Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Konservatuvar

Sanat Akademi İle Yetenek Sınavlarında Başarı Yakalayın!

Güzel Sanatlar Fakültesi Bale ve Dans Bölümlerine Hazırlanan Gençlerimize Özel Sanat Akademi Konservatuvara Hazırlık Kursu

Profesyonel balerin ve balet olma hayalinizi akademik eğitimlerle şekillendirin! Konservatuvara hazırlık bale kursu ile kariyerinizi sağlam temeller üzerine kurun!

Baleye ilgi duyan, temel ve ileri seviye bale eğitimlerini tamamlamış gençlerimize özel konservatuvara hazırlık bale kursu programlarıyla sahne ve jüri heyecanlarını yenmenin, beden dillerini etkili şekilde kullanmanın, mükemmel bir sahne performansı sergilemenin püf noktalarını anlatıyoruz. Uluslararası standartlarda, uzman bale eğitmenleri tarafından verilen konservatuvara hazırlık bale eğitimleri ile geleceğinizi inşa edin!

Yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde bale eğitimi almak isteyen, bale sanatına gönül veren tüm gençlerimize başarının anahtarını sunan konservatuvara hazırlık kursu programlarımıza siz de katılın…

Her yıl konservatuvara hazırlık bale eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

konservatuvara hazırlık kursu

Tüm Konservatuvara Hazırlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu; haftada 2 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, profesyonel seviye bale adımları, bar hareketleri, yer hareketleri, orta hareketleri, beden farkındalığı, müzik ve ritim algısı, jest ve mimik kullanımı, koreografi bilgisi, jüri önünde heyecanı yenme konularını içeren bir eğitim programına sahiptir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Sanat Akademi

Baleyi akademik düzeyde öğrenerek kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa etmeyi amaçlıyorsanız konservatuvara hazırlık bale kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel konservatuvara hazırlık kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza, bilginize ve grup dinamiğine göre bale eğitimi almanın tadını çıkarın!

konservatuvara hazırlık kursu eğitmenleri

Ünlü Bale Eğitmenleri

Her biri alanında ünlü, baleye ve dansa kendini adamış, Türkiye’nin ünlü balerin ve baletlerinden konservatuvara hazırlık eğitimleri alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
konservatuvara hazırlık bale kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Konservatuvara hazırlık bale kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı konservatuvara hazırlık kursu

MEB Onaylı Sertifika

Dans yolculuğunuzda referansınız olacak, bale eğitimi aldığınızı belgeleyen MEB onaylı konservatuvara hazırlık bale kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında konservatuvara hazırlık bale kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların konservatuvara hazırlık kursları vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden konservatuvara hazırlık eğitimi alarak suça ortak olmayın!

konservatuvara hazırlık kursu bale

Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin Bir Adım Atın!

Sahnede parlayan bir bale dansçısı olmak için konservatuvara hazırlık bale eğitimleri ile sağlam bir adım atın! Jüri karşısında muhteşem bir performans sergileyin!

Konservatuvar sınavlarında karşınıza çıkacak tüm sorulara hazırlıklı olmak, jüriyi etkileyecek bir bale performansı sunmak, güzel sanatlar fakültesi bale bölümünün kapısından içeri gururla girmek için konservatuvara hazırlık bale kursu ile tanışın. Sıkı bir çalışma, disiplin ve sabırla hayallerinize ulaşmanın tadını çıkarın!

Sınırlarınızı zorlayın, kendinize güvenin! İyi bir konservatuvara hazırlık kursu ve eğitmenle başaramayacağınız hiçbir şey yok, unutmayın!

Konservatuvara Hazırlık Eğitimi İle Kariyerinizi Şekillendirin!

Tamamen kişiye özel planlanan konservatuvara hazırlık bale kursları ile kariyerinize giden yolda ihtiyacınız olan tüm bilgi ve deneyime ulaşacaksınız.

En iyi bale okullarının programları incelenerek hazırlanmış Konservatuvara Hazırlık Kursu Bale eğitimlerimizde yetenek sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak pratik bilgileri edinirken aynı zamanda kariyerinize dair gerçekçi hedefler koymayı, sorumluluk üstlenmeyi ve disiplinli çalışmayı öğreneceksiniz. Uygulamalı derslerimizde jüri önündeymişçesine performansınızı sergileyeceksiniz.

Siz de bale yolculuğunuza Sanat Akademi konservatuvara hazırlık bale kursu ile başlayın, kendi hikayenizi yazma fırsatı elde edin!

konservatuvara hazırlık bale kursları
konservatuvara hazırlık bale

Yetenek Sınavlarında Başarıyı Yakalayın!

Jürinin karşısında özgüvenli bir şekilde yeteneklerinizi sergilemek için ihtiyacınız olan iyi bir eğitmen ve sahne performanslarına odaklanan deneyimli bir konservatuvara hazırlık kursu!

Yetenek sınavında başarısız olacağım kaygısı, çevrenin üzerinizdeki baskısı, kendinizi yetersiz hissetme gibi konuları artık düşünmeyin! Sanat Akademi konservatuvara hazırlık kursu ile alacağınız kaliteli bale eğitimi, hem yetenek sınavlarında hem de sosyal yaşamınızda başarıya ulaşmanızı sağlayacak! Jürinin gözdesi olmak için konservatuvara hazırlık eğitimlerimize katılın!

Performanslarınıza yorumlar alacağınız, eksiklerinizi gidereceğiniz, uzman eğitmenlerimiz eşliğinde keyifli bir konservatuvara hazırlık süreci geçireceksiniz! Başarıyı yakalamanın sırrı deneyimde saklı!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Baleyi hayatınızın merkezine koyduysanız, okullu bir balerin olmak istiyorsanız, jüri karşısında heyecanınızı kontrol etme endişesi taşıyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun bale kursu programını belirleyelim ve konservatuvara hazırlık kursu içeriğimizi tüm detaylarıyla anlatalım. Uzman eğitmenlerden başarı kazandıracak bir konservatuvara hazırlık bale eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun konservatuvara hazırlık bale kursu programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza göre Konservatuvara Hazırlık Kursu içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir konservatuvara hazırlık kursu veriyoruz.

konservatuvara hazırlık bale kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi konservatuvar bale dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Konservatuvara hazırlık bale kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Konservatuvara hazırlık kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, gelişiminize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Ülkemizi Başarıyla Temsil Eden Bir Balerin ya da Balet mi Olmayı Düşlüyorsunuz? Konservatuvara Hazırlık Bale Kursları Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen konservatuvara hazırlık bale kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, bale stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Konservatuvara hazırlık bale kursu programımızı inceleyin, size özel konservatuvara hazırlık bale eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle konservatuvara hazırlık kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi konservatuvara hazırlık kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Size en uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik konservatuvara hazırlık bale eğitimleri belirleyelim, yol haritanızı çizelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
konservatuvara hazırlık bale kursu

Sınavlarda Başarıyı Yakalayın!

Konservatuvara hazırlık kursu sayesinde bale bölümü sınavlarında yüksek puan alın, jürinin karşısında başarılı bir performans sergileyin!

Kayıt Ol »

Geleceğinizi Şekillendirin!

Konservatuvar bale bölümünü kazanmak istiyor ve iyi bir eğitim almayı amaçlıyorsanız Sanat Akademi konservatuvara hazırlık bale kursu programları ile hemen tanışın!

meb ruhsatlı konservatuvara hazırlık kursu

MEB Ruhsatlı Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu

Sanat Akademi konservatuvara hazırlık kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir bale kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir bale kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan konservatuvara hazırlık kursu almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan konservatuvara hazırlık kursu süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yıl sonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Konservatuvara hazırlık bale kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Konservatuvara Hazırlık Kursu

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız konservatuvara hazırlık kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı konservatuvara hazırlık dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerimizden performanslarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Bale performansları sergileyeceğiniz sahne uygulamaları, konservatuvara hazırlık bale kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve yetenek analizleriyle üniversite eğitim sürecinize de katkıda bulunuyoruz.

Konservatuvar sınavlarında başarıyı yakalamanız için deneyimli bale eğitmenlerimizle bol uygulamalı bale eğitimleri almanızı sağlıyor, sahne heyecanınızı yenmenizi destekliyoruz.

uygulamalı konservatuvara hazırlık kursu
bale konservatuvara hazırlık

Uluslararası Konservatuvara Hazırlık Bale Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan konservatuvara hazırlık kursları sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 465’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz konservatuvara hazırlık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, konservatuvara hazırlık eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, bale kursu salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Balenin profesyoneli olmak için çıktığınız bu yolculukta konservatuvara hazırlık eğitimleri, dünyanın en iyi bale okullarının bale kursu programları değerlendirilerek hazırlandı. Geleceğiniz emin ellerde…

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Konservatuvara hazırlık bale kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Konservatuvara hazırlık bale eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Dans grubu ile reklam ve dizi seçmeleri, cast ajansı işbirlikleri gibi projeler hakkında bilgi vererek genç yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlıyoruz.

konservatuvara hazırlık kursu kariyer koçluğu
konservatuvar bale

Eğitim Sonrası Destek

Konservatuvara hazırlık kursu sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece konservatuvara hazırlık bale kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendinizi geliştirmek isterseniz diksiyon, beden dili, iletişim, oyunculuk, müzik, yaratıcı drama ve zarafet eğitimleri hakkında bilgi veriyoruz.

Konservatuvara hazırlık kursları sonrasında da gençlerimize değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Yorumları

Başarılı Bir Bale Sanatçısı mı Olmak İstiyorsunuz?

Bale tutkunuzu mesleğiniz haline getirmek ve yıllardır aldığınız eğitimi değerlendirmek için ilk adımı atın!

Konservatuvara İyi Eğitmenlerle Hazırlanın!

Alanında deneyimli bale eğitmenleri ile konservatuvar sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak püf noktalarını öğrenin.

Sahnede Işıldayın!

Konservatuvara hazırlık bale kursu sonunda akademik eğitiminize başlayın, bale sahnesinde performansınızla göz doldurun!

konservatuvara hazırlık kursu mezunları

465 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize konservatuvara hazırlık eğitimleri verdik.

Konservatuvara hazırlık bale dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah konservatuvara hazırlık kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulan Türkiye’nin en güncel konservatuvara hazırlık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye bale dansının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen size özel, ilgilerine, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen konservatuvara hazırlık kursu arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Konservatuvara hazırlık bale kursu dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Bale ile birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için gençlere özel yaratıcı drama ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, oyunculuk ve müzik eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, Sanat Akademi’de hayal güçlerinizi genişletecek, eğlenceli eğitimler ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaksınız.

Konservatuvara hazırlık bale kursu sonrası merakınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla her zaman iç içe olun.

bale eğitimi konservatuvar
sosyal etkinlikler konservatuvara hazırlık kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi konservatuvara hazırlık bale kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Konservatuvara hazırlık kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi konservatuvara hazırlık bale kursu olarak öğrencilerimizin ünlü balerin ve baletler ile tanışmasını sağlıyor, bale resitallerine giderek balenin büyülü dünyasını yakından görmelerini sağlıyoruz.

Samimi ve eğlenceli bir konservatuvara hazırlık bale kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Konservatuvara hazırlık kursu aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece konservatuvara hazırlık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak bale dışında farklı sanat dallarında da ailelerimizin ve öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Konservatuvara hazırlık bale kursları sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
konservatuvara hazırlık bale dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi balerin ve baletlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, eksiklerinizi usta önerilerle tamamlıyoruz!

Konservatuvara hazırlık bale kursu öğrencilerimizin sahne çalışmalarını alanında ünlü bale dansçıları ve konservatuvara hazırlık kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle konservatuvara hazırlık bale eğitimimize şekil verirken konservatuvar sınavında başarılı olmanızı sağlayacak uluslararası eğitim metotlarından yararlanıyoruz

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü balerin ve baletleri, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta bale dansçılarını sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik bale kursu düzenliyoruz. Bale sahnesinde harika performanslar sergilemiş, bale resitalleriyle izleyenleri büyülemiş, yurt içi ve yurt dışı sahnelerde ülkemizi temsil etmiş isimlerden balenin tekniklerini ve püf noktalarını öğreneceğiniz bale eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını baleye adamış ünlü eğitmen ve dansçılardan konservatuvara hazırlık eğitimleri ile hayatınızın her alanında kullanacağınız bilgiler edinmenize destek oluyoruz!

konservatuvara hazırlık bale workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Konservatuvara hazırlık eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Detaylı Eğitim Programı

Konservatuvar sınavlarında başarılı olmanın yollarını öğreneceğiniz, sahne deneyimi kazanacağınız, Türkiye’nin en çok tercih edilen konservatuvara hazırlık bale kursu ile tanışın! Konservatuvara hazırlık eğitim programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden bale kursu alın!

Konservatuvara hazırlık bale kursunun gençlerimize kazandıracakları;
 • Heyecanı kontrol etmeyi sağlar,
 • Sahne deneyimi kazandırır,
 • Performans sergileme becerilerini artırır,
 • Özgüven kazandırır,
 • İfade becerilerini güçlendirir,
 • Konservatuvar sınavları hakkında teorik ve pratik bilgi edinmeyi sağlar,
 • Konservatuvar bale sınavında karşılaşılacak sorular ile ilgili bilgi sahibi olmayı sağlar,
 • Kriz yönetimi konusunda uzmanlaştırır,
 • Bale sahne performanslarına dair püf noktalarını öğrenmeyi sağlar,
 • Konservatuvar sınavında başarılı olmayı kolaylaştırır.

Önceki bilgilerimizi tekrar ederek ve vücudumuzu esneterek derse başlıyoruz. Eğitmeninizle bire bir konservatuvara hazırlanmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız! Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı:
 • Esneme Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Eklemleri Kuvvetlendirme
 • Bar Hareketleri
  • Klasik Bale Pozları
   • Croisé (Seyirciye Kapalı Yön Duruş)
   • Effacé (Seyirciye Açık Yön Duruş)
   • Arabesque (Tek Bacağı Arkaya Düz Kaldırma) Pozları
  • Demi Plié - Grand Plié (Yarım ve Derin Squat)
  • Battement Tendu
  • Battement Jeté
  • Jambe (Yerde Tek Bacak İle Daire Çizme)
  • Battement Fondu
  • Soutenu Hareketleri
  • Rond De Jambe En L’air (Havada Tek Bacakla Daire Çizme)
  • Double Battement Frappé ( Pozisyon Değiştirerek Tek Dizi Kırıp Açıp Uzatma)
  • Pas Tombé ve Pas Coupé
  • Battement Développé
  • Grand Battement Jeté Balancé
  • Grand Battement Jeté Balançoire
  • Grand Battement Fouetté Relevé
  • Tour Fouetté Hazırlığı
 • Orta Hareketleri
  • Port De Bras
  • Pirouettes (Tek Bacak Üstünde Dönüş)
  • Pas de Bourrée (Parmak Ucunda Ayak Değiştirme) Serisi
  • Adage (Tek Bacağı Büküp Uzatarak Yüksek Kaldırma)
  • Pas Ballonné (Zıplarken Tek Bacağı Açıp İnerken İki Bacağı Bükmek)
  • Pas Balloté (İki Bacağı Kırarak Zıplayıp Tek Bacak Uzatılmış İnmek)
  • Battu (Zıplarken Havada Ayakları Birbirine Çarpmak)
  • Échappé Fermé En Tournant
  • Sissonne Tombé Pas De Bourré
  • Croisé En Avant
  • Sissonne Tombé- Assemblé De Volé
  • Pas De Basque Par Terre En Dedans
  • Pas Emboité a Place
  • Sissonne Fondu
  • Pas Brisé En Dehors
  • Sauté De Basque
  • Tours en L’air
  • Battu
 • Köşe Hareketleri
 • Point Hareketleri
 • Bale Styling
 • Bale Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans İle Duygu Aktarımı
 • Bale Koreografi Çalışmaları
Konservatuvara hazırlık kursu programının 1.bölümünden sonra bale pratikleri yaparak sınava hazırlanmaya başlıyoruz. 8 aylık bir eğitim bizi bekliyor…

Konservatuvara hazırlık bale kursu ileri teknikleri uygulayarak devam ediyor. Balenin disiplini ile şekillenerek jüriden tam not alacak bir performans sergilemeye çalışıyoruz. Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı:
 • Esneme Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Bar Hareketleri
  • Plié (Squat)
  • Battement Tendu
  • Battement Jeté
  • Demi Rond De Jambe
  • Grand Rond De Jambe Jeté En Dehors
  • Battement Fondu
  • Double Rond De Jambe En L’air
  • Petit Battement Battu
  • Flic -Flac En Tournant En Dehors
  • Battement Développé Tombé
  • Grand Battement Jeté Tombé
  • Grand Battement Jeté Passé
 • Orta Hareketleri
  • Demi Plié - Grand Plié
  • Temps Lié En Dehors ve En Dedans (Yerde Bir Bacaktan Diğerine Ağırlık Değiştirme İleriye ve Geriye)
  • Double Battement Tendu
  • Battement Tendu Jeté Rond de Jambe En L’air
  • Battement Soutenu à Terre
  • Battement Fondu
  • Arabesque Tour En Dedans
  • Pirouettes (Tek Bacağın Üstünde Dönüşler)
  • Adage
  • Pas Balancé En Tournant (Dönerek Vals)
  • Échappé Battu (Zıplayarak Ayakları Havada Birbirine Çarpıp İki Yana Açmak)
  • Jeté Battu
  • Sissonne Tombé
  • Tour En L’air
  • Pas Cabriole (Havada İki Ayağı Birbirine Vurmak)
  • Battus
  • Tour Fouettés Hazırlık Hareketi
 • Köşe Hareketleri
 • Point Hareketleri
  • Ortada Point Hareketleri
  • Köşeden Point Hareketleri
 • Heyecan Kontrolü
 • Nefes ve Rahatlama Çalışmaları
Konservatuvara hazırlık kursu 2. bölüm sonunda balenin bar ve orta hareketleri ile gösterinizi yapmaya başlayacaksınız. Heyecanınızı yenmenin yollarını da öğreneceksiniz.

Jüri karşısında sergileyeceğiniz performans için en iyi müziği seçiyor, sahne çalışmalarıyla deneyim kazanmaya devam ediyorsunuz! Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı:
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans İle Duygu Aktarımı
 • Bale Koreografi Çalışmaları
 • Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Bar Hareketleri
  • Plié - Grand Plié (Squat – Derin Squat)
  • Tendu
  • Jeté
  • Jambe (Yerde Tek Bacak İle Daire Çizme)
  • Fondu (Tek Bacak Yukarıda İki Dizi Gerip Düzeltme)
  • Frappé (Tek Dizi Kırıp Açıp Uzatma)
  • Développé Ballotté (Yüksek Bacak Kaldırma)
  • Développé Balancé
 • Orta Hareketleri
  • Battement Tendu Sissonne Simple Relevé
  • Ouvert Relevé (Ayakları Açarak Parmak Ucuna Çıkma)
  • Pirouettes (Tek Bacağın Üstünde Dönüş) Kombinasyonu
  • Pas Brisé Volé
  • Grand Cabriole
  • Grand Jeté Passé (Havada Bacak Açmak)
  • Pas De Ciseaux (Ayak Değiştirerek Havada Bacak Açmak)
 • Köşe Hareketleri
  • Grand Jeté - Pas Couru
  • Grand Jeté Entrelacé
  • Grand Fouetté Sauté
  • Grand Jeté - Pas De Chat Kombinasyonu
  • Coupé Jeté En Tournant
 • Point Hareketleri
  • Ortada Point Hareketleri
   • KöPas De Bourrée Ballonné Suivi
   • Sissonne Ouverte – Petit Développé
   • Sissonne Ouverte
   • Pas Ballonné Suivi
   • Pirouettes
   • Tour Suivi
  • Köşeden Point Hareketleri
   • Tour Piqué En Dedans
   • Tour Dégagé En Dehors
   • Changement En Point
  Müzik ve ritim duygunuzun gelişeceği bu haftada balenin farklı sanat dallarıyla ilişkisinin farkında olmanın sınav kaygınızı nasıl hafifleteceini göreceksiniz. Konservatuvara hazırlık bale kursu devam ediyor…

Bar hareketlerinde uzmanlaşmanızı sağlıyoruz! Amatörlükten profesyonelliğe geçtiğimiz bale maceramızda bar hareketlerini detaylı bir şekilde öğreniyoruz! Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı:
 • Bar Hareketleri
  • Plié - Grand Plié (Squat – Derin Squat)
  • Tendu
  • Jeté
  • Double Rond De Jambe (Yerde Tek Bacak İle Daire Çizme)
  • Fondu (Tek Bacak Yukarıda İki Dizi Gerip Düzeltme)
  • Double Rond De Jambe En L’air
  • Pas Tombé En Tournant
  • Frappé (Tek Dizi Kırıp Açıp Uzatma)
  • Développé Ballotté (Yüksek Bacak Kaldırma)
  • Développé Balancé
  • Grand Battement Jeté Pointé -Demi Rond
 • Orta Hareketleri
  • Port De Bras
  • Demi Plié-Grand Plié
  • Temps Lié En Dehors ve En Dedans
  • Battement Tendu Sissonne Simple Relevé Ouvert Relevé (Ayakları Açarak Parmak Ucuna Çıkma)
  • Battement Tendu Jeté
  • Battement Fondu
  • Tour En Dehors
  • Pirouettes (Tek Bacağın Üstünde Dönüş) Kombinasyonu
  • Pas de Valse En Tournant
  • Sissonne Tombé Pas De Bourré Effacé En Arrière
  • Sissonne Tombé En Tournant
  • Sissonne Ouverte – Petit Développé -Rond De Jambe En L’air Sauté
  • Rond De Jambe En L’air Sauté
  • Pas De Basque En L’air
  • Sissonne Ouverte En Tournant
  • Pas Brisé Suivi (Öne Zıplarken Ayak Değiştirmek)
  • Pas Brisé Volé
  • Grand Cabriole
  • Grand Jeté Passé (Havada Bacak Açmak)
  • Pas De Ciseaux (Ayak Değiştirerek Havada Bacak Açmak)
  • Pas Battus (Ayakları Zıplayarak Birbirine Vurmak)
 • Köşe Hareketleri
 • Point Hareketleri
Konservatuvara hazırlık kursu 4.bölümünün sonunda bar hareketlerini en doğru şekilde yapacak, performansınızı orta hareketleriyle bütünleştireceksiniz.

Orta hareketlerinin tekniğini kavrıyoruz! Bütüncül bir performans için bar ve yer hareketlerini ihmal etmiyoruz… Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı:
 • Esneme Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Bar Hareketleri
  • Pliés - Port De Bras
  • Battement Tendu - Pour le
  • Demi Rond de Jambe
  • Battement Fondu
  • Temps Releve
  • Rond de Jambe En L’air
  • Battement Frappé – Petit Battement
  • Grand Battement Fouetté
  • Tour Fouetté Hazırlığı
 • Orta Hareketleri
  • Plié - Grand Plié Kombinasyonu
  • Arabesque
  • Battement Tendu
  • Battement Tendu Jeté - Piqué
  • Pas De Bourré Serisi
  • Pirouettes
  • Relevé Lent
  • Grand Battement
  • Pas Balancé
  • Échappé Fermé – Soubrsaute -Changement
  • Glissades
  • Pas De Basque En Dedans
  • Jeté Temps Levé En Dedans
  • Sissonne Ouverte- Petit Développé
  • Sissone Fermé En Avant – En Arriére
  • Sissonne Ouverte
 • Köşe Hareketleri
 • Point Hareketleri
  • Ortada Point Hareketleri
  • Köşeden Point Hareketleri
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Nefes ve Heyecan Kontrolü
Konservatuvara hazırlık bale kursu 5.bölümünün sonunda bol uygulamalı bir dersi tamamlamış olacak, orta hareketlerini profesyonelce yapacak, kendinize daha çok güveneceksiniz.

Konservatuvar sınavına girmeden ve yeteneklerinizi sahneye yansıtmadan önce bale için tüm hazırlıklarınızı tamamlamış olacaksınız! Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı:
 • Esneme Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Bar Hareketleri
  • Grand Jeté
  • Grand Foutté Sauté
  • Grand Pas De Chat
  • Jeté Enterelacé
  • Tour Chainé
  • Tour Piqué En Dedans
  • Glissade – Soutenu En Tournant
  • Tour Degagé En Dehor
 • Orta Hareketleri
  • Battement Tendu Sissonne Simple Relevé
  • Ouvert Relevé (Ayakları Açarak Parmak Ucuna Çıkma)
  • Pirouettes (Tek Bacağın Üstünde Dönüş) Kombinasyonu
  • Pas Brisé Suivi (Öne Zıplarken Ayak Değiştirmek)
  • Pas Brisé Volé
  • Grand Cabriole
  • Grand Jeté Passé (Havada Bacak Açmak)
  • Pas De Ciseaux (Ayak Değiştirerek Havada Bacak Açmak)
  • Pas Battus (Ayakları Zıplayarak Birbirine Vurmak)
 • Köşe Hareketleri
 • Point Hareketleri
  • Ortada Point Hareketleri
  • Pas De Bourrée Serisi
  • Pas De Bourrée Balloté
  • Echappés Fermé En Tournant
  • Sissonne Simple En Tournant
  • Assemble Soutenu En Tournant
  • Sissone Fermé
  • Piroutte
 • Köşeden Point Hareketleri
  • Tour Piqué En Dedans
  • Tour Chainé
  • Glissade – Soutenu En Tournant
 • Sahne Performansı Çalışmaları
 • Heyecan Kontrolü
 • Jüri Korkusu İle Baş Etme
Geleceğin başarılı bale dansçıları olarak sizleri yetiştirdik! Şimdi konservatuvar sınavına girme zamanı… Başarılarınızla bizleri gururlandıracaksınız!

Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı – 465’in Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 465’in üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi konservatuvara hazırlık bale kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz konservatuvara hazırlık bale kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Programı

Güzel sanatlar fakültelerinin bale ve modern dans bölümünde eğitim almak isteyenlere özel konservatuvara hazırlık bale kursu ile tanışın!

Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu; haftada 2 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, profesyonel seviye bale adımları, bar hareketleri, yer hareketleri, orta hareketleri, beden farkındalığı, müzik ve ritim algısı, jest ve mimik kullanımı, koreografi bilgisi, jüri önünde heyecanı yenme konularını içeren bir eğitim programına sahiptir.

Konservatuvara hazırlık kursu programı; yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde bale eğitimi almak isteyen, kariyerini bale sanatı üzerine temellendirmeyi düşünen, profesyonel bale eğitmeni olmayı hedefleyen ileri düzey bale öğrencileri için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl konservatuvara hazırlık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor. Onlardan biri olmamak için doğru eğitmenlerle sağlam adımlar atın.

bale eğitimi konservatuvar

Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Bale kurslarımızdan 3 – 4 Yaş Mini Bale Kursu için kurum onaylı katılım sertifikası verirken 4 – 5 Yaş Bale Hazırlık Kursu, 6 – 12 Yaş Seviyeli Bale Temel Eğitimi, Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu için MEB Onaylı Sertifika vermekteyiz.

Elbette. Konservatuvara hazırlık bale kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Konservatuvara hazırlık bale kursu eğitmen kadromuz; Türkiye’nin ünlü balerin ve baletlerinden, ülkemizi yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda temsil etmiş başarılı dansçılardan, koreograflardan ve dans eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, dansın farklı alanlarında akademik çalışmalara imza atmış, dans sahnelerinin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Sanat Akademi olarak konservatuvar bale eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Konservatuvara hazırlık bale kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Konservatuvara hazırlık bale kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun bale kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Konservatuvara hazırlık bale kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi konservatuvara hazırlık bale eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Konservatuvara hazırlık bale kursu Florya, konservatuvara hazırlık bale kursu Bahçelievler, konservatuvara hazırlık bale kursu Ataköy, konservatuvara hazırlık bale kursu Yeşilköy, konservatuvara hazırlık bale kursu Zeytinburnu, konservatuvara hazırlık bale kursu Avcılar olarak hizmet veren konservatuvara hazırlık bale kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Konservatuvara Hazırlık Kursu ile yetenek sınavlarında sergileyeceğiniz bale performansınıza eğitmeninizle bire bir hazırlanma imkanı bularak sınavda başarılı olma şansınızı artırırsınız. Sahne uygulamaları yoğunlukta olan konservatuvara hazırlık bale kursları, size jüri karşısında heyecanı yenmenin yollarını, nefes ve stres kontrolünü, jest ve mimiklerinizi kullanmayı öğretirken sahne deneyimi kazanmanızı sağlar. Öğrendiklerinizi yetenek sınavında başarıyla uyguladığınız taktirde dilediğiniz üniversitenin konservatuvar bölümüne girebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
konservatuvara hazırlık kursu fiyatları

MEB Onaylı Konservatuvara Hazırlık Bale Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Konservatuvara Hazırlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Konservatuvara hazırlık bale kursu sonrası öğrencilerimiz, sosyalleşecekleri, farklı alanlarda yeteneklerini keşfedecekleri ve keyifli vakit geçirecekleri bu kursları da alıyorlar. Öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, siz de kendinizi geliştirmeye devam edin!

Konservatuvara Hazırlık Bale Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Konservatuvara hazırlık bale kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Konservatuvara hazırlık bale kursu merkezimizi, konservatuvara hazırlık bale kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Konservatuvara hazırlık kursu alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi konservatuvara hazırlık bale kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Konservatuvara hazırlık bale kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

465+

Mezun Öğrenci

Konservatuvara hazırlık eğitimi sonunda yetenek sınavlarında başarılı olmuş yüzlerce genç.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

174

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 870 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44