Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

4 Yaş Resim Kursları – Kazanımlarla Gelişimi Desteklensin!

Elleri Boyaları Tutarken Eğlenen Çocuklara 4 Yaş Resim Eğitimi

Çocuğunuzun 4 yaş resim kursları ile eğlenirken sınırsızca gelişebileceğini biliyor muydunuz? Kurs eğitimi için fazla küçük olduğunu düşünebilirsiniz, fakat hem sosyalleşmeyi hem de farklı alanlarda gelişim kazanmasını istemez misiniz? İşte çocuklar konusunda deneyimli 4 yaş resim kursu veren kurumlar çocuğunuza tüm bunları sağlıyor ve aynı zamanda da onların hayal güçlerini sınırlandırmıyor.

Her yönüyle gelişim göstermesini istediğiniz çocuğunuz için eğlenceli bir eğitim anlayışına sahipseniz, çocuğunuzun bu yaş grubunda sadece sosyalleşmesini ve iyi hissetmesini arzuluyorsanız, tüm bunların yanında el ve göz koordinasyonunu, duygusal ve bilişsel gelişimini desteklemeyi istiyorsanız 4 yaş resim kursları tam da bahsini ettiğimiz ortamı sunuyor. Çocuğunuzun içinden geldiği gibi resimler yapmasını ve aynı zamanda eğlenerek öğrenmesini istiyorsanız 4 yaş resim kursu programlarını düşünebilirsiniz. Peki, 4 yaş resim dersleri çocuğunuza tam olarak ne öğretecek, hangi kazanımları edinmesini sağlayacak? 4 yaş resim kursları çocuğuma ne kazandırır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

4 Yaş Resim Eğitimi Neden Verilir? – 3-6 Yaş Resim Eğitimi Gerekli Mi?

Henüz çocuğunuzun çok küçük olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ya da artık okul öncesi dönemdeki eğitim yaşına geldiğini de düşünüyor olabilirsiniz. Bu konuda 4 yaş için çeşitli görüşler mevcut. Peki ama 4 yaş resim dersleri neden gerekli ya da tam olarak ne amacıyla veriliyor?

4 yaş resim eğitimi çocukların zihinsel, duygusal, motor becerilerinin gelişmesi için düzenlenirler. Bunların yanında öğrettikleri ise 4 yaşın seviyesine uygun olan resim teknikleridir. Pastel boyalar, parmak boyalar, kuru boyalar, sulu boyalar… Tüm bu boyalarla yepyeni teknikleri 4 yaş resim dersi ile öğrenebilir. Ancak tüm bu teknikleri öğrenirken canı nasıl çizmek istiyorsa öyle çizmeli ve hayal gücünün önünde herhangi bir engel bulunmamalıdır. 

Ayrıca bu yaş grubundaki çocukların öğretmenini dinleme alışkanlıklarının olmadığını bilmelisiniz. Yani çocuğa direkt bir şeyler öğretmek zor olacaktır. Bu yüzden 4 yaş resim kursu programlarında temel amaçlardan biri de çocukların sanata olan yatkınlıklarını artırmak ve yeni bir bakış açısı kazandırmaktır.

4 yaş resim dersi alan çocuklar birçok yönüyle gelişim göstereceklerdir, ancak korkmayın resim yapmayı birilerinin öğretmesiyle öğrenmeyecekler. Onlar yine içlerinden geldiği gibi karalamalarını yapacaklar ve hayal güçlerini konuşturacaklar. Öyleyse gelin, 4 yaş resim kursları hangi kazanımları sağlıyor, bir de bunu görelim. 

4 Yaş Resim Eğitimleri ve Kazanımları – Resimle Gelen Gelişimi Görebileceksiniz!

Daha küçük olduğunu düşündüğünüz çocuğunuzun yavaş yavaş büyüdüğünü de fark ediyorsunuz ve muhtemelen iyi bir gelişim göstermesini arzuluyorsunuz. İşte tam da bu noktada 4 yaş için resim kursu eğitimleri önem kazanıyor. Çünkü bu yaş grubunun sanatla ve resim eğitimiyle çok fazla kazanım elde edebileceğini bilmelisiniz. 4 yaş resim eğitimi işte şu kazanımlarla gerekli hale geliyor:

 • 4 yaş resim dersleri ile çocuğunuzun yaşıtlarıyla sosyalleşmesine ön ayak olabilirsiniz. 

 • 4 yaş kursları arasında çocukların küçük motor becerilerini çalıştıracak en önemli dersler 4 yaş resim eğitimleri ile veriliyor.

 • Çocukların dikkat süreleri uzuyor, masa başında daha uzun süre boyunca kalabiliyorlar.

 • 4 yaş resim kursları ile çocuklar görsel olgunluğa ulaşır. 

 • Renkleri, şekilleri ve dokuları öğrenmek için en güzel fırsat çocuklar için resim kursu eğitimleridir. 

 • Görsel hafızaları gelişir. 

 • Seçim yapma ve karar verme yetileri artar. 

 • Gerçek dünya ile çizimi bağdaştırabilirler. 

 • Sosyal ve duygusal gelişimleri artar. 

 • El ve göz koordinasyonu sağlayabilirler. 

 • Hayal güçleri gelişir.

 • Grup çalışmaları yapmayı kavrarlar.

 • Empati yetenekleri gelişir.

 • Çok boyutlu düşünmeyi öğrenirler.

 • 4 yaş resim eğitimi ile çocukların yaratıcı düşünme becerileri gelişir.

 • Kendilerini boyalarla ifade edebilmeyi öğrenirler.

Oldukça küçük olduğunu düşünseniz de çocuğunuz için 4 yaş resim kursu düşünmeniz yerinde bir tercih olabilir, çünkü yukarıdaki kazanımların hepsini tek seferde ve hızlıca edinecektir. 

Yeteneklerini Keşfetmesini Sağlayın! –  5 Yaş Resim Kursları İstanbul

Henüz yeteneklerinin farkında olmadığını ve karalamalarla hayatı anlamlandırmaya çalıştığını biliyorsunuz. Öyleyse onu desteklemeye ne dersiniz? 4 yaş resim eğitimi kendi yeteneklerini fark etmesi ve açığa çıkarması için anlamlı olacaktır. Ayrıca sosyal, duygusal, motor ve bilişsel becerilerinin gelişmesi de cabası… 

Hayal gücünü yansıtırken bir yandan da gelişim göstermesini istiyorsanız Sanat Akademi olarak çocuklar için resim kursu verdiğimizi ve en iyi programları onlar için oluşturduğumuzu bilmelisiniz. 15 yıllık deneyimimizi kullanarak, birbirinden profesyonel eğitmenlerimizle çocuklarımızın gelişimini destekliyoruz. Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak ve 4 yaş resim kursu programımızı öğrenmek için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44