Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Uzmanlardan 6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin Öneriler

Okul Çağı Etkinlikleri İle Çocuğunuzun Gelişimini Destekleyin!

Okul çağında bulunan çocuğunuzun gelişimi için önerilere mi ihtiyacınız var? Dil gelişimi, sosyal beceriler, duygusal gelişim gibi konularda uzmanlardan çocuklar için öneriler almanın iyi olacağını mı düşünüyorsunuz? Hangi etkinliklerin 6-12 yaş arası öneriler kapsamında değerlendirileceğini bilmiyor musunuz? O halde doğru yazıdasınız! Uzmanlardan çocuklar için öneriler alabileceğiniz bu yazıda en eğlenceli çocuk kurslarından ve çocuklara etkilerinden bahsettik.

Okul çağı çocuğu için öneriler arayan anne babalara en yararlı etkinliklerden bahsetmemiz gerekiyor. Uzmanlar 6-12 yaş arası çocukların gelişim alanları için olumlu yöntemler izlenmesi gerektiğini savunuyor. Öyleyse en iyi okul çağı etkinlikleri neler, hangi çocuk kursları ile gelişimine tam destek verebilirsiniz?

Uzmanlardan Çocuklar İçin Öneriler – Okul Çağı Etkinlikleri

Çocukların gelişim evrelerinde okul çağı büyük bir öneme sahiptir. Okul öncesi dönemden çıkan çocukların artık 6-12 yaş arası olarak değerlendirileceğini bilmelisiniz. Bu dönemin de çocuk için gerek okul dersler, gerekse sosyal yaşantıları için özellikle ilgilenilmesi gereken bir dönem olduğunu unutmamalısınız. Uzmanlardan çocuklar için öneriler bekliyorsanız 6-12 yaş arası öneriler size hitap ediyor. Fakat çocuğunuzun yaşına özel önerileri ve etkinlikleri göz ardı etmemelisiniz. 

  • 6 Yaş Okul Öncesi Etkinlikleri

Çocuğunuz henüz geçiş dönemindeyse, okul öncesi dönemden çıkmak ve okul çağına dahil olmak üzereyse, 6 yaş okul öncesi etkinlikleri hakkında bilgi almanız en doğrusu olacak. Uzmanlardan çocuklar için öneriler istiyorsanız bu kapsamda önerilere göz atmalısınız. 

Uzmanlar bu yaş grubu için artık basit okul öncesi dönem etkinlikleri yerine çocukların dil gelişimlerini artıracak önerilerde bulunuyor. Sanat Akademi olarak bizim önerebileceğimiz, 6 yaş çocuğunuzu okul çağına hazırlayacak olan kurs programı çocuk yaratıcı drama eğitimleridir. Bu kurs sayesinde çocuğunuz iletişim becerilerini geliştirebilir ve okul çağı etkinlikleri için hazır hisseder. 4-6 yaş yaratıcı drama kurs programımızı mutlaka inceleyin. 

  • 7-8 Yaş Etkinlikleri

Uzmanlardan çocuklar için öneriler serimizde 7-8 yaş etkinlikleri de yer alıyor. Uzmanlar 7-8 ve hatta 9 yaş çocukları için de hem dil gelişimlerini etkileyecek hem de sosyal beceriler kazandıracak kursları öneriyorlar. Artık okul çağına kesin olarak adım atan çocuğunuzun eğlenerek farklı deneyimler yaşamasına fırsat tanımalısınız. 

Okul çağı çocuğu için öneriler arayan ailelere bu yaş grubuna hitap eden 7-9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu, 6-12 yaş temel seviye bale kursu, çocuk resim kursları ve çocuk müzik kurslarını öneriyoruz. Böylece sosyal becerilerini geliştirebilecekler ve yeni deneyimler kazanmanın heyecanını hissedecekler. 

  • 10-12 Yaş Etkinlikleri

Okul çağı etkinlikleri 10-12 yaş etkinlikleriyle son buluyor. 13 yaş itibarıyla çocuklar ortaokul ve lise eğitimleri kapsamında değerlendirilmeye başlanıyorlar. O zamana kadar uzmanların önerdiği 10-12 yaş etkinlikleri genellikle çocukların özgüven kazanmalarına, kendilerini tanımalarına ve özsaygı geliştirmelerine yönelik oluyor. 

10-12 yaş okul çağı çocuğu için öneriler arıyorsanız, çocuğunuzu yönlendirebileceğiniz en doğru eğitimlerden biri oyun 10-13 yaş tiyatro kursu eğitim programlarıdır. Sanat Akademi bünyesinde verilen tiyatro kursu çocuğunuzun kendisiyle ilgili çok şey öğrenmesine fırsat tanıyacak ve belki de yeni bir meslek seçiminin önünü açacak. Ayrıca bir diğer önerimiz fotoğraf kurslarıdır. 7-13 yaş aralığını kapsayan bu kurs, çocuğunuzun özgüvenini artıracak ve keyifli anlar yaşatacak. 

Uzman Önerilerini Doğru Değerlendirin!

Aldığınız önerilerle çocuklarınızı zorlamamanız gerektiğini bilmelisiniz. İstemedikleri kurslara yönlendirmeye çalışmak ve üzerlerinde baskı kurmak, uzmanların okul çağı çocukları için kesinlikle önermedikleri bir durum. Onların hayata pozitif bakması gerekiyor. Seçenek sunduğunuzda zaten kendileri için en doğru olana karar vereceklerdir. Biraz olsun onlara güvenmeniz gerekiyor. 

Okul çağı çocuğu için öneriler kafanızı karıştırdıysa en doğru seçeneği belirleyebilmeniz için eğitim uzmanlarımızdan destek almanızı öneriyoruz. Fikir alışverişi yaparak doğruyu bulabilirsiniz. 

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44