Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

3 Yaş Resim Kursları – Eğlenirken Gelişimini Destekleyin!

Çocuklar İçin Resim Kursu Arayanlara İyi Bir Çözüm!

Gelişim dönemini iyi bir şekilde geçirmesini istediğiniz çocuğunuz için 3 yaş resim kursları sizce nasıl olur? Daha çok küçük olsalar da 3 yaşındaki çocukların da eğlenmeye hakkı var. Bu yaşlardaki çocuklar için kurs eğitimi öğretme odaklı olmaktan çok, eğlenirken gelişimlerini desteklemek adına önemlidir. İşte bu yüzden 3 yaş resim kursu programlarına katılmasını destekleyebilirsiniz. Peki ama 3 yaş resim kursları tam olarak çocuklara neler kazandırır?

Çocukların çok yönlü gelişimlerini desteklemek adına birbirinden eğlenceli eğitim ortamları düzenleniyor. İşte 3 yaş resim kursları da bunlardan biri. Çocuğunuzun gönlünce resimler yapması ve yaptığı resimlerle eğlenmesi için 3 yaş resim kursu almasını sağlayabilirsiniz. 3 yaş resim dersleri ile çocuğunuz yaşına uygun resim tekniklerini kullanmayı öğrenecek, bu tekniklerle yapılan resimleri görebilecek ve sanata olan duyarlılığı gelişecek. Görüp duyduklarının sonrasında canı neyin resmini nasıl yapmak isterse onu yapabilecek. 3 yaş resim eğitimi nasıl olur, çocukların kazanımları neler olur merak ediyorsanız sizin için bu bilgileri de verelim. Gelin, 3 yaş resim eğitimleri ile çocuğunuzun neler kazanabileceğine bir bakalım!

3 Yaş Resim Eğitimi Neden Gerekir? – 3 Yaş Kursları Olmalı Mı?

Öncelikle 3 yaş grubunun çok da söz dinlemediğini, ders işleme ve öğretmenini dinleme gibi kavramları henüz geliştiremediğini bilmelisiniz. Fakat çocuğunuzun sanat duyarlılığı kazanarak resim yapmayı bilmesini istiyorsanız 3 yaş resim kursu düşünebilirsiniz. Peki 3 yaş resim kursu programından tam olarak ne bekliyorsunuz ya da ne beklemelisiniz?

3 yaş resim dersi çocuğunuza açıkça resim yapmayı öğretemez. Zaten öğretmemelidir de! Çünkü çocuğunuzun o yaş grubunda hayal gücü geniştir ve dilediği gibi resim yapabilir. Öyleyse neden 3 yaş resim kursuna gönderesiniz ki? Çünkü 3 yaş resim kursları çocuklar üzerinde bazı gelişimsel etkiler yaratacak. Üstelik bunu yaparken kazanımları açıkça değil, tek bir renk üzerinden bile yapabilecek. 

Gelişimini Destekleyen Eğitimler: 3 Yaş Resim Eğitimi Ne Kazandırır?

3 yaş resim eğitimi, çocuğunuzun zaten geniş olan hayal gücünü canlı tutmayı, soyut ve somut kavramları algılayabilmesini ve gönlünce eğlenmesini sağlayacak. Bir de şu kazanımları edinmesine yardımcı olacak:

 • 3 yaş resim dersleri ile çocuğunuz görsel algılama yetenekleri geliştirmeye başlar.

 • Dikkat süresi uzar, bir işe daha uzun süre boyunca yoğunlaşabilir. 

 • 3 yaş resim eğitimi ile renkleri, şekilleri, dokuları öğrenir.

 • 3 yaş kursları arasında en fazla tercih edilen resim kursları ile görsel bellekleri gelişim gösterir.

 • Yaptığı resimleri gerçek dünyayla bağdaştırmaya çalışır.

 • Seçmek ve karar vermek konularında gelişim gösterirler.

 • El-göz koordinasyonu sağlamayı öğrenirler. 

 • Çocuklar için resim kursu onların sosyal ve duygusal gelişimini de olumlu yönde etkiler.

 • Hayal gücünü kullanmayı öğrenir. 

 • Özgüveni gelişir. 

 • 3 yaş resim eğitimi ile grup çalışmaları yapmayı öğrenir.

 • Çok boyutlu düşünme kavramı konusunda gelişim gösterir.

 • Yaratıcı düşünme becerileri artar. 

 • Küçük kas becerileri gelişir.

Çocuklar için resim kursu işte bu faydaları sağlıyor. Çocuk dilediği gibi resim yaparak kendini ifade etmekten kas becerilerini geliştirmeye kadar aslında birçok şey öğreniyor. 

3 Yaş Ne Çizebilir? – 3-6 Yaş Resim Eğitimi

Henüz 3 yaşında olan çocuğunuz karalama dönemindedir. Bu dönemde çok fazla anlamlı resimler çizmesi beklenmez. Ancak çizdikleriyle zeka seviyesinden hayal gücüne veya ruhsal durumuna kadar pek çok işaret verebilir. Bunları da ancak uzmanlar yorumlayabilir. Ancak çocukların bu dönemde sık sık karalama yapmaları gelişmeleri açısından da önemlidir. Kas becerileri gelişir, renkleri ve dokuları öğrenir, hayal gücü desteklenir. İşte bu sebeple 3-6 yaş resim eğitimi alabilirler. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu eğitimlerle hayal güçleri sınırlandırmamalı, kazanımlar elde etmesi dışında çocuk nasıl çizmesi gerektiği konusunda çok fazla müdahaleye maruz kalmamalıdır. 

Çocuğunuz Sanatı Sevmeye Başlasın! – 3 Yaş Resim Kursları İstanbul

Minik yavrunuzun 3 yaş resim eğitimleri ile kendini sınırlandırmasını istemiyorsanız bir bakıma haklısınız. Çocuklar zaten geniş bir hayal gücü ile dünyaya gelirler ve resim yapmaya karalama ile başlarlar. Ancak çocuğunuzun 3 yaşında çok fazla yönlendirilmemesi gerektiğini bilen, kazanımlar üzerine yoğunlaşan, işinin ehli çocuk resim kursları da bulunuyor. İşte bunlardan biri de Sanat Akademi…

Sanat Akademi Olarak 15 yıllık deneyimimizle, her yaş grubundan çocuğa yönelik eğitimler veriyor, gelişimlerini destekliyoruz. Çocuk resim kursu eğitimlerimizle de bunu gerçekleştiriyoruz. Eğer çocuklar için resim kursu arayışındaysanız, bir de deneyimli bir eğitim ortamından 3 yaş resim kursları almak istiyorsanız eğitim danışmanlarımızla görüşmeye bekleriz. 

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44