Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Perküsyon Kursu

Küçük Ellerle Harekete Geçiren Ritimler Yaratıyoruz!

Ritme Kapılıyor, Yaratıcılığımızı Açığa Çıkarıyoruz… Sanat Akademi Çocuk Perküsyon Kursu

Yaşamlarının ritmini değiştirmek mi istiyorsunuz? Okul ve sınav stresinden uzaklaşmalarını sağlamak, gündelik hayatlarına renk katmak, eğlenmenin farklı yollarını keşfetmeye yönlendirmek için çocuk perküsyon kursu tam size göre!

Yaratıcılıklarını özgürce sergileyebilecekleri çocuk perküsyon kursu ile miniklerin gelişimini destekliyor, kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir ortam yaratıyor, yaşıtlarıyla birlikte eğlenmelerini sağlıyoruz.

Uzman pedagoglarımız, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle keyifli bir çocuk perküsyon eğitimi için siz de ailemize katılın!

Çocuk perküsyon kursu¸ çocukların yaratıcılıklarını özgürce sergileyebilecekleri, kendilerini ifade etmelerine izin veren bir ortam yaratarak duygusal gelişimlerini desteklemektedir.

çocuk perküsyon kursu

Tüm Çocuk Perküsyon Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 18 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Perküsyon Kursu haftada 1 gün 1.5 saatten 12 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, doğru icra pozisyonları, temel ritim bilgisi, müzikte algı, müzikte yorum, doğaçlama, müzik kulağı geliştirme, Türk ritimleri, Latin ritimleri, Afrika ritimleri ve Batı müziğinde perküsyon kullanımı gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Perküsyon Kursu

Hayatın ritmini belirleyecek, mutluluğu müzikle keşfedecekler! Çocuklarınızın yeni arkadaşlar edineceği, sosyalleşeceği ve neşesine neşe katacağı bir çocuk perküsyon deneyimi için Sanat Akademi ile tanışmalarını sağlayın, çocuklarınız uzman perküsyon eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış bir çocuk perküsyon kursu ile öğrenme hızlarına, ilgi düzeylerine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk perküsyon kursu eğitmenleri

Ünlü Perküsyon Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü virtüözlerden çocuk perküsyon eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk perküsyon kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk perküsyon kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk perküsyon kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk perküsyon kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk perküsyon kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk perküsyon eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk perküsyon eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk perküsyon kursları

Beden Farkındalıklarını Arttırın!

Çocuklarınızın beden farkındalığını ve motor kontrolüne katkı sağlayacak bir hobi edinmesine ne dersiniz?

Doğuştan gelen ritim duygusunu çocuk perküsyon kursu ve doğru bir eğitim programıyla geliştiriyor, beden ve alan farkındalığı kazanmalarına destek oluyor, Sanat Akademi’nin eğlenceli ortamında yaşıtlarıyla oyunlar oynayıp eğlenirken kendilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak tanıyoruz…

Çocuk perküsyon dersleri gelişim döneminde sıklıkla rastlanan sakarlıkları azaltıyor, çocuklarınızın bedenlerini daha rahat kontrol etmelerine imkan veriyoruz.

Zihinsel Gelişimlerine Destek Olun!

Çocuk perküsyon kursları ile ritim duygusunu geliştiren çocuklar analitik düşünme yeteneği kazanarak problemler karşısında pratik çözümler üretmeyi öğreniyor!

Çocuk perküsyon kursu alan öğrenciler; gerek sosyal yaşamlarında gerekse okulda kendilerini ifade ederken çok daha özgüvenli hareket ediyor, zorluk yaşamıyor, sorumluluk almayı ve arkadaşlarına yardımcı olmayı biliyor. Dikkat dağınıklığı yaşayan minikler çocuk perküsyon kursları ile odaklanmayı öğrenerek uyumlu olmayı başarıyor!

Oyunlar ve harekete geçiren egzersizlerle desteklediğimiz çocuk perküsyon eğitimi programımızda çocuklar eğlenirken öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor…

çocuk perküsyon eğitimleri
çocuk perküsyon eğitimi

Sorumluluk Almayı Öğrensinler!

Beden ve alan farkındalığını geliştiren çocuk perküsyon kursları ile minikler; ev, okul ve sosyal yaşamında daha mutlu bireyler haline geliyor.

Sosyalleşmeyi ve toplumsal rolleri öğreten çocuk perküsyon dersleri ile minikler; sınıf arkadaşlarıyla birlikte dayanışmayı, ortak üretimi, yardımlaşmayı ve sorumluluk almayı öğreniyor, işbirliği içerisinde farklı çevrelere adaptasyon sağlayarak yaratıcılığını ve problem çözme becerisini geliştirerek başarılı bir birey haline geliyor.

Çocuk perküsyon eğitimi alan çocuklar, daha disiplinli, sorumluluk sahibi ve dikkatli bireyler olarak yetişiyor!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yaşıtları ve büyükleriyle iletişim kurmayı bilen, çevresinin ve kendisinin farkında, mutlu ve aktif çocuklar yetiştirmek için gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk perküsyon kursu programını belirleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk perküsyon eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk perküsyon kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk perküsyon dersleri veriyoruz.

çocuk perküsyon kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk perküsyon kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk perküsyon kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Sanat Sevgisini Oyunla Aşılıyoruz! Sanat Akademi Çocuk Perküsyon Kursları

Çocukların ilgisini çekecek ders içerikleri ile zenginleştirdiğimiz çocuk perküsyon kursları, eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak! Siz de çocuklarınızın gelişimini keyifli bir çocuk perküsyon eğitimi ile desteklemek istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk perküsyon kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel perküsyon eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle perküsyon kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk perküsyon kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk perküsyon eğitimi programını belirleyelim, ayrıcalıklı ve keyifli bir hobi kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk perküsyon kursları

Hem Eğlensin Hem De Öğrensinler!

Müziğin ritmine kendilerini bıraksınlar, çocuk perküsyon kursları ile duygularını müzikle ifade etmeyi öğrenerek özgüven kazansınlar!

Kayıt Ol »

Gelişimlerini Her Yönden Destekleyin!

Çocuk perküsyon kursu ile çocuklarımızın gelişimini bütüncül bir biçimde ele alıyor, zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal kazanımları bir araya getirerek gelişimlerini çok yönlü bir biçimde destekliyoruz.

meb ruhsatlı çocuk perküsyon kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Perküsyon Kursu

Sanat Akademi çocuk perküsyon eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk perküsyon kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik teknolojileri ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk perküsyon dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk perküsyon eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk perküsyon dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk perküsyon kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Perküsyon Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk perküsyon kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk perküsyon dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan sahne gösterileri, çocuk perküsyon kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Perküsyon çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Uygulamalı çocuk perküsyon kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk perküsyon eğitimi
çocuk perküsyon eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Perküsyon Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk perküsyon eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk perküsyon kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk perküsyon eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk perküsyon eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Yaşıtları ile sosyalleşebilecekleri rahat ve keyifli bir ortamda potansiyellerini açığa çıkarmalarını sağlayacak bir çocuk perküsyon eğitimi almaları için ders içeriklerimizi sosyal ve kişisel kazanımlara yönelik düzenliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk perküsyon kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk perküsyon eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik müzisyenlerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk perküsyon dersleri
çocuk perküsyon dersi

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk perküsyon eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk perküsyon kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta müzik olmak üzere dans, bale, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk perküsyon eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Perküsyon Kursu Yorumları

Çocuklarınız Çekingen Mi?

Yaşıtlarıyla iletişim kurarken ve sosyalleşirken utangaç davrandıklarını mı düşünüyorsunuz?

Müzikle Tanıştırın!

Çocuk perküsyon kursları ile kendilerini ifade etsinler, çekingenliği üzerlerinden atsınlar!

Hayata Pozitif Baksınlar!

Sosyal bir ortamda güzel vakit geçirmelerini sağlayın, eğlenmeyi ve mutlu olmayı öğrensinler!

çocuk perküsyon kursu mezunları

400+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk perküsyon eğitimleri verdik.

Çocuk perküsyon dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk perküsyon kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye perküsyon dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk perküsyon eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk perküsyon kursu dışında ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için perküsyon eğitimi olmak üzere müzikten dansa, oyunculuktan baleye resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk perküsyon kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk piyano eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk perküsyon kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk perküsyon kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk perküsyon dersi sunuyoruz!

Çocuk perküsyon kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; konser etkinlikleri, müzik dinletileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk perküsyon kursu olarak öğrencilerimizin perküsyon başta olmak müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında isimlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve sahne şovları ile amatör müzik tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuk perküsyon dersi dışında çocuklarımızın güzel vakit geçirebilmelerini ve sanatın farklı dallarıyla tanışmalarını sağlamak üzere keyifli etkinlikler düzenliyor, hayatın ve sanatın her yönünü tanımaları için onları destekliyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk perküsyon eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk perküsyon eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk perküsyon dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk perküsyon kursu öğrencilerimizin performanslarını ünlü müzisyenler ve çocuk perküsyon kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk perküsyon eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta müzisyenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk perküsyon eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden perküsyon püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk perküsyon eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Perküsyon çalmayı ustasından öğreniyoruz!

çocuk perküsyon workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için perküsyon eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Perküsyon Kursu Detaylı Eğitim Programı

Her çocuk müziği sever! Çocuklarımızın müzik sevgisini gerçek bir tutkuya ve ayrıcalıklı bir hobiye dönüştürdüğümüz çocuk perküsyon kursu ile tanışmaya ne dersiniz? Detaylı çocuk perküsyon eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden çocuk perküsyon eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk perküsyon kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları;
 • Beden ve alan farkındalığını arttırır,
 • Kişiliklerini oluşturmalarına destek olur,
 • Sosyal ve aktif çocuklar olmalarını sağlar,
 • Kendilerini ifade etmelerini kolaylaştırır,
 • Müziği ve sanatı tanımalarını sağlar,
 • Sanat sevgisi aşılar,
 • Bakış açılarına yaratıcılık katar,
 • Sorgulama ve eleştirel düşünme becerisini geliştirir,
 • Okulun ve sınavların yarattığı stresi azaltır,
 • Sorumluluk, işbirliği, dayanışma gibi değerleri öğretir,
 • Müzikal becerilerini geliştirir,
 • Sahne sanatlarını tanımalarını sağlar,
 • Eğlenmenin yeni yollarını öğretir,
 • Hayal gücünü geliştirir.

Çocuk perküsyon kursu programımızın ilk ayına uygun enstrümanımızı seçerek başlıyor, aynı zamanda sınıf arkadaşlarımızla kaynaşarak sıcak ve samimi bir ders ortamı yaratıyoruz. 1. Ay Çocuk Perküsyon Programı:
 • Katılımcı Çocukların Tanınması
 • Yaşa Göre Uygun Enstrümanların Belirlenmesi
 • Fiziki Özelliklerine Göre Ritim Perküsyon Enstrümanlarının ve Ekipmanlarının Belirlenmesi
 • Kaynaşma
 • Enstrümanların Tanınması
 • Kullanılacak Müzik ve Ritim Aletleri Hakkında Bilgilendirme
 • Sınıf Ortamına Alışma ve Kaynaşma
Çocuk perküsyon eğitimleri ile çocuklarımızın ilgi alanları ve düzeylerine göre enstrüman seçimi yapıyor, müziğin büyülü dünyasına ilk adımı atıyoruz.

Bir aylık çocuk perküsyon dersleri sonrasında programımıza enstrümanımızı yakından tanımak için yapacağımız egzersizlerle devam ediyoruz. 5. Hafta Çocuk Perküsyon Kursu Programı:
 • Beden Anatomisi ve Duyma Yapısı Hakkında Bilgilendirme
 • Giriş Niteliğinde Teorik Bilgi
 • Beden-Müzik İlişkisi
 • Temel Metronom ve Nota Değerleri Hakkında Bilgilendirme
 • Perküsyon ve Ritim Aletlerinin Hatırlatılması
 • Hangi Müzik Dallarında Hangi Ekipmanlar Kullanılır?
 • Temel Ritimlerle Dinleme Çalışmaları
 • Temel Ritimlerle Duyum Çalışmaları
 • Temel Kas Hareketleriyle Perküsyon Aletlerinin Kullanılması
5. hafta çocuk perküsyon kursları sonunda minikler, enstrümanlarına alışkanlık kazanacak ve notaları tanır hale gelecekler…

Çocuk perküsyon kursları ile 6. haftamıza gelirken artık kendi ritmimizi yaratmaya başlayacak, hayatın ritmini belirleyeceğiz! 6. Hafta Çocuk Perküsyon Kursu Programı:
 • Temel Ritim Bilgisi
 • Oturuş Pozisyonu
 • Ellerin Doğru Kullanılması
 • Enstrümandan Temiz Seslerin Çıkarılması
 • Ritim İcrası İçin Temel Egzersizler
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • İcra ve Senkronizasyon
Çocuklarımızın müzik kulağı ve ritim algısını geliştirecek çocuk perküsyon dersleri ile müziğin en içgüdüsel tarafını keşfediyoruz!

Çocuk perküsyon eğitimi derslerimize farklı müzik kültürlerine ait perküsyon aletleri ile devam ediyor, Türk Müziğinin sık kullanılan perküsyon aletleriyle işe başlıyoruz. 7. Hafta Çocuk Perküsyon Kursu Programı:
 • Türk Müziğinde Kullanılan Ritim Perküsyon Enstrümanlarının Tanınması
  • Bendir
  • Erbane
  • Kudüm
  • Tamburin
  • Def
  • Darbuka
 • Müzikte Algı
 • Müzikte Yorum
 • Doğaçlama
 • Beden Farkındalığı Yaratma
 • Ritim Aletleri ve Beden Uyumu
 • Ritim Oyunları ve Şarkılar
 • Türk Perküsyonu ve Ritimleri
7. hafta çocuk perküsyon dersleri sonrasında miniklerin çift el koordinasyonu geliştiğini, gelişim dönemlerinde sıklıkla yaşanan sakarlıkların azaldığını fark edeceksiniz.

Şimdi sırada Latin ritimleri var! Çocuk perküsyon kursu yolculuğumuzun bu haftasını Latin rüzgarlarına ayırdık… 8. Hafta Çocuk Perküsyon Kursu Programı:
 • Latin Perküsyonu ve Ritimleri
 • Latin Perküsyon ve Ritim Enstrümanları
  • Timbales
  • Bongos
  • Djembes
  • Drum
  • Maracas
  • Jingle Stickes
  • Wood Claves
 • İcra Pozisyonları
  • Postür
  • El Fizyolojisi
  • Beden Fizyolojisi
 • Temel ve Orta Düzey Çalışma
Artık tempoyu çok daha kolay yakalıyor, 8. hafta çocuk perküsyon dersleri ile müzikle senkronik hareket edebiliyoruz…

Afrika’nın coşkulu ezgilerini evde çocuğunuzdan dinlemeye hazır olun! Dünya müziklerini tanımaya çocuk perküsyon dersleri ile devam ediyoruz. 9. Hafta Çocuk Perküsyon Kursu Programı:
 • Afrika Perküsyonu ve Ritimleri
  • Conga
  • Cajon
  • Bongos
  • Djembes
 • İcra Pozisyonları
  • Postür
  • El Fizyolojisi
  • Beden Fizyolojisi
 • Temel ve Orta Düzey Çalışma
 • Çalım Teknikleri
 • Bas – Slap Ton Çalışmaları
9. hafta çocuk perküsyon kursları ile Afrika müziğinin hareketli ritimleri eşliğinde miniklerimiz, kendilerini keşfetme şansı bulacak…

Çocuk perküsyon kursu programımızın son 3 haftasını Batı müziğinde sık kullanılan perküsyon aletlerine ayıracağız. 10. – 12. Hafta Çocuk Perküsyon Kursu Programı:
 • Klasik Batı Perküsyonu ve Ritimleri
  • Triangle
  • Cymbals
  • Sandblocks
  • Woodpecker
  • Tamburin
  • Cabassas
  • Maracas
  • Guiros
  • Chimes
  • Ksilofon
  • Glockenspiel
  • Tubular Belles
 • İcra Pozisyonları
  • Postür
  • El Fizyolojisi
  • Beden Fizyolojisi
 • Temel ve Orta Düzey Çalışma
 • Çalım Teknikleri
 • Bas - Slap Ton Çalışmaları
Çocuk perküsyon kursları ile 12. hafta sonunda programımızı tamamlıyor, alan ve beden farkındalığı yüksek, kendisini tanıyan çocuklarımızla diğer sanat kurslarımızda yeni hobiler edinmeye devam ediyoruz.

Çocuk Perküsyon Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Perküsyon Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk perküsyon kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Perküsyon Kursu Programı

Hayatın ritmini belirleyen çocuklar Sanat Akademi’den yetişiyor! Çocuk perküsyon kursları ile çocuklarımıza müzik sevgisi aşılıyor, müzikal algılarını geliştiriyor, farklı müzik kültürlerini tanımalarını sağlıyoruz!

Çocuk perküsyon kursu haftada 1 gün 1.5 saatten 12 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, doğru icra pozisyonları, temel ritim bilgisi, müzikte algı, müzikte yorum, doğaçlama, müzik kulağı geliştirme, Türk ritimleri, Latin ritimleri, Afrika ritimleri ve Batı müziğinde perküsyon kullanımı gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk perküsyon kursu programı; çocuklarımızın müzik kulaklarını ve ritim algılarını geliştirmek işitsel, bedensel ve sosyal farkındalıklarını arttırmak, gelişimlerini müzikle desteklemek ve keyifli bir aktiviteyle tanışmalarını sağlamak üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Çocuk perküsyon eğitimi alan çocukların akranlarına kıyasla vücut koordinasyonlarının çok daha iyi olduğu, bedensel farkındalıklarının arttığı, duyusal gelişimlerinin hızlandığı gözlemlenmiştir.

çocuk perküsyon eğitimi

Çocuk Perküsyon Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk perküsyon kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk perküsyon kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Perküsyon Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk perküsyon kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk perküsyon kursu eğitmen kadromuz; alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı orkestra çalışmalarında yer almış, sahne deneyimine ve akademik birikime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk perküsyon eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde perküsyon çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için perküsyon kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için perküsyon kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk perküsyon kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk perküsyon kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için perküsyon kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk perküsyon kursu Florya, 10 - çocuk perküsyon kursu Bahçelievler, çocuk perküsyon kursu Ataköy, çocuk perküsyon kursu Yeşilköy, çocuk perküsyon kursu Zeytinburnu, çocuk perküsyon kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk perküsyon kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk perküsyon kursu ve diğer çocuk müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk perküsyon kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuklara ritim algısı ve müzik kulağı kazandıran ve müzik sevgisi aşılayan çocuk perküsyon kursları; çocukların gelişimini çok yönlü destekleyen bir programdır. Vücut koordinasyonlarını ve bedensel farkındalıklarını arttıran çocuk perküsyon kursu ile çocukların fiziksel gelişimi desteklenmekte, odaklanma süreleri artmakta, yaratıcılıkları gelişmektedir. Bunlara ek olarak çocuk perküsyon kursu ile sağlıklı bir ortamda sosyalleşen çocuklar, iletişimsel beceriler kazanmakta, daha aktif ve mutlu bir birey haline gelmektedir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk perküsyon kursu fiyatları

Çocuk Perküsyon Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Perküsyon Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Çocuklarının sosyalleşmesini, yeni arkadaşlar edinmesini, yeni beceriler kazanmasını önemseyen ve gelişimlerini destekleyen aileler çocuk perküsyon kursu dışında farklı hobi kursları ile çocuklarına yeni ilgi alanları kazandırmaya devam ediyor. Siz de çocuklarınızın gelişimlerini sanatla desteklemek istiyorsanız ailelerin çocukları için en çok tercih ettiği diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Perküsyon Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk perküsyon kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk perküsyon kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk perküsyon eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk perküsyon kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk perküsyon kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Çocuk perküsyon kursu ile hayatında müziğe yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

132

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 660 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44