Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Orff Kursu

Kendilerini Müzikle İfade Etsinler!

Müzikle Büyüyen Çocuklar Yaratıcı ve Özgüvenli… Sanat Akademi Çocuk Orff Kursu

Çocuklarınızın iletişim sorunları mı var? İçine kapanık, çekingen, utangaç ve özgüvensiz olarak yetişmelerini istemiyor musunuz? Özgürce hareket ederek hayal güçlerini açığa çıkaracakları bir orff kursu ile gelişimlerini desteklemeye ne dersiniz?

Sağlıklı bir gelişim için çocuklarınızın sosyalleşmelerine destek olacak keyifli aktiviteler keşfetmelerini sağlayın, ilgi alanlarını keşfedecekleri, yaşıtlarıyla birlikte vakit geçirecekleri ve iletişim becerilerini geliştirecekleri orff kursları ile onları hayata hazırlayın!

Çocuklarınızın gelişimlerine destek olmak için çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi ile tanışın!

Çocuk orff kursu alan çocuklar, okul ve sosyal yaşamlarında farklı aktivitelere katılmakta daha girişken olmakta, kendilerini ve duygularını ifade ederken yaşadıkları çekingenliği üzerlerinden atmaktadırlar!

çocuk orff kursu

Tüm Orff Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
8 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Orff Kursu programı haftada 1 gün 1.5 saatten 8 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, müzik ve hareket eğitimi, drama ve oyun, beden perküsyonu, farklı ritim enstrümanlarıyla müzik yapmak, hareket ve konuşma çalışmaları, dans ve doğaçlama çalışmalar gibi konuların yer aldığı bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Orff Kursu Programı

Katılıma dayalı, herkesin gönüllülük esasıyla farklı bir rol üstlendiği, interaktif etkileşim için ideal bir ortam yaratan çocuk orff kursları ile gelişimlerini desteklemek istiyorsanız Sanat Akademi ile tanışın, çocuklarınız uzman orff eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış bir çocuk orff kursu ile öğrenme hızlarına, ilgi düzeylerine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk orff kursu eğitmenleri

Uzman Orff Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı pedagogları arasında yer alan, çocuk gelişiminde birikim sahibi eğitmenlerden çocuk orff eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk orff kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk orff kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz çocuk orff eğitimi tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk orff kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk orff kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk orff kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk orff eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk orff eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

orff kursları

Okul Öncesi Eğitim Çocukları Okula ve Hayata Hazırlıyor!

Çocuklarınızın özgüvenli bireyler olarak yetişmesini istemez misiniz? Eğer cevabınız evetse erken yaşta kendilerini ifade etmelerine olanak tanımalısınız.

Çocuk orff kursları gibi okul öncesi yaratıcılığı destekleyen eğitimlerin çocukların gelişiminde son derece önemli bir rol oynuyor! Orff eğitimi ile kendilerini yaşıtlarının önünde ifade etmeyi deneyimleyen çocuklar, okula başladıklarında da birer yetişkin haline geldiklerinde de kendilerine daha çok güveniyor…

Orff kursları; kalıplaşmış katı kurallardan uzak bir eğitim metoduyla miniklerin gelişimine katkı sağlıyor…

Yaratıcılıklarını Destekliyoruz!

Yeteneklerini ve kendisini iyi tanıyan, okul yaşamında başarılı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek yetişkinlerin elinde!

Çocuk orff kursları ve diğer tüm kurslarımızda çocuklarımıza müzik sevgisi aşılıyor, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini açığa çıkarıyor, hayata sanatın penceresinden bakmayı öğretiyor, kendilerini müzikle ifade eden bireyler yetiştiriyoruz. Sanat Akademi’nin büyülü atmosferinde çocuklar kendilerini yeni baştan keşfediyor…

Çocuk orff kursları ile çocuklarınızın yeteneklerini keşfedin, gerçek potansiyellerine ulaşmalarını sağlayın!

çocuk orff kursları
orff eğitimi

Adaptasyonlarını Arttırın!

Çocuk orff eğitimleri yalnızca müzikten ibaret değil! Araştırmalar, müziğin çocukların okul yaşamlarına da katkı sağladığı bir gerçek...

Okul değişikliği, anaokulundan ilköğretime, ilköğretimden ortaöğretime ve liseye geçişte sıklıkla karşılaşılan adaptasyon sorunlarının çözümü çocuk orff kursu programından geçiyor. Katılıma dayalı bir işleyişe sahip olan orff kursları; çocukların farklı bir sosyal ortamda kendisine yeni roller bulabilmesini kolaylaştırıyor!

Siz de çocuklarınızın sosyal gelişimine destek olmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Çocuk orff eğitimi ile yaşamlarında fark yaratın...

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Eğlenirken öğrenebilecekleri özgürlüğe ve gönüllüğe dayanan bir aktiviteyle çocuklarınızın sosyal becerilerini güçlendirmek istiyorsanız sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk orff kursu programını belirleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk orff eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk orff kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk orff dersleri veriyoruz.

çocuk orff kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk orff kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk orff kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Çocuk Orff Kursu ile Çevresiyle Uyumlu Çocuklar Yetiştiriyoruz!

Orff metodunun yenilikçi eğitim tekniklerinden yararlanarak hazırladığımız müzik orff kursu programımızda çocuklarımızın yaşıtları ve büyükleriyle iletişim kurarken kendilerine daha güvenli olmalarını sağlıyor, toplumsal rolleri ve ilişkileri tanımaları için uygun ortamı yaratıyoruz. Siz de çocuğunuzun gelişimi için ayrıcalıklı bir orff kursu fırsatından yararlanmak istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk orff kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel orff eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk orff kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk orff eğitimi programını belirleyelim, keyifli bir hobi kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk orff kursları

Sosyalleşmeyi Öğretin!

Çocuk orff kursları ile özgür bir ortamda yaşıtlarıyla birlikte müziğin paylaşıma ve iletişime dayalı yönlerini keşfederek sosyalleşmeyi öğrensinler!

Kayıt Ol »

İletişim Becerilerini Güçlendirin!

Güzel vakit geçirerek sınıf arkadaşlarıyla birlikte müzik yapacakları, oyunlar oynayacakları bir ortamda çocuk orff kursu ile iletişimsel kazanımlar edinecekler!

meb ruhsatlı çocuk orff kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Orff Kursu

Sanat Akademi çocuk orff eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk orff kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik teknolojileri ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk orff dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk orff eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk orff dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk orff kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Orff Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk orff kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk orff dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yeteneklerini geliştirecek sınıf içi ve sınıf dışı çalışmalar, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan sahne gösterileri, çocuk orff kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Orff çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Uygulamalı çocuk orff kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı orff eğitimi
çocuklar için orff eğitimi

Uluslararası Standartta Çocuk Orff Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk orff eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk orff kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk orff eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk orff eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Orff tekniğinin dünyada en iyi uygulandığı müzik ve sanat okullarının orff eğitimi müfredatlarını yakından takip ederek programlarımızı güncelliyor, çocuklarımızı gelişimsel ihtiyaçlarının tümüne yanıt veren bir çocuk orff eğitimi ile geliştiriyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk orff kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, gelecekte daha büyük adımlar atmalarını sağlamak için erken yaşta doğru desteği almalarını sağlıyoruz!

Çocuk orff eğitimi süresince öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik müzisyenlerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

orff dersleri
orff eğitimi

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk orff eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk orff kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta müzik olmak üzere dans, bale, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk orff eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Orff Kursu Yorumları

İhtiyaçlarına Kulak Verin!

Çocuklarınızın gelişimsel ihtiyaçlarına yanıt vererek gelişimleri için sağlıklı bir ortam sunun!

Müzik ve Sanatla Tanıştırın!

Oyun, müzik ve dramayı bir araya getiren çocuk orff kursları ile sanat sevgisi aşılayın!

Yaratıcılıklarını Destekleyin!

Yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergilemek için çocuk orff kursu ile özgüven kazansınlar!

orff kursu mezunları

600+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk orff eğitimleri verdik.

Çocuk orff dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk orff kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye orff dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk orff eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk orff kursu dışında ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için orff eğitimi olmak üzere müzikten dansa, oyunculuktan baleye resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk orff kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

orff eğitimleri
sosyal etkinlikler orff kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk orff kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk orff dersi sunuyoruz!

Çocuk orff kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; konser etkinlikleri, müzik dinletileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk orff kursu olarak öğrencilerimizin farklı sanat dallarında ün kazanmış dünya çapında isimlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve sahne şovları ile eğlence ve sanatı bir araya getiriyoruz!

Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için orff kursu programlarımızı eğitim danışmanlarımız ve pedagoglarımız tarafından uygun görülen, sürpriz aktivitelerle destekliyor, orff kursu ile geçirdikleri her andan keyif almalarını sağlıyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk orff eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk orff eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
müzik orff kursu

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk orff kursu öğrencilerimizin performanslarını sanat merkezimizde ağırladığımız usta sanatçılar ve çocuk orff kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız geri dönüşlerle çocuk orff eğitimi sırasında müzikal becerilerini de geliştiriyor, kendilerini keşfetmelerini sağlıyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta müzisyenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik orff kursları düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik eğitimlerle öğrenmelerini sağlıyor, çocuk orff kursları ile öğrencilerimizi idol alabilecekleri isimlerle bir araya getiriyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyor, hayata çocuk orff kursları ile hazırlanıyoruz.

çocuk orff workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için orff eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Orff Kursu Detaylı Eğitim Programı

Özgüvenli ve iletişim yetenekleri yüksek çocuklar yetiştirmek, çocuklarınıza erken yaşta sanat sevgisi aşılamak istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Detaylı çocuk orff kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden çocuk orff eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk orff kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları:
 • Sağlıklı bir ortamda sosyalleşmelerini sağlar,
 • Toplumsal rolleri ve ilişkileri öğretir,
 • İletişimsel becerileri geliştirir,
 • Matematiksel, sözel, görsel ve müzikal zekayı geliştirir,
 • Bedensel farkındalığı arttırır,
 • Paylaşmayı ve işbirliğini öğretir,
 • Sosyopsikolojik gelişim sağlar,
 • Dayanışma, tolerans ve sorumluluk gibi değerleri öğretir,
 • Yaratıcılığı geliştirir,
 • Duygusal gelişime destek olur,
 • Kalıcı öğrenme sağlar,
 • Kültürel ve sosyal öğrenmeyi destekler,
 • Çocukların kendilerini ifade etme yeteneğini güçlendirir,
 • Ruh halini olumlu yönde düzeltir,
 • Keşfetmeye yöneltir,
 • Merak duygusunu arttırır.

Yeteneklerimizi özgürce dışa vuracağız! Müziğin harekete geçiren gücünü kullanacak, orff kursları ile çocuklarımızı eğlenceli bir ortamda geleceğe hazırlayacağız. 1. Hafta Çocuk Orff Kursu Programı:
 • Drama ve Oyun ile İlişkisi
 • Çocuklara ve Bireye Kazandırdığı Beceriler
 • Orff Çalgılarının Tanıtılması
 • Orff Eğitimi Ortamının Özellikleri
 • Sınıf Arkadaşlarıyla Kaynaşma
 • Enstrümanların Tanınması
 • Kullanılacak Müzik ve Ritim Aletleri Hakkında Bilgilendirme
 • Sınıf Ortamına Alışma
 • Her Öğrencinin Kendini Tanıtması
Orff eğitimi ile dans, ritim, doğaçlama, drama, hareket ve müziği bir araya getiriyor, programlarımızı çok yönlü gelişime yönelik düzenliyoruz…

Sırada müziğin temelleri var! Orff eğitimi yolculuğumuzun 2. haftasında hep beraber müzikal farkındalığımızı geliştireceğiz. 2. Hafta Çocuk Orff Kursu Programı:
 • Beden Anatomisi Hakkında Bilgilendirme
 • Duyma Yapısı Hakkında Bilgilendirme
 • Giriş Niteliğinde Teorik Bilgi
 • Beden-Müzik İlişkisi
 • Temel Metronom ve Nota Değerleri Hakkında Bilgilendirme
 • Orff Aletlerinin Anlatılması
 • Hangi Müzik Dallarında Hangi Ekipmanları Kullanılır?
 • Temel Ritimlerle Dinleme Çalışmaları
 • Temel Ritimlerle Duyum Çalışmaları
Çocuklarımıza teorik bilgi vermekle yetinmiyor, orff kursları ile müziğe sevmeleri için de sıcak ve samimi bir ortam yaratıyoruz…

Orff eğitimi yolculuğumuzun 3. haftasına bedenimizi müzikle birlikte kullanmayı öğrenerek başlayacak, ayrıca duyuş egzersizleri yapacağız. 3. Hafta Çocuk Orff Kursu Programı:
 • Müzik ve Hareket Eğitimi
 • Bedenden Oyuna Oyundan Müziğe
 • Beden Perküsyonu Kullanılarak Ritim Eğitimi
 • Anasınıfı Yaş Gruplarına Yönelik Müzik Eğitimi
 • Dansın Müzik Eşliğinde Materyaller ile Desteklenmesi
 • Beden Farkındalığı
 • Boş Şişeler
 • Tahta Parçaları
 • Kurumuş Tomurcuklar ile Doğaçlama Ses Çıkarma
 • Doğadaki Enstrümanların ve Seslerin Keşfi
 • Doğaçlama Ritim Çalışmaları
 • Müzik ve Konuşma Eğitimi
 • Duyguların Müzikle Anlatılması
 • Müziği Hikayeleştirme
 • Sınıf Arkadaşlarıyla Hareket ve Konuşma Çalışmaları
 • Özgün İfade Becerisini Geliştirme
 • Topluluk Önünde Dans
 • Özgüven Çalışmaları
 • Doğaçlama Orff Aletlerinin Kullanılması
 • Temel Ezgiler ve Müzik Metinleriyle Çalışma
Gerçek bir sanat merkezinin keyifli atmosferinde orff dersleri ile çocuklarımıza beden farkındalığı kazandırıyor, sesleri tanımalarına yardımcı oluyor, yaratıcılıklarını açığa çıkarıyoruz.

Artık detaylara inebiliriz… Orff eğitimi yolculuğumuzun 4. haftasından itibaren farklı orff aletlerini çalmayı öğrenecek, sahne korkumuzu geride bırakacağız. 4. Hafta Çocuk Orff Kursu Programı:
 • Çelik Üçgen
 • Ritim Çubukları
 • Zil Aletinin Tanıtılması
 • Çocuğun Kendi Müziğini Oluşturması
 • Doğaçlama Çalışmalar
 • Dans Çalışmaları
 • Motor Becerileri Geliştirecek Hareketler
 • Dans ve Devinim
 • Grup Hareketleriyle Bedenin Kullanımı
 • Grup Hareketleriyle Müziğin Kullanımı
 • Müzik Bilgisi ve Keşfi
Orff eğitimi ile müziği ve sanatı keşfetme imkanı bulan çocuklar, kendilerine ve hayata daha pozitif bakmaya başlayacaklar!

Orff eğitimi ile 5. haftamızda bir yandan orff aletlerini keşfetmeyi sürdürürken bir yandan da drama ile yaratıcılığımızı sergiliyoruz. 5. Hafta Çocuk Orff Kursu Programı:
 • Orff Aletlerinin Tanıtılması
  • Timpani
  • Gong
  • Ksilofon
 • Çocuğun Kendi Müziğini Oluşturması
 • Doğaçlama Çalışmalar
 • Dans Çalışmaları
 • Motor Becerileri Geliştirecek Hareketler
 • Dans ve Devinim
 • Grup Hareketleriyle Bedenin Kullanımı
 • Grup Hareketleriyle Müziğin Kullanımı
 • Müzik Bilgisi ve Keşfi
Çocuklarımız kendilerine uygun bir orff aleti seçenek ve çocuk orff dersleri ile yaratıcılıklarını sergileyecekler!

Bedenimizi nasıl kullanacağımızı öğreniyor, dans ediyor, müzik kulağımızı geliştiriyor, orff dersleri ile becerilerimize her gün bir yenisini ekliyoruz.
 • Orff Aletlerinin Tanıtılması
  • Metalofon
  • Bango
  • Marakas
 • Çocuğun Kendi Müziğini Oluşturması
 • Doğaçlama Çalışmalar
 • Dans Çalışmaları
 • Motor Becerileri Geliştirecek Hareketler
 • Dans ve Devinim
 • Grup Hareketleriyle Bedenin Kullanımı
 • Grup Hareketleriyle Müziğin Kullanımı
 • Müzik Bilgisi ve Keşfi
Çocuk orff kursları ile 6 hafta sonunda çocuklarınızın sorgulama becerilerinin geliştiğini, araştırmaktan ve öğrenmekten keyif aldıklarını göreceksiniz.

Tahta parçalarından şişelere kadar tüm nesneleri kullanarak müziğimizi yapabiliriz! 7. hafta orff dersleri ile artık müzikle yaşamaya başlayacaklar. 7. Hafta Çocuk Orff Kursu Programı:
 • Orff Aletlerinin Tanıtılması
  • Kastanyet
  • Tef
  • Glockenspieller
 • Çocuğun Kendi Müziğini Oluşturması
 • Doğaçlama Çalışmalar
 • Dans Çalışmaları
 • Motor Becerileri Geliştirecek Hareketler
 • Dans ve Devinim
 • Grup Hareketleriyle Bedenin Kullanımı
 • Grup Hareketleriyle Müziğin Kullanımı
 • Müzik Bilgisi ve Keşfi
Her hafta farklı bir müzik aletiyle yeni bir aktivite yapan çocuklarımız, çocuk orff kursları ile çok eğlenecek, çok gelişecekler!

Artık orff kursu yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Sanatı ve müziği seven, sağlıklı iletişim kurmayı bilen, kendisini özgürce ifade edebilen çocuklarla geleceği inşa ediyoruz. 8. Hafta Çocuk Orff Kursu Programı:
 • Bireysel Performans Çalışması
 • Ekip Halinde Performans Çalışması
 • Ritim Aletleri ve Beden Uyumu
 • Dans ve Devinim
 • Ritim Oyunları ve Şarkılar
 • Konsantrasyon
 • Sorumluluk Alma
 • Özgüven Kazanma
 • Duyguları Sanat Yoluyla İfade Etme
 • Öğrenme Becerilerini Artırma
8. hafta sonunda çocuk orff eğitimi programımızı tamamlıyor, çocuklarımıza müzik ve oyunu bir araya getiren bir kursla eğlenmeyi, araştırmayı ve sorgulamayı öğretiyor, yaratıcılıklarını sergilemekten çekinmeyen çocuklar yetiştiriyoruz!

Çocuk Orff Kursu Programı – 600’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 600’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Orff Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk orff kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Orff Kursu Programı

Orff kursu ile çocuklarımıza müzikle kendilerini ifade etmeyi öğretiyor, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirerek beden farkındalıklarını arttırıyor, çok yönlü gelişimi destekleyen orff dersleri ile onları hayata hazırlıyoruz.

Çocuk orff kursu programı haftada 1 gün 1.5 saatten 8 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, müzik ve hareket eğitimi, drama ve oyun, beden perküsyonu, farklı ritim enstrümanlarıyla müzik yapmak, hareket ve konuşma çalışmaları, dans ve doğaçlama çalışmalar gibi konuların yer aldığı bir eğitim programıdır.

Orff kursu programı çocukların iletişim becerilerini güçlendirmek, yaşıtlarıyla sağlıklı bir ortamda sosyalleşmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını desteklemek için özel olarak hazırlanmıştır.

Okul öncesi gelişim açısından son derece önemli olan çocuk orff kursları, çocukların ihtiyaç duyduğu zihinsel, fiziksel ve sosyal kazanımları bir araya getirerek onları hem okul hayatına hem de geleceğe hazırlıyor.

orff eğitimleri

Çocuk Orff Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk orff kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk orff kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Orff Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk orff kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk orff kursu eğitmen kadromuz; alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı orkestra çalışmalarında yer almış, sahne deneyimine ve akademik birikime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden ve çocuk gelişimi alanında akademik deneyim sahibi pedagoglardan oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan pedagoglar, müzisyenler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı isimlerini bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk orff eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde orff çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için orff kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için orff kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk orff kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk orff kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için orff kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk orff kursu Florya, 10 - çocuk orff kursu Bahçelievler, çocuk orff kursu Ataköy, çocuk orff kursu Yeşilköy, çocuk orff kursu Zeytinburnu, çocuk orff kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk orff kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk orff kursu programlarımız okul öncesi çocukların gelişimine katkı sunmak üzere özel olarak hazırlanmaktadır. Çocuk orff kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk orff kursu; doğaçlama, yaratıcılık, dans, hareket, devinim, müzik, drama ve ritme dayanan yapısıyla çocukların gelişimsel açıdan pek çok kazanımı bir arada elde etmesine olanak tanımaktadır. Çocuk orff eğitimi sırasında farklı ritmik enstrümanlar yardımıyla müzik yapan ve yaratıcılıklarını gösterme fırsatı bulan çocuklar aynı zamanda özgürce dans etmekte, birbirlerinin performanslarını izlemekte ve birbirleriyle sürekli iletişim halinde kalmaktadır. Bu açıdan bütüncül bir pedagojik yaklaşım sunan çocuk orff kursu; okul öncesi çocukların sosyal, zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimini ciddi ölçüde desteklemektedir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk orff kursu fiyatları

Çocuk Orff Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Orff Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Çocuklarının sağlıklı bir ortamda yaşıtlarıyla sosyalleşmesini, eğlenerek güzel vakit geçirmesini ve gelişimsel kazanımlar edinmesini çocuk orff kursları ile sağlayan aileler, farklı kurs programlarıyla çocuklarının gelişimine destek olmayı sürdürüyor! Siz de çocuklarınızın gelişimlerini sanatla desteklemek istiyorsanız ailelerin çocukları için en çok tercih ettiği diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Orff Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk orff kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk orff kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk orff eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk orff kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk orff kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

600+

Mezun Öğrenci

Çocuk orff kursu ile hayatında müziğe yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

191

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 955 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44