Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Beden Dili ve Hitabet Kursu

İletişim Becerilerinizle İnsanları Etkileyin!

Dinleyicilerinizin Göz Kırpmadan Sizi Dinlemesini Sağlamak İstemez Misiniz? Sanat Akademi Beden Dili ve Hitabet Kursu

Kusursuz bir iletişimin şifrelerini çözerek hem sosyal yaşamda hem de iş yaşamında dikkatle dinlenen biri olmak için hazır mısınız?

Akıcı bir konuşmayla söylediklerinizi destekleyen bir beden dilini bir araya getirmenizi sağlayacak beden dili ve hitabet kursu ile mesajınızı karşı tarafa çok daha güçlü aktaracak, beden dilini hem kullanmayı hem okumayı öğrenecek, ikili etkileşimlerden topluluk önünde konuşmaya kadar her türlü iletişim anında farkınızı göstereceksiniz.

Kariyer hedeflerinizi daha kısa sürede gerçekleştirmek, arkadaşlık ilişkilerinizde çok daha pozitif geri dönüşler almak için beden dili ve hitabet kursu ile tanışmanızın tam zamanı!

Beden dilini doğru kullanmak söylemek istediklerinizi çok daha az sözcükle fakat çok daha etkili bir şekilde dinleyenlerinize aktarmanıza fırsat verir!

beden dili ve hitabet kursu

Tüm Beden Dili ve Hitabet Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
4 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Beden Dili ve Hitabet Kursu; haftada 1 gün 3 saatten 4 haftalık bir program olup teorik ve uygulamalı dersleri içinde bulunduran, doğru beden dili kullanımı, beden dili şifrelerini okuma, jest ve mimikler, topluluk önünde konuşma, planlı ve plansız konuşma, heyecan yönetimi konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Beden Dili ve Hitabet Kursu Sanat Akademi

İletişim becerilerinizi güçlendirmek, insanların dinlemeyi sevdiği biri olmak ve anlattıklarınızla dinleyicilerinizi büyülemek istiyorsanız doğru adrestesiniz! Uzman beden dili ve hitabet eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış beden dili ve hitabet dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir beden dili ve hitabet eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

beden dili ve hitabet kursu eğitmenleri

Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında uzman, beden dili ve hitabet eğitimlerinde Türkiye’nin ünlü ve duayen isimlerinden beden dili ve hitabet eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
beden dili ve hitabet kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Beden dili ve hitabet kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı beden dili ve hitabet kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı beden dili ve hitabet kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında beden dili ve hitabet kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların beden dili ve hitabet eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden beden dili ve hitabet eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

beden dili ve hitabet eğitimi

Kendinize Güveniniz Artacak!

İletişim becerileriniz yeterince iyi olmadığı için kendinizi çoğu zaman bilgi ve birikimini aktaramayan bir konumda mı buluyorsunuz?

Giderek sosyal yaşamınızın kısıtlandığını hissediyor, bu durumdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Yoksa mesleğiniz gereği sıklıkla insanlara konuşma yapmak zorundasınız ve zayıf iletişim yetenekleriniz sizi zor durumda mı bırakıyor? Beden dili ve hitabet kursu ile vakit kaybetmeden kendinize yatırım yapmaya ne dersiniz?

Beden dili ve hitabet kursları yalnızca iletişim becerilerinizi güçlendirmeyecek, kendinize daha fazla inanmanızı sağlayacak!

Mesajınızı Daha İyi Aktaracaksınız!

En karmaşık konuları bile son derece basit ve dinleyicileri etkileyecek bir şekilde anlatabilen insanlara hep hayranlık duyduysanız siz de onlardan birine dönüşmeye hazır olun!

Etkili bir iletişimin şifrelerini çözeceğiniz beden dili ve hitabet eğitimi ile ikili iletişim ve topluluk önünde konuşma, heyecan ve stres yönetimi, sahne, ofis ve günlük yaşamda beden dilinin kullanımını öğrenecek, farklı ortamlarda söylediklerinizi nasıl en sağlıklı şekilde karşı tarafa aktarabileceğinizi anlayacaksınız.

Söylediklerinizin etkisini arttırmak için beden dili kursu alarak jest ve mimiklerinizden yararlanmaya başlayın, insanları daha kolay ikna edin!

beden dili ve hitabet eğitimleri
beden dili ve hitabet dersleri

Karşı Tarafı Daha İyi Anlayacaksınız!

Sağlıklı bir iletişim hiçbir zaman tek taraflı değildir. Kendinizi doğru ifade edebilmeniz kadar karşı tarafı da iyi anlamanız önemli!

Sözsüz iletişimin gizli mesajlarını öğreneceğiniz beden dili kursları ile karşınızdaki insanların söylediklerinin arkasında kalan, dile getirilmese bile biraz dikkatle okuyabileceğiniz gerçekleri okumaya başlayacak, yalanla gerçeği ayırt edebilmek için sözcüklere ihtiyaç duymayacaksınız!

Artık en gergin iş sunumları, en kalabalık sosyalleşme anları ve topluluk önünde konuşmanız gereken durumlar sizi korkutamayacak!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Siz de gelişimin bir sonu olmadığına inanıyor, kişisel becerilerinize yatırım yapmanın hem kariyer hem de sosyal yaşam açısından sizi yukarı taşıyacağına inanıyorsanız Sanat Akademi ile geç kalmadan tanışın! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun beden dili ve hitabet kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize göre düzenlenmiş bir beden dili ve hitabet eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun beden dili ve hitabet kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre beden dili ve hitabet eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan beden dili ve hitabet dersleri veriyoruz.

beden dili ve hitabet kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi beden dili ve hitabet dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Beden dili ve hitabet kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Beden dili ve hitabet eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Kendinizi Geliştirmeye Hiçbir Zaman Ara Vermeyin, Beden Dili ve Hitabet Kursları ile İfade Gücünüzü Arttırın!

Topluluk önünde sık sık konuşma yapmanız gereken bir mesleğiniz mi var? Yoksa sosyal yaşamda daha aktif ve girişken bir birey mi olmak istiyorsunuz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size beden dili ve hitabet eğitimi planınızı yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi beden dili ve hitabet kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik beden dili eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, iletişim becerilerinizi güçlendirin!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
beden dili ve hitabet kursları

Mesajınızı Güçlendirin!

Söylediklerinizin kelimelerde kalmadığını gösterin, beden dili kursu ile mesajınızı kararlı ve güçlü bir şekilde aktarmanın yollarını öğrenin!

Kayıt Ol »

Dinleyenlerinizi Büyüleyin!

Etkileyici bir konuşma için ihtiyacınız olan her şeyi beden dili ve hitabet kursu ile kazanımlarınız arasına ekleyin, sıkıcı bir anlatımı renkli ve çarpıcı bir ifade stili ile değiştirin!

meb ruhsatlı beden dili ve hitabet kursu

MEB Ruhsatlı Beden Dili ve Hitabet Kursu

Sanat Akademi beden dili ve hitabet eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir beden dili ve hitabet kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir beden dili ve hitabet kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun beden dili ve hitabet dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız beden dili ve hitabet eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için ev ödevleri ve uygulamalı beden dili ve hitabet dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Beden dili ve hitabet kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Beden Dili ve Hitabet Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız beden dili ve hitabet kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı beden dili ve hitabet dersi anlatımları, öğrendiklerinizi pekiştirecek konuşma ve beden dili egzersizleri, ev ödevleri, uzman iletişimcilerin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

İşitsel ve görsel beden dili ve hitabet dersi ekipmanlarımızla gelişiminize katkı sağlayacak, özgüven kazanmanızı destekleyecek beden dili ve hitabet eğitimleri düzenliyor, beden dili ve hitabet kursu sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Kendinizi geliştirirken aynı zamanda keyif alacağınız bir beden dili ve hitabet kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

beden dili ve hitabet dersi
beden dili ve hitabet dersleri

Uluslararası Standartta Beden Dili ve Hitabet Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan beden dili ve hitabet eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 350’nin üzerinde öğrenci mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz beden dili ve hitabet kursu programımızda öğrenme hızınıza, gelişiminize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, beden dili ve hitabet eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, beden dili ve hitabet eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Beden dili ve hitabet kursu ile sizlere yalnızca hem keyif aldığınız hem de gelişiminizi destekleyen bir deneyim sunmak adına Avrupa’nın en iyi kişisel gelişim merkezlerinin müfredatlarını yakından takip ediyor, beden dili ve hitabet dersi içeriklerimizi sizin isteklerinizi de göz önüne alarak sürekli güncelliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Beden dili ve hitabet kursu ile kendini geliştirmeye önem veren öğrencilerimizin bu isteklerine kulak veriyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Beden dili ve hitabet eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Beden dili ve hitabet dersi sonrası mesleki kariyerinize başarılı bir şekilde devam edebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz farklı eğitimleri belirliyor, hedeflerinize ulaşmanız için size destek oluyoruz!

beden dili kursu
hitabet kursu

Eğitim Sonrası Destek

Beden dili ve hitabet eğitimi sonrası kişisel gelişimini sürdürmek isteyen öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece beden dili ve hitabet kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimize iletişimde kalmayı sürdürerek hedeflerine ulaşabilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; sanat kurslarımız ve kişisel gelişim eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınıza değer katmanız, hedeflerinizi gerçekleştirmeniz ve boş vakitlerinizi kişisel gelişiminize ayırabilmeniz için beden dili ve hitabet kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla size destek oluyoruz.

Beden Dili ve Hitabet Kursu Yorumları

Konuşma Stilinizin Sıkıcı Olduğunu Mu Düşünüyorsunuz?

İnsanların sizi dinlerken zaman zaman sıkıldığını hissetmek sizi giderek daha mı fazla kaygılandırıyor?

Beceri Setinize Yenilerini Ekleyin!

Konuşma tarzınıza akıcılık katmak ve beden dilinizi güçlendirmek için beden dili ve hitabet kursu alın!

Başarılı Bir İletişimin Sırlarını Öğrenin!

Uzman eğitmenlerden hitabet sanatının kodlarını öğrenin, beden dili kursu ile kendinize yatırım yapın!

beden dili ve hitabet kursu mezunları

350+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize beden dili ve hitabet eğitimleri verdik.

Beden dili ve hitabet dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel beden dili ve hitabet kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye beden dili ve hitabet dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir beden dili ve hitabet eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

8+ Dalda Kişisel Gelişim Eğitimi

Beden dili ve hitabet kursları dışında kişisel gelişimine farklı yönlerden yatırım yapmak isteyen öğrencilerimize yaşamlarına değer katacak kişisel gelişim eğitimleri sunuyoruz.

Başta beden dili ve hitabet eğitimi başta olmak üzere diksiyon, etkili iletişim, imaj, stres ve zaman yönetimi, motivasyon, drama ile liderlik gibi destekleyici eğitimlerle kendinizi geliştirmenizi sağlıyor, Türkiye’nin en kapsamlı kişisel gelişim kursu olarak eksiklerinizi gidermenize ve artılarınızı güçlendirmenize yardımcı oluyoruz.

Beden dili ve hitabet kursu sonrası merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz bir akademide olduğunuzu unutmayın, kendinizi geliştirmeye devam edin…

beden dili ve hitabet eğitimleri
sosyal etkinlikler beden dili ve hitabet kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi beden dili ve hitabet kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Beden dili ve hitabet kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; film gösterimleri ve keyifli geziler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi beden dili ve hitabet kursu olarak öğrencilerimizin ünlü iletişimciler, konuşmacılar, sunucular ve spikerler ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Kendinize vakit ayıracağınız, hayatın stresinden ve koşturmacasından uzaklaşacağınız bir eğitim ortamı yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanın.

Sanat Cafe

Beden dili ve hitabet eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece beden dili ve hitabet eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak beden dili ve hitabet dışında farklı alanlarda da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Beden dili ve hitabet kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
beden dili eğitimi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi iletişim uzmanlarından kursiyerlerimizin performanslarına ve çalışmalarına yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Beden dili ve hitabet kursu öğrencilerimizin derslerde ve gelişimlerini destekleyen egzersizlerde gösterdiği performanslarını alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak hatalarını gidermeleri için yollarını aydınlatıyoruz.

Ustalardan aldığımız eleştirilerle eksiklerinizi tamamlıyor, kurumsal ve sosyal hayatta daha başarılı olmanız için sağlam bir altyapı oluşturuyoruz!

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü kişisel gelişim uzmanları, sanatçıları, beden dili ve hitabet eğitmenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz!

Başarılı iletişim ve kişisel gelişim uzmanları ile keyifli workshop etkinlikleri ve butik beden dili ve hitabet kursları düzenliyoruz. Beden dili ve iletişim üzerine çalışmalar yapmış, makaleleri ve eğitimleriyle gelecek nesilleri aydınlatan, akademisyenlik ve konuşmacı kariyeriyle dikkat çeken uzmanlardan sağlıklı iletişim kurmanın püf noktalarını öğreneceğiniz butik eğitimler almanızı sağlıyoruz.

İşi ustasından öğrenmenizi sağlayacak beden dili ve hitabet eğitimi ile hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz ve profesyonel anlamda kendinizi geliştireceğiniz bilgiler almanıza olanak tanıyoruz.

hitabet kursu

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Beden dili ve hitabet eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin stüdyo kayıt çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Beden Dili ve Hitabet Kursu Detaylı Eğitim Programı

Kendinizi daha iyi ifade edebilmek, mesajınızın ve aktarmak istediğiniz duygunun karşı tarafa geçtiğinden emin olmak, konuştuğunuz insanların söyledikleriyle birlikte söylemediklerini de anlamak istemez misiniz? Beden dili ve hitabet eğitimi programımızın detaylarını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak alanında uzman eğitmenlerden beden dili ve hitabet kursu almanın tadını çıkarın!

Beden dili ve hitabet kursunun kazandıracakları;
 • Mesajınızı daha güçlü iletirsiniz.
 • Kendinizi daha iyi ifade edersiniz.
 • Daha sağlıklı bir iletişim kurarsınız.
 • İletişim becerilerinizi güçlendirirsiniz.
 • Karşı tarafı daha iyi anlarsınız.
 • Özgüveniniz artar.
 • Sözsüz iletişimin şiflerini öğrenirsiniz.
 • Kararlı bir görüntü çizersiniz.
 • Dinleyicilerinizin dikkatini çekersiniz.
 • Akıcı bir konuşmaya sahip olursunuz.
 • Topluluk önünde konuşma korkunuzu aşarsınız.
 • İş ve sosyal yaşamda öne çıkarsınız.
 • Konuşma temponuzu daha iyi ayarlarsınız.
 • Heyecanınızı kontrol etmeyi öğrenirsiniz.

İşe önce hitabet sanatıyla başlayacak, konuşma becerilerimizi gözden geçireceğiz. 1. Hafta Beden Dili ve Hitabet Kursu Programı:
 • Sesin Niteliklerinin Tanınması
 • Rezonans Bölgelerinin Tanınması
 • Artikülasyon Organlarının Tanınması
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri
 • Ünlülerin “ğ” ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Konuşma Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Doğru Konuşma Temposu
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi Nasıl Sağlanır?
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Tekerlemelerle Çalışma
 • Şiir Okuma
 • Edebi Metin Okuma
Konuşma bozukluklarının önüne geçtiğimiz ilk hafta sonunda dinleyicilerinizin size daha fazla dikkat kesilmeye başladığını fark edeceksiniz.

Başarılı bir konuşmanın olmazsa olmazı heyecanı doğru yönetmektir! Bu haftamızda heyecan kontrolünü öğreniyoruz. 2. Hafta Beden Dili ve Hitabet Kursu Programı:
 • Hitabet Sanatı ve Gerekliliği
 • İyi Bir Hatibin Özellikleri
 • Hitap Çeşitleri
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasının Gelişiminin Sağlanması Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Hazırlıksız Konuşma
 • Hazırlıklı Konuşma
 • Planlı Doğaçlama
 • Konuşma Metni Yazma
 • İletişim Kurma Yöntemleri
Beden dili ve hitabet kursları ile hangi ortamda nasıl cümleler seçmemiz gerektiğini daha iyi kavrayacak, başarılı bir heyecan ve stres yönetimi ile hitabetimizi kusursuzlaştıracağız.

Artık konuşmamızı beden dilimizle güçlendirmenin zamanı geldi! Bu hafta beden dilini hem kullanmayı hem okumayı öğreniyoruz! 3. Hafta Beden Dili ve Hitabet Kursu Programı:
 • Beden Dilinin İletişime Etkileri
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • İnsanlar Arası Mesafe ve Temas
 • Pozitif Davranış Stilleri ve Paradigmalar
 • İnsanları Tanımada Beden Dili
 • İlk İzlenim
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El ve Kolların Kullanımı
 • Ellerin Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı
 • Ayak ve Bacakların Verdiği Mesajlar
 • Yüzün ve Başın Verdiği Mesajlar
 • Oturma ve Duruş Şekillerindeki Mesajlar
 • Sahnede Beden Dili
 • Konuşma ve Sunum Esnasında Doğru Kullanım
 • Rol ve Beden Dili
 • Konuşma Tarzı
 • Ses Tonu
Artık konuşmalarınızı beden dilinizle destekleyebilecek, dinleyici pozisyonundayken yalan ve gerçeği bir çırpıda ayırt edebileceksiniz.

Kendimize özgü beden dilimiz ve imajımızla dinleyicilerimize mesajımızı en güçlü şekilde aktarmayı öğreneceğiz! 4. Hafta Beden Dili ve Hitabet Kursu Programı:
 • Dinlemenin Önemi
 • Kişilik Türleri ve İnsanlar Üzerindeki Etkisi
 • Empati Kurmanın Önemi
 • Kişisel İmaj
 • Temiz, Bakımlı ve Güler Yüzlü Olmanın Etkileri
 • Kariyer ve İş Ortamına Uygun Giyinmek
 • Sunum Yaparken Doğru Giyinmek
 • Kullanılabilecek Renkler ve Aksesuarlar
 • Sınır Belirtme ve Sahiplenme Jestleri
 • Yalanın Beden Diline Etkisi
 • Özgüven ve Özsaygının Kişiye Etkisi
 • Profesyonel İmaj Oluşturma
 • Dinleyicinin Dikkatini Canlı Tutma
 • Doğru Başlama ve Bitiş Cümleleri
 • Beden Dilinin Başarıyla İlişkisi
 • Sosyal Hayatta Beden Dilini Doğru Kullanma
 • Yalan Söylenildiğini Nasıl Anlarız?
 • Kimle Nasıl Konuşmalı?
 • Hitabet Doğru İletişimle İlgili Mi?
 • İş Görüşmelerinde ve Kariyer Fırsatlarında Nasıl Konuşmalıyız?
Akıcı konuşmanız, güçlü beden diliniz ve karşınızdakinin söylemediklerini bile hemen anlayabilen iletişim becerilerinizle kariyeriniz ve sosyal ilişkilerinizde çok daha özgüvenli olacaksınız!

Beden Dili ve Hitabet Kursu Programı – 350’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 350’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi Beden dili ve hitabet Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz beden dili ve hitabet kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Beden dili ve hitabet Kursu Programı

Başarılı bir konuşmacı, insanların coşkuyla dinlediği bir hatip ve söylenenlerin arkasındaki gerçeği duyabilen zeki bir dinleyici olmak istiyorsanız beden dili ve hitabet kursları tam size göre!

Beden Dili ve Hitabet Kursu; haftada 1 gün 3 saatten 4 haftalık bir program olup teorik ve uygulamalı dersleri içinde bulunduran, doğru beden dili kullanımı, beden dili şifrelerini okuma, jest ve mimikler, topluluk önünde konuşma, planlı ve plansız konuşma, heyecan yönetimi konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; beden dili ve hitabetini, özgüvenini ve ifade becerilerini arttırmayı amaçlayan her yaştan katılımcı için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl beden dili ve hitabet eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek kişisel gelişimine yatırım yapmaktan vazgeçiyor.

beden dili ve hitabet eğitimleri

Beden Dili ve Hitabet Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak Beden dili ve hitabet kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. Beden dili ve hitabet kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Beden dili ve hitabet kursu eğitmen kadromuz; ülkemizin başarılı iletişim uzmanları, seslendirme sanatçıları, spikerleri ve konuşmacıları, üniversitelerde akademisyenlik yapan, mesleki bilgi ve deneyime sahip eğitmenlerden oluşmaktadır.

Beden dili ve hitabet kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Beden dili ve hitabet kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Beden dili ve hitabet kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun beden dili ve hitabet kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Beden dili ve hitabet kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi beden dili ve hitabet eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Beden dili ve hitabet kursu Florya, beden dili ve hitabet kursu Bahçelievler, beden dili ve hitabet kursu Ataköy, beden dili ve hitabet kursu Yeşilköy, beden dili ve hitabet kursu Zeytinburnu, beden dili ve hitabet kursu Avcılar olarak hizmet veren beden dili ve hitabet kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Beden dili ve hitabet kursu gerek iş yaşamında gerekse sosyal hayatta çok daha başarılı bir iletişimci olmanız için kendinizi geliştirmenizi sağlar. Beden dili kursu ile beden dilinizi doğru kullanmayı öğreneceğiniz gibi bir dinleyici olarak karşınızdaki konuşmacıların beden dilini yorumlamayı da öğrenirsiniz. Beden dili ve hitabet dersleri ile topluluk önünde konuşma yapma korkunuzu geride bırakır, çok daha aktif ve girişken bir insana dönüşürsünüz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
beden dili ve hitabet kursu fiyatları

Beden Dili ve Hitabet Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Beden Dili ve Hitabet Eğitimi Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Beden dili ve hitabet kursu sonrası öğrencilerimiz, hem kendilerini geliştirecekleri hem de sosyalleşecekleri farklı eğitimler almaya devam ediyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, hayatınıza değer katmayı sürdürün.

Beden Dili ve Hitabet Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Beden dili ve hitabet kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, stüdyo kayıt çalışmalarımızı, etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Beden dili ve hitabet kursu merkezimizi, dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Beden dili ve hitabet eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi beden dili ve hitabet kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

Beden dili ve hitabet kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

350+

Mezun Öğrenci

Beden dili ve hitabet kursu ile kişisel gelişimlerine yatırım yapan yüzlerce başarılı öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

238

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.190 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44