Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Dans Türleri ve Kurslarda Verilen Eğitimler

Çocuk Dans Kursları İle Yeteneklerini Erken Keşfedin!

Okul ve ev arasında sıkışıp kalan, ders çalışmaktan yeteneklerini keşfedememiş çocukların dans ederek hem enerjilerini atmaları hem de kendilerine eğlenebilecekleri bir ilgi alanı yaratmaları adına ebeveynler çeşitli kurs ve eğitim seçenekleri arar. Çocuk dans kursları da bu seçenekler arasında hem çocukların ilgisini çekmesi hem de onların gelişimlerinin desteklenmesi adına oldukça tercih edilir. Çocuk dans kursları ve kurslarda öğretilen çocuk dans türleri onların hem fiziksel gelişimlerine katkı sağlar hem de onları duygusal açıdan destekler.

Çocukların müzik kulağının gelişmesi ve ritim duygusu kazanmaları, bedensel farkındalık kazanmaları, sorumluluk duygusu geliştirmeleri ve sosyalleşmeleri adına çocuk dans çeşitleri oldukça revaçta olan aktivitelerin başında gelir. Dolayısıyla çocuk dans kursu seçenekleri de aileler tarafından oldukça tercih edilir. Kurslarda öğretilen çocuk dans çeşitleri ile çocuklarınız hem iletişim becerilerini geliştirecek hem de bedenleri, çocuk dans türleri hangi alanlarda daha etkili oluyorsa, gelişecek!

Çocuklarınızın İlgisine Göre Çocuk Dans Türleri

Her çocuk birbirinden çok farklı olduğu gibi beğenileri, yetenekleri ve ilgi alanları da birbirinden ayrılmaktadır. Dolayısıyla çocukları için çocuk dans kursları arayan ailelerin dikkat ettikleri arasında ilk sıralarda yer alan ölçüt aslında onların ilgi ve yetenekleri olmalıdır. Oldukça geniş bir skalası bulunan çocuk dans türleri ile çocuklarınızın ilgi alanlarına yönelik dans eğitimleri almasını sağlayabilir ve bu danslar arasından en uygun seçimi çocuklarınızla birlikte seçebilirsiniz..

Çocuklarının uygun bir çocuk dans kursu ile eğitim almasını isteyen aileler için çocuk dans çeşitleri nelerdir tanıttığımız ve kısaca açıkladığımız bir yazı hazırladık…

Çocuk Dans Türleri: Her Yaştan Çocuğun İlgisini Çekiyor!

Çocuğunuzun yetenekleri ve ilgilerine göre geniş bir alana sahip dans çeşitleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Çocuk dans türleri ve çocuk dans kursları ile verilen eğitimlerde hangi danslar bulunuyor bir göz atalım.

Bale – Zarif ve Disiplinli

En eski dans türlerinden biri olan bale zarif kıyafetleri ve düzenli çalışma gerektiren figürleri ile ailelerin özellikle çocukları için küçük yaşta tercih ettiği dans türleri arasında bulunuyor. Çocuk dans çeşitleri arasında vücutlarına esneklik kazandıran ve çocuklarınıza disiplini aşılayan bir çocuk dans çeşididir. Bale, klasik müzik ile yapılmaktadır ve çocuk dans türleri arasında en uzun süren eğitim programlarına sahiptir. Bale eğitimleri yaş gruplarına göre ayrılmaktadır.

 • 3-4 yaş mini bale kursu 
 • 4-5 yaş bale hazırlık seviye kursu 
 • 6-12 yaş seviyeli bale temel eğitim 
 • 13-18 yaş ileri seviye bale eğitimi

 Bale eğitimleri yaş gruplarına göre yukarıdaki gibi ayrılmaktadır.

Hip Hop 

Sokak kültüründen doğmuş hip hop aynı zamanda popüler müzikler ile yapılan ve çocukların oldukça ilgisini çeken dans türlerinden biridir. Çocukların enerjilerini atabildikleri ve bedenlerinde çeşitli kasların geliştiği çocuk dans çeşididir. Serbest bir şekilde bedenlerini çalıştırmayı öğrenen çocuklar hip hop dansın özgür ruhuyla kurallara takılı kalmadan dans etmenin keyfini alacaktır.

Çocuklar için dans kursları arasından en çok tercih edilen çocuk dans çeşitleri arasında bulunan hip hop ile çocuklar kollarını, ayaklarını, bedenlerini, ellerini geliştirecek ve bedenleri çok daha dayanıklı olacaktır.

Latin Dansları

Latin dansları çocuklarınızın çok eğleneceği ve Latin müzikleri ile tanışacağı bir dans çeşididir. Kıvrak figürleri ile çocukların bedenlerini geliştirecekleri, hem zihinsel ve hem de fiziksel yönden onlara fayda sağlayacak Latin dansları aileler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Latin dansları kendi aralarında gruplara ayrılmaktadır.

Çocuk dans türleri arasında Latin dans grubunun çocuklar için tercih edilen en enerjik dans çeşitleri ise şu şekilde;

 • Salsa
 • Bachata
 • Cha Cha Cha
 • Merengue
 • Vals 

Gibi Latin dans türleri ile çocuklarınız hayata farklı bir pencereden bakmayı öğrenecek ve ilgilerini çekebilecek yeni kültürler ile tanışacaklar!

Halk Dansları

Çocukalrınızın geleneksel müzikler ve dans türleri ile büyümesini istiyorsanız sizler için en uygun çocuk dans türlerinin başında halk dansları geliyor. Türk kültürünü yansıtan ve geniş bir coğrafyayı da temsil eden halk dansları ile çocuklarınız çocuk dans kursları içinde iyi bir vakit geçirebilir ve dansın faydalarından halk dansları ile yararlanabilirler.

Çocuklarınızın farklı kültürleri ve bir o kadar da diğer kültürleri öğrenebilecekleri halk dansları kendi aralarında;

 • Zeybek
 • Horon
 • Oryantal
 • Kafkas
 • Roman
 • Halay

Olarak ayrılmaktadır. Çocuklarınız için uygun olduğunu düşündüğünüz ve onların da zevkle yapabilecekleri bir halk dansını seçerek çocuk dans kursu tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çocuklarınızı Dans İle Büyütün!

Çocuklarını dans ile büyütmek isteyen aileler için çocuk dans türleri hakkında kısa bilgiler verdikten sonra değineceğimiz kısa bir konu daha bulunuyor. Çocuklarınızın dans sevgisi ile büyümesi ve bir dans türünü öğrenmesi ona nitelik kazandırırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesini de sağlar. Çocuklarınızın dansla büyümesini sağlayarak onların gelişimlerine destek olabilirsiniz.

Sanat Akdemi olarak dansın her alanında çocuklarınıza en iyi eğitimi vermek için çabalıyor ve onlara Avrupa standartlarında uygulamalı çocuk dans eğitimleri veriyoruz. Çocuklarınızın eğleneceği ve yeni arkadaşlıklar kuracağı bu keyifli serüvene siz de onları dahil edin ve sanatsever nesiller yetiştirelim!

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44