Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Kursları Bedensel Farkındalığı Arttırıyor!

Bale ile Bedenlerini Daha İyi Tanıyacaklar! - Balenin Beden Gelişimine Katkısı

Zarafetin dansı balenin sahne gösterileri dışında çocuk gelişiminde de en çok yararlanılan sanatlardan biri olması faydalarına kısaca bir göz attığınızda hiç de şaşırtıcı gözükmese gerektir. Özellikle fiziksel gelişimde balenin önemi azımsanamayacak bir büyüklüktedir. Nitekim çocuk gelişim uzmanlarının duruş bozuklukları ve denge sorunları için anne babalara çoğu zaman çocuk bale kursları almaları yönünde tavsiyeler verdiğine tanıklık etmek mümkündür.

Çocuk bale eğitimi ile geçen kısa bir sürenin ardından bile çocuklarınızın yürüyüşünün ve duruşunun değiştiğini, gelişim dönemlerinde sıklıkla görülen sakarlıkların önemli ölçüde azaldığını kolaylıkla fark edebilirsiniz. Çünkü tüm diğer katkılarının yanı sıra balenin beden gelişimine etkileri hem kemik ve kas yapısının güçlenmesi ve esneklik kazanması hem de çocukların bedenlerini daha yakından tanımaları şeklindedir.

Daha Güçlü ve Sağlıklılar! – Balenin Beden Gelişimine Etkileri

Çocuk bale kursları ve bale figürlerinin özellikle fiziksel gelişime büyük bir katkıda bulunduğunu yukarıda da söyledik. Bunu biraz daha açmak gerekirse çocuklar için bale eğitimi sırasında yapılan egzersiz ve bale hareketlerinin kas yapısını çalıştırmak için son derece ideal olduğunu vurgulayarak söze başlayabiliriz.

Özellikle erken yaşlarda kemik yapısı henüz tam olarak oturmadığı için şekil alması çok daha kolaydır. Nitekim bale hareketleri de yalnızca kas ve kemik gücünü ya da esnekliğini değil, her ikisini birden geliştiren bir karmaşıklığa sahiptir. Bu açıdan çocuk bale kursları ile bedensel gelişimlerinin çok daha sağlıklı ilerlemesini sağlamak mümkündür.

Duruş Bozuklukları Sorun Olmaktan Çıkıyor! – Fiziksel Gelişimde Balenin Önemi

Anne babaların büyüme döneminde en çok dikkat ettiği konulardan biri de içe basma, düztaban olma ve bacak deformasyonu gibi duruş bozukluklarıdır. Bu tür problemlerin ilerleyen yaşlarda tamamen telafi edilmesi çok daha güçtür, ancak çocuk bale kursları ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Ayrıca çocuk bale kursları; bir çeşit önleyici aktivite olarak çocukların gelecekte bu tür sorunlarla karşılaşmaması için de önemli bir fayda sağlar.

Balenin beden gelişimine etkileri açısından bu durum; kemik ve kas yapısının sağlıklı gelişimini desteklemesiyle açıklanabileceği gibi bu türden bozuklukların zaman zaman beden algısı ve alışkanlıklardan kaynaklı olabileceğini de göz ardı etmemek gerekir. Özellikle içe basma veya kambur durma gibi duruş bozuklukları bedensel farkındalığın geliştirilmesiyle çok daha hızlı bir biçimde geride bırakılabilir.

Hem Enerjilerini Atacak Hem De Vücutlarının Sınırlarını Öğrenecekler!

Çocuk bale kursları başta fiziksel gelişimleri olmak üzere çocukların gelişimine sunduğu çok yönlü katkıyla uzman pedagogların önerdiği aktivitelerin başında gelmektedir. Enerjilerini atarken kas ve kemiklerini güçlendiren çocuk bale eğitimi programları aynı zamanda çocukların hareket kabiliyetlerini ve yapabildiklerinin sınırlarını görmelerini sağlamaktadır.

Siz de çocuklarınızın gelişimsel ihtiyaçlarına yönelik bir çocuk bale kursu ile geleceğe hazır olduklarından emin olmak istemez misiniz? O halde Sanat Akademi’yi ziyaret edin, eğitim danışmanlarımızla çocuklarınız için en uygun kurs programını planlayım, bale ile hem bedenleri hem de zihinleri değişsin!

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44