Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

11-12 Yaş Etkinlikleri – Yeteneklerini ve Kendilerini Keşfetsinler!

Hem Güzel Vakit Geçirecek Hem De Kendilerini Geliştirecekler! – 11-12 Yaş Etkinlik Önerileri

İlk ergenlik olarak da isimlendirilen 11-12 yaş dönemi; çocukların artık çocuk oyunlarından uzaklaştıkları ve daha çok yetişkinlerin gerçekleştirdikleri aktivitelere ilgi duydukları bir dönemdir. Bunun yanı sıra bu dönemde çocukların zihinsel ve fiziksel çok sayıda değişimle karşı karşıya olduğunu da söylemek gerekir. Pek çok çocuğun müzik, taklit, oyunculuk, resim yapma gibi sanatlara karşı yeteneklerini keşfettikleri yaş aralığı da yine bu dönemdir.

Bu nedenle 11-12 yaş etkinlikleri ile çocukların gerçekten ilgilerini çekecek ve potansiyellerini açığa çıkaracak bir alanda eğitim almaları büyük önem taşır. Peki gerçekten gelişimlerine katkı sağlayacak 11-12 yaş etkinlikleri nelerdir? Aşağıda çocuklarınızın gelişimleri açısından çok sayıda kazanım barından 11-12 yaş aktiviteleri ve hobileri hakkında bilgi verdik.

Gelişimlerini Bu Aktivitelerle Destekleyin! – 11-12 Yaş Etkinlikleri

Geleceğin sanatsever, mutlu, kendilerine ve yeteneklerine güvenen bireylerini yetiştirmek için 11-12 yaş etkinlikleri ve hobilerinin büyük önem taşıdığından yukarıda bahsettik. Farklı alanlara ilgileri uyanan çocukları bu dönemde sanata ve spora teşvik ederek fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini destekleyebilir, hatta ilgili alanda geleceğin başarılı isimlerinden biri haline gelmesini dahi sağlayabilirsiniz. İşte çocuklar için en faydalı 11-12 yaş etkinlikleri:

 • Müzik kursu,
 • Piyano kursu,
 • Gitar kursu,
 • Keman kursu,
 • Takım oyunları,
 • Dans kursu,
 • Oyunculuk kursu,
 • Resim kursu,
 • Heykel kursu,
 • Karikatür kursu,
 • Fotoğrafçılık kursu vb.

Sanat Kursları ile Dünyalarına Renk Katın! – 11-12 Yaş Etkinlik Önerileri

Erken ergenlik dönemi olması itibariyle 11 yaş etkinlikleri ile çocukların gelişimsel ve eğitsel ihtiyaçlarına yanıt vermek, gelecekteki başarıları, kişilikleri ve mutlulukları üzerinde büyük etki sahibidir. Bu dönemlerde sanatla tanışan ve hobileri arasına sanata dair aktiviteler ekleyen çocuklar, gelecekte de bu alanlarla ilgilenmeyi sürdürmekte, hayatına farklı bir bakış açısı katmaktadır.

Ayrıca çocuk sanat kursları 11-12 yaş etkinlikleri açısından ikinci bir önem daha barındırmaktadır. Elbette çocukların gelişimi açısından aile desteği son derece önemlidir, ancak çocuk gelişiminde uzmanlığa sahip eğitmenler ve eğitim danışmanlarının yakın takibiyle çocukların gelişimini desteklemek, ihtiyaçlarına yönelik yönlendirmelerle çok daha verimli bir büyüme dönemi geçirmelerine ve ekstra kazanımlarla kendilerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Bu açıdan çocuklarınızı güvenilir bir eğitim kurumu ve eğitmen desteği ile geliştirmeniz gelecekte kendisini daha iyi ifade edebilen, sosyal ve eleştirel düşünme becerisine sahip bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olacaktır...

Sanat Akademi’de Önceliğimiz Çocuklarımızın Gelişimsel İhtiyaçlarına Yanıt Vermek!

Sanatsal duyarlığa sahip çocuklar yetiştirmek için biz yetişkinlere düşen sorumluluğu unutmamalıyız! Sanat Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle çocuklarımıza yalnızca ilgi duydukları sanat dalının inceliklerini ve tekniğini aktarmakla yetinmiyor, onları geleceğe ve hayata hazırlamaya özen gösteriyoruz.

Fotoğrafçılık kursundan müziğe, dramadan oyunculuğa, dans ve baleden resim ve el sanatlarına kadar pek çok alanda verdiğimiz çocuk kursları ile gelişimlerine destek oluyor, çocuklarımıza yeni bir hobi edinmenin dışında yeni bir gelecek inşa etme şansı sunuyoruz! Siz de ailemizin bir parçası olun, çocuğunuz için en iyi sanat kursu programını birlikte belirleyelim...

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44