Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Rock’n Roll Kursu

Hazırlanın, En Çılgın Parçalar ile Rock’n Roll Yapıyoruz!

Bir Dönemin En Popüler Dansı Rock’n Roll Heyecanını Yaşayın!

Hayatın temposunu değiştirmeye ihtiyacınız mı var? Hareketli ritimler ve coşkulu ezgilerle yaşamınızı değiştirmek, dans pistinde çılgınlar gibi eğlenmek mi istiyorsunuz? Rock’n roll kursu ile sallanmaya ve dans pistini sallamaya hazır mısınız?

1950 ve 60’lı yılları kasıp kavuran Rock’n Roll dansı sizin de hayatınızı baştan aşağı değiştirecek! Elvis Presley, Michael Jackson ve Lenny Kravitz gibi duayenlerin müzikleriyle dans etmenin ve ışıldamanın tam zamanı!..

Sanat Akademi Rock’n Roll kursu ile hayatına renk katacak bir aktivite arayanlara unutulmaz bir deneyim vadediyor...

Rock’n roll’un çılgın ritimleri sizleri de saracak! Kendinizi iyi hissetmek, hareketsizliğin ağrılarından kurtulmak ve kendinizi dans ile ifade etmek için Rock n roll en güzel seçeneklerden bir tanesi!

rockn roll kursu

Tüm Rock’n Roll Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Rock’n Roll Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, rock’n roll temel adımları, rock’n roll stilleri ve rock’n roll dönüşleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Rock’n Roll Kursu Sanat Akademi

Ruhunuzu özgür bırakmak için aradığınız fırsat burada! Rock’n roll kursu ile özgürce dans etmenin tadını çıkarmaya hazırsanız uzman rock’n roll eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış rock’n roll dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir rock’n roll eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

rockn roll kursu eğitmenleri

Ünlü Dans Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan rock’n roll eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
rockn roll kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Rock’n roll kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı rockn roll kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı rock’n roll kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında rock’n roll kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların rock’n roll eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden rock’n roll eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

rockn roll kursları

Sıradanlıktan Kurtulun!

Hayatınızın monoton gitmesinden şikayetçi misiniz? Farklı bir şeyler yapmak, kaliteli bir vakit geçirmek mi istiyorsunuz?

Müzik dinlemeyi seviyorsunuz ancak bu size yetmiyor mu? O halde haydi dansa! Rock’n roll dansının çılgın ritimleri ve enerjinizi arşa çıkaracak temposu ile biraz eğlenmeye ve monotonluğa karşı gelmeye var mısınız? Kendinizi geliştirebileceğiniz ve çok eğleneceğiniz bu serüvene vakti kaybetmeden adım atın… Hayatınıza dans ile renk katabilir, keyifle sosyalleşebilirsiniz!

Günlük rutinlerinizi bir kenara bırakın! Sanat Akademi Rock’n roll kursu ile bunaltıcı sıradanlıkları yıkmaya geliyor! Haydi, kendinize biraz zaman ayırın ve dans etmeye hemen başlayın!

Elvis’in Dansı Ruhunuzu Tazeleyecek!

Müzik dehalarının mirası rock’n roll sizi de sallamaya geliyor! Elvis Presley, Lenny Kravitz gibi isimlerin efsaneleşmiş parçaları ile dans etmenin tadına varacaksınız.

Yaratıcılığınızı rock’n roll dansının çılgın figürleri ile keşfedebilir, dans serüveninizde çok eğlenebilirsiniz! Özgünlüğünüzü, ruhunuzu ve hayal gücünüzü açığa çıkaracak rock’n roll ile bambaşka bir dünyanın kapılarını açacaksınız! Dans ederek zihninizi tazeleyecek, yeteneklerinizi keşfederek kendinizle gurur duyacaksınız! Gelin, birlikte dans edelim...

Hayatınızın ritmi rock’n roll ile değişecek. Harikalar yaratacağınız dans pistinde sorunlarınızdan, koşturmalarınızdan, kaygı ve stresinizden uzaklaşacaksınız.

rockn roll eğitimi
rockn roll eğitimleri

Sosyalleşin, Öğrenin, Eğlenin!

Ev ve iş koşuşturmalarınızdan bunaldınız biraz farklı bir çevre edinmek, kendinize vakit ayırmak ve yeni arkadaşlar kazanmak mı istiyorsunuz? O halde vakit kaybetmeden dans etmeye başlayın.

Rock’n roll kursu ile Türkiye’nin en aktif dans kursu Sanat Akademi ailesine hızlı bir giriş yapmaya ne dersiniz? Eğlenirken öğrenecek, yeni arkadaşlar edinecek, paylaştıkça eğlencesi artan anlar deneyimleyeceksiniz. Yeter ki rock’n roll eğitimi ile bedeninizin isteklerine kulak verin ve kendinizi ritme bırakın.

Eğer siz de yalnızca müzik dinleyenlerden olmak istemiyorsanız Sanat Akademi ailesine hemen katılın, müziklere figürlerinizle eşlik etmeye başlayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Hem bedeninizi hem de zihninizi dinçleştirmek, hayatın bütün stresini dans ederek atmak için en doğru adres Sanat Akademi! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun rock’n roll kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir rock’n roll eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun rock’n roll kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre rock’n roll eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan rock’n roll dersleri veriyoruz.

rockn roll kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi rock’n roll dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Rock’n roll kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Rock’n roll eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Artık Sınır Tanımak Yok! Rock’n Roll Kursu ile Hafiflediğinizi Hissedecek, Özgürleşeceksiniz...

Sınırların, limitlerin, sorumlulukların ve koşturmacaların arasında ezilmeye son! Rock’n roll kursları ile limitin yalnızca kendiniz olduğunu fark edecek, özgür olmanın tadını çıkaracaksınız. Eğer zincirlerinizi dans ederek kırmak istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun rock’n roll eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi rockn roll kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik rock’n roll eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
rockn roll kursları

Dansın Büyüsüne Kapılın!

Baş döndüren dans figürleri ile nerede olduğunuzu bir an için unutun, rock’n roll kursları ile dans pistinin büyüsünü deneyimleyin!

Kayıt Ol »

Hayal Gücünüz Bedeninizde Yankı Bulsun!

Doğaçlama rock’n roll hareketleri ile yaratıcılığınızı konuşturun, duygularınızı dansla ifade edin, rock’n roll kursu gerçek “siz”i açığa çıkarsın!

meb ruhsatlı rockn roll kursu

MEB Ruhsatlı Rock’n Roll Kursu

Sanat Akademi rock’n roll eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir rock’n roll kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun rock’n roll dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız rock’n roll eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı rock’n roll dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Rock’n roll kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Rock’n Roll Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız rock’n roll kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı rock’n roll dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, rock’n roll kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir rock’n roll kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı rockn roll eğitimi
rockn roll eğitimleri

Uluslararası Standartta Rock’n Roll Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan rock’n roll eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 380’in üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz rock’n roll kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, rock’n roll eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, rock’n roll eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Rock’n roll kursları ile yaratıcılığınızı açığa çıkarabileceğiniz, kendinizi yeni baştan tanıyacağınız ve bilmediğiniz yanlarınızı keşfedebileceğiniz interaktif bir ders ortamı yaratıyor, beklentilerinizden ötesini size sunuyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Rock’n roll kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Rock’n roll eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

rockn roll dersi
rockn roll dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Rock’n roll eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece rock’n roll kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için rock’n roll kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Rock’n Roll Kursu Yorumları

Sınırları Unutun!

Hem bedeninizin hem de sorumluluklarınızın size koyduğu limitleri ortadan kaldırmak istemez misiniz?

Kendinizi Keşfedin!

Daha önce bilmediğiniz farklı ve gizli kalmış yönlerinizi rock’n roll kursları ile keşfedin!

Çılgınca Eğlenin!

İçinizdeki eğlence canavarını açığa çıkarmaktan çekinmeyin, rock’n roll kursu ile çılgınca dans edin!

rockn roll kursu mezunları

380+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize rock’n roll eğitimleri verdik.

Rock’n roll dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel rock’n roll kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye rock’n roll dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir rock’n roll eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Rock’n roll kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta rock’n roll eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Rock’n roll kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

rockn roll eğitimleri
sosyal etkinlikler rockn roll kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi rock’n roll kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir rock’n roll dersi sunuyoruz!

Rock’n roll kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi rock’n roll kursu olarak öğrencilerimizin rock’n roll başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Sanat Akademi’nin büyülü atmosferinde yalnızca rock’n roll dersleri ile dans ederek anın tadını çıkarmakla yetinmiyor, farklı sanatlara yönelik etkinlikler ve sosyal aktivitelerle sizlere her anı değerli bir kurs programı sunuyoruz.

Sanat Cafe

Rock’n roll eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece rock’n roll eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak rock’n roll ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
rockn roll dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Rock’n roll kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve rock’n roll kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle rock’n roll eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik rock’n roll eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik rock’n roll eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

rockn roll workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Rock’n roll eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Rock’n Roll Kursu Detaylı Eğitim Programı

50’lerin ve 60’ların popüler müzikleri ile dans etmek, dönemin en popüler ve harekete geçirici dansı ile hantallığı üzerinizden atmak istiyorsanız detaylı rock’n roll eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden rock’n roll kursu alma şansını kaçırmayın!

Rock’n roll kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Hareketsizliğin getirdiği hantallığı üzerinizden atmanızı sağlar,
 • Eklem ve kas ağrılarını azaltır,
 • Sağlıksız yaşamın getirdiği sağlık sorunlarının riskini en aza indirir,
 • Kalori yakarak fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar,
 • Vücudunuza şekil verir,
 • Fit kalmanıza yardımcı olur,
 • Eğlenerek forma girmenizi sağlar,
 • İş ve okul hayatının stresinden uzaklaşmanıza yardım eder,
 • Boş vakitlerinize eğlenceli bir hobi katar,
 • Doğaçlama figürleriyle yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirir,
 • Yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar,
 • Dansa olan yeteneğinizi ölçmenize imkan verir,
 • Yeni bir aktivite keşfedersiniz,
 • Kas hafızasını geliştirerek koordinasyonu arttırır.

Bedenimizi tanıyor ve her bir hareketimizde onu daha da esnetiyoruz, rock’n roll dansının çılgın ruhuna kendimizi hazırlıyor ve beden farkındalığı kazanıyoruz! 1.Hafta Rock’n Roll Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Tek Tek Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Bütünsel Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Yürüyüş Eğitimi
 • Doğru Dönüş Yöntemleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahne Nasıl Kullanılır?
 • Sahnede Duruş Nasıl Olmalı?
1.hafta rock’n roll kursları sonunda dans için ihtiyacınız olan esnekliği kazanmış ve kendinizi dansa hazır hissediyor olacaksınız!

Rock’n roll ritimlerine kulak verin! Bu hafta bedenimizi rock’n roll müzikleri ile uyumlu hareket ettirmeyi öğreniyor; dansımızın temelini atıyoruz. 2. Hafta Rock’n Roll Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Rock’n roll Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Rock’n roll Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2. hafta rock’n roll eğitimi sonunda adımlamaları, dönüş ve figürleri öğrenecek, siz de harikalar yaratmaya başlayacaksınız!

Beden dilimizi kullanmadan dansımız eksik kalır. Rock’n roll ile dans pistini sallarken daha tiyatral bir hava içinde dans etmeye başlıyoruz! 3. Hafta Rock’n Roll Kursu Programı:
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ellerin, Ayak ve Bacakların, Yüzün ve Başın Verdiği Mesajlar
 • Dansta Zamanlama
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Dans Türüne ve Vücuda Uygun Kıyafet Seçme
 • Rock’n roll Adımları
 • Rock’n roll Dönüşleri
 • Rock’n roll’da Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3. hafta rock’n roll eğitimi sonunda tüm bedeninizle dans etmeyi öğreneceksiniz, jest ve mimiklerinizi daha etkili kulalnaak ve kendinizi her geçen gün geliştirmenin tadını çıkaracaksınız!

Dans pistini sallamaya devam ediyoruz! Partnerimizle daha uyumlu dans etmeyi öğreniyor ve figürlerimizi her geçen gün daha da geliştiriyoruz. 4. Hafta Rock’n Roll Kursu Programı:
 • Rock’n Roll Tutuş Pozisyonları
 • Rock’n Roll Dönüşleri
 • Rock’n Roll’da Koreografi
 • Rock’n Roll Adımları
 • Rock’n Roll Sahnelemesi
 • Temel Hareketler
  • Sağ ve Sol Yer Değiştirme
  • Soldan Sağa Dönüşler
  • Sağdan Sola Dönüşler
  • Koltukaltı Dönüşü (Underarm Turn)
 • Erkek ve Kadın Dansçıların Figürlerindeki Farklılıkları
 • Turn with Crazy Pose
  • Kadın Figür Varyasyonları
  • Erkek Figür Varyasyonları
 • Figür Birleştirme
4. hafta rock’n roll eğitimi sonunda; müziğin ritmine siz de kapılacak ve tekniklerinizi Rock’n Roll ruhuyla sahneleyebileceksiniz.

Giderek hızlanmaya devam ediyoruz! Kendinizi yeniden canlı hissedeceğiniz rock n roll eğitimleri ile geçirdiğiniz bu haftalarda teknikleriniz oldukça gelişecek. 5. – 8. Hafta Rock’n Roll Kursu Programı:
 • Rock’n Roll Dönüşleri
 • Rock’n Roll’da Koreografi
 • Rock’n Roll Adımları
 • Rock’n Roll Sahnelemesi
 • Temel Hareketler
  • Sağ ve Sol Yer Değiştirme
  • Soldan Sağa Dönüşler
  • Sağdan Sola Dönüşler
  • Koltukaltı Dönüşü (Underarm Turn)
 • Erkek ve Kadın Dansçıların Figürlerindeki Farklılıkları
 • Turn with Crazy Pose
  • Kadın Figür Varyasyonları
  • Erkek Figür Varyasyonları
 • İleri Rock’n Roll Figürleri
 • Çiftler Arası Senkronizasyon
 • Partnerlerin Koordinasyonu
5. – 8. hafta rock’n roll eğitimleri sonunda erkek ve kadın dansçıların çift olarak nasıl hareket etmesi gerektiğini öğrenirken aynı zamanda tekniklerinizi de geliştireceksiniz.

Asi, çılgın, harika bir koreografi ile sahneye çıkıyoruz ve pistin yıldızı oluyoruz! Kendimizi giderek geliştirdiğimiz rock n roll kursu sonunda yeteneklerimizin meyvesini dans gösterimiz ile topluyoruz. 9. – 12. Hafta Rock’n Roll Kursu Programı:
 • Rock’n Roll Figürleriyle Doğaçlama Çalışmaları
 • Rock’n Roll Dönüşleri
 • Rock’n Roll Adımları
 • Rock’n Roll Sahnelemesi
 • Temel Hareketler
  • Sağ ve Sol Yer Değiştirme
  • Soldan Sağa Dönüşler
  • Sağdan Sola Dönüşler
  • Koltukaltı Dönüşü (Underarm Turn)
 • Erkek ve Kadın Dansçıların Figürlerindeki Farklılıkları
 • Turn with Crazy Pose
  • Kadın Figür Varyasyonları
  • Erkek Figür Varyasyonları
 • İleri Rock’n Roll Figürleri
 • Müziğe Uygun Koreografi
 • Kıyafet – Saç – Makyaj
12 haftalık rock’n roll eğitimi sonunda harika bir koreografi ile yeteneğinizi göstermiş ve akıllara kazınmış olacaksınız!

Rock’n Roll Kursu Programı – 380’in Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 380’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Rock’n roll Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz rock’n roll kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Rock’n Roll Kursu

Müziğe kayıtsız kalmayın, duygularınızı yansıtabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri olan dans sizlere harika yenilikler sunacak! Hem bedeninizde hem de zihninizde rock’n roll ateşini rock’n roll kursu ile hissedin!..

Rock’n roll kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, rock’n roll temel adımları, rock’n roll stilleri ve rock’n roll dönüşleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Rock’n roll kursu programı; 50’ler ve 70’ler arası müziklerden keyif alan ve bu müziği dinlemekle yetinmek isteyen, dans ederek hayatın stresinden uzaklaşmayı ve yaşamına yeni bir boyut katmayı arzulayan her yaştan dans tutkunu için özel olarak hazırlanmıştır.

Bugünlerde herkes Rock’tan bahsediyor, problem şu ki işin Roll kısmını unutuyorlar. Keith Richards

rockn roll eğitimi

Rock’n Roll Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Rock’n roll kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı rock’n roll kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Rock’n roll Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak rock’n roll kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Rock’n roll kursu eğitmen kadromuz; rock’n roll başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak rock’n roll eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Rock’n roll kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Rock’n roll kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, rock'n roll kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi rock’n roll kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan rock’n roll kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Rock’n roll kursu Florya, rock’n roll kursu Bahçelievler, rock’n roll kursu Ataköy, rock’n roll kursu Yeşilköy, rock’n roll kursu Zeytinburnu, rock’n roll kursu Avcılar olarak hizmet veren rock’n roll kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Rock’n roll kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak rock’n roll kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi rock’n roll kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Son derece hareketli bir dans olan rock’n roll, uzun yıllar boyunca eğlence dünyasının en sevilen danslarından biri olmuştur. Bu durum pek de tesadüf değildir. Rock’n roll kursu da aynı şekilde insanların sosyalleşmesi, birlikte eğlenmesi ve eğlenmenin yeni yollarını öğrenmesi için ideal aktivitelerden biridir. Stresten uzaklaşmak için oldukça iyi bir seçenek olan rock’n roll dersleri aynı zamanda fit bir görünüm yakalamak, kalori yakmak ve hareketsiz bir yaşamın hantallığını üzerinden atmak isteyenler için de faydalıdır.

1950’lerden itibaren başta ABD olmak üzere tüm dünyayı kasıp kavuran rock’n roll dansı, hızlı ve akrobatik figürleri ile son derece eğlenceli bir danstır. Aynı şekilde öğrenmesi de son derece keyifli olan dansı profesyonel düzeyde icra etmek için elbette ciddi bir dans birikimi ve rock’n roll eğitimi şarttır. Ancak kısa süreli bir rock’n roll kursu ile temel figürleri birkaç hafta içinde başarıyla sergilemeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
rockn roll kursu fiyatlari

Rock’n Roll Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Rock’n Roll Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Elvis Presley, Michael Jackson gibi dahilerin müziklerini dinlemekle yetinmeyerek bedenlerini de ritme kaptıran kursiyerlerimiz farklı hobi kursları ile yaşamlarına renk katmayı sürdürüyor. Siz de rock’n roll kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Rock’n Roll Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Rock’n roll kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, rock’n roll kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Rock’n roll eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında rock’n roll kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Rock’n roll kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

380+

Mezun Öğrenci

Rock’n roll kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

184

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 920 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44