Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

13 Yaş Resim Kursları – Stresten Sanatla Uzaklaşacaklar!

Yeni İlgi Alanları Keşfetsinler, Hayatlarına Yeni Bir Boyut Katsınlar! – 13 Yaş Çocuk Resim Kursları

Çocuklarınızın gelişimini desteklemek için yeteneklerine göre onları farklı aktivitelere ve hobilere yönlendirmek istemez misiniz? 13 yaş resim kursları bu anlamda tam da aradığınız seçenek olabilir. Uzmanların; çocuk gelişiminde sanatın ne kadar önemli bir rol oynadığına dair söylediklerine eminiz daha önce de tanıklık etmişsinizdir. 13 yaş resim kursları ile çocuklarınızın hayatında sanata daha fazla yer ayırmasını teşvik edebilir ve dünyaya farklı bir pencereden bakmasını sağlayabilirsiniz.

Üstelik 13 yaş döneminin, çocuklar için pek çok değişimle birlikte kaygı ve stresi de beraberinde getirdiğini göz önünde bulundurursak çocuklar için resim kursu programları tüm bu faktörlere rağmen çok daha sağlıklı bir büyüme yaşamalarına katkıda bulunacaktır. Ergenliğe doğru adım atan çocuklar, bu zorlu dönemde bir de liselere giriş sınavları için hazırlanmakta, sınav kaygısıyla başa çıkmaya çalışmaktadır. 13 yaş resim dersleri ile ilgi duyduğu bir alana vakit ayırmak, tüm bu kaygı ve stresle başa çıkmasına yardımcı olabileceği gibi odaklanma süresini ve motivasyonunu arttırarak başarılı olmasına da katkı sağlayacaktır. Gelin, 13 yaş resim eğitimleri ile çocuğunuza neler kazandırabileceğinize birlikte göz atalım…

Okul Başarısını Destekliyor! – 13 Yaş Resim Kursları

Anne babalar çoğu zaman liselere giriş sınavlarının hemen kapıda olduğu bu dönemde çocuklarının okul dışı aktivitelere fazla vakit ayırmasını istemez. Bunun nedeni dikkatlerinin dağılabileceği ve sınavda başarısız olabileceklerine yönelik taşıdıkları haklı endişelerdir. Ancak çocukların gelişimine katkı sağlayacak 13 yaş resim kursu gibi aktivitelerin aynı zamanda okul başarısını arttırdığını unutmamak gerekir.

Her şeyden önce çocukların yalnızca ders çalıştığı ve sınava hazırlandığı bir sürecin çocuklar için gerçekten çok stresli ve mutsuzluk yaratan bir boyuta varabileceği göz ardı edilmemelidir. Böylesi bir sürecin ardından sınavlar için çok çalışmış ve neredeyse öğrenebilecekleri her şeyi öğrenmiş olsalar bile heyecan, stres ve endişeye yenik düşerek istedikleri başarılı sonucu elde edemeyebilirler.

13 yaş çocuk resim kursları ise çocukları bu stresli durumdan kurtararak biraz olsun rahatlamalarına olanak tanır. Ayrıca rahatlamanın yanı sıra 13 yaş resim kursları ile çocuklar, başarılarını etkileyecek odaklanma, motivasyon, iç disiplin, öğrenme ritmini keşfetme ve yeni öğrenme yöntemleri bulma gibi pek çok kazanım elde edecektir. Tüm bunlar sınava hazırlık sürecinde çocuğunuzun hayatını kolaylaştırarak daha başarılı olmasına yardımcı olabilir.

Gelişimini Sanatla Destekleyin! – 13 Yaş Resim Kursu ve Faydaları

13 yaş resim eğitimleri çocuklarınızın görsel yeteneklerinin yanı sıra zihinsel ve sosyal gelişimini de etkileyerek geleceğe çok daha mutlu, başarılı ve sağlıklı bir birey olarak hazırlanmasına imkan verir. İşte 13 yaş resim eğitimi ile çocuklarınızın elde edebileceği kazanımlar:

 • Görsel farkındalıklarını geliştirir,

 • Odaklanma süresini arttırır,

 • Görsel hafızaları gelişir,

 • Anlama ve dinleme becerileri güçlenir,

 • Dünyayı çok daha iyi analiz ederler,

 • Gözlem yetenekleri gelişir,

 • El ve göz koordinasyonları artar,

 • Motor becerileri güçlenir,

 • Hayal güçleri ve yaratıcılıkları artar,

 • Özgüven kazanırlar,

 • Yaşıtlarıyla sağlıklı bir sosyalleşme imkanı bulurlar,

 • Problemlere farklı çözümler bulmayı öğrenirler,

 • Çok boyutlu düşünme becerisi kazanırlar,

 • Yeteneklerini keşfederler.

Çocuk Resim Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin! – 13 Yaş Resim Kursları Nasıl Olmalı?

13 yaş resim dersleri ile çocuklarınızın gerçekten nitelikli bir eğitim almasını istiyor, kendisini geliştirerek potansiyelini açığa çıkarmasını arzuluyorsanız kurs merkezi seçerken kurumun standartlarına önem vermelisiniz. Bunun için de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu unutmamalısınız.

Öncelikle çocuklar için resim kursu almak üzere tercih edeceğiniz kurumun kesinlikle MEB ruhsatlı olması gerekmektedir. MEB ruhsatlı olmayan kurumlar kaçak olarak eğitim vermektedirler ve çocuğunuzun geleceğini böyle kurumlarla tehlikeye atmamalısınız. Ayrıca eğitmenlerin de hem eğitim verdikleri branşta hem de çocuk gelişimi ve psikolojisinde uzman olduğundan emin olmalı, çocuklarla iletişim kurma becerisini gözlemlemelisiniz.

Bunun dışında hijyenik ve güvenli sınıflarda çocuklarınız için en uygun eğitimleri sunan, ders içeriklerini dünyanın başarılı sanat okullarının programlarını yakından izleyerek güncelleyen, 13 yaş resim dersleri dışında sosyal ve kültürel aktivitelerle çocuğunuza sanat sevgisi ve yeni bir bakış açısı aşılayan kurumlardan eğitim almayı tercih etmelisiniz.

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44