Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Zeybek Kursu

Yiğitliğin Göstergesi Zeybek ile Dans Keyfini Yaşayın!

Boş Vakitlerinizi Efelerin Dansı ile Değerlendirin! Sanat Akademi Zeybek Kursu

Ege kültürüne ilginiz mi var? Yerel değerleri deneyimlemek, farklı kültürleri yakından tanımak her zaman ilginizi mi çekiyor? O zaman zeybek kursu programımızda aradığınızdan çok daha fazlasını bulacaksınız.

Mertliğin dansı zeybek ile duruşunuzu değiştirmeye hazır olun! Efe kültürün yakından tanıyacağınız ve kendinizle gurur duyacağınız bir serüven sizi bekliyor, vakit kaybetmeden siz de zeybek kursu ile Ege müzikleri ve dans figürleri ile tanışın!..

Boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz zeybek kursu ile kendinize kaliteli bir vakit ayırmış olacak ve size uygun bir dans ile dans yetenekleriniz geliştirmenin keyfine varacaksınız!

Zeybek kursu ile özgüven kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Zeybek oynayarak kendinizi geliştirebilir ve zeybek dansının dik duruş gerektiren figürleriyle postürünüzü düzeltebilir, kendinize güveninizi tazeleyebilirsiniz!

zeybek kursu

Tüm Zeybek Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
16 Hafta 16 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Zeybek Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 16 haftalık bir program olup müzik ve ritim algısından beden farkındalığına kadar her yönden sizleri geliştirecek; Harmandalı, Çökertme, Kerimoğlu ve Yörük Ali Zeybeklerinin tekniklerinden koreografi sergilemeye kadar farklı konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Zeybek Kursu Sanat Akademi

Hayatınızı Ege müzikleri, zeybek figürleri ve Efelerin değerleri ile renklendirmeye, boş vakitlerinize değer katmaya ne dersiniz? Uzman zeybek eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış zeybek dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir zeybek eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

zeybek kursu eğitmenleri

Ünlü Zeybek Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan zeybek eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
zeybek kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Zeybek kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı zeybek kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı zeybek kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında zeybek kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların zeybek eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden zeybek eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

zeybek kursları

Keyif Alacağınız Bir Hobi İstiyorsanız…

Günlük yaşantınızda sürekli aynı şeyleri yapmak, kendinizi ev ve iş hayatı arasında sıkışmış hissetmenize neden olmuyor mu? Siz de artık biraz sosyalleşmek ve verimli bir aktivite mi yapmak istiyorsunuz?

Sürekli aynı aktiviteleri yapmak sizlere de sıkıcı ve bunaltıcı mı gelmeye başladı? O halde zeybek kursları ile en güzel seçeneklerden birini değerlendirmenin zamanı geldi! Enerjinizi dansa yönlendirerek kendinizi çok daha iyi hissedecek, farklı bir aktivite yapacak ve bedeninizi de geliştirmiş olacaksınız.

Keyif alacağınız bu yeni hobinizle kaliteli vakit geçirebilir ve kendinize bir değer katabilirsiniz. Zeybek dansı ile hem sizi herkesten ayıran bir hobiniz olacak hem de keyifli vakit geçirebileceksiniz!

Çekingenliği Aşın!

Dans etmeyi seviyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Dans etmekten çekiniyor, kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz bir dans mı arıyorsunuz?

Zeybek kursu tam size göre! Zeybeği öğrendiğiniz andan itibaren kendinize daha çok güvenmeye başlayacaksınız! Zeybek ile duruşunuz değişecek, iyi dans edebilme beceriniz ile özgüven tazeleyeceksiniz! Dansa olan yeteneğinizi keşfetmek ve herkesten ayrılan bir hobiye sahip olmak istiyorsanız Sanat Akademi’ye gelin!

Yeteneklerinizle göz dolduracağınız ve kendinize hayran kalacağınız bir serüvene atılmak için vakit kaybetmeden zeybek eğitimi ile tanışın!

zeybek eğitimi
zeybek eğitimleri

Daha Aktif Bir Yaşam!

Zeybek kursu ile hayatınıza dansı dâhil etmek istemez misiniz? Kolayca öğrenebileceğiniz, ancak fazla sayıda teknikleri olan Zeybek en keyifli Sanat Akademi’de öğrenilir!

Sanat Akademi Zeybek kursu ile hem kültürünüzü geliştirecek hem de boş vakitlerinizi en kaliteli şekilde değerlendireceksiniz. Zeybek kursu ile samimi ve sıcak bir atmosferde sosyalleşebilecek ve kendinizi geliştirebileceksiniz! Boş vakitlerinizde hareketsiz kalmayın, zeybek kursu ile siz de dans etmeyi öğrenebilir ve daha aktif bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Zeybek kursları ile Efelerin mirasını tanırken hareketsizliğin getirdiği hantallığı üzerinizden atabilirsiniz...

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sanat Akademi’de zeybek dansının ve Ege kültürünün zarafetiyle yoğrulmuş dolu dolu bir zeybek eğitimi sizleri bekliyor. Siz de yaşamınızda fark yaratmak istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun zeybek kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir zeybek eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun zeybek kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre zeybek eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan zeybek dersleri veriyoruz.

zeybek kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi zeybek dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Zeybek kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Zeybek eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Ege Kültürünü Zeybek Kursu ile Tanıyor, Hayatımıza Anadolu’dan Değerler Katıyoruz!

Yiğitlik, mertlik, cesaret, dayanışma ve arkadaşlık gibi değerlerin anlamını zeybek kursları ile bir kez daha kavrıyor, kültürel değerlerimizi dans figürlerimize aktarıyoruz. Siz de Efelerin mirasını yakından tanımak istiyor, halk danslarının en yiğit olanı ile hayatınızda fark yaratmayı arzuluyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun zeybek eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi zeybek kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik zeybek eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
zeybek kursları

Duruşunuz Değişsin!

Zeybek kursları ile duruş, postür ve yürüyüşünüzdeki bozuklukları düzeltin, özgüven kazanın, yere daha sağlam bastığınızı hissedin!

Kayıt Ol »

Yeni İlgi Alanları Keşfedin!

Ege kültürünü, müziklerini, kıyafetlerini ve değerlerini yakından tanıyın, zeybek kursları ile Efelerin kahramanlığını deneyimleyin, dünyaya farklı bir gözle bakmaya başlayın!

meb ruhsatlı zeybek kursu

MEB Ruhsatlı Zeybek Kursu

Sanat Akademi zeybek eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir zeybek kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun zeybek dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız zeybek eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı zeybek dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Zeybek kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Zeybek Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız zeybek kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı zeybek dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, zeybek kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir zeybek kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı zeybek eğitimi
zeybek eğitimleri

Uluslararası Standartta Zeybek Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan zeybek eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 300’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz zeybek kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, zeybek eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, zeybek eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Zeybek kursları ile öğrencilerimize Anadolu’nun eskimeyen değerlerini en güncel dans eğitim metotlarını kullanarak aktarıyor, yalnızca bir dans eğitimi vermekten öteye geçerek adeta bir kültür kursu programı sunuyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Zeybek kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Zeybek eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

zeybek dersi
zeybek dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Zeybek eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece zeybek kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için zeybek kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Zeybek Kursu Yorumları

Halk Danslarına İlginiz Mi Var?

Yeni ve farklı kültürleri tanımak, bedeninizle Ege’nin değerlerini deneyimlemek mi istiyorsunuz?

Zeybek Kursu ile Tanışın!

Anadolu’nun kahramanlık destanlarına zeybek kursları ile tanıklık edin, bedeninize yiğitlik katın!

Efelerin Cesaretini Yansıtın!

Zeybek kursları ile sahneye adım atın, heybetli dans figürleri ile devleştiğinizi hissedin!

zeybek kursu mezunları

300+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize zeybek eğitimleri verdik.

Zeybek dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel zeybek kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye zeybek dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir zeybek eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Zeybek kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta zeybek eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Zeybek kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

zeybek eğitimleri
sosyal etkinlikler zeybek kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi zeybek kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir zeybek dersi sunuyoruz!

Zeybek kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi zeybek kursu olarak öğrencilerimizin zeybek başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Zeybek kursları ile yalnızca dans becerimizi geliştirmeye odaklanmıyor, kültürel ve sosyal aktiviteler gerçekleştirerek Ege kültürüne, sanata, dansa ve hayata farklı bir gözle bakmayı öğreniyor, hayatımıza anlam katıyoruz.

Sanat Cafe

Zeybek eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece zeybek eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak zeybek ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
zeybek dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Zeybek kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve zeybek kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle zeybek eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik zeybek eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik zeybek eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

zeybek worksop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Zeybek eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Zeybek Kursu Detaylı Eğitim Programı

Duruşunuz ve yürüyüşünüz Efelerin dansı ile heybet kazanacak! Ege’nin kahramanlara has dansı zeybek ile hayatınızda anlamlı bir değişiklik yapmak istiyorsanız detaylı zeybek eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden zeybek kursu alma şansını kaçırmayın!

Zeybek kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Duruş ve postür bozukluklarını düzeltir,
 • Cesaret, yiğitlik, dayanışma, yardımlaşma gibi değerleri aktarır,
 • Ege kültürünü tanımanızı sağlar,
 • Adımlarınızı sağlam basmanıza yardımcı olur,
 • Ege müziklerini tanırsınız,
 • Müzikal farkındalığınız artar,
 • Bedeninizi daha iyi tanırsınız,
 • Ritmik algınız gelişir,
 • Müzikle uyumlu dans etmeyi öğrenirsiniz,
 • Yöresel halk danslarına iyi bir başlangıç yapmış olursunuz,
 • Kaslarınızı güçlendirir,
 • Bünyenizi sağlamlaştırır,
 • Özgüveninizi arttırır,
 • Sosyal yaşamda ve iş hayatında öne çıkmanızı sağlar,
 • Yeni arkadaşlar edinirsiniz,
 • Güzel vakit geçirirsiniz,
 • Boş vakitlerinizde yapabileceğiniz keyifli bir aktivite kazanırsınız.

Önce bedenimizi güçlendiriyor, duruş bozuklarımızı ortadan kaldırıyoruz. Zeybek dansının dik başlı figürlerine ayak uydurmanızı sağlayacak teknikler ile dans etmeye başlıyoruz. 1. Hafta Zeybek Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Tek Tek Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Bütünsel Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Yürüyüş Eğitimi
 • Doğru Dönüş Yöntemleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahne Nasıl Kullanılır?
 • Sahnede Duruş Nasıl Olmalı?
1.hafta zeybek eğitimi sonunda dans için doğru postürü kavramış olacak ve duruşunuzu düzgün bir şekilde ayarlayarak dans etmeye başlayacaksınız.

Zeybek müziklerini tanıyor ve bedenimizi ritimler eşliğinde hareket ettirmeyi öğreniyoruz. 2. Hafta Zeybek Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikli / Müziksiz Hareket
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Dans Adaptasyonu
 • Temel Zeybek Bilgisi
 • Başlangıç Seviye Temel Adımlar
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Doğru El ve Bel Tutuşu
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans ile Duygu Aktarımı
 • Doğaçlama Dans Çalışmaları
Zeybek kursları ile müzik kulağınız ve ritim algınız gelişecek, adımlarınız ritimle koordineli bir hal almaya başlayacak!

Beden dilimizle Efelerin cesaretini ve mertliğini yansıtmayı öğreniyor, dansımızla duygularımızı ifade ediyoruz. 3. Hafta Zeybek Kursu Programı:
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • İnsanlar Arası Mesafe ve Temas
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El ve Kolların Kullanımı
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı
 • Yüzün ve Başın Kullanımı
 • Sahnede Beden Dili
 • Zamanlama
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • İmaj Oluşturma Çalışmaları
 • Farklı Kombinasyonlarla Hareket Çalışması
Zeybek dersleri ile üç hafta sonunda bedeninizin dans pistiyle bir bütün haline gelmeye başladığını hissedeceksiniz.

Artık Harmandalı tekniğine geçebiliriz. Dört haftalık bu bölümümüzde zeybek dansının en popüler türlerinden Harmandalı tekniğini öğreneceğiz. 4. – 7. Hafta Zeybek Kursu Programı:
 • Harmandalı Teknikleri
 • Duruş
 • Temel Adımlar ve Yürüyüş
 • Erkek ve Kadın Hareketleri
 • Sekme ve Çapraz Figürler
 • Kaba Hava Oyunu
 • Diz Çökme
 • Dizin Yere Vurulması
 • El ve Kolların Kullanımı
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı
 • Eşli Çalışmanın Mantığı
 • Dansta Zamanlama
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyum
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Koreografi ile Birlikte Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans ile Duygu Aktarımı
 • Zeybek Styling
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
7. hafta zeybek eğitimi ile birlikte artık duruşunuz ve adımlarınızla Harmandalı tekniğini öğrenmiş olacaksınız.

Serüvenimiz bu defa da Bodrum yöresine ait Çökertme ile devam ediyor. 8. – 10. Hafta Zeybek Kursu Programı:
 • Çökertme Teknikleri
 • Duruş
 • Temel Adımlar ve Yürüyüş
 • Erkek ve Kadın Hareketleri
 • Sekme ve Çapraz Figürler
 • Kaba Hava Oyunu
 • Diz Çökme
 • Dizin Yere Vurulması
 • El ve Kolların Kullanımı
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı
 • Eşli Çalışmanın Mantığı
 • Dansta Zamanlama
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyum
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Koreografi ile Birlikte Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans ile Duygu Aktarımı
 • Zeybek Styling
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
Zeybek kursları ile 10. hafta sonunda Harmandalı tekniğinin yanına Çökertme’yi de ekleyecek, yeni figürler öğreneceğiz.

Yolumuz bu sefer de Muğla yöresine düşüyor, Kerimoğlu tekniğini öğrenerek dansa devam ediyoruz. 11. – 13. Hafta Zeybek Kursu Programı:
 • Kerimoğlu Teknikleri
 • Duruş
 • Temel Adımlar ve Yürüyüş
 • Erkek ve Kadın Hareketleri
 • Sekme ve Çapraz Figürler
 • Kaba Hava Oyunu
 • Diz Çökme
 • Dizin Yere Vurulması
 • El ve Kolların Kullanımı
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı
 • Eşli Çalışmanın Mantığı
 • Dansta Zamanlama
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyum
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Koreografi ile Birlikte Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans ile Duygu Aktarımı
 • Zeybek Styling
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
Kahramanlık türküleri ile geçen zeybek dersleri ile bu bölümüzde Kerimoğlu tekniğini icra etmeye başlıyoruz.

Son bölümümüzü Yörük Ali zeybeğine ayırıyor, Efelerin Efesi Yörük Ali gibi zeybek yapıyoruz. 14. – 16. Hafta Zeybek Kursu Programı:
 • Yörük Ali Zeybeği Teknikleri
 • Duruş
 • Temel Adımlar ve Yürüyüş
 • Erkek ve Kadın Hareketleri
 • Sekme ve Çapraz Figürler
 • Kaba Hava Oyunu
 • Diz Çökme
 • Dizin Yere Vurulması
 • El ve Kolların Kullanımı
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı
 • Eşli Çalışmanın Mantığı
 • Dansta Zamanlama
 • Eş İle Doğru İletişim Kurma ve Uyum
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Koreografi ile Birlikte Müziği Dinleme ve Ritim
 • Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans İle Duygu Aktarımı
 • Zeybek Styling
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
Zeybek kursu programımızı tamamlıyor, Ege’nin kahramanlık destanına dansımız ve sahne performansımızla eşlik ediyoruz!..

Zeybek Kursu Programı – 300’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 300’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Zeybek Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz zeybek kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Zeybek Kursu

Dans ederek yiğitlik öğrenilir mi demeyin! Zeybek kursları ile duruşunuz, yürüyüşünüz, hatta bakışınız bile değişecek! Sosyal bir ortamda yeni arkadaşlar edinerek eğlenceli ve güzel vakit geçirmek de cabası...

Zeybek kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 16 haftalık bir program olup müzik ve ritim algısından beden farkındalığına kadar her yönden sizleri geliştirecek; Harmandalı, Çökertme, Kerimoğlu ve Yörük Ali Zeybeklerinin tekniklerinden koreografi sergilemeye kadar farklı konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Zeybek kursu programı; Ege kültürünü yakından tanımak, zeybek dansının farklı tekniklerini öğrenmek, Efelerin mirasıyla dans etmek ve güzel vakit geçirmek isteyen her yaştan birey için özel olarak hazırlanmıştır.

Bizim de mükemmel raksımız var, diyebiliriz ve bu oyunu salonlarımızda müsamerelerimizde oynayabiliriz. Zeybek dansı her sosyal salonda, kadınla beraber oynanabilir ve oynanılmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk

zeybek eğitimi

Zeybek Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Zeybek kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı zeybek kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Zeybek Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak zeybek kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Zeybek kursu eğitmen kadromuz; zeybek başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak zeybek eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Zeybek kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Zeybek kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Zeybek kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi zeybek kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan zeybek kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Zeybek kursu Florya, zeybek kursu Bahçelievler, zeybek kursu Ataköy, zeybek kursu Yeşilköy, zeybek kursu Zeytinburnu, zeybek kursu Avcılar olarak hizmet veren zeybek kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Zeybek kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak zeybek kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi zeybek kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Zeybek kursu, özellikle dansın dik duruş ve doğru postüre dayalı olmasından dolayı duruş ve yürüyüş bozukluklarının giderilmesinde faydalıdır. Bunun yanı sıra zeybek kursları ile kaslarınızı güçlendirebilir, özgüven kazanabilirsiniz. Ayrıca zeybek eğitiminin faydaları arasında kültürel değerlerin aktarılmasını da saymak gerekir. Zeybek kursu sırasında Ege’nin kahraman Efelerinin ve zeybek türlerinin destansı öykülerini dinleyebilir, Anadolu mirasına bir kez daha hayran kalabilirsiniz.

Elbette. Zeybek dans figürleri karmaşıklığının azlığı ve vücudu pek zorlamaması bakımından en kolay öğrenilebilecek halk danslarından biridir. Nitekim adımları da genellikle ağırdır, ancak sağlam olması gerekir. Bu açıdan kısa süreli bir zeybek kursu ile farklı zeybek tekniklerine aşinalık kazanabilirsiniz, sandığınızdan çok daha az zaman içerisinden zeybek figürleri sergilemeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
zeybek kursu fiyatları

Zeybek Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Zeybek Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Hayatında anlamlı bir değişiklik yapan ve zeybek kursları ile Ege kültürünün büyüleyici dünyasına adım atan kursiyerlerimiz, farklı hobi kursları ile hayata dair bakış açılarını değiştirmeye devam ediyor. Siz de zeybek kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Zeybek Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Zeybek kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, zeybek kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Zeybek eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında zeybek kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Zeybek kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

300+

Mezun Öğrenci

Zeybek kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

290

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.450 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44