Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diksiyon Kursu

Ne Söylediğiniz Kadar Nasıl Söylediğiniz De Önemli!

Akıcı Bir Türkçeyle Kendinizi Doğru İfade Edin, Söylediklerinizin Etkisi Artsın! – Sanat Akademi Diksiyon Kursu

Konuşma bozukluklarınızın zaman zaman sizi zor duruma düşürmesinden şikayetçi misiniz? Yeterince akıcı bir konuşmanız olmadığı için dinleyicilerinizin sıkılmasından endişe ediyor, topluluk önünde konuşmaktan çekiniyor musunuz?

İnsanların dinlemekten keyif aldığı, kendini doğru ve sağlıklı bir şekilde ifade edebilen, dile hakimiyetiyle hayran bırakan biri olmak, etkileyici vurgu ve tonlamalarla mesajınızı karşı tarafa en çarpıcı şekilde iletebilmek, en heyecanlı olduğunuz anlarda bile başarılı sunumlar yapabilmek ve konuşmanızla dikkat çekmek istiyorsanız diksiyon eğitimi tam size göre!

Sanat Akademi diksiyon kursu ile iletişim becerilerinizi kısa sürede geliştirecek, hem iş hem de sosyal hayatınızda yaşadığınız problemlerden kurtulacaksınız.

Diksiyon ve konuşma bozuklukları kişinin kendisini ifade etmesini güçleştirir ve üzerinde durulmadığı takdirde psikolojik problemleri beraberinde getirebilir.

diksiyon kursu

Tüm Diksiyon Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
6 Hafta 30 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Diksiyon Kursu; haftada 1 gün 5 saatten 6 haftalık bir program olup teorik ve uygulamalı dersleri içinde bulunduran, doğru diksiyon ve telaffuz, metin okuma ve oyunlaştırma tekniği, hazırlıklı konuşma, plansız konuşma, diyafram kullanımı, İstanbul ağzı kuralları konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Diksiyon Kursu Sanat Akademi

Eğer konuşma ve diksiyon bozukluklarının yaşamınızda yarattığı aksaklıkları geride bırakmak istiyor, iletişim becerilerinizi güçlendirerek yeni bir hayata başlamayı hedefliyorsanız doğru adrestesiniz! Uzman diksiyon eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış diksiyon dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir diksiyon eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

diksiyon kursu eğitmenleri

Ünlü Diksiyon Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, diksiyon eğitimlerinde Türkiye’nin ünlü ve duayen isimlerinden diksiyon eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
diksiyon kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Diksiyon kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı diksiyon kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı diksiyon kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında diksiyon kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların diksiyon eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden diksiyon eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

diksiyon eğitimi

Arkadaşlarınız Sizi Dinlemekten Keyif Alacak!

Sosyal yaşamda çekingenliğinizle bilinmenizin asıl nedeni konuşmanızdaki sorunlar mı? İnsanların sizi dinlerken sıkılacağından mı endişe ediyorsunuz?

Arkadaşlarınızın siz konuşurken zaman zaman dikkatlerini size vermediklerini mi hissediyorsunuz? Tüm bu sorunlardan diksiyon eğitimleri ile kurtulmak istemez misiniz? Telaffuz sorunlarını kısa sürede gidermenizi sağlayacak diksiyon kursları sizi dinlemekten keyif alınan başarılı bir konuşmacı haline getirecek.

Diksiyon kursu ile siz konuşurken sıkılan bakışların yerini “anlat da dinleyelim” diyen dostlarınız alacak!

İş Hayatında Öne Çıkma Şansınız Artacak!

Mesleki birikiminiz ne kadar fazla olursa olsun, işinizi ne kadar iyi yaparsanız yapın, başarılı bir iletişimci değilseniz yükselemezsiniz.

Eğer siz de yalnızca mesleki bilgi ve becerilerini değil kendini de geliştirmeye önem verenlerdenseniz, gelişimin asla sonu olmadığına inanıyorsanız diksiyon kursu ile kendinize yatırım yapmaya başlayın, becerilerinizi etkileyici bir iletişimle işverenlere ve çalışma arkadaşlarınıza çok daha iyi bir biçimde aktarın!

Kariyer basamaklarını hızla çıkmanızı sağlayacak diksiyon eğitimi, sizi sandığınızdan çok daha kısa bir sürede zirveye taşıyacak!

diksiyon eğitimleri
diksiyon dersleri

Kendinizi Daha İyi İfade Edebileceksiniz!

Zayıf bir iletişimin sizi içinize kapanmaya ve sosyalleşmekten uzak bir yaşama zorlamasına izin vermeyin!

İletişim becerileriniz yeterince iyi olmadığı için giderek yalnızlaştığınızı, sosyal hayattan soyutlanmaya başladığınızı hissediyorsanız bu gidişe bir dur demenin zamanı geldi! Kendinizi mutsuz ve asosyal bir yaşam döngüsüne hapsetmek yerine diksiyon kursu alın, özgüveninizi tazeleyin, hayatınızı hemen değiştirin!

6 haftalık diksiyon dersleri ile yalnızca akıcı bir konuşmaya kavuşmayacak, çok daha aktif ve girişken bir insan olacaksınız.

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Kendimi geliştirerek herkesten farklı olduğumu göstermek istiyorum diyorsanız, akıcı ve düzgün bir Türkçe ile söylediklerinizin etkisini arttırmak istiyorsanız Sanat Akademi ile geç kalmadan tanışın! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun diksiyon kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize göre düzenlenmiş bir diksiyon eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun diksiyon kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre diksiyon eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan diksiyon dersleri veriyoruz.

diksiyon kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi diksiyon dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Diksiyon kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Diksiyon eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Gelişmekten ve Değişmekten Vazgeçmeyin! Diksiyon Kursları ile Hayatınıza Değer Katın!

Ses tonunuz, konuşma ve telaffuz şekliniz, topluluk önünde konuşma korkunuz sizi üzüyor mu? Ya da kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmak, iyi bir konuşmacı olmak, kitleleri peşinizden sürüklemek mi istiyorsunuz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size diksiyon eğitimi planınızı yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi diksiyon kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik diksiyon eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, iletişim becerilerinizi güçlendirin!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
diksiyon kursları

Farkınızı Gösterin!

Uygulamalı diksiyon eğitimleri ile konuşma bozukluklarınızı giderin, hem iş hem de sosyal yaşamınızda insanların sizi dinlemeyi sevmesini sağlayın!

Kayıt Ol »

Gözler Hep Üzerinizde Olsun!

Etkileyici konuşmanız ve akıcı Türkçenizle akıllarda yer edinin, yeni imajınız ve iletişim becerilerinizle mesleki hayatınıza yön vermeye başlayın!

meb ruhsatlı diksiyon kursu

MEB Ruhsatlı Diksiyon Kursu

Sanat Akademi diksiyon eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir diksiyon kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir diksiyon kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun diksiyon dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız diksiyon eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için ev ödevleri ve uygulamalı diksiyon dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Diksiyon kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Diksiyon Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız diksiyon kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı diksiyon dersi anlatımları, telaffuz bozukluklarını giderecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek konuşma egzersizleri ve ödevler, uzman iletişimcilerin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

İşitsel ve görsel diksiyon dersi ekipmanlarımızla gelişiminize katkı sağlayacak, özgüven kazanmanızı destekleyecek diksiyon eğitimleri düzenliyor, diksiyon kursu sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Kendinizi geliştirirken aynı zamanda keyif alacağınız bir diksiyon kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

diksiyon kursu fiyatları
diksiyon kursu ücret

Uluslararası Standartta Diksiyon Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan diksiyon eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz diksiyon kursu programımızda öğrenme hızınıza, gelişiminize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, diksiyon eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, diksiyon eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Diksiyon kursu ile sizlere yalnızca hem keyif aldığınız hem de gelişiminizi destekleyen bir deneyim sunmak adına Avrupa’nın en iyi kişisel gelişim merkezlerinin müfredatlarını yakından takip ediyor, diksiyon dersi içeriklerimizi sizin isteklerinizi de göz önüne alarak sürekli güncelliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Diksiyon kursu ile kendini geliştirmeye önem veren öğrencilerimizin bu isteklerine kulak veriyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Diksiyon eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Diksiyon dersi sonrası mesleki kariyerinize başarılı bir şekilde devam edebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz farklı eğitimleri belirliyor, hedeflerinize ulaşmanız için size destek oluyoruz!

diksiyon dersi
güzel konuşma kursu

Eğitim Sonrası Destek

Diksiyon eğitimi sonrası kişisel gelişimini sürdürmek isteyen öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece diksiyon kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimize iletişimde kalmayı sürdürerek hedeflerine ulaşabilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; sanat kurslarımız ve kişisel gelişim eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınıza değer katmanız, hedeflerinizi gerçekleştirmeniz ve boş vakitlerinizi kişisel gelişiminize ayırabilmeniz için diksiyon kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla size destek oluyoruz.

Diksiyon Kursu Yorumları

Kalabalık Önünde Konuşmaktan Korkuyor Musunuz?

Konuşma bozukluklarınız nedeniyle topluluk önüne çıkacak cesareti bulamıyor musunuz?

İletişim Becerilerinize Yatırım Yapın!

Çok daha akıcı bir Türkçeye kavuşmak için diksiyon dersleri alın, sözcüklerinizin gücünü arttırın!

Başarılı Bir Konuşmacı Haline Gelin!

Sağlıklı ve etkili bir etkileşimin sırlarını diksiyon kursları ile öğrenin, hayatınıza değer katın!

diksiyon kursu mezunları

400+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize diksiyon eğitimleri verdik.

Diksiyon dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel diksiyon kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye diksiyon dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir diksiyon eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

8+ Dalda Kişisel Gelişim Eğitimi

Diksiyon kursları dışında kişisel gelişimine farklı yönlerden yatırım yapmak isteyen öğrencilerimize yaşamlarına değer katacak kişisel gelişim eğitimleri sunuyoruz.

Başta diksiyon eğitimi başta olmak üzere beden dili, hitabet, etkili iletişim, imaj, stres ve zaman yönetimi, motivasyon, drama ile liderlik gibi destekleyici eğitimlerle kendinizi geliştirmenizi sağlıyor, Türkiye’nin en kapsamlı kişisel gelişim kursu olarak eksiklerinizi gidermenize ve artılarınızı güçlendirmenize yardımcı oluyoruz.

Diksiyon kursu sonrası merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz bir akademide olduğunuzu unutmayın, kendinizi geliştirmeye devam edin…

diksiyon dersleri
sosyal etkinlikler diksiyon kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi diksiyon kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Diksiyon kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; film gösterimleri ve keyifli geziler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi diksiyon kursu olarak öğrencilerimizin ünlü iletişimciler, konuşmacılar, sunucular ve spikerler ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Kendinize vakit ayıracağınız, hayatın stresinden ve koşturmacasından uzaklaşacağınız bir eğitim ortamı yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanın.

Sanat Cafe

Diksiyon eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece diksiyon eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak diksiyon dışında farklı alanlarda da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Diksiyon kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
diksiyon eğitimleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi iletişim uzmanlarından kursiyerlerimizin performanslarına ve çalışmalarına yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Diksiyon kursu öğrencilerimizin derslerde ve gelişimlerini destekleyen egzersizlerde gösterdiği performanslarını alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak hatalarını gidermeleri için yollarını aydınlatıyoruz.

Ustalardan aldığımız eleştirilerle eksiklerinizi tamamlıyor, kurumsal ve sosyal hayatta daha başarılı olmanız için sağlam bir altyapı oluşturuyoruz!

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü kişisel gelişim uzmanları, sanatçıları ve diksiyon eğitmenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz!

Başarılı iletişim ve kişisel gelişim uzmanları ile keyifli workshop etkinlikleri ve butik diksiyon kursları düzenliyoruz. Telaffuz ve konuşma bozukluklarınızı ortadan kaldıracak, iş ve sosyal yaşamınızda çok daha etkili iletişim kurmanızı sağlayacak nokta atışı bilgilerle ihtiyacınız olan sihirli dokunuşu sizinle buluşturuyoruz.

İşi ustasından öğrenmenizi sağlayacak diksiyon eğitimi ile hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz ve profesyonel anlamda kendinizi geliştireceğiniz bilgiler almanızı sağlıyoruz.

diksiyon workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Diksiyon eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin stüdyo kayıt çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Diksiyon Kursu Detaylı Eğitim Programı

Doğru telaffuz ve tonlamalarla iletişim becerilerinizi güçlendirmek, dinleyicilerinizin sizi ilgiyle dinlemesini sağlamak, iş ve sosyal yaşamda dikkatleri üzerinize çekmek istemez misiniz? Diksiyon eğitimi programımızın detaylarını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak alanında uzman eğitmenlerden diksiyon kursu almanın tadını çıkarın!

Diksiyon kursunun kazandıracakları;
 • Akıcı ve etkili bir konuşmaya kavuşacaksınız.
 • Kendinizi doğru ifade edeceksiniz.
 • İletişim kurarken daha rahat olacaksınız.
 • Telaffuz ve konuşma bozukluklarından kurtulacaksınız.
 • Diyaframınızı kullanmayı öğreneceksiniz.
 • Dinleyicilerinizin daha kolay ilgisini çekeceksiniz.
 • İş ve sosyal yaşamda öne çıkacaksınız.
 • Konuşma temponuzu daha iyi ayarlayacaksınız.
 • Heyecanınızı kontrol etmeyi öğreneceksiniz.
 • Özgüveniniz artacak.
 • Kariyerinizde yeni fırsatlar yakalayacaksınız.

İşe önce sessimizi eğiterek başlayacak, konuşma ve sesletim organlarımızı yakından tanıyacağız. 1. Hafta Diksiyon Kursu Programı:
 • Sesin Niteliklerinin Tanınması
 • Rezonans Bölgelerinin Tanınması
 • Artikülasyon Organlarının Tanınması
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri
 • Ünlülerin “ğ” ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Konuşma Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Doğru Konuşma Temposu
Daha ilk hafta diksiyon dersleri ile hem sosyal hem de iş yaşamınızda farkı hissetmeye başlayacak, özgüveninizi arttıracaksınız.

Bu haftamızda topluluk önünde konuşmaya odaklanıyor, korkularımızı yenmeye başlıyoruz. 2. Hafta Diksiyon Kursu Programı:
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi Nasıl Sağlanır?
 • Diyafram Kasının Gelişiminin Sağlanması Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınılarıyla Metin Değerlendirme
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Tekerlemelerle Çalışma
 • Hazırlıksız Konuşma
 • Hazırlıklı Konuşma
 • Planlı Doğaçlama
 • Şiir Okuma
 • Edebi Metin Okuma
 • Konuşma Metni Yazma
Bolca uygulama yaptığımız 2. hafta diksiyon eğitimleri ile konuşmamıza akıcılık kazandıracak, planlı ve plansız konuşmanın inceliklerini öğreneceğiz.

Sesimizi daha etkili kullanabilmek için ezgi ve tonlamaya yönelik uygulamalar yapacak, dinleyicilerimizi hipnotize etmeyi öğreneceğiz. 3. Hafta Diksiyon Kursu Programı:

Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak, Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları başlıklarını işleyerek sesinizi adeta enstrüman gibi kullanmayı öğreneceksiniz. Mesleğiniz ne olursa olsun dinleyicilerinizin ilgisini her zaman canlı tutmayı başarabilen bir konuşma olamazsanız kariyerinizi zirveye taşıyamazsınız.

Yolumuzu yarılarken diksiyon kursları ile dramatik uygulamalar gerçekleştiriyor, sanatın gücünden yararlanarak konuşma gücümüzü arttırıyoruz.

Beden dili ile desteklenmiş akıcı bir konuşma dinleyicilerin size odaklanmasını sağlar. Biz de bu haftamızda beden dilimize odaklanacağız. 4. Hafta Diksiyon Kursu Programı:
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Etkili Dinleme
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
4. hafta diksiyon eğitimi sonunda söyledikleriniz, telaffuzunuz, ses tonunuz ve bedeniniz gerçek bir bütün olacak!

Kendimize daha fazla güvenebilmek ve bunu konuşmamıza yansıtabilmek için heyecanımızı kontrol etmeyi öğreniyoruz. 5. Hafta Diksiyon Kursu Programı:
 • Heyecanı Kontrol Etme
 • İlk İzlenim
 • Konuşmayı Başlatma, Sürdürme ve Bitirme Çalışmaları
 • Sahneyi & Kürsüyü Kullanma Biçimi
 • Hazırlıksız Konuşma
 • Hazırlıklı Konuşma
 • Doğaçlama Konuşma
 • Konuşma Metni Yazma
Diksiyon dersleri ile günden günde başarılı bir konuşmacıya dönüşecek, iletişim becerilerinizle fark yaratmaya başlayacaksınız.

Son haftamızda farklı durumlarda nasıl konuşmamız gerektiğini öğrenecek, farklı durumlar için daima hazırlıklı olacağız. 6. Hafta Diksiyon Kursu Programı:
 • Karşılıklı Konuşmalar
 • Kendini Tanıtma
 • Soruları Yanıtlama
 • Telefonla Konuşma
 • Söyleşi
 • Yol Tarif Etme
 • Önemli Bir Olayı Kutlama
6. hafta ile birlikte diksiyon kursu programımızı tamamlıyor, günlük yaşamınızdan kariyerinize kadar dünyanızı olumlu anlamda değiştirecek diğer kişisel gelişim kurslarımızda sizleri ağırlamaya devam ediyoruz.

Diksiyon Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi Diksiyon Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz diksiyon kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Diksiyon Kursu Programı

Konuşma ve telaffuz bozukluklarını geride bırakarak iletişim becerilerinizle fark yaratmak istiyorsanız diksiyon kursları tam size göre!

Diksiyon Kursu; haftada 1 gün 5 saatten 6 haftalık bir program olup teorik ve uygulamalı dersleri içinde bulunduran, doğru diksiyon ve telaffuz, metin okuma ve oyunlaştırma tekniği, hazırlıklı konuşma, plansız konuşma, diyafram kullanımı, İstanbul ağzı kuralları konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; diksiyonunu ve kendini geliştirmeyi, özgüvenini ve ifade becerilerini arttırmayı amaçlayan her yaştan katılımcı için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl diksiyon eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek kişisel gelişimine yatırım yapmaktan vazgeçiyor.

diksiyon eğitimleri

Diksiyon Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak Diksiyon Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. Diksiyon Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Diksiyon Kursu eğitmen kadromuz; ülkemizin başarılı iletişim uzmanları, seslendirme sanatçıları, spikerleri ve konuşmacıları, üniversitelerde akademisyenlik yapan, mesleki bilgi ve deneyime sahip uzmanlardan oluşmaktadır.

Diksiyon kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Diksiyon kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Diksiyon kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun diksiyon kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Diksiyon kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi diksiyon eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Diksiyon kursu Florya, diksiyon kursu Bahçelievler, diksiyon kursu Ataköy, diksiyon kursu Yeşilköy, diksiyon kursu Zeytinburnu, diksiyon kursu Avcılar olarak hizmet veren diksiyon kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Diksiyon kursu hem sosyal hem de profesyonel yaşamda konuşma bozuklukları nedeniyle yaşadığınız sorunları geride bırakmanıza yardımcı olarak kendinize yatırım yapmanızı sağlar. Başarılı bir iletişimci olmanızı destekleyen diksiyon kursları ile iş yaşamınızda daha kolay fark edilmeye başlayabilir, sosyal yaşamda arkadaşlarınızın sizi keyifle dinlemesini sağlayabilir, insanları etkileyen akıcı bir konuşma stiline sahip olabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
düksiyon kursu fiyatları

Diksiyon Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Diksiyon Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Diksiyon kursu sonrası öğrencilerimiz, hem kendilerini geliştirecekleri hem de sosyalleşecekleri farklı eğitimler almaya devam ediyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, hayatınıza değer katmayı sürdürün.

Diksiyon Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Diksiyon kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, stüdyo kayıt çalışmalarımızı, etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Diksiyon kursu merkezimizi, dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Diksiyon eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi diksiyon kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Diksiyon kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Diksiyon kursu ile kişisel gelişimlerine yatırım yapan yüzlerce başarılı öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

218

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.090 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44