Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler – Hem Birlikte Eğlenin Hem De Gelişimlerini Destekleyin!

Çocuklarınızla Büyüdükçe Birlikte Bir Şeyler Yapamadığınızı Mı Fark Ettiniz? – İşte Birlikte Yapabileceğiniz Ergen Aktiviteleri

Kabul etmek gerekir ki ergenlerle iletişim kurmak zaman zaman zor olabiliyor. Bu durum hem anne babalar için hem de kimi anlarda okuldaki eğitmenler ve diğer yetişkinler için de geçerli. Ancak hiç kuşkusuz ebeveynleri için çocukları ile iletişim olanaklarının azalması çok daha üzücü ve endişe verici bir durum...

Siz de çocuklarınızla iletişim kurmanın yeni yollarını mı arıyorsunuz? Aşağıda ergenlerle yapılacak etkinlikler hakkında size önerilerde bulunduk. Onların gerçekten ilgisini çekecek yeni yollar keşfederek hayatlarında yeni bir boyut açabilir, ailesiyle daha fazla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. İşte birlikte yapabileceğiniz ergen etkinlikleri...

Bunları Yapmayı Denediniz Mi? – Ergenlerle Yapılacak Aktiviteler

Ergen hobileri ve ilgi duydukları alanlar elbette sizin gençliğinize göre değişmiş olabilir. Ama yine de ortak alanlar bulabileceğinizden eminiz. Aşağıdaki önerilerimizden bazılarını denemeye başlamaya ne dersiniz?

  • Doğa Gezileri – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Eğer çocuğunuz son dönemlerde biraz içine kapanmaya başlamışsa doğa gezileri ergenler için etkinlik önerilerimiz arasında ilk denemeniz gereken seçenek olabilir. Ailece yapacağınız bir yürüyüş veya piknik organizasyonu birlikte eğleneceğiniz güzel bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

  • Konserler – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Hepimiz ergenlik dönemlerimizde bir müzisyenin hayranı olmuşuzdur! Siz de çocuğunuzun müzik zevklerini keşfetmek için onunla birlikte bir konsere gitmeye ne dersiniz? Biraz denediğiniz takdirde sizin de eğleneceğinizden eminiz!..

  • Fotoğraf Gezileri – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikler

Akıllı telefonların gelişmesiyle günümüzde herkes biraz fotoğrafçı oldu! Çocuğunuz da büyük ihtimalle bu trende ayak uydurmuştur. Peki bu ilgiyi bir adım öteye taşımaya ne dersiniz? Birlikte bir şehir gezisi planlayıp eşsiz manzaraları ve enstantaneleri birlikte fotoğraflamak iyi bir plan değil mi?

  • Sergiler ve Müze Gezileri – Ergenlerle Yapılacak Etkinlikleri

Çocuğunuza sanat sevgisi aşılamak istiyorsanız müze ve sergi ziyaretleri her zaman iyi bir fikirdir. Ancak yine de hatırlatmak gerekir ki kendi zevklerini çocuğuna dayatan anne babalardan olmamalısınız!

Onlara İlgi Alanlarına Uygun Seçimler Yapmaya Özen Gösterin! – Sizin De Katılabileceğiniz Ergen Hobileri

Eğer çocuklarınızla keyifli vakit geçirmek, onlarla iletişiminizi güçlendirmek istiyorsanız kesinlikle onların ilgi alanlarını keşfetmeye vakit ayırmaları, gerçekten keyif alacakları bir aktivite ile dikkatlerini çekmelisiniz! Yoksa birlikte yapacağınız aktivite; onlar için yalnızca zaman kaybına dönüşecektir. Zamanın ruhunun değiştiğini unutmayın, kendi gençliğinizde yapmaktan keyif aldığınız ergen aktiviteleri bugün pek de eğlenceli olmayabilir!..

Birlikte Sanat Kursları Almaya Ne Dersiniz?

Ergenlerle yapılacak aktiviteler söz konusu olduğunda sanattan yalnızca bir izleyici olarak değil, katılımcı olarak da yararlanmayı düşünmelisiniz. Hem kendinizi hem de çocuğunuzu belli bir alanda geliştirmek için eğitim almak kulağa ilk anda eğlenceli bir etkinlik planı gibi gelmeyebilir. Ancak tekrar gözden geçirdiğiniz takdirde bunun hiç de doğru olmadığını hemen fark edeceksiniz!

Sanat Akademi’de çocuğunuzla birlikte bir sanat kursu alarak birlikte resim yapabilir, fotoğraflar çekebilir, şarkılar söyleyebilir, enstrüman çalarak aile içi orkestranızı oluşturabilir, tiyatro sahnesinin heyecanını birlikte deneyimleyebilirsiniz. Eminiz böylesi bir armağan çocuğunuzun da oldukça ilgisini çekecektir!

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44