Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Oryantal Kursu

Kıvrak Figürlerle Hafifleyeceğiz!

Çocuklarınızı Kaygılarından Uzaklaştırın! Sanat Akademi Çocuk Oryantal Kursu

Çocuklarınızın biraz eğlenmeye ve okul stresini onlar için oldukça keyifli geçecek bir aktivite ile atmalarına mı ihtiyaçları var? Keyifli bir hobiyle yaşamlarına renk katmak, hayattan keyif almalarını sağlamaya ne dersiniz?

Daha fazla vakit kaybetmeden çocuk oryantal kursu ile rahatlamalarını sağlayın! Kıvrak oryantal figürleri sergilerken neşeyle ışıldasınlar, dans ederek formda kalsınlar, bedenlerine esneklik kazandırsınlar.

Çocuklarınız sürekli bu eğitimden bahsedecek! Dans etmenin keyfini çıkaracakları bir ortamda çocuk oryantal kursu ile çocuklarınızın neşesine neşe katın…

Çocuk oryantal kursu; ritmik ve enerji dolu oryantal ritimleriyle çocukların ruh hallerine olumlu yönde etki ediyor, daha mutlu ve neşeli bireyler olmalarını sağlıyor!

çocuk oryantal kursu

Tüm Çocuk Oryantal Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Oryantal kursu; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı oryantal ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, temel dans ve oryantal bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle uyumlu hareket etme, beden ve nefes kontrolü, oryantal teknikleri, titretmeler, parmak ucu ve vücut dönüşleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Oryantal Kursu Sanat Akademi

Harekete geçiren oryantal ritimleriyle çocuklarınıza dansın tadını sonuna kadar çıkaracakları bir kurs armağan etmeye ne dersiniz? Uzman oryantal eğitmenlerimiz, Avrupa standartlarında ve bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlık bir çocuk oryantal eğitimi ile çocuklarınız öğrenme hızlarına, ilgilerine ve grup dinamiğine göre eğitim alacak!

çocuk oryantal kursu eğitmenleri

Ünlü Oryantal Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan çocuk oryantal eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk oryantal kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk oryantal kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk oryantal kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk oryantal kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk oryantal kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk oryantal eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk oryantal eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk oryantal kursları

Daha Aktif Olsunlar!

Çocuklarımız eskisi gibi parklarda, bahçelerde oynamıyor… Dolayısıyla hareketsiz ve sağlıksız bir hayat geçiriyorlar. Bu durum sizleri de rahatsız etmiyor mu?

Çocuklarınızın biraz hareketlenmesini istiyor ve bunun için çözüm yolları arıyorsanız çocuk oryantal kursu sizlere en yardımcı olacak aktivitelerin başında geliyor! Oryantal yapan çocuklar daha aktif, daha hareketli oluyor! Kan dolaşımını hızlandıran oryantal ile siz de çocuklarınızı hareketsiz yaşamın olumsuz etkilerinden uzaklaştırabilirsiniz!

Çocuklarınız için harika bir sosyalleşme aracı ve sağlık kaynağı olacak dans ile siz de onlara yeniden bir sayfa açın!

Hem Spor Yapacak Hem Dans Edecekler!

Çocuklarınızın keyifle vakit geçireceği, dersler sırasında çok eğleneceği oryantal serüveni için daha ne bekliyorsunuz! Enerjilerini atacaklar ve daha aktif bir beden ile mutlu günler geçirecekler.

Çocukların yalnızca ders çalışmaya değil, spora ve eğlenceye de ihtiyacı vardır… Dolayısıyla onların boş vakitlerini keyifli dans kursları ile destekleyebilir ve her bir çocuğun çok daha nitelikli bir birey haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Akranları arasında onları öne çıkaracak ayrıcalıklı bir hobileri olsun istemez misiniz? O halde durmayın, çocuklarınız hem spor yapacak hem de dans edecek!

Çocuk oryantal dersleri ile birlikte çok daha sıkı kaslara ve sağlam bir vücuda sahip olacağız… Sıradan ve bunaltıcı bir gün değil, en hareketli oryantal müzikleri ile keyifli bir gün geçireceğiz.

çocuk oryantal eğitimi
çocuk oryantal eğitimleri

Sağlıklı Yaşamayı Öğretin!

Çocuk oryantal kursları ile gelişim dönemlerinde çocuklarınızın vücut sağlığını koruyun. Dans edip eğlenirken sağlıklı yaşama adım atmak mümkün…

Kıpır kıpır oryantal müzikleri ile capcanlı bir dans saati geçirecek çocuklarınız en enerjik dersler ile çok daha dinamik çocuklar olacak! Çocuk oryantal eğitimi ile bedenlerine dinamizm katan çocuklar, metabolizmalarının hızlanmasıyla çok daha sağlıklı bir geleceğe adım atacak, yaşamları boyunca fit kalmanın sırrını öğrenecekler!..

Sanat Akademi’de çocuklarımızın gelişimini bir bütün olarak ele alıyor, çocuk oryantal kursu programlarımızı sağlıklı bir gelişim için özel olarak düzenliyoruz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Pedagojik kazanımlar göz önüne alınarak düzenlenmiş bir çocuk oryantal kursu ile çocuklarınızın gelişimlerini en eğlenceli yoldan desteklemek istiyorsanız Gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize açısından ideal çocuk oryantal kursu programını belirleyelim, hem sağlıklı gelişimleri için ihtiyaç duyacakları kazanımları edinmeleri hem de doyasıya eğlenmeleri için uygun ortamı yaratalım!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk oryantal eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk oryantal kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk oryantal dersleri veriyoruz.

çocuk oryantal kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk oryantal kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk oryantal kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Monotonluğu Kırmanın En Enerjik Hali: Çocuk Oryantal Kursu ile Yaşamlarına Dinamizm Katıyoruz!

Çocuğumu bu hareketsizlikten kurtarmalıyım, yeni aktiviteler keşfederek eğlenmesini ve mutlu olmasını sağlamalıyım diyorsanız gelin, bir kahvemizi için, çocuklarınıza en uygun çocuk oryantal kursu programını belirleyelim!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle çocuk oryantal kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk oryantal kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk oryantal eğitimi programını belirleyelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk oryantal kursları

Stres Atsınlar!

Kıvrak ve enerjik oryantal figürleri ile özgürce dans etmenin tadını çıkarsınlar, okulun, yoğun ders ve sınavların stresinden biraz olsun uzaklaşsınlar!

Kayıt Ol »

Hayata Zinde Başlasınlar!

Oryantal müziklerinin harekete geçirici ritimleriyle bedenlerine enerji katsınlar; çocuk oryantal kursu ile dinç ve dinamik çocuklar yetiştirin!

meb ruhsatlı çocuk oryantal kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Oryantal Kursu

Sanat Akademi çocuk oryantal eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk oryantal kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk oryantal dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk oryantal eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, eğlenceli ve ilgi çekici bir form kazanması için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk oryantal dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk oryantal kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Oryantal Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk oryantal kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk oryantal dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, çocuk oryantal kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Uygulamalı çocuk oryantal kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk oryantal eğitimi
çocuk oryantal eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Oryantal Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk oryantal eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 450’nin üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk oryantal kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk oryantal eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk oryantal eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklara özel hazırladığımız çocuk oryantal kursu programları ile vücut sağlıklarını korumak için gerekli egzersizleri yapmalarını sağlıyor, dans figürlerinin yanına pedagojik kazanımlar da ekliyoruz…

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk oryantal kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk oryantal eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik dansçıların sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk oryantal dersi
çocuk oryantal dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk oryantal eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk oryantal kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk oryantal eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Oryantal Kursu Yorumları

Çocuklarınıza Kulak Verin!

Çocuklarınızın sosyalleşmeye, yeni arkadaşlar edinmeye ve hayatın tadını çıkarmaya ihtiyacı mı var?

Oryantal Kursu ile Tanıştırın!

Hayatlarına eğlenceli bir dokunuş yapmak için onları çocuk oryantal kursu almaya yönlendirin!

Yeni Bir Hobi Armağan Edin!

Kendilerini geliştirmelerini sağlayacak, yaşamları boyunca keyifle hatırlayacakları bir eğitim alsınlar!

çocuk oryantal kursu mezunları

450 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk oryantal eğitimleri verdik.

Çocuk oryantal dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk oryantal kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye Oryantal dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk oryantal eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için oryantal eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk oryantal kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk oryantal eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk oryantal kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk oryantal kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk oryantal dersi sunuyoruz!

Çocuk oryantal kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk oryantal kursu olarak öğrencilerimizin oryantal başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuk oryantal kursları ile eğlenceli bir dans eğitiminin sonuna kadar tadını çıkarıyor, bununla yetinmeyerek sosyal ve kültürel aktivitelerle ayrıcalıklı bir sanat merkezinin tüm imkanlarından yararlandığımıza emin oluyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk oryantal eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk oryantal eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oryantal ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk oryantal dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk oryantal kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar, oryantal sanatçıları ve çocuk oryantal kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk oryantal eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk oryantal eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik eğitimler almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

çocuk oryantal workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için oryantal eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Oryantal Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınızı okul ve sınav stresinden biraz olsun uzaklaştırmak, eğlenceli bir hobi edinmesini sağlamak ve kıvrak dans figürleriyle sizi hayran bıraktığını görmek istiyorsanız Türkiye’nin en iyi çocuk oryantal kursu ile tanışın! Detaylı çocuk oryantal kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlayın!

Çocuk oryantal kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları;
 • Bedenlerini rahatlatır,
 • Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde sık görülen sırt ve eklem ağrılarını azaltır,
 • Kasları güçlendirir ve kemik yoğunluğunu arttırır,
 • Kalori harcamalarını sağlayarak fit kalmalarına yardımcı olur,
 • Okul ve sınav stresinden uzaklaşmalarını sağlar,
 • Kolay öğrenilebilen bir dans türü olması nedeniyle çocukların başarı duygusunu tatmalarını sağlar,
 • Özgüven kazanmalarına yardımcı olur,
 • Karın ve bel bölgesindeki kasları çalıştırır,
 • Kol ve bel esnekliğini arttırır,
 • Duruş bozukluklarını düzeltir,
 • Zindeliği arttırır,
 • Sindirim sistemini düzene sokar,
 • Hafızanın güçlenmesine yardımcı olur,
 • Uyku kalitesinin artmasına katkı sağlar,

Bedenimiz oryantal yapmak için hazır mı? İlk işimiz bunu kesinleştirmek olacak! 1. Hafta Çocuk Oryantal Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahnede Duruş
 • Oryantalin Tarihi
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Temel El ve Omuz Hareketleri
 • Temel Kalça Hareketleri
 • Temel Ayak Hareketleri
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
İlk hafta çocuk oryantal dersleri ile beden farkındalığı kazanan çocuklarınız, eğlenceli ve samimi bir ortamda hem keyifli vakit geçirecek hem de çok eğlenecekleri bir serüvene başlamış olacaklar!

Oryantal müziklerini daha yakından tanıyoruz! En keyifli oryantal parçaları ile dönüşlerimizi gerçekleştiriyor, adımlarımızı hızlandırıyoruz. 2. Hafta Çocuk Oryantal Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Hareket Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Bir Önceki Haftanın Tekrarı
 • El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Grubun Öğrenme Hızı ve Dinamiğine Göre Dönüş Eğitimi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
Oryantal çocuk eğitimi 2. hafta dersleri ile dans için ritimle hareket etmenin önemini öğrenecek, oryantal figürlerimizin temellerini atmış olacağız.

Dansımızı jest ve mimiklerimiz ile süslüyor çok daha tiyatral bir görüntü ile oryantal yeteneklerimizi geliştirmeye başlıyoruz! 3. Hafta Çocuk Oryantal Kursu Programı:
 • Oryantal Dansında El – Kol Koordinasyonu
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Beden Dili
 • Oryantalde Zamanlama
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Hareket Kombinasyonları
 • Oryantal Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Warm Up (Isınma)
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Kalça Titretme
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3.hafta çocuk oryantal kursları sonunda dönüşlerimizi, adımlarımızı, ayak ve kol hareketlerimizi, titretme hareketlerimizi çok daha kontrollü yapmayı öğrenmiş olacağız!

Ayak, kalça, baş ve göbek hareketleri… Çocuklarınız tüm vücuduyla dans etmenin tadına varacak! 4. Hafta Çocuk Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Isınma Hareketleriyle Derse Hazırlık
 • Koreografiye Göre El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Kalça Titretme
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Def ve Zil Kullanımı
 • Aksesuar Kullanımı
  • Kemer
  • Peçe
  • Tül
  • Baston
  • Sopa
  • Mum
  • Kemer
  • Küpe
  • Halhal
  • Bilezik
  • Eldiven
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
4.haftanın sonunda oryantal ile farklı materyallerin nasıl kullanılması gerektiğini çalışıyor ve materyallerimizi tanıyoruz. Ayrıca çocuk oryantal kursları ile titreme hareketlerimiz ve dönüşlerimizi müzikle daha uyumlu yapabilmek için pratikler yapıyoruz.

Oryantal için tüm beden nasıl kullanılır? Çocuklarınız bu haftalarda oryantal ile bedenlerini daha aktif ve etkili kullanmayı öğrenecek! 5. – 6. Hafta Çocuk Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Önceki Haftanın Tekrarı
 • Body Roll (Vücut Döndürme)
 • Alttan Yukarı Döndürme
 • Üstten Aşağı Döndürme
 • Karın ve Göbek Hareketleri
 • El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri ve Dönüşleri
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Chestroll (Göğüs Döndürme)
6. hafta çocuk oryantal kursu sonunda tüm bedeni oryantal dans sırasında etkin kullanmak için çalışmalarımızı yapmış oluyor ve etkili bir oryantal dansı sergilemeye başlıyoruz!

Göbek ve kalça titretme hareketleri ile dansımızı zenginleştiriyor, oryantal müziklerinin ritmine oryantal aksesuarları ile eşlik ediyoruz! 7. – 8. Hafta Çocuk Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Koreografiye Göre El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Kalça Titretme
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Body Roll (Vücut Döndürme)
 • Alttan Yukarı Döndürme
 • Üstten Aşağı Döndürme
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Chestroll (Göğüs Döndürme)
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Def ve Zil Kullanımı
 • Aksesuar Kullanımı
  • Kemer
  • Peçe
  • Tül
  • Baston
  • Sopa
  • Mum
  • Küpe
  • Halhal
  • Bilezik
  • Eldiven
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
8.hafta çocuk oryantal kursu sonunda farklı materyalleri dansta etkin kullanmayı ve oryantal müziğinin ezgisine uygun ritimler ile ayak hareketlerini, adımları ve dönüşleri uygulamayı öğrenmiş olacağız.

Saçlarımızı savuruyoruz! Oryantal dansının kendine özgü jest ve mimiklerini dansımızda kullanıyor ve koreografimizi zenginleştiriyoruz! 9. – 10. Hafta Çocuk Oryantal Kursu Programı:
 • Warm Up (Isınma)
 • Önceki Haftanın Tekrarı
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Hareketli Titretme
  • Sağa Göbek ve Kalça Titretme
  • Sola Göbek ve Kalça Titretme
  • Öne Göbek ve Kalça Titretme
  • Arkaya Göbek ve Kalça Titretme
  • Yürürken Göbek ve Kalça Titretme
 • Saç Döndürme
 • Savurma ve Tavır Hareketleri
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Bakış Atma ve Bakışların Anlamı
 • Duyguyu Dansla İfade
Çocuk oryantal dersleri ile gün geçtikçe dans etmekten daha fazla keyif alan çocuklarımız; dansın hissettirdiklerini bedenlerine yansıtmaya başlayacaklar!

Sahne performansıyla eğitimimizi tamamlıyoruz! Muhteşem bir koreografi ile sevdiklerimizi şaşırtıyor ve figürlerimizle herkesi büyülüyoruz!
 • Warm Up (Isınma)
 • Koreografiye Göre El ve Omuz Hareketleri
 • Kalça Hareketleri
 • Ayak Hareketleri
 • Dönüşler
  • Sağa Dönüş
  • Sola Dönüş
  • Tam Dönüş
  • Yarım Dönüş
 • Parmak Ucu Dönüşler
  • Pike
  • Point
  • Revelve
 • Body Roll (Vücut Döndürme)
 • Alttan Yukarı Döndürme
 • Üstten Aşağı Döndürme
 • Chestroll (Göğüs Döndürme)
 • Göbek ve Kalça Titretme
 • Saç Döndürme
 • Savurma ve Tavır Hareketleri
 • Hareket Kombinasyonları
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Grupla Uyumlu Dans Etme
 • Aksesuar Kullanımı
Çocuk oryantal kursu sonunda harika bir dans gösterisi ile sevdiklerimizi büyülüyoruz! Aileler bu kurs sonunda çocuklarının dans yeteneklerini görünce çok şaşıracaklar!

Çocuk Oryantal Kursu Programı – 450’nin Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 450’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Oryantal Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk oryantal kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Oryantal Kursu Programı

Çocuklarınızı okul ve sınav stresinden ibaret bir hayata mahkum etmeyin, farklı aktivitelere yönlendirin, yaşlarının tadını çıkarmalarını sağlayın! Türkiye’nin en iyi çocuk oryantal kursu ile güzel vakit geçirdiklerinden emin olun…

Çocuk oryantal kursu; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı oryantal ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, temel dans ve oryantal bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle uyumlu hareket etme, beden ve nefes kontrolü, oryantal teknikleri, titretmeler, parmak ucu ve vücut dönüşleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk oryantal kursu programı; çocukların daha sağlıklı bir bedene kavuşmalarını, dans ederek stresten uzaklaşmalarını, keyifli bir hobi edinmelerini ve sosyalleşerek yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Tarihin en eski danslarından biri olan oryantal; yüksek miktarda kalori yakmayı sağlaması, bel ve karın bölgesindeki yağları eriterek kasların güçlenmesine destek olmasıyla çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlamaktadır!

çocuk oryantal eğitimi

Çocuk Oryantal Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk oryantal kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk oryantal kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Oryantal Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk oryantal kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk oryantal kursu eğitmen kadromuz; oryantal başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk oryantal eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için oryantal kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için oryantal kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk oryantal kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk Oryantal kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için oryantal kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk oryantal kursu Florya, çocuk oryantal kursu Bahçelievler, çocuk oryantal kursu Ataköy, çocuk oryantal kursu Yeşilköy, çocuk oryantal kursu Zeytinburnu, çocuk oryantal kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk oryantal kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk oryantal kursu ve diğer çocuk dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak çocuk oryantal kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Bedeni en çok çalıştıran danslardan biri olan oryantal; çocukların gelişimlerine katkı sağlayan pek çok kazanımı eğlenceli figürlerle bir araya getirmektedir. Çocuk oryantal kursu ile çocuklarınızın kas ve kemik gelişimine katkı sağlayabileceğiniz gibi yaratıcılığı teşvik eden figürleriyle özgüven kazanmalarına da yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra çocuk oryantal eğitimi sırasında keyifli bir ortamda yaşıtlarıyla sosyalleşme imkanı bulan çocukların iletişimsel ve sosyal becerileri de gelişmektedir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk oryantal kursu fiyatları

Çocuk Oryantal Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Oryantal Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Çocuk oryantal kursu programlarımız ile okul ve sınav kaygısı artık çok uzaklarda! Oryantal müziğin canlı ve enerjik ritimleri ile çocuklarının dans tutkusu kazanmasını, kas ve kemiklerinin daha kuvvetli olmasını isteyen ailelerin, çocuklarının ilgi alanlarına göre seçtiği diğer kurslara siz de bir göz atın!

Çocuk Oryantal Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk oryantal kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk oryantal kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk oryantal eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi çocuk oryantal kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk oryantal kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

450+

Mezun Öğrenci

Çocuk oryantal kursu ile dans ve sanatın büyüsüyle tanışan yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

150

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 750 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44