezenenin Doğru Tutuşu
 • Seslerin Bağlamadaki Yeri
 • Parmak Baskılarının Doğru Kullanımı
Farklı ölçülerde egzersizler yaptığımız 4 aylık bağlama dersleri sonunda sevdiğiniz türkülere kolaylıkla eşlik edebilir hale geleceksiniz.

Her geçen gün enstrümanımızda ustalaşıyor, son 3 ay bağlama eğitimi ile enstrümanımızın inceliklerini öğreniyoruz. 6. – 8. Ay Bağlama Kursu Programı:
 • Bağlamada Arızalı Sesler
 • Perde Alıştırmaları
 • Parmak Kullanımı
 • Parmak Kullanımı ve Perde İlişkisi
 • Halk Ezgilerinin İcrası
 • Usuller
 • Farklı Usullerde Tezene Vuruşları
 • Sekiz Birimli Usuller
 • Yöresel Üslup Çalışmaları
 • Örnek Eser Analizleri
 • Repertuvar Çalışmaları
Bağlama dersleri ile geçen 8 aylık keyifli yolculuğun ardından enstrümanımızda ustalaşmanın yanı sıra yeni arkadaşlar edinmiş ve unutulmaz anılar biriktirmiş olarak programımızı sonlandırıyoruz.

Bağlama Kursu Programı – 500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Bağlama Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bağlama kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Bağlama Kursu Programı

Türk Müziği’nin ölümsüz eserlerini kendiniz çalıp kendiniz söylemek istiyor, boş zamanlarınıza türkülerle değer katmayı arzu ediyorsanız keyifli içeriğiyle bağlama kursu programımız ilginizi çekecek!

Bağlama kursu haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru bağlama tutuşu, ellerin bağlama sapında ve teller üzerindeki pozisyonu, Türk Müziği’nde usuller, tartımlar, ölçüler, bağlama perdeler, tezene kullanımı gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Bağlama eğitimi programı; bağlama çalmayı öğrenmek isteyen, türkülere ve Türk müziğine ayrı bir sevgisi olan, Anadolu’nun kültürel mirası türküleri yakından tanımak isteyen tüm müzik tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Bağlama kursu; şehir yaşamının gürültüsünden ve koşturmacalarından uzaklaşarak daha huzurlu bir yaşam tarzını keşfetmenizi sağlar!

bağlama eğitimi

Bağlama Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Bağlama kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı bağlama kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Bağlama Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak bağlama kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Bağlama kursu eğitmen kadromuz; bağlama başta olmak üzere müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, virtüözler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak bağlama eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak ve bağlama çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir bağlama eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Bağlama kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Bağlama kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Bağlama kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi bağlama kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan bağlama kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Bağlama kursu Florya, bağlama kursu Bahçelievler, bağlama kursu Ataköy, bağlama kursu Yeşilköy, bağlama kursu Zeytinburnu, bağlama kursu Avcılar olarak hizmet veren bağlama kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Bağlama kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bağlama kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi bağlama kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Bağlama kursu; her şeyden önce sizlere türkülerle dolu bir deneyim sunarak güzel vakit geçirmenizi sağlar. Buna ek olarak bağlama kursları sırasında yapacağınız egzersizler müzikal becerilerinizin yanı sıra fiziksel ve zihinsel pek çok kazanım da barındırmaktadır. Bağlama eğitimi ile el-göz-zihin koordinasyonunu ve odaklanmanızı arttırabilir, çalışma disiplini edinebilir, hızlı okuma ve problem çözme becerisi kazanabilirsiniz. Bunların yanında sosyalleşmeye de önem veren bağlama kursu programımızla yeni arkadaşlar edinebilir, sizin gibi türkülere ve müziğe tutkun insanlarla tanışabilirsiniz.

Bağlama çalmayı öğrenmek doğru bir bağlama eğitimi ve düzenli egzersizle oldukça kolaydır. Sizin müzikal geçmişiniz ve seviyenize göre hazırlanan bir bağlama kursu ile 4-5 ay arasında sevdiğiniz şarkılara basit düzeyde eşlik etmeye başlayabilir, 8-10 ay arasında ise enstrümanınızda önemli ölçüde ustalaşabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
bağlama kursu fiyatları

Bağlama Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Bağlama Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Bağlama kursu ile hayatında müziğe ve türkülere özel bir yer ayıran kursiyerlerimiz müzik ve sanatın diğer alanlarıyla ilgilenmeye devam ediyor. Siz de bağlama kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Bağlama Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Bağlama kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, bağlama kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Bağlama eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında bağlama kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Bağlama kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Bağlama kursu ile müziğe hayatında yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

216

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.080 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44