Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocukların İletişim Becerilerini Arttıracak Kurslar – Gelişimlerini Sanatla Destekleyin!

Bu Kurslar Çocukların Sosyal Zekalarını Arttırıyor! – İletişim Becerilerini Arttıran Çocuk Kursları

Ebeveynler çoğu zaman çocuklarını okul dışı kurslara ve hobilere yönlendirecekleri zaman iki kere düşünürler. Çünkü okul başarılarını sürdürebilmeleri ve lise ya da üniversite sınavlarında başarılı olabilmeleri için çocukların çoğu zaman vakitlerinin büyük bir bölümünü ders çalışmaya ayırması gerekir. Yine de gelişimlerine katkı sağlayacak bir hobi veya çocuk kursları söz konusu olduğunda bu durumun değiştiğini söyleyebiliriz.

Özellikle yaşıtları ve büyükleri ile iletişim kurmakta sorun yaşayan çocuklar için en bilinen önerilerden biri çocuk kurslarından yararlanmaktır. Peki çocukların iletişim becerilerini arttıracak kurslar nelerdir? Siz de çocuğunuzun biraz fazla çekingen olduğunu düşünüyorsanız çocuk kursu önerileri listemizin ilginizi çekeceğinden eminiz!..

Çocuk Kursları ile Sağlıklı Sosyalleşmelerini Sağlayın! – Çocukların İletişim Becerilerini Arttıracak Kurslar

Çocukların gelişimi açısından çocuk kursları; gerek eğitsel kazanımları gerekse yaşıtları ile sağlıklı bir sosyalleşme imkanı sunması ile son derece önemlidir. Okul dışı aktivitelerle aynı zamanda keyifli vakit geçiren çocuklar; bu sırada gelişim döneminde ortaya çıkabilen iletişim gibi çeşitli sorunlarla da daha kolay başa çıkabilmektedir. Çocukların iletişim becerilerini arttıracak kurslar arıyor, çocuğunuzun sosyal gelişimini desteklemek istiyorsanız aşağıda saydığımız kursların faydalı olacağından eminiz:

 • Dans kursları,
 • Bale kursları,
 • Oyunculuk kursları,
 • Yaratıcı drama kursları,
 • Müzik kursları,
 • Orkestra çalışmaları ile süslenmiş enstrüman kursları,
 • Koro çalışmaları içeren şan ve solfej kursları,
 • Okul öncesi dönem için Orff kursları,
 • Fotoğraf gezileri ile zenginleştirilmiş bir fotoğrafçılık kursu,
 • Resim kursları,
 • Graffiti kursları.

Sanatla Sosyalleşmeyi Öğrenecekler! - Çocukların İletişim Becerilerini Arttıracak Kurslar

Uzman pedagogların sanatın çocuk gelişimi üzerindeki olumlu etkilerinden bahsettiğine eminiz daha önce tanıklık etmişsinizdir. Ancak burada sanatın çocuklar için faydalı bir diğer özelliğini daha vurgulamak ve belki de tekrar etmek istiyoruz. Çocukların iletişim becerilerini arttıran kurslar listemizde de görebileceğiniz üzere sanatın gerek yetişkinler gerekse çocuklar için bir araya getirici bir özelliği vardır. Özellikle iletişim becerilerini geliştirmek için bu nedenle sanattan yararlanmak ve çocuklara sağlıklı bir sosyalleşme imkanı yaratmak mümkündür.

Sanatın arabuluculuğuyla en içine kapanık veya en uzlaşması zor çocuklar bile sınıf arkadaşlarıyla birlikte dans etmenin, müzik yapmanın, oyunlar oynamanın, fotoğraflar çekmenin, şarkılar söylemenin keyfini çıkarabilir ve birlikte üretmenin hazzını yaşayabilir. Bu sırada elbette iletişim becerileri ile birlikte yardımlaşma, paylaşım ve işbirliği gibi duyguları da gelişim gösterir.

Sanat Akademi’de Çocuklarımıza Büyülü Bir Atmosfer Sunuyoruz!

Çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi olarak çocuklarımıza sanatın büyülü dünyasına adım atma fırsatı sunuyor, yaşıtlarıyla sosyalleşebilecekleri sağlıklı ve yaratıcılıklarını çekinmeden ortaya koyabilecekleri keyifli atmosferimizde kendilerini ve potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı oluyoruz...

Siz de çocuklarınızın gelişimi için sanatın destekleyici gücünden yararlanmak istiyor, ancak hangi kuruma güvenmeniz gerektiğini bilemiyor musunuz? Gelin, kurumumuzu ziyaret edin, dersliklerimizi, eğitim metodumuzu, mutlu öğrencilerimizi kendi gözlerinizle görün, eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla tanışın, çocuklarınızın ayrıcalıklı bir dünyanın parçası olmasını sağlayın!

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44