Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

5 Yaş Resim Kursları – Sanatla İç İçe Bir Zaman Dilimi!

Sosyalleşerek Eğlenen Çocuklar İçin 5 Yaş Resim Eğitimi Önemli!

Evde sıkılan çocuğunuz için hem geliştirici hem de eğlendirici bir etkinlik mi arıyorsunuz? Öyleyse 5 yaş resim kursları ile gelişimini desteklerken sosyalleşerek eğlencenin tadını çıkarmasını ve gönlünce resimler yapmasını sağlayabilirsiniz. Tabii yeteneklerini de keşfetmesi için bir fırsat yaratabileceğiniz 5 yaş resim kursu programlarıyla onun gelişimini siz de gözlemleyebileceksiniz. 

Hayal gücünün önüne geçilmeden, yönlendirme olmadan, sadece gelişmesi ve eğlenmesi için 5 yaş kursları arıyorsanız kesinlikle 5 yaş resim kursları ile tanışmasına destek olmalısınız. Böylece çocuğunuz duygusal, bilişsel ve motor beceriler yönünden etkili bir gelişim gösterirken aynı zamanda renklerin büyüsüne kapılacak, sanattan bihaber büyümek yerine sanat sevgisini içinde hissedebilecek. İşte tam da bu yüzden 5 yaş resim dersleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmelisiniz. Mesela çocuğunuzun 5 yaş resim kursları ile tam olarak neler öğreneceğini, hangi kazanımlarla gelişebileceğini ve yaşıtlarından bir adım önde olabileceğini, derslerde nasıl eğleneceğini, aynı zamanda bunların çocuğunuza tam olarak ge gibi bir katkısı olacağını sizin için inceledik.

5 Yaş Resim Eğitimi Neden Verilir? – 3-6 Yaş Resim Eğitimi Gerekli Mi?

Tam okul öncesi dönem çağlarında bulunan çocuğunuzun evde elinde kalem kağıtla dolaşması, boya kalemlerini ve pastel boyaları sevmesi sizi heyecanlandırıyor olabilir. “Zaten resim yapıyor, 5 yaş resim eğitimi almasına ne gerek var?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu açıdan düşününce haklı olabilirsiniz; 3-6 yaş resim eğitimi aslında çocuğa nasıl resim yapması gerektiğini öğretmeyecektir. Çünkü zaten sanat böyle bir şey değil. Çocuğunuzun da zaten sınırsız bir hayal gücü var. Belki şekiller mantıklı nesnelere benzemiyor da olabilir, fakat onun hayal gücü budur. Öyleyse 5 yaş resim eğitimleri neden var diye sorgulayabilirsiniz. İşte bu noktada sizin için birkaç önemli bilgi vermemiz gerekiyor. 

5 yaş resim eğitimi neden veriliyor diyorsanız, çocuğunuzun birçok resim tekniğini; pastel boyaları, kuru boya kalemlerini, sulu boya kullanımını, parmak boyaları 5 yaş resim dersi esnasında doğru yöntemlerle öğreneceğini bilmelisiniz. Tekniklerin tamamını öğrendikten sonra sevdiği tekniği bularak kendi başına hayal gücünü konuşturabilir.

5 yaşındaki çocuklar için tam olarak masada oturup resim yapmanın inceliklerini öğrenmesini beklemek gerçekçi değildir. Çocuklar zaten hayal güçlerini sınırsızca kullanacaklardır. Fakat sanata yönelik bir bakış açısı geliştirmesini istiyorsanız 5 yaş resim kursları önemli etkiler yaratacaktır. Sanata olan yatkınlığı artan 5 yaş çocuğu belki de geleceğin ressamı olabilir…

5 Yaş Resim Eğitimleri ve Kazanımları – Çocuklar İçin Resim Kursu Önemli!

Okul öncesi dönemde çocukların birbirinden özel kazanımlarla hızlı bir gelişim göstermesi her ebeveynin en büyük isteğidir. Çocuklarının zeki ve başarılı olmalarını isteyen ebeveynler, hangi etkinliklerle neler kazanılır konusunu merak ederler. 5 yaş resim dersleri de çocukların yeteneklerini ve gelişimlerini pek çok yönden destekler. Peki bu kazanımlar neler?

Çocuğunuz 5 yaş resim eğitimi ile neler öğrenir, hangi kazanımları edinir ve geleceği için iyi adımlar atabilir diye merak ediyorsanız, 5 yaş resim kursu programlarının şu kazanımlarından bahsedebiliriz:

 

 • Eğer 5 yaş resim dersleri almasını desteklerseniz çocuğunuzun akranlarıyla sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz.

 • Renkleri, dokuları ve şekilleri 5 yaş resim kursu ile daha kolay öğrenecektir.

 • Görsel algılama yetenekleri gelişir.

 • 5 yaş kursları içerisinde en çok tercih edilen resim dersleri ile düşüncelerini somut yollarla ifade etmesi sağlanır.

 • Çalışmaya odaklanır ve dikkat süresi gözle görülür derecede artar.

 • 5 yaş resim eğitimleri çocukların küçük kas becerilerinin gelişimi için de önemlidir. İlkokul eğitimine başlamadan önce kalem tutmayı öğrenmesi çok iyi bir ön hazırlık olacaktır.

 • 5 yaş resim dersi sonrasında görsel hafızası da gelişim gösterir. 

 • Hayal gücü desteklenir ve kendi başına çalışma becerileri geliştirir.

 • Grup çalışmasını öğrenir ve arkadaşlarıyla iletişim kurma konusunda da gelişim gösterir.

 • Çok boyutlu algılama açısından gelişim göstermesi için 5 yaş resim kursu önemlidir.

 • Sanatsal duyarlılık kazanır.

 • Farklı resim tekniklerini doğru kullanmayı öğrenir. 

 • 5 yaş resim dersleri ile yaratıcı düşünme becerileri geliştirir.

 • Nesnelerin oranlarını kavrar, bunları kağıda aktarabilir.

 • Soyut ve somut kavramları yansıtabilir.

 • Dış dünyayla çizim çalışmaları arasında bağlantı kurar. 

Yaşına uygun düzeyde gelişim göstermesi, ilkokula hazırlık yapması ve sosyal yönden gelişmesi için 5 yaş resim kursları iyi bir yol olacaktır. Çocuğunuzu desteklemek istiyorsanız iyi bir kurs ortamı düşünebilirsiniz. 

Sanata Değer Veren Bir Kurumdan Eğitim Almasını Sağlayın! –  5 Yaş Resim Kursları İstanbul

Okul öncesi dönemde sanat duyarlılığı edinerek gelişmesini istiyorsanız ve tam da bu amaca yönelik geliştirilen en etkili ve çocuklar için resim kursu veren bir program arıyorsanız Sanat Akademi olarak verdiğimiz 5 yaş resim eğitimleri hakkında muhakkak bilgi almalısınız. Çocuğunuzun gerçek bir sanat okulunda en iyi resim dersini almasını eminiz ki çok isteyeceksiniz. 

Resim derslerimiz, çocukların hayal güçlerini sınırlandırmadan gelişimlerini desteklemek adına gelişimsel bir program üzerinde şekilleniyor. 5 yaş resim eğitimi almasını istediğiniz çocuğunuzun sınırsızca eğlendiğini ve aynı zamanda sanata bulaştığını görmek istiyorsanız bundan iyi fırsat olamaz! Öyleyse eğitimlerimiz hakkında bizimle iletişime geçebilir, çocuğunuzu sanatın kollarına bırakabilirsiniz. 

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44